2015-2016 Transfer Sezonu

Bunlar ısınma-rotasyon transferleri , yıldızlar elbette alacağız diye avutuyorum kendimi. Yok öyle değilse cidden komik değil. Serdar Özkan, Ali Turanların alındığı transfer dönemini hatırlatıyor.

Cüneyt Tanman, Hollandalı futbolcular Robin Van Persie ve Klaas Jan Huntelaar'ın transfer gündemlerinde olmadığını söyledi.

Iyiki açıklama yaptı. Yoksa ben Niasse yerine RP ve Huntelaar alınacak diye üzüldüm.

4.yıldızı takmışsın, ŞL ye gidiyorsun, muhtemelen forma ürün kombine vs satışlarında patlama yapacaksın kullan şunun forsunu artık 1 2 yıldız almak seni fakirleştirmez aptallığın lüzumu yok. Zaten istanbul gibi bi şehir avantajın da var.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşte KAP'a yapılan açıklama;

Profesyonel futbolcu Bilal Kısa ile 2015-2016,2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için (son sezon opsiyonlu; futbolcunun 2016-2017 sezonunda fiilen 20 resmi maçta oynaması şartına bağlı) anlaşmaya varılmıştır. Buna göre oyuncuya her bir sezon için 2.407,500 TL sabit transfer ücreti ve oyuncunun 11 kişilik kadroda oynadığı her resmi karşılaşma için 45.000 TL değişken transfer ücreti ödenecektir.

Ya vallahi çok para ya.
Cidden yazık günah..

Bilal transferi ile mi çapsız olunuyor? Şimdi yarın (konuşulan isimlerden yazıyorum) Konoplianka, Podolski, De Jong gibi kalbur üstü adamlar gelince çaplı mı olacak hoca? Buna neye karar veriyoruz?

Transfer dönemini nasıl geçireceğini görelim sonra karar verelim. Doğrusu bu bence.

Hoca rotasyonuna tanıdığı, bildiği, güvendiği bir oyuncuyu katmak istemiş ve katmış. Ücret bana göre de fazla ama bunun için önceki ve şimdiki yönetimlere kızmak daha doğru.

Akhisar'da 350 alıyormuş. Bize gelince 800. 500'den fazla kazanması kontenjan muhabbetinden rezillikti.

Fatih Terim'in Aykut ve Aydın evlatlarına verdiği kontratlar gibi olmuş. Performansından bağımsız konuşuyorum.

32 yaşında adam çok iyiyse alınır 11 başlar. Rotasyona Emre Çolak, Yekta, Hamit gibi adamlar varken gidip Bilal alınmaz. Bizim en az 10 adam göndermemiz lazımken kadroyu şişirmeye devam ediyoruz.

Akhisar'da 350 alıyormuş. Bize gelince 800. 500'den fazla kazanması kontenjan muhabbetinden rezillikti.

Fatih Terim'in Aykut ve Aydın evlatlarına verdiği kontratlar gibi olmuş. Performansından bağımsız konuşuyorum.

32 yaşında adam çok iyiyse alınır 11 başlar. Rotasyona Emre Çolak, Yekta, Hamit gibi adamlar varken gidip Bilal alınmaz. Bizim en az 10 adam göndermemiz lazımken kadroyu şişirmeye devam ediyoruz.

Durum tamda bu.
Yarın da Güray açıklanır.
Ertesi gün Niasse.
Kadroyu sisirmeye devam ediyoruz.

Bu arada Sabri ile 1+1 yeni sözleşme imzalanmış.
Ne diyelim hayırlı olsun..

"Transfer yapmasak bile..." - NTVSpor.net

[FONT=pt_sansregular]Yeni sezonda takıma yapılacak transferler hakkında da açıklamalarda bulunan Hamza Hamzaoğlu, "Transfer konusunda planlama yaptık. Gidecek ve kalacak oyuncularla konuşacağız. Sözleşmesi bitenlerle mukavele imzalayacağız. Birkaç oyuncu alacağız. Ben oyuncularımdan memnunum. Hiç transfer yapmasak bile Şampiyonlar Ligi’nde bir yerlere varırız. Mevcut kadroya sadece takviye yapacağız" diye konuştu

işte bu yüzden çapsız diyoruz. Arkadaşlar 2 yıl önce baskette şampiyon olurken bizi yanıltmasın evet şampiyon olduk lakin rakiplerimizin de büyük hataları oldu dedik lakin lafımız dinlenmedi. Bu senede Galatasaray Futbolda ikramlarla şampiyon oldu. Fener ve Bjk böyle ikramları bir daha yapmaz. [/FONT]

Ben hergün yapılan açıklamalara tahammül edemez hale geldim, inanılmaz saçma ve uyumsuz açıklamalar bunlar. "Niasse'yi istiyorum farklı bir oyuncu da olabilir aslında , aradığım özellik yok farklı tip oyuncular kadroda bulunmalı" diyor. Bu nasıl bir plansızlıktır ben anlamadım. Yine "stopere ihtiyacımız yok Dany de geliyor" d'iyor o zaman neden Serdar Aziz , Doria bizim listemizdeydi. Yine diğer bir açıklama " Persie,Huntelaar gibi oyuncuları içimizden çıkarma taraftarıyım" diyor. E Gignac ve Podolski neden bizim geniş listemizdeydi peki ? Bir de Hamza Hoca nasıl şampiyon olduğumuzu gözden geçirmeli , elinden sihirli değnek olmadığını hatırlamalı.

Ben hergün yapılan açıklamalara tahammül edemez hale geldim, inanılmaz saçma ve uyumsuz açıklamalar bunlar. "Niasse'yi istiyorum farklı bir oyuncu da olabilir aslında , aradığım özellik yok farklı tip oyuncular kadroda bulunmalı" diyor. Bu nasıl bir plansızlıktır ben anlamadım. Yine "stopere ihtiyacımız yok Dany de geliyor" d'iyor o zaman neden Serdar Aziz , Doria bizim listemizdeydi. Yine diğer bir açıklama " Persie,Huntelaar gibi oyuncuları içimizden çıkarma taraftarıyım" diyor. E Gignac ve Podolski neden bizim geniş listemizdeydi peki ? Bir de Hamza Hoca nasıl şampiyon olduğumuzu gözden geçirmeli , elinden sihirli değnek olmadığını hatırlamalı.

Ekleme yapayım ; sürekli takım içi dengeleri gözetmekten bahsediliyor.O takım içi dengeler Selçuk ve Burak'a yıllık saf 2.75 verilirken normaldi yani ? Jem Karacan var bi de değinmezsek olmaz. Selçuk-Melo-Çolak-Hamit ( Yekta'yı saymıyorum ) varken hadi Bilal'i aldık ki bana kalırsa rotasyon değil o bölgede tempolu dikine gidebilecek "box to box" bir tipleme ihtiyacı var. Şimdi bu kadar oyuncunun üzerine Jem Karacan ismi de eklenmeye başladı. Eğer bu transfer olursa çok ağır konuşurum. Oyuncu rotasyon oyuncusu olacak bir oyuncu ki o bölgede bu ihtiyacı çoktan doldurmuşuz. Bütçeyi ekonomik kullanmaktan bahsederken yapılacak şu hamle iyice sinir krizleri geçirtir bana.

Şunu da söyleyeyim her taraftar transfer ister , heyecanlanmak ister doğrudur. Ama şu an benim kızdığım nokta plansızlık , çelişkili ifadeler ve kendimizi olduğumuzdan çok yukarılarda görme.

Hocam ne demek hiç transfer yapmasak bile avrupada biyere varırız? Nereye varıyorsun diye sorarlar adama. Yabancı sınırı yok artık unuttunuz galiba?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet çapsız! İlk 11'e koyacak doğru düzgün oyuncun yokken elinde de bir sürü fazlalık varken Bilal transferi çapsızlıktır. Yabancı sınırı kalkmış defansta bombalar doluyken hâlâ Serdar Aziz gibi bir dengesizden bahsetmek çapsızlıktır! Bu kadroyla Şampiyonlar Liginde başarı beklemek çapsızlığın ve vizyonsuzluğun ağababasıdır! Akhisar değil burası.

Kaliteli transferler yapılmayıp Aydın ve Sabri gibiler tutulursa da bu zihniyete her şey müstahaktır! Ömürleri fazla olmaz.

Aydın ile sözleşme yenilenirse ağır konuşurum. Sabri ile sözleşme yenilendiği için değil ama o verilen ücret doğruysa ağır konuşurum.