Home / Flash Haber / Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

Hayri Pekergin’in 14.02.2016 tarihinde basketfaul.com sitesinde çıkan ve Türk kadın basketbolunun tartışmasız en başarılı isimlerinden biri olan kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını, Galatasaraylı basketbolseverler olarak kınıyoruz!

Kaptanımız Nevriye Yılmaz’ın, tüm basketbol camiası ve bugüne kadar birlikte çalışma fırsatı bulduğu oyuncular tarafından da bilinen ve örnek alınan çalışma etiği anlayışını ve disiplinini eleştirmek, basketbola sadece klavye başından katkı vermeye yeltenen kimselerin haddine değildir.

Son olarak; Avrupa basketbolunun en prestijli kupasını ilk defa ülkemize getirme başarısını gösteren baş antrenörümüz Ekrem Memnun’un sözlerini hatırlatmakta fayda görüyoruz:

“Basketbol takımı maçı sadece basketbol sahasında oynanmıyor sadece sahada hazırlık yapılmıyor. […] Ben Nevriye’yi sadece 10 sayı atsın 6 ribaund alsın diye bu takıma almadım. İnanın bunlar hiç önemli değil. O önemli bir karekter. Beynini, ruhunu, kalbini karakterini almak istedim ve sonunda doğru karar verdiğimizi herkes gördü.”

About GSbasket.Org

GSbasket.Org
Son topa kadar!

Check Also

Galatasaray Kadın Basketbol Takımında Neler Oluyor?

Yönetim vaktinde bütçe çıkarmadığı için iyi transferler gerçekleşemiyor, iki senedir alınan yabancı oyuncular vasatın altında. …