#4 Zoran Erceg

Kalite farkı diyosun da herşeyi geçtim Manuchar oynasa 10 sayıyla alırdık maçı.

Tamam da kazanabileceksin diye niye tüm sezonu 2 yabancı eksik oynayacağız Domercant-Erceg ile.20 milyona yakın para harcıyorsan o takımın 4 numarası Erceg değil işte.Benzer bütçeli Kazan aynı mevkiide Kaimakoglou-Harangody ikilisini kurmuş biz Erceg peşinde koşuyoruz bütün yaz.Formda olsa ne olacak ki Erceg.Milyon yıldır milli takımı için akla bile gelmeyen,beğenmediğimiz Macvanın 5. dereceden yedeği falan

Tamam da kazanabileceksin diye niye tüm sezonu 2 yabancı eksik oynayacağız Domercant-Erceg ile.20 milyona yakın para harcıyorsan o takımın 4 numarası Erceg değil işte.Benzer bütçeli Kazan aynı mevkiide Kaimakoglou-Harangody ikilisini kurmuş biz Erceg peşinde koşuyoruz bütün yaz.Formda olsa ne olacak ki Erceg.Milyon yıldır milli takımı için akla bile gelmeyen,beğenmediğimiz Macvanın 5. dereceden yedeği falan

Erceg'le ilgili söylediklerine katılıyorum,Domercant'le ilgili olanların da birazına.

Dom. sezon içinde her türlü katkı sağlar bence.Hele ritim tutturursa şutlarda yakar.Kaldı ki bugün el üzerinden 3 şut attı doğru hatırlıyorsam 1'i girdi.Ceza şutlarının en az 2 sini bu haliyle sokardı eminim.

Bilmesem Erseg'i 3. lig oyuncusu zannedeceğim? Tamam, adam rezalet bir maç çıkardı; ama yenilginin tek sorumlusu da Erseg değil... Takımda birkaç kişi hariç herkes kötüydü. Günah keçisi aramanın lüzümü yok bence...

Sanki yeni basketbol oynamaya başlamış gibi, öyle acemice hareketler yaptı ki inanamadım. Erceg bu değil.

Adamlarda da Bjelica yoktu.10 gündür toplanmış bir takım, yeni bir coach ve yeni sisteme geçmeyi deneyecekler.Fb'yi yakalayabileceğimiz en zayıf anda yakaladık, bundan daha zayıf olamazlar

bjelica yoktu ama vidmar & zoric vardı. en çok burdan sayı geldi zaten

------

Erceeg'in şut sokamaması problem değil, problem Erceg'in direnç gösterememesi. Kim Erceg'le teke tek kalsa hemen alıyor arkasına sayıyı yapıyor.

bjelica yoktu ama vidmar & zoric vardı. en çok burdan sayı geldi zaten

------

Erceeg'in şut sokamaması problem değil, problem Erceg'in direnç gösterememesi. Kim Erceg'le teke tek kalsa hemen alıyor arkasına sayıyı yapıyor.
Oğuz döndüğünde hem Oğuz, hem de Bjelica olacak.Kaldı ki Oğuz da bizim maçlara özel ihtimam gösteren oyunculardan.Yani bir tarafta Vidmar diğer tarafta ise Oğuz artı Bjelica

Bu 2 yıl izlediğimiz Erceg olamaz. Geçen yıl beğenmediğimiz Macvan bundan çok daha yararlı olur eminim. Ergin hoca ne yaptın ben hocam

Domercant için endişelenmekte haklıyız ama Erceg'e sabretmemiz gerekiyor. Ndong için yapılan yorumları hatırlayın, emekli maaşı almak için geldiğini iddia edenler, Andric kalsaydı keşke diyenler vs vs vardı. Markoishvili ilk üç dört maçında kötü oynadığında Ergin hocayla az dalga geçilmemişti "ee bunun yerine kimi alacaksın hoca" diye.

Diyeceğim odur ki, biraz sabır. Erceg hazırlık kampının ilk maçlarında oldukça iyi istatistikler tutturuyordu. Düşüşünün sebebini anlamış değilim ama hep böyle ürkek oynayacağına da inanmıyorum. Mutlaka çıkışa geçecektir.

Adamlarda da Bjelica yoktu.10 gündür toplanmış bir takım, yeni bir coach ve yeni sisteme geçmeyi deneyecekler.Fb'yi yakalayabileceğimiz en zayıf anda yakaladık, bundan daha zayıf olamazlar

Bjelica olsa 6 yabancı ile mi oynayacaklardı? ya da aynı anda 4 yabacı mı parkede olacaktı?
Bjelica kadroda olsa oynamıyacak olan yabancının adını sorsam? (Vildmar? Zoric? Kleiza? Bo? Bogdan?)
Şu rakibi övme işini bırakalım artık.
38 dakika 1 sadece 1 asits yapmış Emir, 2 dakikada 2 tanesi imkansıza yakın 3/3 2'lik attı. Sizler hala en zayıf halleri vb gibi rakibi gözünüzde büyütüyorsunuz.
Biz de Ergec ve Henry'den 0'a yakın katkı aldık kadro'da olmalarına rağmen. Takım olarak vasattık, ama mücadele olarak da kaybetmeyi hak etmedik.

Bjelica olsa 6 yabancı ile mi oynayacaklardı? ya da aynı anda 4 yabacı mı parkede olacaktı?
Bjelica kadroda olsa oynamıyacak olan yabancının adını sorsam? (Vildmar? Zoric? Kleiza? Bo? Bogdan?)
38 dakika 1 sadece 1 asits yapmış Emir, 2 dakikada 2 tanesi imkansıza yakın 3/3 2'lik attı. Sizler hala en zayıf halleri vb gibi rakibi gözünüzde büyütüyorsunuz.
Biz de Ergec ve Henry'den 0'a yakın katkı aldık kadro'da olmalarına rağmen. Takım olarak vasattık, ama mücadele olarak da kaybetmeyi hak etmedik.

Bizde de marko olsaydı bir yabancıyı kenara koyacaktık. Kural böyle sana neyse onlara da o. Rakibin en zayıf hali bu zamandı buna sonuna kadar katılıyorum. Rakibi gözünde büyütmek değil gerçekleri görmektir bu. Neredeyse bütün önemli oyuncuları takıma 10 gün önce katıldı. Yeni bir koç yeni bir sistem sadece 10 günlük çalışma 3-4 sakat ( üstelik çoğu en zayıf noktaları olan yerli oyuncular ) ve maçta da berbat bir üçlük yüzdesine rağmen bizi yendiler.

Çünkü Erceg gibi bir adam vardı dün sahada, hiç bir şey yapmayan. Tek meziyeti boş kaldığında üçlük sokmak olan bir adamın üst düzey bir takımda yeri yok. Üst düzey takımlarda şans bulduğunda hiçbir şey yapamamıştı zaten. Son beş senedir başarılı olduğu tek sezon var ve biz buadamı üstelik benzer bir oyuncuyu elden çıkaramamışken onun kontratını da göze alarak transfer ettik.

Şut ve çeviklik konusunda bildiğimiz Erceg'in çok çok uzağında. Kamp boyunca bu konu da gelişme olmaması en rahatsız edici taraf. Yeni gelmiş bir oyuncu için bu eleştiriler ağır kaçıyor gibi gelebilir ama maalesef takımın kilit isimlerinin başında geleceği için bu yorumları normal karşılamak gerekiyor.

Dünün hayal kırıklığı olduğu kesin, belki de günlük başarımı kupanın kaybedilmesine neden oldu ama hedef tahtasına yerleştirmek için bu kadar acele etmeye ne gerek var!

Ataman geçen sezon tanıdığı isimlerle yola çıktı ve 23 sene sonra ligde şampiyonluğa ulaştık, Erceg de eski öğrencilerinden birisi. Başarılı olur ya da olamaz bunu zaman gösterecek ama Ataman´ın tercih ettiği oyuncunun belli bir kredisi olmalı, yanlış mı düşünüyorum?

Bence (!) bizim gördüğümüzü dün Ataman da gördü ve kaybedilen kupa nedeniyle en az bizim kadar canı acıdı.

Geçen yılki hedefler ve kadroda olsaydı çoğu kimse (BJK olduğu gibi getirdi söylemleri hariç) burun kıvıracağını sanmıyorum. EuroCup oynuyorduk hedef şampiyonluktu kabul edilebilirdi. Tabii geçen yıl geçirdiği sakatlığı da düşünmemiz lazım geriye doğru bir seviyeye itmiş kendisini.

Bu yıl hazırlık kamplarında takımla birlikteydi. Ne hücum ne de savunma olarak EuroLeage ve lig için bize ışık vermedi. Tamam form tutunca o şutlar girebilir ama savunma kısmı büyük bir soru işareti. Sertlik yok maalesef. Statik bir nokta atışçı şutör niteliğinde.

Rakipler geçen yıla nazaran daha güçlü ve sert iken biz 4 numara olarak sadace şutu olan bir yapıda Erceg ile yola çıkmamız ileride oluşacak handikapları şimdiden görmemizi sağlıyor.

Sadece şutu ile yaşayan bir oyuncu izleniminde. Şutu girerse oyunun içinde kalıyor ama girmezse ne savunma ne hücum bir katkısı olmuyor...

Hele dün maçın son hücumunda son saniyede elden çıkardığı top, tam bir facia hiç yakışmadı kendisine...

Daha iyi bir tercih yapılabilirdi.

Yazdığımda anlaşılmayacak olan ne var, anlayamadım doğrusu. Dün Vidmar'ın oynamasının sebebi Zoric'in alternatifsiz olmasıydı.Oğuz geldiğinde 5 numara Oğuz- Zoric olacak, Vidmar'dan boşalacak yabancı kontenjanında da Bjelica oynayacak.Bunun nesini anlayamadın?Yani bir tarafta Vidmar ile oynamak var, diğer tarafta Vidmar'ı kesip Bjelica- Oğuz'u kullanmak var.