Euroleague Women A Grubu dördüncü hafta karşılaşmasında Galatasaray Odeabank, ZVVZ USK Praha’yı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda konuk etti. Mücadele 72-43 konuk ekibin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Galatasaray Odeabank, karşılaşmaya Nuria Martinez – Queralt Casas – Şebnem Kimyacıoğlu– Sancho Lyttle – Kelsey Bone beşiyle başladı. Laia Palau – Sonja Petrovic – Eva Viteckova – Jana Vesela – Kia Vaughn beşiyle maça giren ZVVZ USK Praha, bulduğu isabetlerle birlikte ilk beş dakika sonunda skoru 11-2 yaptı ve Galatasaray Odeabank koçu Ekrem Memnun molayı aldı. Molanın ardından Sancho Lyttle’dan gelen dört sayıya rağmen Palau – Petrovic ikilisiyle etkili olmaya devam eden ZVVZ USK Praha ilk çeyreği 23-6 önde tamamladı.
İkinci çeyreğe de iyi giren taraf olan ZVVZ USK Praha bulduğu sayılarla yakaladığı seriyi 15-0’a çıkardı. Jelena Dubljevic’in bireysel çabalarıyla oyunu dengelemeyi çalışan Ekrem Memnun’un öğrencileri hücumda skor bulamasa da savunmasını sertleştirerek farkın açılmasını engelledi ve ikinci çeyrekte son beş dakikaya girilirken 34-9’luk Çek Cumhuriyeti ekibinin üstünlüğü vardı. Kalan bölümde önce Jelena Dubljevic’in sayılarıyla 5-0’lık Galatasaray Odeabank serisi, sonra 4-0’lık ZVVZ USK Praha serisi geldi ve ilk devre 38-14 konuk takım lehine bitti.

Galatasaray Odeabank soyunma odasından daha iyi dönen taraftı. 6-0’lık bir seri geldi ve üçüncü çeyreğin ilk bölümünde durum 38-20 ZVVZ USK Praha lehineydi. Serbest atışlarla tekrar ritim bulan Prag ekibi farkı arttırdı ve durumu 48-24’e getirince Galatasaray Odeabank koçu Ekrem Memnun’un molası geldi. Kalan üç buçuk dakikada iki takımın karşılıklı isabetleri geldi. Üçüncü çeyreğin sonunda 58-32 ZVVZ USK Praha öndeydi.

Son 10 dakikalık bölümde Ekrem Memnun’un bir molasına rağmen Prag ekibi ilk beş dakikada 14-2’lik seri yakaladı. Sko 72-34’e geldi ve Sarı – Kırmızılı takımın koçu Ekrem Memnun bir mola daha kullandı. Son bölümde gelen 9-0’lık Galatasaray Odeabank serisi karşılaşmanın sonucunu tayin etti. Mücadele 72-43 konuk takımın üstünlüğüyle sonuçlandı.

Galatasaray Odeabank – ZVVZ USK Praha Maçı Basın Toplantısı

Ekrem Memnun: Böyle bir maçtan sonra söylenecek çok fazla bir şey yok. Basketbolla ilgili bir analiz yapacak durumumuz yok. Çok kötü oynadık. Hatta kötü bile oynamadık. Bu takımdaki üçüncü senem. Burada bir kültür oluşturmaya çalıştım. Kazansak da kaybetsek de bu basketbol kültürünü yansıtmak istiyorduk. Bugünkü oyun bizim kültürümüze yakışmadı. Böyle mücadele edemeyiz. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Şu an bir şey bilmiyorum. Oturup sakin bir şekilde düşünmemiz lazım. Bu takımın böyle devam etmesine izin veremeyiz. Çok ciddi emek verdik. Bugünün sinyalini alıyorduk. Uzun zamandır oyundan memnun olmadığımı da söylüyordum. Herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerek. Oyuncu arkadaşlarla konuşacağız. Çok ağır bir yumruk yemiş gibiyiz. Ya buradan kalkıp devam edeceğiz ya da nakavt olacağız. Teknik olarak analiz edecek bir durum yok. Yaşanmaması gereken bir maçtı.

Deniz Çolakoğlu: Kazanmak istediğimiz bir maçtı. Kötü ve şanssız başladık. Bir sonraki maça daha iyi hazırlanacağız.

Natalia Hejkova: Oyundan ve yüksek skordan memnunum. Maça iyi hazırlanmıştık. Oyuncularımın iyi motive olmuşlardı. Galibiyetin anahtarı buydu.

Kia Vaughn: Sezon yeni başladı. Biz şutları soktuk ve onlar kaçırdı. Ribaundlarda üstünlük sağladık. İstatistik her şeyi açıklıyor.

Galatasaray Odeabank – ZVVZ USK Praha Maçı İstatistikleri

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 9 sayı – 1 ribaund – 4 asist,
Kelsey Bone 10 sayı – 7 ribaund – 1 asist,
Ayşegül Günay 1 ribaund,
Queralt Casas 3 ribaund,
Nevriye Yılmaz 1 ribaund – 1 asist,
Deniz Çolakoğlu 1 ribaund – 1 asist,
Jelena Dubljevic 14 sayı – 2 ribaund,
Sancho Lyttle 10 sayı – 14 ribaund – 3 asist,
Şebnem Kimyacıoğlu 1 ribaund,
Bahar Çağlar 2 ribaund

ZVVZ USK PRAHA

Kia Vaughn 9 sayı – 15 ribaund,
Jana Vesela 10 sayı – 4 ribaund – 1 asist,
Sonja Petrovic 15 sayı – 9 ribaund – 3 asist,
Alena Hanusova 2 ribaund,
Ilona Burgrova 8 sayı – 5 ribaund,
Laia Palau 11 sayı – 7 ribaund – 6 asist,
Lenka Bartakova,
Katerina Elhatova 15 sayı – 3 ribaund – 3 asist,
Eva Viteckova 4 sayı – 2 ribaund – 1 asist,
Noel Quinn 1 ribaund

Galatasaray Odeabank – ZVVZ USK Praha Maçından Kareler

  • MADALYA AŞKINA

    Ekrem Memnun, kadın basketboluna adım attığından beri her zaman savunmanın varlığına inanm…
  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • KADIN BASKETBOLUNDA BİR YALNIZ ADAM

    İMPARATOR EKREM MEMNUN! …
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…