2011-2012 Sezonu Şampiyonu Miami Heat

Son topta çalınmayan faul ve hakemle gelen galibiyet. Sanırım Miami'nin Big Three'ye verdiği paranın yarısını maçtan önce hakemlerede veriyor. Bu arada Shane Battier, Fenerbahçe'deki Ömer Onan'ın ruh ikizi gibi. İkisininde karakteri bozuk. İbaka'nın bloklaması lazım bu çocuğu !

Son topta çalınmayan faul ve hakemle gelen galibiyet. Sanırım Miami'nin Big Three'ye verdiği paranın yarısını maçtan önce hakemlerede veriyor. Bu arada Shane Battier, Fenerbahçe'deki Ömer Onan'ın ruh ikizi gibi. İkisininde karakteri bozuk. İbaka'nın bloklaması lazım bu çocuğu !

Ağlamayın hemen :) Eğer Duranr'e o 6. faul çalınsaydı son topu da göremeyecektiniz :)

Yıl 2012 oldu hala "Hakemle gelen galibiyet".Azıcık insan olunda, +42 dk sahada duran ve her türlü fiziksel-zihinsel yıpratıcı geçen serilerden sonra ayakta kalan LeBron'ı takdir edin.

Bu arada Shane Battier'in karakteri bozuksa dünyada "karakterli" sıfatını hakedecek insan yoktur.Orkun Çolakoğlu bile Battier sayesinde Miami'yi desteklediğini açıkladı Twitter'da.

O faul verilip 98-98 olsaydı uzatmalardada gelen o güvenle OKC maçı kazanırdı. O zaman Lebron'a gelen eleştirilerin haddi hesabı olmazdı. Maçı OKC alsa Lebron hakkında derdiniz ki ; son topta faul yapan büyük oyuncu olamaz veya uzatmalarda OKC yenseydi ; Lebron önemli zamanlarda kendini gösteremiyor vesaire vesaire.. Ama maç kazanıldığı için, Lebron NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi ismi oldu. Hemde maçıda kurtardı ayrıyetten. Shane Battier konusunda ise birşey söylemeyeceğim. Orkun Çolakoğlu'nu pek fazla takmam ama Shane Battier benim gözümde Ömer Onan gibi oldu ilk 2 maçta.

Durant > Lebron

Yine muhteşem bir geri dönüş oldu ama hakemler gerçekten skora etti kesinlikle. Hem Durant'ın 6.faulü çalamadı hemde son hücumda faulü vermedi.Reziller tek kelime ile

Shane Battier karaktersizse gerisini düşünemiyorum, sesli güldürdün beni :D

Lebron 60 sayıda atsa buradaki basket bilirler olayı ya hakeme bağlar, ya Stern'e o yüzden çok iplemeden devam etmek lazım. Yalnız iki deplasman maçında 42+ dk süre almış inanılmaz sayı-asist ve ribaund katkısı vermiş bir adama kişiliğini sevin yada sevmeyin basketbolu ile hakkını vermek lazım tabi buda sadece benim görüşüm.

Bu arada Miami'den sonra en sevdiğim takım OKC'dir ve uzun yıllar bize kendilerini izleticekler kesin olarak.

Seri başlamadan önce yan parçaların öneminden bahsetmiştim ama Battier başlı başına bir yıldız gibi oynadı ilk iki maç boyunca. Bahsetmek istediğim de buydu. Mutlaka yıldızlara gelip ciddi destek verecek isimler olmalı. Heat bunu Battier ile iyi becerdi ama OKC'de hala yan parçalar biraz suskun görünüyor. OKC'den cevap gelmesi lazım, ilk iki maç kendi evlerinde çok zorlandılar bence. Yeni birşeyler üretmeleri şart oldu...

Doğan Lebron 30+ attıda maçta ama son periyot ne yaptı ? Durant son periyot 15+ attı yine. Üstüne 7 sayıdan gelip maçı kazandırıyordu. Ne kadar çok Lebron'u savunuyorsunuz. Bizim Jamon Lucas Gordon'u bu kadar savunsanız adam şampiyon yapacaktı bizi.

Seri başlamadan önce yan parçaların öneminden bahsetmiştim ama Battier başlı başına bir yıldız gibi oynadı ilk iki maç boyunca. Bahsetmek istediğim de buydu. Mutlaka yıldızlara gelip ciddi destek verecek isimler olmalı. Heat bunu Battier ile iyi becerdi ama OKC'de hala yan parçalar biraz suskun görünüyor. OKC'den cevap gelmesi lazım, ilk iki maç kendi evlerinde çok zorlandılar bence. Yeni birşeyler üretmeleri şart oldu...
evet,okc'nin yan parçaları çok tutuktu..seri boyunca böyle devam ederlerse kesin olarak miami alır götürür..miami seride öne geçince ben westbrook'un kontrolü kaybedeceğini düşünüyorum..bekleyip görelim..bi de şu son period sayılarına uyuz oluyorum..son period 15 sayı atan ilk 3 period neredeydi?benim için önemli olan her zaman istikrardır..konu son period ise ilk 3 ğeriod ben lebron kadar ter akıtan bir oyuncu tanımıyorum..adamın yapmadığı iş yok,keşke tek yaptığı şut atmak olsa..ve son maçta 4 blok yemesine sevindim..demekki adam uğraşacak..10 blok da yese zorlayacak..

Doğan Lebron 30+ attıda maçta ama son periyot ne yaptı ? Durant son periyot 15+ attı yine. Üstüne 7 sayıdan gelip maçı kazandırıyordu. Ne kadar çok Lebron'u savunuyorsunuz. Bizim Jamon Lucas Gordon'u bu kadar savunsanız adam şampiyon yapacaktı bizi.

Oğuzhan, üç aşağı beş yuları yaşına yakın bir süredir basketbol oynuyorum ben, bu işten ekmek yiyecek kadarda oynadım. Bu süre içinde öğrendiğim bir şey varsa basketbol nasıl ki bir takım oyunuysa aynı zamanda 4 periyot ve 2 devre üstünden DEVAMLI şekilde oynanan bir oyundur.

Lebron 2 maçında ilk 3 periyotu her dakikasında Durant'tan çok daha iyi, çok daha etkili oynadı buna hiç beğenmediğim ilk maçta dahil. Son periyotları dediğin gibi Durant aldı götürdü bu onun mental olgunluğunu gösterir ancak Lebron'un maçın çoğunluğundan ondan çok daha iyi olduğunu ve sahada verilen emeğe bakıldığından ondan çok daha fazla hak ettiği gerçeğini değiştirmez.

Burada Lebron'a bildiğiniz futbol kalecisi muamelesi yapılıyor. Adam tüm maç harika kurtarışlar yapıp takımı ipten alırken harika,süper, bilmem ne son dakikada bir gol yediği anda tukaka oluyor yaptığı her şey unutuluyor bir anda.

OKC ve dolayısı ile Durant'ın bu finale güzel bir takım oyunu ile kendi dışında istikrarla işleyen en az 3 parça adam ile geldiğini unutuyor herkes. Oysa ki Lebron play-off'ların başından buraya ne Bosh nede Wade'in son Boston maçı dışında zerre desteğini almadan getirdi takımını bunlar taktir edilmesi gereken şeyler. Ben adamın sürekli, hunharca eleştirilmesine kızıyorum, iyiysede iyi diyinde ,sevmenize gerek yok.

zaten,adamın sorunu her işi yapması..belli bir andan sonra yoruluyor..sanırım bu forumdaki herkes basketbol oynuyor..ilk dakiklar ile son dakikalar bir olmaz..maçların sonuna doğru güç kaybedince ister istemez atılan şutların isabet oranında düşmeler olabiliyor..durant'ı kötülemek istemiyorum ama lebron gerçekten komple bir oyuncu..hem savunmada hem hücumda..bu da onu ister istemez yıpratıyor..adamın 3 dakika dinlenmesine tahamülü yok takımın..keşke o da sadece durant gibi maç boyunca şut sallasa ama değil işte...

Durant'ta komple denilebilecek bir oyuncu anak ne savunmada Lebron kadar agresif nede sayılarnı onun kadar temas eşliğinde atıyor. Bunun haricinde Durant'ın yaşı daha genç olmasına dinlenme süresi Lebron'unkinin iki katından fazla neredeyse.

Kıyaslama yaparken biraz daha objektif ve insaflı olmak lazım.

Nasıl %50-%50 oluyor yahu. Adamlar deplasmanda kazanıp gelmişler ve üst üste 2 maç daha evlerinde oynayacaklar. Miami bir aksilik olmazsa %80 şampiyon olur. Gerçi ben yanılırım genelde ama bu sefer LeBron yanıltmaz gibi.

Nasıl %50-%50 oluyor yahu. Adamlar deplasmanda kazanıp gelmişler ve üst üste 2 maç daha evlerinde oynayacaklar. Miami bir aksilik olmazsa %80 şampiyon olur. Gerçi ben yanılırım genelde ama bu sefer LeBron yanıltmaz gibi.
3 oyun sonunda seri 3-0 okc lehine de olabiklirdi veya 3-0 miami yerine,2-1 okc önde bile olabilirdi..hep küçük detaylar sonucu belirledi bu kadar yakın giden maçlarda..herkesin favorisi spurs'u okc 2-0'dan gelip 4-2 eledi..çok potansiyelli bir takım..miami'de battier'in şu performansını vereceğini sanmıyordum hatta şaka yollu bir foruma veya buraya miami maçları kazanması için battier'in bulacağı 3 sayılık basketlere ihtiyaca varsa çekeceğimiz var demiştim,ama adam çektirmedi şu ana kadar..harika bir isabet oranı ile oynuyor..ben hala şansların eşit olduğunu düşünüyorum..seriden önce okc rahat alır diyordum ama şimdilik yanıldım..salı günkü maç önemli...inşallah kazanırız yine..

Şampiyon Florida'da belirlenecek.

LeBron'ı hiç bu kadar işine odaklanmış, full konsantrasyonlu bir şekilde görmemiştim.Çok istekli ve artık bırakmaz.

Yine işten dolayı izleyemediğim bir maç oldu ama Miami'nin kazanmış olmasına sevindim. Bu maçta da Westbrook ayarsızı direnmiş ama yetmemiş OKC'ye. Miami serisinde benim istatistik ve özetlerden gördüğüm şu ki OKC'nin 3 parçası 3'ü birden iyi oynayamadı bu seride. Miami ona rağmen zorlandı ama dün akşam Twitter'dan okuduğum kadarıyla yan parçalardan da çok güzel destek gelmiş. Sanırım bu sene LeBron yüzüğü takacak, hem de Wade ve Bosh'tan minimum katkı alarak.

diğer forumda yazmıştım,wbrook 4. maçta tüm topları kullanırcdiye..az daha başarılı oluyordu,çok iyi bir yüzde ile oynadı..lebron sakat sakt oynadı ama umarım 5. maçta etkilenmez..