Bernard James

Galatasaray'in ve Ergin Ataman'in olduğu yerde favori rakip takım olamaz Boğaç :)

Ben koç ve takıma hâlâ çok güveniyorum. Dünkü galibiyet bu güvenimi iyice perçinledi. Yeter ki başka şansizlik,sakatlık veya başka saha dışı bir şey olmasın.

Takımı seviyoruz da bir de gerçekler var Nihat ;) Pota altında sadece Lasme kalacak. Tabii Duşan'dan 15-20 dk verim almayı planlıyorsan sana kalmış :D

Bjk maçına da fazka güvenme. Onlar kadar kek rakip bulamayız kolay kolay..

Bernard James'in ailevi , babasi vs problemleri olmasa bile bizim takimda oynayacak bir oyuncu degildi.Umarim seneye boyle cakma NBA oyunculari ile anlasmayiz iyi arastiririz her bir transferi.

Takımı seviyoruz da bir de gerçekler var Nihat ;) Pota altında sadece Lasme kalacak. Tabii Duşan'dan 15-20 dk verim almayı planlıyorsan sana kalmış :D

Bjk maçına da fazka güvenme. Onlar kadar kek rakip bulamayız kolay kolay..

Onları yenmek değil, geriden gelip hırs gösterip kazanmak.
Winner özelliğimizi kazanmak benim takıma olan güvenimi arttırdı.
Chuck da gerekirse 5 numara da oynar 10 dakika.

Bir haber var. Linkini kopyalayamadım buraya. Ama insanlıktan nasibini almamışların attığı başlık şu: Galatasarayın Firari Çavuşu!. Babasının hastalığını bahane göstererek demişler bir de

Lasme kusarak oynuyorsa sebebi bu arkadaş.Oynamanı engelleyecek sorun varsa niye sözleşme imzalıyorsun?
Kaç milyon bütçeli,taraftarlı ciddi hedef kovalayan takımla dalga geçti resmen son lisans hakkını yiyip

Eğer babası sözleşme imzaladığında anda hastaysa ve bunu yöneticilere söylememişse büyük bir sorumsuzluk ve uyanıklık. yok eğer bizim yöneticiler bunu biliyor ve sözleme imzalıyorsa bizim yönetciliğimizin beceriksizliği. Sonuç olarak olan Lasme ya oldu adam kusa kusa maçı bitiriyor.

Bernard buraya gelirken babasının hastalık gibi bir durumu yoktu ya da en azından biz bilmiyorduk. zaten staffın beklediği oyuncuydu epeydir gündemde ama lig bitişi bekleniyordu sadece. kötü talihten başka bir şey değil. Bence yoktu çünkü Bernard'ın gelirken söyledikleri gayet olumlu bir hava vermişti bana.

Lasme kusarak oynuyorsa sebebi bu arkadaş.Oynamanı engelleyecek sorun varsa niye sözleşme imzalıyorsun?
Kaç milyon bütçeli,taraftarlı ciddi hedef kovalayan takımla dalga geçti resmen son lisans hakkını yiyip

Sözleşme imzalarken babasının hasta olduğunu biliyordunuz galiba siz?

Adamın ne konumda, ne şartlarda olduğunu bile bilmiyoruz. Sizin düşüncenize göre ''Galatasaray'a adamın kini var, sırf lisans hakkını yemek için geldi sözleşme imzaladı'' öyle mi? Öyle bir dünya yok, kusura bakmayın.

Oyuncunun nasıl bir durum içinde olduğunu bilmeden arkasından böylesine atıp tutmak hiç olmamış.

Babasına acil şifalar diliyorum ama dünyada tek yakını hasta olan bu arkadaş mı var? Bir sürü insan var evine ekmek götürmeye çalışıp bu hastalıkla uğraşan.Hatta parasızlıktan tedavisini bile yaptıramayanlar var.Onlar ne yapsın direk ölsün mü? Acıtasyon yapmayı bırakalım şurada 1 ay bile sürmez play-offlar.Babasını yalnız bırakmasın ama farklı şekilde de motive edebilir.Senin için oynayacağım kupayı alacağım sana armağan edeceğim vs.İşin en kolay yolunu seçmiş.Ben yerinde olsam oynardım

Beyler bu konu üstüne konuşmak bile ayıpken bizim tartıştığımız şeyler büyük saçmalık. Allah babasına acil şifalar versin tamamen bahtsızlık. Sağlıktan daha önemli bir şey yok 1 Fener maçı da eksik kalır bu kadar niye sorun çıktı anlamadım?

Bizim için büyük talihsizlik oldu gerçekten. James'den 15 dakikalık alacağımız ortalama katkı bile şu dar rotasyonda çok işimize yarardı ama kısmet değilmiş. Babasına acil şifalar diliyorum.

Cidden Eurocup falan derken arada kaynadı ama James gerçek anlamda bir transfer başarızlığıdır, sorumsuzluktur. Oyuncu alırsın, umduğun gibi çıkmaz ya da Dorsey gibi disiplinsiz davranır eyvallah, uyum sağlayamaz Nolan Smith gibi eyvallah, takımla geçinemez ona da tamam ama bir oyuncu alırken babasının rahatsızlığı olduğunu bilmiyorsan ya da oyuncu bunu saklıyorsa vs burada ciddi bir sıkıntı var demektir. Ben James'in burada aradığını bulamayıp, uyum sorunu çekip sonra da babasını bahane ettiğini düşünüyorum. Evet hastalık, Allah kimsenin başına vermesin, geçmiş de olsun umarım iyileşir ama James'in bu yaptığı da yenilir yutulur şey değil, bvaşka bir Avrupa kulübü olsa dava açar, tazminat bile alır oyuncudan tabii eğer ortada yalan dolan varsa.

Bu arkadaş yerine Giresun'dan ayrılan Jackson'ı ya da ligimizden/diğer liglerden play off'a kalamayan vasat fakat hazır bir pivot alsak hem gerçek bir 5 numaramız olurdu hem de Lasme dinlenirdi.

Ekleme: Eğer bize geldikten sonra babasının böyle bir durumu ortaya çıktıysa tüm sözlerimi geri alıyorum.

Cidden Eurocup falan derken arada kaynadı ama James gerçek anlamda bir transfer başarızlığıdır, sorumsuzluktur. Oyuncu alırsın, umduğun gibi çıkmaz ya da Dorsey gibi disiplinsiz davranır eyvallah, uyum sağlayamaz Nolan Smith gibi eyvallah, takımla geçinemez ona da tamam ama bir oyuncu alırken babasının rahatsızlığı olduğunu bilmiyorsan ya da oyuncu bunu saklıyorsa vs burada ciddi bir sıkıntı var demektir. Ben James'in burada aradığını bulamayıp, uyum sorunu çekip sonra da babasını bahane ettiğini düşünüyorum. Evet hastalık, Allah kimsenin başına vermesin, geçmiş de olsun umarım iyileşir ama James'in bu yaptığı da yenilir yutulur şey değil, bvaşka bir Avrupa kulübü olsa dava açar, tazminat bile alır oyuncudan tabii eğer ortada yalan dolan varsa.

Bu arkadaş yerine Giresun'dan ayrılan Jackson'ı ya da ligimizden/diğer liglerden play off'a kalamayan vasat fakat hazır bir pivot alsak hem gerçek bir 5 numaramız olurdu hem de Lasme dinlenirdi.

Anıl bey,

Şurada anlaşamıyoruz sanırım, size de sorayım. Bernard James'in Galatasaray'a gelmeden önce, babasının hasta olduğunu biliyor muydunuz?

Bir bilgi eksikliğinden dolayı maalesef anlaşamıyoruz.

Joey Dorsey'in ayrılış süreci transfer başarısızlığıdır. Çünkü aklı başında hiçbir takım transfer hakkı kalmamışken uzununu yollamaz. Her neyse yapıldı edildi Lasme tek başına idare etti 5 numarayı.

Sonrası ise hata değil. James'in gelişi için Çin ligi bitimi bekleniyor. Lig bitiyor James geliyor. Başlıyor oynamaya 2-3 hafta sonra olay ortaya çıkıyor apar topar Amerika'ya gidiyor. Hoca zaten Bernard'ın performansından memnun olmadığını açıklamıştı bu süreçte Bernard'a hiçbir ödeme yapılmıyor ve kulüp Bernard'a ödeme yapmama karşılığı kontrat fesih hakkı tanıyor bu süreç böyle bitiyor. Strasbourg finali öncesi Bernard'ın çarşamba geleceği söyleniyor ama Eurocup bitince kulüp de artık vazgeçiyor. Ne bizden para çıkıyor ne de Bernard dönüyor. Olay da kapanıp gidiyor.

Bernard'ın GS'ye uyum sağlayamaması da normal çünkü haftanın üç günü genç takımla çalışıyor takım Eurocup'a hazırlanıyor diye A takım idmanlarında yer almıyordu.

James'in babasinin durumunu bilmesi gerekenler Anil Ogulcan yada Onur Gurel degil yoneticiler, bu arkadaslar bilmek zorunda degiller ama transferin altina imzayi atanlar bilmek zorundalar.

Bir anda ortaya cikan bir hastalik olsa problem yok ama ileride boyle bir problem olabilecegini oyuncuyla konusup ona gore transfer etmeleri gerekirdi.