2. Tur E Grubu (Fra,Sır,İsp,TÜR,Lit,Alm)

Hangi 4 takım gruptan çıkar?

• Kullanılan toplam oy
    33
Puan durumu da genel averaja göre yanlış yazmadıysam eğer şöyle;

Fransa 2-0 (173-161)
Sırbistan 1-1 (172-160)
İspanya 1-1 (148-144)
TÜRKİYE 1-1 (133-132)
Litvanya 1-1 (154-159)
Almanya 0-2 (129-151)

İlk maçlar şöyle;

İspanya-Almanya
Litvanya-Sırbistan
Türkiye-Fransa

Maçlar Çarşamba günü başlıyor.

Almanya'nın şansı olduğunu düşünmüyorum.Almanya 1 maç kazanırsa kazandığı takım elenir zaten.5 takımdan ilk 4 içinde biz oluruz gibi bir şekilde ama elenecek diğer takımın bile şampiyonluk potansiyeli vardı ne ilginç bir kuraymış arkadaş.Karşıda Makedonlar,Gürcüler,Finlandiyalar takılırken bu taraf alev alev.

Sırbistan-Litvanya-İspanya-Fransa Çeyrek finale çıkar.Türkiye ve Almanya'da turnuvaya veda eder.Ben Türkiye'nin Sırbistan-Fransa maçlarından galibiyet çıkarabileceğini kesinlikle düşünmüyorum...

bugün izlediğim fransa ve sırbıstanı durdurmak zor sayı bulma da çok yönleri var sadece savunma ile bu takımları yenemeyiz hucümda da etkili olmak lazım fransa çok hızlı basketbol oynuyor sırbıstanda da tüm oyuncular neredeyse eli düzgün şut atıyorlar bu 2 takımdan birini yenersek çıkarız gruptan

Form durumu ve güç olarak bakınca, Fransa ve İspanya'nın 1er mağlubiyetle ilk 2 sırayı alacağını düşünmekteyim. Almanya'nın da 0 çekeceğini düşünüyorum, zaten Almanlar'a yenilen takım diğer kalan 3 takımdan biri olursa havlu atar... Net ve gerçekçi fikrim grubu 2 galibiyetle tamamlayacağımız. Altımıza alabileceğimiz diğer takım olsa olsa Litvanya olur. Sırbistan veya Fransa maçlarından birini alırlarsa havlu atarız, bu maçlardan galibiyet çıkartırlarsa ev sahibi olmanın avantajıyla çıkartırlar ancak. Bizden daha kötüler bana göre..

Bir de dikkatimi çeken bir husus, genel olarak bakıyorum da bazı insanlar İspanya'yı yendiğimiz için fazla bulutlarda gezinmeye başlamış. Bazıları Gasol olsa da yenerdik yada bu gazla finale kadar yürürüz demiş. Yanlış anlaşılmasın, bireysel olarak kimseye bi eleştiri getirmek istemem. Ama genel olarak söylemeliyimki, bana göre fazla gaza gelen bir yapımız var. Bu kadar beklenti içine giren insanlar ters sonuç çıkarsa büyük hayal kırıklığına uğrayacaklar. O yüzden ayakları yere basmakta fayda var... 8 kişilik bir rotasyon, formu yerlerde bir de Kerem Tunçeri var. Tamam bugün iyiydi ama Ender ne kadar taşıyabilir takımı, veyahut uzunlarda faul problemi çekersek ( ki Ömer'in faul problemine girme potansiyeli mevcut ) alternatif olarak ne çözümler üretebiliriz.. Bence işimiz hiç kolay değil...

Son olarak tahmini sıralamam ;

1) İspanya
2) Fransa
3) Sırbistan
4) Litvanya
5) Türkiye
6) Almanya

Dediğim gibi, bence olayı daha çok Litvanya'nın ev sahipliğini ne kadar lehine çevirebileceği belirleyecek..

ben oyumu değiştiremiyorum ama buradan müdehale edeyim bari. günah çıkartma gibi olucak.
işte yaptığım tahmin: fra-sırb-isp-tur
değiştiriyorum: fra-sırb-isp-lit

neden karar değiştirdim. çünkü kendi ülkemi kayırmıştım. çok aşırı tanımıyorum basketbol taktik dizilişlerini, oyun anlayışını. ama bildiğim ve gördüğüm, son toplarda sıkıntı yaşıyoruz. oyuncu tercihleri de sıkıntılı biraz (var olan 12 oyuncu arasından beş tercihlerini kast ediyorum. yoksa 12 tercihi zaten konuşulan konu) sanırım bunlar kenarla ilgili şeyler olsa gerek. sebebi budur, hükümsüzdür.

Ben de ev sahibi olmasını rağmen Litvanya'nın bu 3 takımı da yenebileceğini sanmıyorum.Kısacası sadece Almanya'yı yensek bile 4. olarak gruptan çıkabileceğimizi düşünüyorum ama 4. olup Rusya'yla eşleşmektense 2 galibiyet alıp,diğer takımlardan biriyle eşleşelim.

Son zamanların en sert eşleşmeleri oldu sanırım şampiyonalar boyunca.
Fransa'nın galibiyet sayısı ile avantaj elde etmesi çıkacak 4 takımdan birinin belli olmasına yol açtı. Diğer takımlardan Almanya'ya şans tanımıyorum çoğu kişi gibi.

Şöyle ki, Sırbistan yenemeyeceğimiz bir takım değil. Savunma kısmını iyi yaparsak kazanırız. İlk maçı Fransa ile oynamamız avantaj. Biz oldukça moralliyiz, Fransa ise uzatmalardan geldi ve yorgun. Tabi bu kadar atletik bir takım ne kadar yorulabilirse kullanmaya çalışacağız.

Maçlar tamamlandıktan sonra;

Fransa
Sırbistan
İspanya
Türkiye

Biletleri alır ve yoluna devam eder.

Litvanya'ya pek şans tanımıyorum. Almanya, Litvanya'yı mağlup edecektir buna inancım tam.

Daha önce yazdığım tahmin:

E Grubu

İspanya
Fransa
Litvanya
Sırbistan

Bu şekildeydi. Litvanya'yı turnuvada pek beğenmediğim için Litvanya ile Sırpların yerini değiştirmem lazım ama önceki tahminimizi destekleyelim bari:) Ayrıca Vilnius'taki seyirci ortamı inanılmaz burada gerçekten iç saha maçı oynayacak Litvanya dolayısıyla Almanya'yı yeneceklerini düşünüyorum Sırplara karşı da ortada maç olur.

İspanya 4-1
Fransa 4-1
Litvanya 3-2
Sırbistan 2-3
Türkiye 2-3
Almanya 0-5

Almanya ilk gruptan yenerse bizi yener, o sıralamada Almanya ve Türkiye de 1-4 tamamlayabilir yani.

Son Sırbistan maçı belediye maçına mı denk geliyor ? Eurobasket sitesinde 15.30 diyor ama sanırım ntvspor'da 21 diyor. Heralde eurobasket resmi sitesi dogru olandır.

Ben kadromuza güveniyorum(Çok daha iyi bir kadroyla gelme şansımız vardı ama bu kadroda turnuvanın en iyilerinden).Orhun Eneye rağmen bu gruptan çıkarız

Fransızlar ısrarla pota altına oynuyolar iyi bir alan savunmasıyla dış şutlara zorlarsak sayı üretmekde zorlanırlar birde parker ı iyi müdafa etmek gerek tabiki
Almanları zaten yenmeliyiz
Sırbistan maçı için konuşucak bişey yok sadece izleyip görmek gerek

diğer tarafdan makedonlarla eşleşme şansızım yüksek gibi geliyor bana

litvanya evinde oynuyor...almanya'yı yeneceklerdir ve başa oynayan 3 takımdan birini yenmenin hesaplarını yapıyordur şimdiden kemzura..zira ispanya maçında calderonundan tut da marc gasolune kadar herkes çılgın attı litvanya önünde,o maçı ispanyollar o havadayken kazanmaları zordu zaten...kleiza gibi bir oyuncuları yokken petravicius da kadrodan çıkarılmışken kadro anlamında zayıfladıkları aşikar ama ellerinde hala seyirciyle birlikte gaza gelebilen oyuncuları(kalnietis,kaukenas,valancunas) ve her ortamda sogukkanlılıgını koruyabilen oyuncuları(jasicevicius,songaila,javtokas)mevcut....grupta türkiye için fazlaca önem arz eden takım litvanya. litvanya eger almanya dışında galibiyet alırsa türkiyeyi safdışı bırakır çünkü türkiyenin başa oynayan 3takımdan 2sini yenmesine ihtimal vermiyorum...