11 ayın Sultanı Ramazan başlıyor

Burak Barut' Alıntı:
Ramazan'da oruç tuttum büyük sevaba girdim gerisi girmedi diye bir mantık yok Hüseyincim.Dinimiz kendine zarar vermemek şartını koymuştur.16-17 yaşındaki delikanlılarımız kardeşlerimiz dayanamayabilirler.Bunlara sinir olmak gibi bir hakkımız malesef yoktur.

Allah ile kul arasına kimse girmesin..Herkes kendi işine baksın Hüseyincim...
tabiiki herkesin oruç tutup tutmaması kendine.ben gidipte kimseye "niye oruç tutmuyorsun" mu diyorum dedim.ama bana göre bu yaştakilerin oruç tutması lazım.bu sadece benim fikrimdir.

ayrıca dinimizde 15 yaşından büyüklerin oruç tutması onların üzerine farzdır.

Burak Barut' Alıntı:
Umut ve Hüseyin ne alaka ?

Oruç tutanlara derken ?

Oruç tutamayacak durumda olanlar ne yapacaklar? Hastalar, yolcular vb. bu tür durumlar içinse dinimiz fitre yolunu öneriyor.

O yüzden ikinizinde yazılarını dehşetle karşılıyorum !

Ramazan Oruç ayı değil paylaşma Ayıdır bunu da söylemiş olayım.
Burak bunun yeri burası değil. Dinimize göre sağlığı yerinde olan her inançlı Müslüman, oruç tutmakla mükelleftir. tabi tutan da kenine, tutmayan da kendine...

Ramazan ayı benim en sevdiğim zamanlardan biridir.Tabiki Burak söylediklerini kendi yorumun sayıp bir kısmınada katılıyorum.Gerçekten Ramazan paylaşma ayıdır aynı zamanda ama sağlığı yerinde olan,durumu mesait olan,inancı tam olan her kişi oruç tutmakla mükelleftir.
Hee tutamayabilirsin orası ayrı her bünye bunu kaldıracak diye bir kural yok be 4 yaşından beri tutmaya başladım oyüzden çok kasmıyor tutuyorum ama çok zorlanan arkadaşlarımı fazlasıyla görüyorum işte bu durumlarda en azından Burak'ın dediği eylemler gerçekleştirilebilir.

Neyse uzatmadan Herkese Hayırlı Ramazanlar

Ramazan ayı benim en sevdiğim zamanlardan biridir.Tabiki Burak söylediklerini kendi yorumun sayıp bir kısmınada katılıyorum.Gerçekten Ramazan paylaşma ayıdır aynı zamanda ama sağlığı yerinde olan,durumu mesait olan,inancı tam olan her kişi oruç tutmakla mükelleftir.
Hee tutamayabilirsin orası ayrı her bünye bunu kaldıracak diye bir kural yok be 4 yaşından beri tutmaya başladım oyüzden çok kasmıyor tutuyorum ama çok zorlanan arkadaşlarımı fazlasıyla görüyorum işte bu durumlarda en azından Burak'ın dediği eylemler gerçekleştirilebilir.

Neyse uzatmadan Herkese Hayırlı Ramazanlar

İstanbulda olmak güzel, Galatasarayımla aynı havayı teneffüs etmek, her an onun yanında olabilmek tarifi zor ama çok güzel bi hissiyat ama gurbetlik sıla özlemi de bi okadar zor şimdi gelde iftar hazırla halbuki annelerimizin güzel yemekleriyle sıcak aile ortamında iftar yapmak vardı. Şimdi pis bi öğrenci evinde allah ne verdiyse artık :)

Bu topicde dün yazdıgım yorum silinmiş ve uyarı verilmiş.Oysa burada bazı arkadaslar oruç üzerine konusurken hangi yaş grubundaki kişiler oruç tutmalı,tutmayanları anlayamıyorum gibi üzerine vazife olmayacak yorumlar getirmişler.

İşin ilginç yanı onların bu yorumları dururken benim buna itiraz ettiğim yorumun silinip bide uyarı verilmesi dahada enteresan bir durum.

Uyarı nedeni göreceli geldi bana o yüzden yazmaya bile gerek duymadım.

Yani karşınızdaki kişi neden millet oruç tutmuyor gibi üzerine vazife olmayan bir konuya giriyor kaldı ki ilk uyarılması ve mesajının silinmesi gereken kişi o olmalı.
Bense sanane isteyen tutar isteyen tutmaz diyorum.

Benim üslubum yanlıs olduğu için(sana göre) uyarı alıyorum,oysa o üzerine vazife olmayan bi konuya girdiği için uyarı almıyor.Ve mesajı aynen yayınlanıyor.

Neyse cokda önemi yok.Ama özellikle bu aylarda toplumumuzda işgüzarlar çoğalır.O yüzden bu tarz kişilere prim verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

"Sana göre" demişsin ya;
Evet bana göre de sende üstüne vazife olmayan şekilde insanları uyarmaya kalkıyorsun.
Bak aldığın uyarıyı şu üslubtan çıkarabilirsin umarım.
Daha fazla da başlığı kirletmeye gerek yok sanırım.

İnanan ve inanmayan herkese hayırlı ramazanlar.

Evren YILMAZ' Alıntı:
Uyarı nedeni göreceli geldi bana o yüzden yazmaya bile gerek duymadım.

Yani karşınızdaki kişi neden millet oruç tutmuyor gibi üzerine vazife olmayan bir konuya giriyor kaldı ki ilk uyarılması ve mesajının silinmesi gereken kişi o olmalı.
Bense sanane isteyen tutar isteyen tutmaz diyorum.

Benim üslubum yanlıs olduğu için(sana göre) uyarı alıyorum,oysa o üzerine vazife olmayan bi konuya girdiği için uyarı almıyor.Ve mesajı aynen yayınlanıyor.

Neyse cokda önemi yok.Ama özellikle bu aylarda toplumumuzda işgüzarlar çoğalır.O yüzden bu tarz kişilere prim verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.