ZTK 2.Hafta | GaziAntepspor - Galatasaray

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":2wypwius]Evet Doğan o adamdan bahsediyorum. Burda biri bahsetmişti 2 ay önce o adamı alsınalr diye. Bende tam izlemediğimi ama izleidğimde beğenmediğimi söylemiştim. Hücuma dönük orta saha oynuyor. O ve Taner ile anlaşıldı sanırım. İşte o aklımda kalmış Cem Sultan diyeceğime Cem karaca demişim. Ki ismi Cem Karacan sanırım
Valla abi bende çok net bilmiyorum bir kaç maçını izledim.Beğendiğim maçları oldu ama normal şartlarda bizim seviyemizde gördüğüm yada böyle çok ayrı yeteneğinin olduğunu düşündüğüm biri değil.

Ancak Taner ile anlaşıldı dersen bana sevinirim açıkçası ki bence takımda Arda'dan sonraki en yetenekli yerli oyuncu olur.

Aynı şekilde Tunay Tosun'da ciddi anlamda büyük yetenek bana kalırsa.Eğer Alman altyapısını özümsediyse Türkiye'de çok büyük iş yapar bence.[/quote:2wypwius]
Abi o da Tunay Torun olacak sanırsam :)
Bence bu iki oyuncuda bizim ortasahamızda şimdikine göre çok fark yaratacak çok faydalı olacak oyuncular. Düşünün bugün Neill oynadı ortasahada fark yarattı ki bu bahsettiklerimiz genç savaşan ve teknik kapasiteleride normalin üstünde olan oyuncular. İnşallah gerçekleşir bu transferler.

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
Abi o da Tunay Torun olacak sanırsam :)
Bence bu iki oyuncuda bizim ortasahamızda şimdikine göre çok fark yaratacak çok faydalı olacak oyuncular. Düşünün bugün Neill oynadı ortasahada fark yarattı ki bu bahsettiklerimiz genç savaşan ve teknik kapasiteleride normalin üstünde olan oyuncular. İnşallah gerçekleşir bu transferler.

Aynı zamanda Mat Vizesine hazırlanıyorum Fatih 1 harfin lafını yapma aramızda :p

Benimde dediğimi ,dile getirmişsin sende ikiside hücum anlamında yerli kalitemizi direkt arttıracak oyuncular.Misal Taner'in olduğu yerde ben Mehmet Topuz'a yada türevlerine dönüp bakmam pek.

Keza Tunay'ın yeteneklerini,yapabilecekleri,fizikler özelliklerinide konuştuk geçenlerde.Sadece disiplin ve devamlılık konusunda Almanlara benzesin bu takıma çok şey katar diyorum.

Ortasahada pas yapabilince ne kadar çok şey değişebileceğini gördük. Hucumda daha becerikli olabilsek bitmişti grup işi. Mesala bugün Aydın'da biraz pas atabilecek durumda olsaydı belki de kazanmıştık. Nitekim bir kez 1'e 2'de ağır pası ve süzüle süzüle giden pası yüzünden rakip yetişti ve bir kez de 3'e 2'de yakalayacakken rakibe atınca topu daha atak başlayamadan kesildi.
Serdar Özkan'ında niye bu takımda oynabildiğini anlamıyorum. Bu saatten sonra Florya'nın kapısından içeri girmesi bile anlamsız.

Kewell umarım devre arasında kendine gelir. Yani eski vuruşlarını falan görmek istiyorum. Yoksa mücadelesine,çabasına lafım yok. Bir hafta olmadı daha 2 tane 90 dakika çıkardı ve her dakika savaşıyor,koşuyor.

Neill ön libero'da çok verimli oldu. Bir de Cana'yla birlikte o mevkide oynarken nasıl olurlar merak ediyorum. Olmadı Cana stoper oynatılıp Neill orada da denebilir belki bir süre. Ali Turan'ın yerine sağ bek olarak Serkan'ın oynamasına da sevindim, nihayet yani. Cumhur'un ve Cem'in de şans bulmasını istiyordum. Artık başka maça inşallah.

Gençlerin şans bulması işi artık ligde olur kupada olmaz o kadar diyim.

Hele fb elenmiş,bjk veya Trabzondan birinin elenmesi büyük ihtimal dahilinde iken bu sene bu kupayı kaçırmak Hagı'yı kapı dışarı ettirtir.

O da doğru tabi ama daha önceki maçlarda genç olmayanlar bir şey yapmadığı için öyle düşünüyordum. Bugün biraz değişti sanki ama hala olabilir mesala en azından Serdar Özkan'ın yerine bir genç oyuncu falan girebilirdi.

Serdar Özkan satılacaksa dahi şöyle 1-2 maçta performans göstermesi bizim adımıza iyi olur arkadaşlar. Zaen kabahatlerinden dolayı sözleşmesini istediğimiz an tazminatsız fes edebiliriz ancak 3-5 ne kazanırsak kardır bence.En azından yıllığından ettiğimiz zararı kapatalım bir nebze.Yada takasta kullanabilelim.Sırf bakın Serdar bu takımın bir parçası,GS'ın oyunxusunu alıyorsunuz demek için bile oynatılıyor olabilir.Zira tv veya gazetelerde bakıyorumda Serdar iyi oynamış gibi yorumlara rastlıyorum bundada kesin kez Yiğit Şardan'ın parmağı olduğuna inanıyorum yoksa hepimizin izlediği aynı adam.

Serdar'ın ayakta duracak hali yok. Beşiktaş'ta oynarken adamla çalımlıyo çalımlıyo bitiremiyo, sonunu getiremiyo diyodum. Şimdi çalım da atamayı bi yavaşlık var adamda. Hoş tabi hoca yarım sezon oynamassa oyuncu hiçbir resmi maçta normal bi durum...

İyi oynadı falan diye kimsenin inanacağını sanmıyorum yani göz var nizam var ama belki hiç resmi maça çıkmamış adamımı alacağız gibi düşünceler ortadan kalkabilir talip olacaklar için. Yine de ben tahammül edemiyorum sahada olmasına. Başka biri girse bir şeyler yapsa kendini gösterse daha uzun vade de bir şeyler katacaktır. Hadi o da olmadı ben mutlu hissederim kendimi. Elimizdeki daha değerli adamları heba ederken 3-5 kuruş gelsin diye Serdar'ı görmek istemem.

Ne durumda olursak olalaım teknik ekibin, oyuncuların veya yöneticilerin beraberlikten hoşnut olması beni çıldırtıyor. İyice kanıksadık Kayseri, Antep gibi beraberliklerin iyi sonuç olduğunu. İkinci yarıya da oyuncular bu psikolojide çıkarlarsa işimiz var demektir.

Aydın' ı seyretmek çile veriyor başka bir şey değil.Hani takımda herkes iyi bir o mu kötü diceksiniz ama Aydın yıllardır çok kötü ve her gün daha da kötüye gidiyor.

Bu arada dün oynanan top fena değildi ama bunda G.Antep takımının kötü oyunun da katkısı olabilir,sadece biraz son vuruşlar daha iyi olsaydı 2 farklı galip gelebilirdik.

Bu sezon başından beri Türkiye içinde geri düştüğümüz bi maçta beraberliği yakalamış oluyor olmamız ne acı verici :/

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Özgür Ayten":3knizm69]Bu size bana boş boş konuşma deme hakkını vermiyor. Dikkatli olursanız sevinirim.
Yönetim bu saatten sonra saldırsa ne olur?
Serdar, Gökhan, Ali, Sarp hepsine verilen para yazık.
Gökhan istediği kadar oynasın asla bizde 11 oynayamaz. İsteyenle sabaha kadar tartışırım.

Sorun bu oyuncuların alındığında para verilmemiş olması zaten. Gökhan konusunda bende seninle tartışacak değilim. Fuzuli olur.

Anıl yerine Cem Karaca alınsaydı en azından son vuruşçu bir adam takım akdrosunda yer almış olurdu. Anıl iyi hoş da Anıl'ı kadroya alıyorsan en azından Serdar veya Aydından birini almayacaksın kadroya. Cem Karaca'ya da yer acacaksın.[/quote:3knizm69]
Abi Cem Karaca kim? Cem Sultan mı demeye çalışıyordun?

Ozan Deniz' Alıntı:
Gökhan bize gelmeden önce bjk nin şampiyonluğunda katkısı büyüktü.Ali turan bize gelmeden kayseri ilk yarıyı lider bitirmişti geçen sene,o kayserinin defansının bel kemiğiydi bu adam.

Ali Turan iyi bir yedek stoperdir bence.Ama Hagi dahiliğini gösterip Ali Turanı bjk nin en hızlı adamı Holosko nun karşısına koyarsa burda Ali Turan ın suçu yoktur.Adam çünkü sağbek değil.Karşısında ağır bir adam olsa,Sabri ve Serkan da sakat olsa anlarım sağbek oynamasını.Ama bu durumda izahı yok bunun Hagi tarafından.Ali Turan hayatı boyunca stoper oynamış,27 yaşında adamdan sağbek olmasını istiyorlar,haksızlık bu bence.Yanlış hatırlamıyorsam 1 maç bile stoper oynamadı Ali bizde, ee nasıl değerlendiriliyor o zaman.

Şahsen Gökhan sakatlanmaz ve istikrarlı oynarsa sözleşme yenilenmesinden yanayım.Ali Turanı da tutarım rotasyonda stoper olarak.Bunlar gideceğine Servet satılsın başka takımları sabote etsin.

Futbolda artık mevkii kavramı kalmadı ki futbol oynamış biri olarak şunu söyleyebilirim stoper biri sag bekte cok daha rahat oynar. Sag bek oynayan biri göbekte zorlanabilir. Ali turanda herhangi bir kumaş olsa bunu çok rahat görebilirdik bugüne kadar. Zaten Holosko'ya yaptığı penaltı ağırlıktan çok oyun zekası geriliğinin bir göstergesidir.

Neill stoper, sağ beke koyuyorsun oradada oynuyor. Ön liberoda dahada iyi oynuyor...

Hiç katılmıyorum bu düşünceye.Stoper oynayan biri sağ bek falan oynayamaz.Bir kez iki mevkiinin istediği yetenekler çok farklıdır.Durağan bir bölgede yarini kaybetmemek üzerine kurulmuş bir oyun anlayışı vardır stoperde sağ begde ise çizgi üzerinde git gel yaparken stoperlerin huzurunu bozmayacak şekilde yer tutma zorunluluğu vardır.Stoper oynayan bir oyuncunun teknik kapasitesi ve oyun bilgisi çok üst düzeyde değilse bu mevkiiyi kaldırabilmesi mümkün değildir.

Zira ben Stam,Nesta,Maldini,Cannavaro,Alpay,Bülent Korkmaz'un ne sağ bek oynadıklarını gördüm nede orada oynayabilecek ışık verdiklerini.Bu onların kumaşı ile alakalı dersen sana bişi demem ama ben olayın çok alakasız olduğunu biliyorum.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Hiç katılmıyorum bu düşünceye.Stoper oynayan biri sağ bek falan oynayamaz.Bir kez iki mevkiinin istediği yetenekler çok farklıdır.Durağan bir bölgede yarini kaybetmemek üzerine kurulmuş bir oyun anlayışı vardır stoperde sağ begde ise çizgi üzerinde git gel yaparken stoperlerin huzurunu bozmayacak şekilde yer tutma zorunluluğu vardır.Stoper oynayan bir oyuncunun teknik kapasitesi ve oyun bilgisi çok üst düzeyde değilse bu mevkiiyi kaldırabilmesi mümkün değildir.

Zira ben Stam,Nesta,Maldini,Cannavaro,Alpay,Bülent Korkmaz'un ne sağ bek oynadıklarını gördüm nede orada oynayabilecek ışık verdiklerini.Bu onların kumaşı ile alakalı dersen sana bişi demem ama ben olayın çok alakasız olduğunu biliyorum.
Maldini'nin sol bek, Cannavaro ve Nesta'nın sag bek, Puyol'un sag bek oynadığını görmediysen futbol bilginin bu konularda yorum yapmaya yeterli olmadığını söylerim. Rio Ferdinand, Carragher'ı vs saymıyorum. Capone, fatih Akyel. Say say bitmez. Bulent Korkmaz'da alt yapıdan ilk çıktığı dönemlerde zaman zaman sag bek oynamıştır. Vedat İnceefe'de oyle...

Sag(sol) bek oynadılar derken cafu gibi bindire bindire oynamadılar. Ama defansif anlamda hic sırıtmadılar. Sag bek'te defans yapmak için gerçektende teknik bir oyuncu olmana gerek yoktur. Ortalama hıza sahip, pozisyon bilgisi olan bir oyuncu sag bekte cok rahat oynayabilir. Bunu defansta futbol oynamış herhangi bir kişi cok rahat bilebilir.

Ali Turan kanattan hızla auta cikan adamı teknigi zayıf olduğu icin mi indirdi?

Mazhar Ozsoy' Alıntı:
[quote="Doğan Sağlam":17pc2tlj]Hiç katılmıyorum bu düşünceye.Stoper oynayan biri sağ bek falan oynayamaz.Bir kez iki mevkiinin istediği yetenekler çok farklıdır.Durağan bir bölgede yarini kaybetmemek üzerine kurulmuş bir oyun anlayışı vardır stoperde sağ begde ise çizgi üzerinde git gel yaparken stoperlerin huzurunu bozmayacak şekilde yer tutma zorunluluğu vardır.Stoper oynayan bir oyuncunun teknik kapasitesi ve oyun bilgisi çok üst düzeyde değilse bu mevkiiyi kaldırabilmesi mümkün değildir.

Maldini'nin sol bek, Cannavaro ve Nesta'nın sag bek, Puyol'un sag bek oynadığını görmediysen futbol bilginin bu konularda yorum yapmaya yeterli olmadığını söylerim. Rio Ferdinand, Carragher'ı vs saymıyorum. Capone, fatih Akyel. Say say bitmez. Bulent Korkmaz'da alt yapıdan ilk çıktığı dönemlerde zaman zaman sag bek oynamıştır. Vedat İnceefe'de oyle...

Sag(sol) bek oynadılar derken cafu gibi bindire bindire oynamadılar. Ama defansif anlamda hic sırıtmadılar. Sag bek'te defans yapmak için gerçektende teknik bir oyuncu olmana gerek yoktur. Ortalama hıza sahip, pozisyon bilgisi olan bir oyuncu sag bekte cok rahat oynayabilir. Bunu defansta futbol oynamış herhangi bir kişi cok rahat bilebilir.

Ali Turan kanattan hızla auta cikan adamı teknigi zayıf olduğu icin mi indirdi?[/quote:17pc2tlj]

Valla ben aşamadan sonra kimseyle futbol bilgimi yarıştırmıcam tabiki.Senin bek anlayışınla benimki farklı.Ali Turan'dan beklenenlerde farklı.Kaldıki kanat adamı ile bire bir kalmak,hızın yeterli değilse tam bir işkencedir.Bu hangi stoperi getirirsen getir aynıdır.

Aynı şekilde Ali orada adamı heyecanı ve o pozisyondaki bilgi eksikliğinden indirdi yere.Zira Sabri'nin ilk sağ beke geçtiği zamanlarıda hatırlarsak ne kadar saçma salak penaltılar yaptırdı görürsün.Bekte oynamak başlı başına değişik bir iştir.Ve illa her stoper bunu becerecek diye bir kaide yok.

Ali burada stoper olarak alındı ozaman stoper olarak şans tanınmalı.Yok aynı şekilde bir performans koyarsa ozaman hakkaten durum onun için vahim.Ancak her stoper bekte oynayabilir söylemi içler acısıdır bence.

Kayseri'de sağ bek oynarken ondan beklenen ile burada beklenen bir değil tekrar söylüyorum.

Mazhar abi,

O saydığın isimler 10 yıl önce oynuyordu beklerde belki daha fazla.Futbol hızlı bir şekilde değişiyor.Kollektif oynayan takımlarda yavaş bir oyuncu,beli dönmeyen denir ya hani Ali Turan gibi oyuncular stoper hariç hiçbir mevkide oynayamaz.

Mesela Avrupa'da ki hemen hemen her takımın bekleri hızlı oyuncular.O yüzden ben H.Balta ilk geldiğinde de yetersiz görüyordum ne kadar formda olursa olsun.

Artık günümüz futbolunda en önemli özellik hız.Çünkü tek geliştirilemeyecek özellik.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
Mazhar abi,

O saydığın isimler 10 yıl önce oynuyordu beklerde belki daha fazla.Futbol hızlı bir şekilde değişiyor.Kollektif oynayan takımlarda yavaş bir oyuncu,beli dönmeyen denir ya hani Ali Turan gibi oyuncular stoper hariç hiçbir mevkide oynayamaz.

Mesela Avrupa'da ki hemen hemen her takımın bekleri hızlı oyuncular.O yüzden ben H.Balta ilk geldiğinde de yetersiz görüyordum ne kadar formda olursa olsun.

Artık günümüz futbolunda en önemli özellik hız.Çünkü tek geliştirilemeyecek özellik.
Bende katılıyorum günümüz beklerinin daha hızlı daha teknik olması gerektiğine. Ama söylemeye çalıştığım bir bekin tekniğinin zayıf olması yada ortalama bir hızda olması onu defansif anlamda zorlamaz. Ofansa katılmasını ve yaratıcı işler yapmasını engeller. Ben Ali Turan'da defansif olarak herhangi bir artı özellik görmüyorum. 1 e 1 de zayıf, pozisyon bilgisi 0 ın altında, denge sıfır. tehlikeli bölgelerde sürekli kartlık fauller yapıyor.
Avrupa daki Fener maçında Santosun onu ne hale getirdiğini hatırlayalım, sonra Holosko'yu hatırlayalım.
Ben bunları düşününce allahtan bek gibi nispeten hata kaldırır pozisyonda oynuyor diyorum. Bir de stoper oynasa vay halimize.

Unutmayalımki gecen senelerdeki Kayseri genelde defansif olarak yaslanarak oynayan bir takımdı. Dolayısıyla dar alanda Ali Turan sırıtmıyordu, Hatalarının telafisi daha kolaydı. Ama ne zaman Galatasaray gibi sürekli önde oynamaya çalışan bir takıma geldi pozisyon hatalar, arkasına kaçırdığı adamlar göze batmaya başladı. Bu arkadaşın yaşı 20 olsa derim ki öğrenir. Ama Yaşı 27 ve bu saatten sonra çok geç. Kendisi yine Tolunay kafkasın kısır takımına gidebilir. Antep tam ona göre...