2014-2015 Kadın Voleybol Takımımız

Fenerbahçe bizden kaçıncı oyuncuyu aldı sayamadım Elif,Gökçen,Derya,Montano,Leo belki unuttuğumda vardır baya oyuncu almışlar biz ise sürekli yap boz gibi takım kurup bozuyoruz.Gelişmeler hiç iç açıcı değil.

Kozuch Yamamay'da iken çok iyi performans sergiliyordu. Takımın en önemli hücum silahıydı. O dönemki kadroları çok iyiydi. Cev Cup, ŞL üçüncülüğü, İtalya ligi şampiyonluğu kazandılar. Azeryol'daki performansı aldatıcı olabilir. Azeryol iyi kadro, kötü takım idi. İyi bir takım kurabilirsek Kozuch'un ço faydalı olacağını düşünüyorum. :)
O sezon fena değildi ama yinede çok iyi değildi. Kozuch hiçbir zaman üst düzey çaprazlardan olmadı. Yamamay'da iyi görünmesinin sebebi çok iyi defans yapıyordu o takım. Top bir şekilde oyunda kalıyordu o da öyle ya da böyle sayı alıyordu ama yüzdesi yine çok iyi değildi. Seneye Brezilya'da olacakmış zaten.

Arrighetti Azeri takımlarından birisi ile anlaştı, biz orta oyuncu olarak en son Filipova ile ilgileniyorduk ama ne oldu bilmiyorum.

Hala iyi takım kurma şansımız var ama biz iyi takım kurmak istiyor muyuz orasını bilemiyorum. PÇ olarak Hooker, smaçöre Hodge ve Rivera, ortaya da Bahar'ı alırsak gayet dengeli takım oluruz.

Gamze
Hooker
Hodge - Rivera
Bahar - Özgenur / Aslı

Bu şekilde bi kadro iş yapar. Hodge'yi alamıyorsan Mihajlovic var, Rivera'yı alamıyorsan Jaque var ama biz ne düşünüyoruz gerçekten fikrim yok

Hiç yoktan iyi tabiki bu kadro ama manşette çok büyük sıkıntı yaşarız. Rivera da Hodge da hem manşet hem hücumda çok dengesizler ve çok hata yapabiliyorlar. Ve bu kadroyla defans yapmakta imkansız bence. Tabi bu saatten sonra daha iyisi alınamıyorsa alınsın bu oyuncular ama en iyi ihtimalle yine 4. oluruz. Bence yönetim voleybol şubelerini kapatmak istiyor ama taraftardan çekiniyor hem de Fb yatırım yaptığı için şuan bunu yapamıyor. Bu şekilde iyi oyuncular almayarak yavaş yavaş taraftarı küstürüp, zamanla iyice küçülmeyi hedefliyorlar belki de kapatmayı.

Hiç yoktan iyi tabiki bu kadro ama manşette çok büyük sıkıntı yaşarız. Rivera da Hodge da hem manşet hem hücumda çok dengesizler ve çok hata yapabiliyorlar. Ve bu kadroyla defans yapmakta imkansız bence. Tabi bu saatten sonra daha iyisi alınamıyorsa alınsın bu oyuncular ama en iyi ihtimalle yine 4. oluruz. Bence yönetim voleybol şubelerini kapatmak istiyor ama taraftardan çekiniyor hem de Fb yatırım yaptığı için şuan bunu yapamıyor. Bu şekilde iyi oyuncular almayarak yavaş yavaş taraftarı küstürüp, zamanla iyice küçülmeyi hedefliyorlar belki de kapatmayı.

Ben Rivera'nın manşetini beğeniyorum, Saori'yi çıkartırsak bizim bu seneki bütün manşetçilerimizden daha iyi ve dengeli

Zaten boşuna yazıyoruz, bildiğim kadarı ile Malagurski ile anlaşıldı, umarım sorun falan çıkar ve vazgeçerler.

Bir de böyle bişey var, Meijners muhtemelen Türk takımlarından birisinde oynayacak diyor, bizim olduğumuzu düşünüyorum.

Da Piacenza alla nazionale: convocate Ferretti, Bosetti e Sansonna : Liberta.it

Ben Rivera'nın manşetini beğeniyorum, Saori'yi çıkartırsak bizim bu seneki bütün manşetçilerimizden daha iyi ve dengeli

Zaten boşuna yazıyoruz, bildiğim kadarı ile Malagurski ile anlaşıldı, umarım sorun falan çıkar ve vazgeçerler.

Bir de böyle bişey var, Meijners muhtemelen Türk takımlarından birisinde oynayacak diyor, bizim olduğumuzu düşünüyorum.

Da Piacenza alla nazionale: convocate Ferretti, Bosetti e Sansonna : Liberta.it

Malagurski ile anlaştıysak boşuna yazıyoruz cidden. o kızın ne manşeti iyi ne defansı. 3 tane kaliteli köşe oyuncusu almak bu kadar mı zor anlayamıyorum?

Caterina Bosetti, Galatasaray’da..

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi ekiplerinden Galatasaray Daikin, transferdeki sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılılar, geçtiğimiz sezon Brezilya Ligi’nde Molico Nestle Osasco forması giyen 1994 doğumlu İtalyan milli oyuncu Caterina Bosetti’yi kadrosuna kattı.

Floortje Meijners, Caterina Bosetti ve Nadia Centoni... Henüz resmi bir durum yok, söylentiler sadece ama büyük ihtimal yabancılarımız bu isimler olacak.. Benim içime sindi, acaba bir de yabancı orta oyuncu alınacak mı?

Bu oyuncuların yanına gençleri de monte ettik mi tamamdır. Haa öyle çok büyük beklentim yok ama iyi bir sezon geçireceğimizi de hissediyorum, gerçi Barbolini halen takımın başında o beni korkutuyor :(

İnşallah bu sene Cev kupasını alırız da 3 ana branşta Avrupa kupası kazanan tek Türk takımı olarak bir ilke daha imza atarız..

Gamze-Nihan-Aslı üçlüsü gözü kapalı oynamalı,umutlanılacak bir konu değil ama Bahar gelirse şampiyonluktan söz edebiliriz.Tahminim doğru voleybol oynayan,büyük maçları kaybetse de alkışlanan bir takım olacağımız.
Sezonu çekenler için şaka gibi geliyor ama Gamze sakatlanmasa kuvvetle muhtemel şampiyonduk geçtiğimiz sezon.

Takımımızın bütçesi geçen seneden daha da düşük galiba.
Geçtiğimiz sezon takımın en fazla maaş alan oyuncularıyla yolları ayırdık. Leo, Neriman, Montano gibi. Kadronun geri kalanının öyle aman aman paralar aldığını sanmıyorum. Nihan hariç diğer oyuncuların hepsi genç Türk oyuncular.

Bizim bütçeyi en iyi şekilde kullanmamızın nedeni benchte oturan oyuncularımızın hepsi altyapılarımızdan çıkma genç oyuncuların oluşturması dediğim gibi bu oyuncuların öyle aman aman maliyetleri olduğunu düşünmüyorum. Bu sezon Gamze'nin pasör olacağını varsayarsak şuana kadar yapılan transferlere de bakarsak Aslı-Özgenur orta ikilisine sahip olacağımız düşünülürse 3 tane çok iyi yabancı alacak paramızın olduğunu düşünüyordum. O yüzden Brakocevic transferine bir hayli ihtimal vermiştim maalesef olmadı.

Transferde bu kadar geç kalmışken Centoni'yi almamız sevindirici. Fransa'da yaşayıp voleybolu cidden takip eden kime sorsam hep olumlu şeyler söyledi. Genç takımımıza ''ablalık'' yapabilecek, hiç yılmayan hırslı bir oyuncu. Bosetti'yi sadece bu senelik değil ''gelecek'' senelerde de kadroda düşünüyoruzdur umarım. Son yıllarda Leo ve Calderon hariç (hatam varsa düzeltin) kadroda 2 yıl üst üste kalan oyuncu olduğunu hatırlamıyorum. Umarım takımdaki diğer genç oyuncularla beraber gelişerek bize uzun yıllar hizmet verir.

Diğer smaçörümüzün Meijners olacağı söyleniyor. Çok beğenirim kendisini bu sene Piacenza'nın şampiyon olmasında bence aslan payı onun.

Umarım bu sene tam anlamıyla ''takım'' olmayı başarırız ve çok canlar yakarız. Şampiyonluk ''çok parayla'' değil ''takım'' olmayla geliyor.

Bu arada Vakıfbank Bahar'ı bırakmaktan vazgeçmiş galiba.

Hakkımızda hayırlısı.

Sedanin alindigini varsayarsak mevcut yerli kadromuz ve ismi gecen 3 yabancida kaliteli oyuncular zirveyi zorlayabiliriz , voleybolde hersey smac demek degil manseti ve servisi iyi olan takimlar her zaman benim gozumde makbuldur.

Iyi bir kadromuz oldu amma velakin vakif , eczaci ve sikeciler piyasadaki butun yildizlari topladilar, takim oyununu iyi oynayip defans yaparsak belki aralarina karisabiliriz..

Galatasaray'ın bütün amatör branşlarını el verdiğince takip etmeye çalışırım, kadın voleybol takımı da en çok zevk aldığım branşlardan birisidir. Bence biz bu sene iyi bir "takım" olacağız. Bence artık gamzeye şans verilmesi gerekiyordu, Leo ile yaş-boy-yabancı handikabı yaşıyorduk, bunun önüne geçeceğiz. Neri nin gitmesine inanılmaz üzüldüm ama kendi gitmeyi tercih etti. Aldığımız yabancılar fena değil takım olmayı başarabilirsek ki ben buna inanıyorum çok can yakacağız sadece orta oyuncularımızın ikisininde tecrübesiz olması sıkıntı olabilir oraya Bahar'ı koparabilse idik süper olurdu.

Bu sene diğer takımların iyi olduğu aşikar ama çok fazla yabancıları oldu nasıl kullanacaklar merak ediyorum.

Yapılan transferler ile şöyle bir rotasyon olacak:ilk 6 Gamze , asli, nihan , centoni, meijeners, bosetti. Yedek olarak seda ve özge ile iyi bir kadromuz olustu, seda disinda manseti zayif oyuncuda yok kadroda burada önemli nokta centoni eski performanslarina bizde de devam ederse cok can yakariz,maliyeti düşük ama dengeli bir takım kurmayı basardik yeni sezonu merakla bekliyorum .