2013-2014 sezonunun ardından, Galatasaray Kulübü’nün müzesine kadın basketbolundaki en prestijli kupayı getiren tek Türk takımı olma başarısına eriştikleri için korunacağı temennisi verilen kadın takımımızdan, kaptan Işıl Alben, kilit maçların oyuncusu Alba Torrens ve alt yapımızda yetişen Yasemen Saylar’ın ardından, Shavonte Zellous ile de Galatasaray’ın yolları ayrıldı.

Resmi site, konuyla ilgili aşağıdaki açıklamaya yer verdi:

Galatasaray Odeabank A Kadın Basketbol takımımız 2014-2015 sezonu hazırlıklarına 8 Eylül de, Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası’na katılmayan Türk ve yabancı oyuncuları ile başlamıştır. Shavonte Zellous, yazılı davet göndermemize rağmen kontratında belirlenen antrenmanlara katılım tarihinde İstanbul’da bulunmamış ve bu disiplinsiz davranışına devam etmesi sonucunda Shavonte’nin sözleşmesi kulübümüz tarafından Eylül ayı sonunda feshedilmiştir. Oyuncunun maaş ve prim alacağı kalmamıştır.

Gururumuz olan parçalı formayı taşıdığı süre boyunca verdiği katkılar için Shavonte’ye teşekkür eder, Galatasaray’dan sonraki kariyer hayatında başarılar dileriz…

Kaynak: http://www.galatasaray.org/basketbol/bayan/haber/21242.php

Forum bağlantısı: #8 Shavonte Zellous

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…