Bernard James

Alışık olmadığı bir lige sezonun bitimine doğru gelen -hem de Eurocup´ta oynatamadığımız- bir oyuncuyu eleştirmek için sanki biraz erken.

Bence biraz sabır...

Dallas'ta amiral olan adamı biz takımda yazıcı yaptık heralde. Basketbol kondisyona, oynamaya güce dayalı olduğunu biliyorum da James gibi iyi kötü 5 yıl NBA'de oynamış adamların, Samardziski gibi kum torbalarının arkasında ezilmesine akıl sır erdiremiyorum. NBA'in 3. sınıf şutörü James Anderson, Zalgiris'i 1 yıl sırtında taşırken bizim aldığımız adamlar Maldivler tatile gelmiş gibi davranıyorlar. Adam o kadar kötü ki kulübün başına getirsek Dursun Özbek'i aratacak bir halet-i ruhiye içinde. Playoff'lara kadar toparlar diyorduk da şu kafayla 1 yıl soğuk suya yatırsak yine bir şey olmayacak gibi görünüyor.

Bazı önemli eksikleri konsantrasyon ve/veya uyum sorunundan öte gibi ikili oyun/yardım savunmalarında hem poziyon bilgisi zayıf ciddi zamanlama pozisyon hataları yapıyor hem de ayakları çabuk değil.Tam olarak güçlü/kalıplı pivot sınıfında da değil biraz arada da kalıyor ne çabuk ayaklı 5 numara avantajı var ne kalın sert güçlü açak postta savunmada sağlam duran hücümda tehlike yaratan 5 numara avantajı.Belli biraz daha beklemek lazım ama yedek 5 numara olarak Davis daha avantajlı olur gibi geliyor bana

Bernard James gibi oyunculari izleyince,transfer doneminde gundemde olan Khem Birch, Eli Holmen gibi oyunculara saygim sonsuz sekilde artiyor. Herkes bir Patric Young olamiyor. Hata yapsada Ruhu ve hirsi yeter. Coach olsam ilk Konya macindan sonra sutlardim kendisini.

Birde bu adam oynayıp geldi yani. Davis'de aylardır hastalıkla sakatlıkla boğuşup geldi. Bu adamı transfer etmeden önce Galatasaray' ın parkede savaşarak kazandığı maçlardan birini izletip; Bak koçum geleceğin takım bu, gözün yiyor mu aslan olmaya diye sorarak getirmeliydiler. Ki gelmezdi zaten, yemezdi ruhsuz gönlü böyle savaşmaya.

Birde bu adam oynayıp geldi yani. Davis'de aylardır hastalıkla sakatlıkla boğuşup geldi. Bu adamı transfer etmeden önce Galatasaray' ın parkede savaşarak kazandığı maçlardan birini izletip; Bak koçum geleceğin takım bu, gözün yiyor mu aslan olmaya diye sorarak getirmeliydiler. Ki gelmezdi zaten, yemezdi ruhsuz gönlü böyle savaşmaya.

Bize yere atlayan,caba gosteren adamlar lazim..Vesely'ye bazen bakip veya Udoh'a imrenmemek icten degil..Adamlar hata yapsa bile yuzlerinden okunan hirs baska oluyor. Ben hep sunu savunurum.Devre arasi veya ligin bitimine sayili dakikalar kala bilinmeyen bi oyuncuyu getirmek cok buyuk risk.Alacaksan yurt icindeki yabancilardan alacaksin. Birch mesela ne gune duruyordu.. Eli Holmen gelse inanin fark yaratirdi.

Hani Dusan Cantekin'de arkadas iyi degil ki..Iyi olsa dicem ligde davis ve green oynasin..Belki oynaya oynaya 15 mac sonra Green katki yine vermeye baslar hani.

Uşak Khem Birch için Olynin yaptığı teklifi bile reddetti üstelik Hollmanın istediği ücret de aşıyordu bizi. Bernard James kağıt üstünde doğru hamleydi tıpkı Dorsey gibi

Uşak Khem Birch için Olynin yaptığı teklifi bile reddetti üstelik Hollmanın istediği ücret de aşıyordu bizi. Bernard James kağıt üstünde doğru hamleydi tıpkı Dorsey gibi

Alan aliyor.Bjk,Telekom bunlar nasil aliyor..Su TBL'de en kotu transfer yapan takim,transferi bilmeyen biziz. Bobby Brown dedigimde Aralik ayinda, ucretini karsilayamayiz,Cin'den hayatta gelmez diyenler vardi..Bjk nasil aliyor? Biz bu kafa ile degil Spanoulis, Haislip'i bile alamayiz 3 kurusun hesabini yapacaz diye ucuz etin yahnisi James gibiler olur.

Yonetim kendi ile utanc duymali..Jerrels'in parasinin bir kismini Unics'in karsiladigi,James gibi bir oyuncu ile kimbilir 5000,10.000 dolarlik rakamlarin konusuldugu ortamlara dusulmesi, Micov'un helal ettigi parada indirime gidilip kesintiye ugranmasi ve en isin acikli kismi klubun paralari ile Sabri denilen futbolcunun esinin ferrarilerle magazinlerde boy boy cirit atmasi..

Dursun ya gidecek,ya gidecek..Yolu yok bu isin.

Alan aliyor.Bjk,Telekom bunlar nasil aliyor..Su TBL'de en kotu transfer yapan takim,transferi bilmeyen biziz. Bobby Brown dedigimde Aralik ayinda, ucretini karsilayamayiz,Cin'den hayatta gelmez diyenler vardi..Bjk nasil aliyor? Biz bu kafa ile degil Spanoulis, Haislip'i bile alamayiz 3 kurusun hesabini yapacaz diye ucuz etin yahnisi James gibiler olur.

Yonetim kendi ile utanc duymali..Jerrels'in parasinin bir kismini Unics'in karsiladigi,James gibi bir oyuncu ile kimbilir 5000,10.000 dolarlik rakamlarin konusuldugu ortamlara dusulmesi, Micov'un helal ettigi parada indirime gidilip kesintiye ugranmasi ve en isin acikli kismi klubun paralari ile Sabri denilen futbolcunun esinin ferrarilerle magazinlerde boy boy cirit atmasi..

Dursun ya gidecek,ya gidecek..Yolu yok bu isin.

Uzun zamandır görüyorum saygımdan susuyorum ama cidden yeter yani.

Aralık ayının ortasında, Çin'de 1 milyon dolar para kazanan Bobby Brown'u buraya nasıl getireceğimizi açıklayın ben internet aleminden çekilirim.

Bobby Brown'un Çin kontratı bittiğinde Galatasaray uzun, Beşiktaş kısa arıyordu. Biz Bobby Brown'u, onlar Bernard James'i mi alacaktı?

Telekom kimi almış ki çıkmış telekom örneği veriyorsunuz ya? Ne Manny Harris'miş. Kaç tane maç aldı bugüne kadar, Telekom kaçıncı sırada?

Burda olay Bernard James veya Brown degil..Oyuncu kalitesi. bjk bobby brown kalitesinde oyuncu alabiliyorken,bizde James'i bulmak icin cok aradik muhtemelen..

Telekom kimi almis ki cikmis...Lafa bak...Manny Harris gibi oyuncu muhtemelen gormedin su yasina kadar emin ol! Bir de ya'li ma'li konusmamaya ozen goster.! Tamam?

Uzun zamandır görüyorum saygımdan susuyorum ama cidden yeter yani.

Aralık ayının ortasında, Çin'de 1 milyon dolar para kazanan Bobby Brown'u buraya nasıl getireceğimizi açıklayın ben internet aleminden çekilirim.

Bobby Brown'un Çin kontratı bittiğinde Galatasaray uzun, Beşiktaş kısa arıyordu. Biz Bobby Brown'u, onlar Bernard James'i mi alacaktı?

Telekom kimi almış ki çıkmış telekom örneği veriyorsunuz ya? Ne Manny Harris'miş. Kaç tane maç aldı bugüne kadar, Telekom kaçıncı sırada?
Geçen sene avrupanın en iyi winner oyun kurucusu ilan ettiği adamı bu sene yerin dibine sokup Jerrels'tan kötü konuma düşüren birini fazla bile ciddiye aldınız bence.

Seneye gelmesi gereken ve Avrupanin en iyi winner oyun kurucusu diyebilecegimiz Rusyanin Avtodor Saratov takiminda oynayan Courtney Fortsonu oneriyorum.

Bu Milano ile 10 yapsak 8 ini kazaniriz,o derece berbat otesi bir takim... Banvit'teki fortson bizde olsa heralde gonderilme kampanyasi icin dilekce yazilmisti.Bugun Jerrells i Fortsonla degistirsen Banvit turu gecerdi.

Brownu da 2 aylık aldılar zaten. Arkadaş 2 milyon dolar falan istiyordu sezon başı. Zaten ekonomik sıkıntılarımız olmasa Jerrelsa düşmezdik. Beşiktaşın yapısı bizden farklı gidiyor biz bu sene daha derli toplu bir yapıyla gidiyoruz. Gelir gider dengesine dikkat ediyoruz sezon başındaki bütçeye dikkat ediyoruz. Üstelik geçmiş borçları ödüyoruz. En çok alan oyuncumuz Lasme 1 milyon dolar biz oyun kurucu aradığımızda isteseydik de muhtemelen Brownu alacak bütçeyi yaratamayacaktık. Bence bizim yaptığımız daha doğru biz bütçeye uygun gidelim oyuncuların gelecek senelere yansıyacak ödeme sorunları olmasın yeterli. Son olarak transferde başarısız değiliz bu sene Jerrels dahil herkesten de katkı alıyoruz. James de doğru hamleydi bilenlerin tanıyanların söylediğine göre, transfer her zaman kumardır hele ki Çinden yapıyorsan. Tutmayabilir yani olağan şeyler bunlar. Zaten 12 transfer yapıp 12sinden de tam verim alıyorsan mucizeyi başarıyorsundur. Fener salondan tam bilmemekle beraber ciddi meblağlar kazanıyor öyle öyle bütçe yaratabilirsin. Futboldan al oraya ver seni taşımaz

Burda olay Bernard James veya Brown degil..Oyuncu kalitesi. bjk bobby brown kalitesinde oyuncu alabiliyorken,bizde James'i bulmak icin cok aradik muhtemelen..

Telekom kimi almis ki cikmis...Lafa bak...Manny Harris gibi oyuncu muhtemelen gormedin su yasina kadar emin ol! Bir de ya'li ma'li konusmamaya ozen goster.! Tamam?
Hocam şimdi sen diyorsun ki o dönem kaliteli alınabilecek uzun alternatifi çoook fazla idi. Ama bizim çapsızlar gittiler James i aldılar. Bobby kalitesinde alınabilecek isim kimler vardı ben kaçırdım da söyleyebilirsen sevinirim.

David Hawkins, Markoishvili, Schilb ve Micov kafadan aklıma gelen Harris'i sahadan silecek oyuncular hepsini de kanlı canlı Galatasaray forması altında izledim.

Çin'de o zaman serbest olup uzun olan Eli Holman ve Bernard James vardi. Daha alt level oyuncuları da yazmıştık zaten. Eli Holman ayda 100k gibi bir rakama İsrail'e gitti. Galatasaray da 60 bin dolara James'i aldı.

James'in hücumda topu çembere uzakta aldıkça verimli olmasını zaten beklemiyorum ama Play Off'larda Bernard James hakkındaki düşünceleriniz değişecek, Fortson da olduğu gibi.

Hocam şimdi sen diyorsun ki o dönem kaliteli alınabilecek uzun alternatifi çoook fazla idi. Ama bizim çapsızlar gittiler James i aldılar. Bobby kalitesinde alınabilecek isim kimler vardı ben kaçırdım da söyleyebilirsen sevinirim.

O sorunun yeri Bargnani'yi telafuz edip,alelacele James'i getirenlere sormak lazim. Piyasada ve Cin'de katki verecek bir suru oyuncu varken..Parasizlik bunun aciklamasi.. Paran yoksa,5000,10.000 dolarin hesabini yaparsin.James'i alarak hem cebimizde para da kaldi zaten.

Paran varsa oyuncu ismi var.Yoksa paran kadar konusacaksin her zaman.Olay bu.Paradan haber versin yonetim biz Bobby kalitesinden daha iyi oyuncularda buluruz.

David Hawkins, Markoishvili, Schilb ve Micov kafadan aklıma gelen Harris'i sahadan silecek oyuncular hepsini de kanlı canlı Galatasaray forması altında izledim.

Çin'de o zaman serbest olup uzun olan Eli Holman ve Bernard James vardi. Daha alt level oyuncuları da yazmıştık zaten. Eli Holman ayda 100k gibi bir rakama İsrail'e gitti. Galatasaray da 60 bin dolara James'i aldı.

James'in hücumda topu çembere uzakta aldıkça verimli olmasını zaten beklemiyorum ama Play Off'larda Bernard James hakkındaki düşünceleriniz değişecek, Fortson da olduğu gibi.

Schilb ve Harris. Bu iki oyuncuyu kiyaslayinca Harris benim dusuncemde hayli onde. Butce meselesi bu isler. Butcen yoksa,ekonomik kriz vs,dogru duzgun yonetim yoksa ortada aslinda James transferine benim pek karsi olmamam lazim.Sonucta NBA etiketli 1990 larda NBA etiketli oyuncu gelince millet tvlerin basina gecerdi.

James umarim iyi katki verir.Vermesi icin dualarimiz,destegimiz.Bakalim gorelim...

Ne Many Harris'miş hakikaten.Severim de kendisine Klay Thompson muamelesi yapmaya gerek yok.Bu ülkede Trajon Langdonlar Marcus Brownlar David Riverslar geldi geçti(Yaş olarak onları canlı izlemedim tabi de kariyer olarak başarı olarak bakıyoruz duruma)ki bunlar aklıma gelen ilk isimler skorer olarak,hatta geçen sene Goudelock geldi o da Harris'ten iyidir.

O sorunun yeri Bargnani'yi telafuz edip,alelacele James'i getirenlere sormak lazim. Piyasada ve Cin'de katki verecek bir suru oyuncu varken..Parasizlik bunun aciklamasi.. Paran yoksa,5000,10.000 dolarin hesabini yaparsin.James'i alarak hem cebimizde para da kaldi zaten.

Paran varsa oyuncu ismi var.Yoksa paran kadar konusacaksin her zaman.Olay bu.Paradan haber versin yonetim biz Bobby kalitesinden daha iyi oyuncularda buluruz.

Zaten paramız olsa imrendiğiniz Vesely-Udoh tarzı oyuncuları almak isterdik. Bahsettiğiniz Vesely muhtemeln James'in 5 katı falan kazanıyor. Ki James ile ilgili yorumlar da iyiydi diye hatırlıyorum. Çok erken davranmamakta fayda var. Daha ilk maçtan James'in notunu verdiniz, haklı da olabilirsiniz sonunda ama biraz beklemek lazım.
Marko da ara transferde geldi, ilk geldiği zaman yazılanlar hala kayıtlardadır açıp okuyabilirsiniz. Ama sonra şampiyonluğun ve top-8'in köşe taşlarından oldu.
Ndong için yazılanlara falan hiç girmeyelim. Young için "parmak hassasiyeti yok, nasıl sayı atacak" yorumları da hala mevcuttur.
Onu da geçtim daha 2 ay önce Chuck için neler söyleniyordu.
Ligi ikinci plana attığımız bir dönemde geldi James, 4 maç falan oynadı galiba, takım EC'ye odaklanmışken muhtemelen o sürecin bir parçası gibi hissedemiyor. Yetenekleri sınırlı da olabilir ama şu anki halinden daha iyi olacaktır.

Keşke dorsey uyum sağlasaydı da gitmeseydi. Adam barcelonada ilk 5 başlıyor. Hiç te fena oynamıyor.bernard jamesin hiç bir katkısını göremedik.

Şu yapılan transferler mevcut şartlarda elden gelenin en iyisi emin olun. Ergin Ataman'ı biliyorsunuz zaten kendisi takımında iyi oyuncular isteyen tuttuğunu koparan bir koç. Geçen sene kendisi de söylemişti Maric içinde bulunduğumuz şartlarda elimizden gelenin en iyisi diye.