2019-2020 Euroleague

Efes 20 sayı fark attı Maccabi’ye. Hücumda kusursuz oynadılar. Cska yenilgisini biraz da olsa telafi ettiler. Gerçi illa yenilgi olacaksa ben Cska’yı yenip Maccabi’ye yenmelerini tercih ederdim.
Beaubois çok iyiydi, her attığı girdi. O da devreye girerse zaten iyice durdurulamaz olurlar. Bir de Moermann az da olsa oynadı o da sevindirici bir gelişme Efes adına.

Efes'te her çeyrekte farklı bir oyuncu sahneye çıktı. İlk çeyrek Simon, ikinci çeyrek Beaubois, 3. çeyrek Mİcic, son çeyrek Larkin. Efes gerçekten belki de Euroligin en çok yönlü takımı. Daha Dunston gelmedi. Moerman sadece 5 dakka oynadı. CSKA'ya yenilemeleri sorun değil. Zaten o maçtan önce 8 maç kazanmışlardı üst üste.

Cska’ya yenilmeleri ciddi bir sorun Efes için. Dikkat edin yenilmeleri değil “Cska’ya yenilmeleri”. Cska’nın artık Efes’e psikolojik bir üstünlüğü var. Arka arkaya onuncu maçtır yanlış bilmiyorsam kaybediyorlar Cska’ya karşı. Geçen yıl finalde de kaybettiler. Yoksa Efes’in kaybedecek kredisi çokça var. Euroleague’deki diğer 16 takıma yenilsin de Cska’ya yenilmesin Efes. Zaten o yüzden keşke Maccabi’ye yenilip Cska’yı yenseydi dedim. Olası play-off veya f4 eşleşmesinde karşılaşırlarsa mental olarak Cska önde başlar. Efes’in bence bu seneki tek sıkıntısı Cska’ya karşı bu seriyi bozamaması.

Son düzenleme:
Cska’ya yenilmeleri ciddi bir sorun Efes için. Dikkat edin yenilmeleri değil “Cska’ya yenilmeleri”. Cska’nın artık Efes’e psikolojik bir üstünlüğü var. Arka arkaya onuncu maçtır yanlış bilmiyorsam kaybediyorlar Cska’ya karşı. Geçen yıl finalde de kaybettiler. Yoksa Efes’in kaybedecek kredisi çokça var. Euroleague’deki diğer 16 takıma yenilsin de Cska’ya yenilmesin Efes. Zaten o yüzden keşke Maccabi’ye yenilip Cska’yı yenseydi dedim. Olası play-off veya f4 eşleşmesinde karşılaşırlarsa mental olarak Cska önde başlar. Efes’in bence bu seneki tek sıkıntısı Cska’ya karşı bu seriyi bozamaması.

Hakan bey ben CSKA'ya yenilmelerinin çok ta sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü o maçta Mike James çok ekstra oynadı. Larkin'de o kadar iyi değildi. Normalde Larkin bu kadar kötü oynamasa ve EFes ribaundlarda etkili olsa alacaklardı. Son şutu atan yine Mike James oldu. Mike James Fenere karşı da son topları sokuyor. TÜrk takımlarını seviyor. Ekstra bir oyunu oluyor ama her zaman da öyle oynaycak diye bir kaide yok. Ben Efesin Clyburn'suz Cska'yı sonraki maçta yenebileceğini düşünüyorum. Ergin Atamanın da hataları oldu son maçta. Kendisi de kabul etti. Bunu sonraki maçta yapmayacaktır.

Yalnız fener baya batmış. Maçları izlemedim ama Obradovic dönemi kapanmış gibi. 5 e 10 da ne bileyim...

Hoşgeldin Muhammet. Ne zamandır yoktun. Fener bugün iyi oynuyor. Ama daha çok savunması iyi. Çok dar rotasyon kullanıyorlar. 7.5 kişi ile oynuyorlar. Baskılı bir savunma yaptılar. Eğer yorgunlukları maç sonuna yansımazsa alacaklar gibi duruyor maçı. Valencia Dubljevic dışında direnç gösteremedi.

İhsan Bayülken her pozisyona hücum faul , sportmenlik dışı faul istiyor. Hİçbir Türk takımını bu kadar çok savunmuyorlar. Bu spikerlik değil. Sempatizanlık, taraftarlık, fanboyluk. Tamam Fener türk takımı olabilir ama bu kadar gözü karalık da bir yere kadar. Rezillik başka birşey değil.

Yok böyle bişey fener valencia’ya yenildi. Son pozisyon faul atışında rebound verip sayı yediler. Bu takımın süresi bitmiş artık. Sloukas’a acaip tepki var.

Obradovic'in sıkıntısı sadece bu yılla ilgili değil, aynı zamanda Fatih Terim usulü takımın en kesilmesi gereken parçalarına da 2-3 yıllık kontrat vererek şubenin geleceğine de ipotek koydu. Üstelik kendisinin sadece 1 senelik sözleşmesi varken. Tabii Fenerbahçeliler Fatih Terim-Galatasaray biatına o kadar laf söyledikleri için pek hınç çıkartamıyorlar da şu andaki Obradovic-Fenerbahçe ilişkisinin, Fatih Terim'in Galatasaray'da 40 yılda oturttuğu hükümden pek farkı yok. 1 sezonluk başarısızlığı geçtim verilen kontratlar, kullanılamayan parçalar ve ısrar edilen oyuncularla kıtada adı Obradovic olmayan herhangi başka bir antrenör 10 kere kapının önüne koyulurdu şimdiye kadar.

Maç sonunu bir daha izledim. Eğer fenerli olsaydım cidden travma geçirirdim. Olamaz böyle bişey, ender görülür bu tür bir kaybediş.

Ben Ali Koç’un yerinde olsam yarın Obra ile sözleşme yenilerim. Bu seneyi gözden çıkardık gerekirse komple bütün oyuncuları kadro dışı bırak, maçlara genç takımla çık diye yetkiyi de veririm. Kimin patron olduğunu oyuncu grubu unutmuş gözüküyor. Gelecek senenin planlamasını yaparım. Sonuçta başka Obra yok ama oyuncu elbet bulursun.

Fb maçının skorunu bilmiyordum,maçın son saniyelerinde euroleague'in istatistik ekranından takip etmeye başladım,gördüklerime inanamadım.İstatistiklere tekrar tekrar baktım acaba bir hata mı var diye.Resmen tarihi dram yaşıyorlar.

Ama bence Obra gitmemeli,seneye büyük bir yenilenme ile başlayabilirler,hatta biraz bütçeyide düşürebilirler.Yıllarca başarılı olan Obra'ya 1 sezon işler kötü gitti diye istifa demekte tuhaf,Lasso yıllardır Real'i çalıştırıyor,İtoidis Cska'yı .. Bu takımlar her yıl şampiyon olmuyorlar sonuçta.Obra giderse bu sezonu bile ararlar.Obra'dan önceki durumlarını bir düşünsünler bence.

Bu sene için Malcolm Thomas hamlesi geldi,Nunnally'de gelecekmiş galiba.2 oyuncuyu kadro dışı bıraksınlar ve gittiği yere kadar devam etsinler bence.

Vesely sağlıklı olsaydı işler bu kadar kötü gitmezdi bence,resmen 4 oyuncu ile oynuyorlar,5 numarasız bir takım FB.Pivotsuzluk takımın ahengini bozmuş resmen.