Home / Flash Haber / Sancho’nun Dönüşü Farklı Oldu

Sancho’nun Dönüşü Farklı Oldu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin beşinci haftasında Galatasaray Odeabank Mersin Büyükşehir Belediye’yi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda konuk etti ve karşılaşmayı 80-54 kazanarak beşinci galibiyetini elde etti.

Karşılaşmaya Nuria Martinez – Queralt Casas – Şebnem Kimyacıoğlu – Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz beşiyle başlayan Galatasaray Odeabank, ilk bölümde uzunları üzerinden skora gitti. Natasha Lacy – Danyell Hodges – Burcu Çiğil – Seda Tabakçı – Michelle Snow ilk beşiyle maça giren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Lacy’nin topa baskısı, Burcu Çiğil ve Michelle Snow’un hücumdaki çabasıyla etkili olmaya çalıştı. Daha iyi bir ritim yakalayan Sarı – Kırmızılılar, Nuria Martinez’in üçlüğüye skoru 13-7 yaptı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi koçu Olcay Orak’a molayı aldırdı. Moladan daha etkili dönen konuk takım farkı eritmeyi başardı. Bahar Çağlar’ın isabetine karşılık Ayşegül Günay’ın süre dolarken faul yapmasıyla Danyell Hodges çizgiye geldi ve 2/2 attı. Böylece ilk çeyrek 17-16 Galatasaray Odeabank lehine bitti.

İkinci çeyreğin başında Galatasaray Odeabank faul çizgisinden bulduğu isabetlerle skoru 20-16’ya getirdi. Ancak Mersin ekibi yakaladığı 6-0’lık seriyle birlikte skoru 22-20 yaparak maçta ilk kez öne geçti. Devreye beş dakika kala Galatasaray Odeabank koçu Ekrem Memnun molaya başvururken takımını da ivmelendirmeyi başardı. Önce Şebnem Kimyacıoğlu’nun serbest atışı akabinde Kelsey Bone’dan gelen üst üste isabetlerle Galatasaray Odeabank 12-4’lük seri yakaladı. İkinci çeyreğin bitimine bir buçuk dakika kala skor tabelası 32-26 ev sahibi ekip üstünlüğünü gösterirken Mersin Büyükşehir Belediyesi koçu Olcay Orak da molasını kullandı. Michelle Snow’dan gelen dört sayıyla fark azalsa da Queralt Casas üçlük isabetini buldu. Takımlar son hücumlardan sayı çıkaramayınca ilk devre 35-30 Galatasaray Odeabank üstünlüğüyle noktalandı.

Soyunma odasından daha iyi dönen taraf ilk üç buçuk dakikada rakibine tek basket şansı tanıyan Galatasaray Odeabank oldu. Pota altında Sancho Lyttle – Nevriye Yılmaz ikilisinin uyumu ve Martinez – Casas – Şebnem’in kısa pozisyonundaki hakimiyetiyle üçüncü çeyreğin ilk beş dakikası sonunda skor 46-34 Sarı – Kırmızılı ekip lehineydi. İkinci bölümde de Sancho Lyttle’ın servisleri, Queralt Casas’ın üçlükleri sahnedeydi. Mersin ekibinin koçu Olcay Orak çeyreğin bitimine bir dakika kala molasına başvurduğunda 55-37’lik Galatasaray Odeabank üstünlüğü bulunuyordu. Nuria Martinez’in çizgiden bulduğu üç sayı üçüncü çeyrek skorunu tayin etti; 58-39.

Karşılaşmanın son 10 dakikalık bölümünün başında konuk takım daha etkili olsa da Nevriye Yılmaz’a çalınan teknik faulle birlikte Ekrem Memnun’un öğrencileri de toparlanmayı başardı. Casas’ın penetreleri ve Nevriye’nin şut isabetleriyle birlikte son dört dakikaya 67-48 Galatasaray Odeabank önde girdi. Mersin ekibi farkı kapatmak için çabalarken Galatasaray Odeabank oyun disiplininden kopmadı. Deniz Çolakoğlu’ndan gelen önemli katkıyla birlikte mücadele 80-54 Galatasaray Odeabank’ın üstünlüğüyle sonuçlandı.

Galatasaray Odeabank – Mersin BŞB Maçı Basın Toplantısı

Ekrem Memnun: Bizim açımızdan iyi bir galibiyet oldu. Moral bozukluğu yaşadığımız bir maçtan sonra kazandık. Basit hataların sayısını azaltmamız gerek. Bu hataların sayısını azaltmazsak takım olma sürecimiz uzayacak. Sürekli aynı hataları yapıp rakiplerimizi maça ortak ediyoruz. Bu hataları azaltıp daha rahat galibiyetler almamız gerekiyor. Mücadeleden memnunum.

Nevriye Yılmaz: Güzel bir galibiyet oldu bizim için. Euroleague’de kötü gidiyoruz ama TKBL’de kazanmaya devam etmek de önemli. İyi bir galibiyetti.

Olcay Orak: Maça kötü başlasak da ilerleyen dakikalarda oyunu dengelemeyi başardık. Üçüncü çeyrekte özellikle hücumda organize olamadık ve onların işini kolaylaştırdık. Galatasaray Odeabank’ı tebrik ediyorum iyi bir galibiyet aldılar. Kazanmayı düşündüğümüz bir maçtı. Bundan sonra çok ciddi bir maç trafiğine giriyoruz. Hatalarımızdan ders alarak yolumuza devam edeceğiz.
Pelin Küççük: Maça iyi başladık ancak kötü bitirdik. İyi hazırlanmıştık. Kendimizi toparlayıp ivme kazanmamız gerekiyor.

Galatasaray Odeabank – Mersin BŞB Maçı İstatistikleri

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 9 sayı – 3 ribaund – 5 asist,
Kelsey Bone 5 sayı – 2 ribaund,
Ayşegül Günay 2 sayı – 2 ribaund – 4 asist,
Queralt Casas 22 sayı – 5 ribaund – 1 asist,
Nevriye Yılmaz 15 sayı – 5 ribaund – 1 asist,
Deniz Çolakoğlu 5 sayı,
Sancho Lyttle 12 sayı – 13 ribaund – 7 asist,
Şebnem Kimyacıoğlu 6 sayı – 4 ribaund – 2 asist,
Bahar Çağlar 4 sayı – 3 ribaund

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Michelle Snow 23 sayı – 8 ribaund – 2 asist,
Danyell Hodges 2 sayı – 2 ribaund – 6 asist,
Burcu Çiğil 14 sayı – 3 ribaund – 1 asist,
Pelin Küççük,
Dora Hortı 8 sayı – 5 ribaund – 3 asist,
Seda Tarakçı 3 ribaund – 1 asist,
Natasha Lacy 7 sayı – 4 ribaund – 4 asist,
Melike Tuğba Oral 2 ribaund

Galatasaray Odeabank – Mersin BŞB Maçından Kareler

 

About GSbasket.Org

GSbasket.Org
Son topa kadar!

Check Also

Galatasaray Kadın Basketbol Takımında Neler Oluyor?

Yönetim vaktinde bütçe çıkarmadığı için iyi transferler gerçekleşemiyor, iki senedir alınan yabancı oyuncular vasatın altında. …