Euroleague Women A Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Sport Concert Complex’te Dinamo Kursk’a konuk olan Galatasaray Odeabank son bölümde çift haneleri çıkan farkı eritse de süre yeterli olmadı ve rakibine 72-68’lik skorla mağlup oldu.

Galatasaray Odeabank maça Nuria Martinez – Queralt Casas – Şebnem Kimyacıoğlu – Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Epiphanny Prince – Seimone Augustus – Evgenia Belyakova – Nnemkadi Ogwumike – Irina Osipova beşiyle mücadeleye girdi. Maça oldukça hızlı başlayan ev sahibi ekip yay gerisinden yüzdeli atışlar bulunca ilk 2 dakikayı 8-0’la önde geçti. Sonraki dakikalarda her iki taraf da alan savunmasıyla rakiplerine kolay sayı şansı tanımadı, ancak Dinamo Kursk orta mesafeden bulduğu isabetli atışlarla farkı daha da açtı ve ilk çeyreği 22-7’lik skorla önde kapattı.

İkinci çeyreğe ise daha iyi başlayan taraf konuk Galatasaray Odeabank oldu. Ekrem Memnun’un öğrencileri uyguladığı alan savunmasıyla rakibine basket şansı tanımazken, hücumda da kısaların penetreleri ve uzunlara inen toplarla farkı eritmeyi başardı. İkinci çeyreğin ilk dört dakikasında durum 22-18’e geldi. Seimone Augustus ve Evgenia Belyakova’nın sorumluluk almasıyla ev sahibi ekip yeniden ivme kazandı. Ancak boyalı alanda Kelsey Bone’u etkili kullanan Galatasaray Odeabank dengeyi sağladı ve ilk devre 35-30 ev sahibi ekip lehine bitti.

İki takım da soyunma odasından dönerken yüksek yüzdelerle hücum etti. Ev sahibi ekip Jelena Milovanovic’ten, Galatasaray Odeabank ise boyalı alanda Kelsey Bone’dan yay gerisinde Şebnem Kimyacıoğlu’ndan sayılar buldu ve mücadeledeki denge devam etti. Sarı – Kırmızılılar, Nevriye ve Sancho Lyttle’ın isabetleriyle don bölümde öne geçmeyi (50-51) başarsa da son çeyreğe 53-51 Dinamo Kursk önde girdi.

Son 10 dakikanın başında iki takım da sert savunmalarıyla etkili oldu. Prince ve Augustus’un isabetlerine karşılık Galatasaray Odeabank İspanyol oyuncuları Nuria Martinez ve Queralt Casas’tan gelen basketlerle yanıt verdi. Şebnem Kimycaıoğlu’ndan gelen üçlükle son beş dakikaya 59-59’luk eşitlikle girildi. Rus ekibi Ogwumike’yi etkili kullanıp farkı açtı ve Ekrem Memnun’a iki mola aldırdı. Moladan daha iyi dönen Galatasaray Odeabank, Nuria Martinez’in gayretiyle farkı eritse de mücadele 72-68 Dinamo Kursk’un üstünlüğüyle sonuçlandı.

Dynamo Kursk – Galatasaray Odeabank Maçı İstatistikleri

DYNAMO KURSK

Evgenia Belyakova 10 sayı – 4 ribaund – 1 asist,
Irina Osipova 2 sayı – 5 ribaund – 2 asist,
Jelena Milovanovic 17 sayı – 1 ribaund – 1 asist,
Epiphanny Prince 6 sayı – 3 ribaund – 5 asist,
Anete Jekabsone,
Işıl Alben,
Nnemkadi Ogwumike 22 sayı – 11 ribaund – 1 asist,
Seimone Augustus 15 sayı – 4 ribaund – 6 asist

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 22 sayı – 8 ribaund – 6 asist,
Kelsey Bone 16 sayı – 7 ribaund,
Queralt Casas 8 sayı – 2 ribaund – 2 asist,
Nevriye Yılmaz 5 sayı – 9 ribaund,
Jelena Dubljevic 2 ribaund,
Sancho Lyttle 5 sayı – 8 ribaund –1 asist
Şebnem Kimyacıoğlu 12 sayı – 3 ribaund – 2 asist

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…