Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin sekizinci haftasında Tosyalı Spor Salonu’ndaki karşılaşmada Osmaniye Gençlik’in konuğu olan Galatasaray Odeabank rakibini 77-42’lik sonuçla mağlup ederek yedinci galibiyetini elde etti.

Karşılaşmaya Nuria Martinez – Deniz Çolakoğlu – Şebnem Kimyacıoğlu – Sancho Lyttle – Kelsey Bone beşiyle başlayan Galatasaray Odeabank, Sancho Lyttle ve Kelsey Bone üzerinden bulduğu isabetlerle ilk dakikaları geçti. Jelena Skerovic – Melike Bakırcıoğlu – Betül Pehlivan – Makbule Amachree – Kelly Santos beşiyle maça giren Osmaniye Gençlik ise Makbule Amachree’nin hücumdaki etkinliğiyle farkın açılmasına izin vermedi ve ilk dört dakika 9-7 konuk takımın üstünlüğüyle geçti. Kalan bölümde Şebnem Kimyacıoğlu ve Nuria Martinez’den gelen iki üçlükle ilk çeyrek 14-7 Galatasaray Odeabank lehine tamamlandı.

İkinci çeyreğin başında direksiyonda yer alan Ayşegül Günay bu bölümü çok iyi oynadı ve Sarı – Kırmızılı ekip iki buçuk dakika geçerken skoru 21-9 yaptı. Osmaniye Gençlik molasının ardından Ayşegül Günay – Jelena Dubljevic – Nevriye Yılmaz’ın etkili performansı farkın daha da açılmasını sağladı ve bu çeyrekte son dört dakikaya girilirken 34-24’lük Galatasaray Odeabank üstünlüğü vardı. Kalan bölümde iki takım da kolay skor üretemezken sadece bir basket kaydedildi ve ilk devreyi 35-18 önde kapatan Ekrem Memnun’un öğrencileri oldu.
Galatasaray Odeabank üçüncü çeyreğin başında tıpkı maçın başında olduğu gibi Sancho Lyttle – Kelsey Bone ikilisi üzerinden hücum etti. Ev sahibi ekip Makbule Amachree ve Melis Talay ile basketler bulsa da farkı azaltamadı ve sekiz dakika sonunda skor 51-32 ligin son şampiyonu lehineydi. Son iki dakikada 7 sayı üreten Kelly Santos’un süre biterken gönderdiği üçlük bu çeyreğin skorunu belirledi. Galatasaray Odeabank son 10 dakikalık bölüme 55-38 önde girdi.

Dördüncü çeyrekte Osmaniye Gençlik’in farkı eritme çabalarını ilk olarak Jelena Dubljevic ortadan kaldırdı ve beş dakika geride kalırken 64-42 Galatasaray Odeabank öndeydi. Galatasaray Odeabank 15-0’lık bir seri yakaladı ve mücadeleyi 77-42 kazanmayı başardı. Son bölümde Nevriye Yılmaz yerine oyuna giren İnci Güçlü bu sezon ikinci kez bir TKBL karşılaşmasında forma giydi.

Osmaniye Gençlik – Galatasaray Odeabank İstatistikleri

OSMANİYE GENÇLİK

Jelena Skerovic 5 sayı – 2 ribaund – 2 asist,
Melike Bakırcıoğlu 5 sayı – 1 asist,
Kelly Santos 10 sayı – 11 ribaund – 1 asist,
Melis Talay 6 sayı – 3 asist,
Devran Tanaçan Bostancı 2 sayı,
Melike Yalçınkaya 2 sayı,
Sevim Sara Erdoğan,
Betül Pehlivan 2 ribaund – 2 asist,
Makbule Amachree 12 sayı – 2 ribaund – 2 asist

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 7 sayı – 7 ribaund – 3 asist,
Kelsey Bone 11 sayı – 6 ribaund – 1 asist,
Ayşegül Günay 11 sayı – 1 ribaund – 3 asist,
Nevriye Yılmaz 8 sayı – 5 ribaund – 3 asist,
Deniz Çolakoğlu 6 sayı – 3 ribaund – 1 asist,
İnci Güçlü 2 sayı – 1 ribaund,
Jelena Dubljevic 11 sayı – 9 ribaund,
Sancho Lyttle 14 sayı – 13 ribaund – 2 asist,
Şebnem Kimyacıoğlu 5 sayı – 3 ribaund,
Bahar Çağlar 2 sayı – 4 ribaund – 2 asist

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…