2008 Wnba Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Nba bölümünde pek takip edilmediğinden buraya açıyorum istek,arzu üzerine Nba kısmına da taşınabilir.

Bu gece oynanan maçlarla başlayan sezonda son şampiyon Pondezter'lı,Taurasi'li Phoenix Mercury sahasında yeni yıldızı Candace Parker'la güç kazanan Los angeles Sparks'a 99-94 kaybetti. Parker attığı 34 sayı ile sahanın en skoreri oldu.Eski Fenerbahçe Pondexter ise 32 sayısı mağlubiyete yetmedi.

Bizim oyuncularımızdan;

Sophia Young 22 sayı, 4 ribaunt

Vickie Johnsen 8 sayı, 5 ribaunt, 5 asist ile oynadılar.

Chantelle ise kadroda bulunmamakta sakatlığı nedeni ile.

Benim bu seneki favorim ise kadrosuna 3 yıldız katan Seattle Storm. Sacramento'dan Yolando Griffith, Detroit'ten Swin Cash ve yaşlansa da hala bir yıldız olduğunu düşündüğüm eski Houston'lı Sheryl Swoopes'u kadrolarını kattılar. Tabi bu forumdaki bazı kişilerin göz ağıları Sue Bird ve Lauren Jackson'da hala orada. :p :)

Gecenin sonuçları:

Houston Comets 66 Detroit Shocks 85

Los Angeles Sparks 99 Pheonix Mercury 94

Atlanta Dream 68 Connecticut Sun 100

Washington Mystics 53 Indiana Fever 64

San Antonio Silver Stars 64 Sacramento Monarcs 73

Chicago Sky 61 Seattle Storm 67

Oyuncularımız iyi oynamış gerçekten bravo... Pondexter'a bakıyorum da o da Malik Dixon gibi hep kendine oynuyor! Nereye kadar... ? Bizim kızlar gerçekten fırtına gibi bunu bir kez daha anladım. Kıymetini bilmeliyiz seneye elimizdeki mevcut kadroyu tutup yapacağımız 2 transferle seneye ligin şampiyonluk için en güçlü adayı olmalıyız!

Çok iyi oyuncu olacağı kesin zaten Anthony Parker'ın da kardeşidir kendileri.Maçın özetini izledim de herşeyi yapmış,trailer gelip şutları sokmuş,Lisa Leslie'e asistler yapmış,pota altında aldğı çoğu topu "rahat" bitirmiş. Çok paralar kazanır.

Los Angeles Sparks siler süpürür bu ligi : ) DeLisha Milton Jones, Marrie Ferdinand, Candace Parker 8) ve efsane Lisa Leslie ;) doğuma rağmen formundan bir şey kaybetmemiş : )

bu gecede Augustus sahnede ilgilenenlere duyurulur ;)

Bu gece 2 maç vardı Wnnba de.

Toplu sonuçlar;

Connecticut Sun 77 New York Liberty 63

Detroit Shock 70 Minnesota Lynx 84

Gökce Başaran' Alıntı:
Benim bu seneki favorim ise kadrosuna 3 yıldız katan Seattle Storm. Sacramento'dan Yolando Griffith, Detroit'ten Swin Cash ve yaşlansa da hala bir yıldız olduğunu düşündüğüm eski Houston'lı Sheryl Swoopes'u kadrolarını kattılar. Tabi bu forumdaki bazı kişilerin göz ağıları Sue Bird ve Lauren Jackson'da hala orada. :p :)

kesinlikle haklısın gökçe'ciğim.... go storm diyoruz bu sene de!

bu arada chantelle ara transferde ligin yeni takımı atlanta'ya gitti diye biliyorum ama kontrol etmem lazım....

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":2bbmx7ci]Benim bu seneki favorim ise kadrosuna 3 yıldız katan Seattle Storm. Sacramento'dan Yolando Griffith, Detroit'ten Swin Cash ve yaşlansa da hala bir yıldız olduğunu düşündüğüm eski Houston'lı Sheryl Swoopes'u kadrolarını kattılar. Tabi bu forumdaki bazı kişilerin göz ağıları Sue Bird ve Lauren Jackson'da hala orada. :p :)

bu arada chantelle ara transferde ligin yeni takımı atlanta'ya gitti diye biliyorum ama kontrol etmem lazım....[/quote:2bbmx7ci]
Kontrol etmene lüzum yok abi gitti :)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Faruk Tanrıyar":6z7d5l8y][quote="Gökce Başaran":6z7d5l8y]Benim bu seneki favorim ise kadrosuna 3 yıldız katan Seattle Storm. Sacramento'dan Yolando Griffith, Detroit'ten Swin Cash ve yaşlansa da hala bir yıldız olduğunu düşündüğüm eski Houston'lı Sheryl Swoopes'u kadrolarını kattılar. Tabi bu forumdaki bazı kişilerin göz ağıları Sue Bird ve Lauren Jackson'da hala orada. :p :)

bu arada chantelle ara transferde ligin yeni takımı atlanta'ya gitti diye biliyorum ama kontrol etmem lazım....[/quote:6z7d5l8y]
Kontrol etmene lüzum yok abi gitti :)[/quote:6z7d5l8y]

evet doğru hatırlıyormuşum. artık atlanta'da....

ama orada da (sanırım sakatlıktan) suspended ibaresiyle kadro dışı kalmış....

yazık oluyor bu kıza..... böyle bir yetenek, uğursuz bir sakatlık yüzünden harcanıyor......... botaş maçında gözümün önünde düşmüştü.......... ne kötü gündü yahu.......... inşallah tez zamanda iyileşir.....

Bugün Sophia, Vickie Pondexter'ı konuk edecek.Birbirlerini de kesin çok özlemişlerdir. :p :)

Yılmaz Kurt' Alıntı:
WNBA maçlarını izleyebileceğimiz neresi var arkadaşlar?
Bu sene benim favorimde Seattle, çok iyi kadro kurdular.
Genelde Nba Tv verecektir özellikle Nba bittikten sonra ama başka nasıl izlenebilir bilemiyorum.

İnternetten kesin izlenirde onun içinde sihirli parmaklar lazım.

X'e sesleniş. :p

Yılmaz Kurt' Alıntı:
WNBA maçlarını izleyebileceğimiz neresi var arkadaşlar?
Bu sene benim favorimde Seattle, çok iyi kadro kurdular.

wnba'in resmi sitesine üye olup, programda belirlenen maçları izleyebilrsin ;)

maç günü yayınlanacak maçların listesini buradan görebilirsin ;)

arkadaşlar sophia young ve vickie johnson'ın takımı san antonio silver stars pondexter'ın takımı phoenix mercury'i 81-76 yenmiş oleyyyyyy
sophia young 9/16 iki sayı 7/8 serbest atış ile 25 sayı ve 7 ribaunt yapmış 31 dakika sahada kalmış
vickie johnson 0/3 iki sayı 2/4 serbest atış ile 2 sayı ve 5 ribaunt 3 asist yapmış 23 dakika sahada kalmış

pondexter ise 8/19 iki sayı 1/4 üç sayı 6/6 serbest atış ile 23 sayı ve 4 ribaunt 4 asist yapmış 5 top kaybı
34 dakika sahada kalmış

http://www.wnba.com/games/20080520/PHOSAN/boxscore.html

ilgilenen arkadaşlar için link'i burada!

bizimkiler kazanması muhteşem! demek ki neymiş; pondexter 23 sayı atsa da takımı yenilebilirmiş...... acaba becky hammon gibi inisiyatif alan bir guard farkı mı bu?!!! tartışılması gereken bir nokta........ final serisinde hep söylemiştim; boşverin pondexter'ı...... önemli olan guard'lar diye...... ve şimdi..... ışıl'ın kaçırdıkları bir türlü gözümün önünden gitmiyor..........................

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
http://www.wnba.com/games/20080520/PHOSAN/boxscore.html

ilgilenen arkadaşlar için link'i burada!

bizimkiler kazanması muhteşem! demek ki neymiş; pondexter 23 sayı atsa da takımı yenilebilirmiş...... acaba becky hammon gibi inisiyatif alan bir guard farkı mı bu?!!! tartışılması gereken bir nokta........ final serisinde hep söylemiştim; boşverin pondexter'ı...... önemli olan guard'lar diye...... ve şimdi..... ışıl'ın kaçırdıkları bir türlü gözümün önünden gitmiyor..........................

görüşüne saygı duyuyorum ama Işıl'ın kaçırdıklarıyla da yenilginin direkt baglantısı oldugunu dusunmuyorum... onemli olan guardlarsa Türkiye'nin en önemli guardı da zaten Işıl'dır...

Işıl bu seneki performansı üst seviyedir.Belki final serisinde zaman zaman kaybolmuş olabilir baskının altında yanlış tercihler yapmış olabilir, ama Işıl alben Galatasaray'ın 10 senesinde point guardı olacak kişidir. Bu kız daha 21 yaşında olduğunu unutmayalım. Her geçen yıl kendini biraz daha geliştirecek, biraz daha olgunlaşacaktır. Onunla birlikte Galatasara da büyüyecektir. Bu kulübe uzun yıllar hizmet edeceğine eminim.

Sorarım; Beckky Hammon ile 1 yıl mı, Işıl Alben ile 10 yıl mı?

Gökce Başaran' Alıntı:
Sorarım; Beckky Hammon ile 1 yıl mı, Işıl Alben ile 10 yıl mı?

işte buna tam olarak cevap veremem..... yukarıda bir arkadaşımız daha ışıl'ın ne kadar önemli bir guard olduğunu yazmış....... ışıl'ı seyretmek büyük keyif; yetenekleri olağanüstü, zaten bu gidişle elimizde tutmamız zor..... bunların hepsi kabul...... üstelik takımın finale kadar gelmesindeki rolü de kabul.

ama işi o noktaya getirdiyseniz bitireceksiniz, yolu yok! bu noktada genel olarak bizdeki türklerin (ışıl başta olmak üzere) son toplarda inisiyatif alamadığını gözlemliyorum...... final serisini de buna örnek gösteriyorum....... hele o 73-74'lük maçta, aslında biz şampiyonluğu o gün kaybettik.

bir de gökçe'nin sorusuna (tamamen beyin jimnastiği olarak) soyut yaklaşıyorum: 31'lik nonda mı, 18'lik çağrı yarkın mı? tamamen soyut olarak soruyorum....... çünkü 31'lik nonda'nın golüyle şampiyon olduk.

yani ışıl mı becky mi derken?.......... neden gerektiği yerde ikisi de olmasın?

tekrar ediyorum; kaçan şampiyonluğun şokunu atlatamadığım için duygusal olabilirim, o yüzden bunu dostça sohbet kabul edin..... ama ne var ki ışıl'ın (ve esra'nın) kaçırdıkları gözümün önünden gitmiyor......