Hayri Pekergin’in 14.02.2016 tarihinde basketfaul.com sitesinde çıkan ve Türk kadın basketbolunun tartışmasız en başarılı isimlerinden biri olan kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını, Galatasaraylı basketbolseverler olarak kınıyoruz!

Kaptanımız Nevriye Yılmaz’ın, tüm basketbol camiası ve bugüne kadar birlikte çalışma fırsatı bulduğu oyuncular tarafından da bilinen ve örnek alınan çalışma etiği anlayışını ve disiplinini eleştirmek, basketbola sadece klavye başından katkı vermeye yeltenen kimselerin haddine değildir.

Son olarak; Avrupa basketbolunun en prestijli kupasını ilk defa ülkemize getirme başarısını gösteren baş antrenörümüz Ekrem Memnun’un sözlerini hatırlatmakta fayda görüyoruz:

“Basketbol takımı maçı sadece basketbol sahasında oynanmıyor sadece sahada hazırlık yapılmıyor. […] Ben Nevriye’yi sadece 10 sayı atsın 6 ribaund alsın diye bu takıma almadım. İnanın bunlar hiç önemli değil. O önemli bir karekter. Beynini, ruhunu, kalbini karakterini almak istedim ve sonunda doğru karar verdiğimizi herkes gördü.”

  • MADALYA AŞKINA

    Ekrem Memnun, kadın basketboluna adım attığından beri her zaman savunmanın varlığına inanm…
  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • KADIN BASKETBOLUNDA BİR YALNIZ ADAM

    İMPARATOR EKREM MEMNUN! …
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…