2011-2012 Sezonu Şampiyonu Miami Heat

LeBron için yepyeni bir sayfanın başlangıcı olacak final.Son 2 seride izlediğim LeBron buradan canını verir ama şampiyonluğu vermez...

Bu arada maçlar sırasıyla çarşamba-cuma-pazartesi sabahları oynanacak.

Mourinho ve Ronaldo gibi LeBron da benim hayranı olduğum ve bir türlü kıymet bilmeyen, çoğu kesimce nefret edilen isimler. Üçü de bence en iyisi ve üçü de o kadar şey yapmalarına rağmen hep yapmadıklarıyla anılıyorlar. Bu sene Jose ve Ronaldo startı verdi, LeBron da bitirecek inşallah. Wade de bir zahmet daha çok sorumluluk alsın da LeBron canını vermek zorunda kalmasın, noktayı koysun, sustursun.

Bu arada OKC'ye büyük saygı duyuyorum ama ben her zaman doğu takımlarını tutarım. Kusura bakmasınlar.

Miami Heat başlığında da dedim, LeBron Cavs'te o tüm NBA'e karşı durduğu zamandan da ileri gitti. Özellikle de mental olarak. Bosh sakatken, Wade triplerdeyken, takımın hiçbir parçası doğru düzgün çalışmazken bu adam Indiana ve Boston serilerinde aldı Heat'i, finale kadar getirdi. Hele oynadığı bir Boston serisi 6. Maçı var ki TD Garden'da. Tüm TD Garden üstüne çullansa o gün kimse elinden alamazdı maçı LeBron'un. Kaldı ki her zaman büyük eleştiriler aldı, eleştiriden de öte hakkında yapılmayan muhabbet kalmadı, en son işte 6. Maçtan sonra başından aşağı birayı boşalttılar. Ama sesini çıkartmadı..

Şimdi yapması gereken tek şey kaldı. Çıkacak finalde OKC'den 4 maç alıp, parmağına yüzüğü takacak, ağızlara kilidi vuracak.. Ondan sonra isteyen istediğini desin.

LeBron özelinden seriye çıkıp, seriye bakarsak. OKC, Spurs gibi bir takımı 2-0'dan gelip, 4-2 geçti. Hemen hemen her parçası iş yapabilecek, yönlü bir takım. takım basketbolu oynamıyor olabilir, hafif kamikaze gibi oynuyor da olabilir ama adamlar sonuçta yetenekli ve NBA Finalleri'ndeler. Ve Heat'e göre daha da avantajlı görünüyorlar.

Ancak işte LeBron, Erdal'ın dediği gibi canı verir bu şampiyonluğu vermez gibi geliyor, en azından Indiana ve Boston serilerinde bu imajı verdi. Bosh geri döndü, bir de Wade şu triplerinden kurtulup bir el atsa takıma, işte o zaman işler biraz daha dengelenir. Yoksa tribin kralını sene sonu yer, Wade..

Bence Durant kendisini Lebron'la kıyaslayanlara cevapta verebilir. Şuan çok heyecanlıyım. NBA tarihindeki en iyi finallerden biri olacağını düşünüyorum. En son sanırım 2000-2001 yıllarında Lakers vs. 76ers finalleri çok iyiydi. 10 senede bir yaşanıyor böyle heyecanlar galiba :)

Bence Durant kendisini Lebron'la kıyaslayanlara cevapta verebilir. Şuan çok heyecanlıyım. NBA tarihindeki en iyi finallerden biri olacağını düşünüyorum. En son sanırım 2000-2001 yıllarında Lakers vs. 76ers finalleri çok iyiydi. 10 senede bir yaşanıyor böyle heyecanlar galiba :)

Öyle bir cevap verilmesi gerekirse onu da LeBron verir, Durant ancak öyle bir kıyastan onur duyar :)

Oğuzhan kardeşim bence biraz uçmuşsun gibi geldi NBA tarihi falan derken, yanlış anlama sakın ama merak ettim hangi kıstasa göre en iyi. Çünkü mücadele olarak da, bireysel olarak da çok çok daha iyi finaller oldu NBA'de bahsettiğin tarihten sonra.

Seriye gelirsek, valla çok şey yazılır aslında ama ben Lebron'un Boston serisindeki gibi içeri girip sürekli faul alabileceğini düşünmüyorum, çünkü o seride yılların 4 numaralı KG'si yokluktan 5 numara oynadı. Yanındaki Bass'ın da bi caydırıcılığı yoktu bu tür durumlarda. Durum finalde daha farklı olacak. Perkins gibi ligin en iyi savunmacı pivotu ve İbaka gibi bir blok unsuru bekliyor olacak. Bosh da son maç gibi sürekli üç sayı çizgisine kaymaya başlarsa yandı gülüm keten helva. Wade ne yapacak o da bir muamma. Oklahoma'da durum tam tersi, malum üçlü sürekli istikrarlı bir katkı veriyor. Ölü Fisher bile çaylak guard misali birşeyler yapmaya çalışıyor kenarıdan gelip. Sefolosha'dan ciddi bir katkı bekliyorum Wade'i savunma konusunda. Yeri geldiğinde hücumda da patlayıcı özelliği var zaten. Mario Chalmers-Russell Westbrook eşleşmesi ise Chalmers topu gene rakibe atıp durursa makara gibi geçer...

Ben genel olarak, takımların üçlülerinini bir kenara bırakıp genel olarak tabloya bakınca Oklahoma'nın şampiyon olmasını bekliyorum. Kaybederlerse de tamamen tecrübesizliğin kurbanı olup saçmalamalarından dolayı kaybedebileceklerini düşünüyorum.

En büyük üzüntüm ise, Eric Spoelstra-Scott Brooks ikilisi. Al birini vur ötekine...

Komik olmuş sayfanın açılışı yahu Boston'u zor elediler 4-0 bitmeliydi seri Lebron dediğin gibi olsa, o efsane oynadığı maça kadar son çeyrekte kullandığı top sayılarına da baksaydın keşke:) Okc çok rahat şekilde şampiyon olur 2-0 giderler deplasmana, oradan en az 1 maç çalıp içerde de işi bitirirler.

Oğuzhan kardeşim bence biraz uçmuşsun gibi geldi NBA tarihi falan derken, yanlış anlama sakın ama merak ettim hangi kıstasa göre en iyi. Çünkü mücadele olarak da, bireysel olarak da çok çok daha iyi finaller oldu NBA'de bahsettiğin tarihten sonra.

Seriye gelirsek, valla çok şey yazılır aslında ama ben Lebron'un Boston serisindeki gibi içeri girip sürekli faul alabileceğini düşünmüyorum, çünkü o seride yılların 4 numaralı KG'si yokluktan 5 numara oynadı. Yanındaki Bass'ın da bi caydırıcılığı yoktu bu tür durumlarda. Durum finalde daha farklı olacak. Perkins gibi ligin en iyi savunmacı pivotu ve İbaka gibi bir blok unsuru bekliyor olacak. Bosh da son maç gibi sürekli üç sayı çizgisine kaymaya başlarsa yandı gülüm keten helva. Wade ne yapacak o da bir muamma. Oklahoma'da durum tam tersi, malum üçlü sürekli istikrarlı bir katkı veriyor. Ölü Fisher bile çaylak guard misali birşeyler yapmaya çalışıyor kenarıdan gelip. Sefolosha'dan ciddi bir katkı bekliyorum Wade'i savunma konusunda. Yeri geldiğinde hücumda da patlayıcı özelliği var zaten. Mario Chalmers-Russell Westbrook eşleşmesi ise Chalmers topu gene rakibe atıp durursa makara gibi geçer...

Ben genel olarak, takımların üçlülerinini bir kenara bırakıp genel olarak tabloya bakınca Oklahoma'nın şampiyon olmasını bekliyorum. Kaybederlerse de tamamen tecrübesizliğin kurbanı olup saçmalamalarından dolayı kaybedebileceklerini düşünüyorum.

En büyük üzüntüm ise, Eric Spoelstra-Scott Brooks ikilisi. Al birini vur ötekine...

Bireysellere bakarsak son 10 yılın olamaz mı?

Durant - Westbrook - Harden Oklahoma'da
Lebron - Wade Miami'de.

Komik olmuş sayfanın açılışı yahu Boston'u zor elediler 4-0 bitmeliydi seri Lebron dediğin gibi olsa, o efsane oynadığı maça kadar son çeyrekte kullandığı top sayılarına da baksaydın keşke:) Okc çok rahat şekilde şampiyon olur 2-0 giderler deplasmana, oradan en az 1 maç çalıp içerde de işi bitirirler.

Lebron'u sevmeyen çon kişi tanıdım ama senin gibisini görmedim :)
Bence şimdiden düşün Okc neden şampiyon olamadı. Artık hakemler, Scott Brooks, Westbrook, tecrübesizlik vs. vs. Zaten bu şampiyonlukta da Lebron'un etkisi olmayacak :)

Wade: 12 Aydır Bu Anı Bekliyorduk

e4695529e9bbf8b60b6165d76397876b_XL.jpg

Miami Heat'in süper starı Dwyane Wade önemli açıklamalar yaparken şampiyonluktan başka birşey düşünmediklerini söyledi.

Wade geçtiğimiz sezon finalde kaybettikleri serinin kendilerini çok fazla yaraladığını söylerken, ''Açık konuşmak gerekirse sezona girerken herşey geçmişte kaldı desek de böyle olmuyor. Kaybettiğiniz final aklınızdan çıkmıyor ve bu sizi yaralıyor.'' dedi.

Wade zorlu bir 12 ayı geride bıraktıklarını ve yeniden final sahnesinde yer aldıklarını söylerken, ''Tekrar buraya geldiğimiz için mutluyuz.'' dedi.

http://www.derinnba.com/index.php/nba/playoff/item/649-wade-12-aydır-bu-anı-bekliyorduk

O zaman kurtul şu triplerinden de alın şu yüzüğü be aslanım..

Siz yine sıkıcı işlerinize dönüp asgari ücretle sürüneceksiniz fakirler, ben ise Mercedes'e binip kızları götürmeye devam edeceğim tarzı açıklamalarla gönlümüzde taht kurdu LeBron. Bakalım bu sene neler diyecek. Aslında bir yanım LeBron yüzük taksa da basketbol izlemeye başlasak diyor. Televizyondan tiyatro izlemek çok sıkıcı çünkü.

Şampiyonluk yolu Lebron'dan değil Wade'den geçer. Geçen sene de Lebron finale gelene kadar iyiydi fakat finalde rezil oldu. Bu takımı şampiyon yaparsa Wade yapar.

Ankete yazdığımı buraya da ufak bir eklemeyle yazayım.

Çok zor soru cidden. Miami bir final daha kaybetmeyi bence de kaldıramaz, bütün taşlar yerinden oynar. Lebron belki de ilk defa bu kadar hırslı, bu kadar olgun ve bu kadar taşın altına eline sokarak oynuyor. Ben Lebron'dan en nefret eden kişi bile olabilirim forumda, ama ilk defa playofflarda saygı duyulacak bir oyun oynadığını düşünüyorum. Lebron ve Wade çok hırslı oynayacaklardır.

Diğer tarafta ise, Miami'yi zorlayacak Harden ve Ibaka gibi ekstra parçalar var. Miami'yi zor duruma düşürebilirler. Her şeye rağmen Miami'nin süper yıldızları ağır basacak gibi geliyor bana. Aslında mantığım OKC diyor, ama yine de Miami diye hissediyorum.

En sevdiğim Amerikalı basketbolcu olan Wade de o sevdiğim mütevazı, işini yapan adamdan Lebron 2'ye dönüşmeye başladı. Lebron olgunlaşacak nerdeyse, Wade saçmalayıp duruyor. Eskiye dön be adam.

Miami'nin şampıyon olabılmesı LeBron'a baglı degıl, Wade'e ve Bosh'a baglı.. Çünkü James ne kadar 30-40 sayı atsa da hep birşeyler eksik kalıyor, yetmiyor.

İlk maçta son çeyrekte Durant inanılmaz oynadı gerçekten.Miami'yi sevmiyorum ama bu gece kazanabilirler eğer Wade biraz daha sorumluluk alırsa bu takımın gerçek lideri o bence ama bu yıl gerçekten düşüşte seri biraz da ona bağlı gibi.7 maç olsun sonuna kadar heyecan yaşayalım.