#6 Bruno Fitipaldo

Oyun tarzı bize uygun ama fiziksel dezavantajlarını nasıl bertaraf ederiz, bilemiyorum. Seneye onunla devam edeceksek yanına mutlaka savunması iyi bir 2 numara almalıyız.

Seneye devam etmek bir yana dursun bu sezon fitipaldo'dan alabilecegimiz maksimum katkıyı almaya bakmalıyız . Şuan ki formuyla sadece idare ediyor . Cok ekstra bir seviyeye cikmadigi sürece kalma ihtimali oldugunu düşünmüyorum. Bu arada Lasme haberleri var. Umarım takıma geri döner. Emir , diebler ve Daye'nin rotasyona katılımıyla bambaşka seviyeye geçebiliriz.

Seneye devam etmek bir yana dursun bu sezon fitipaldo'dan alabilecegimiz maksimum katkıyı almaya bakmalıyız . Şuan ki formuyla sadece idare ediyor . Cok ekstra bir seviyeye cikmadigi sürece kalma ihtimali oldugunu düşünmüyorum. Bu arada Lasme haberleri var. Umarım takıma geri döner. Emir , diebler ve Daye'nin rotasyona katılımıyla bambaşka seviyeye geçebiliriz.

Lasme mi ?
Kesinlikle haklısınız.
Emir,Diebler ve Daye'yi de işin içine çekmek gerekiyor.
Burda da iş koça düşüyor...

Gelmeden önce iki maçını izlemiş ve nacizane "şut stili ve oyun görüşü iyi" demiştim, sağolsun yanıltmadı şu ana dek.

Pleiss'la birlikte bu sezonun en isabetli transferi gibi duruyor.

Bomboş oyun oynuyor. Arroyo'dan sonra kimse kolay kolay kesmiyor tabi oyun kurucu olarak ama cidden bomboş oynuyor. Sinan'ı dinlendirebiliyor olması ve zaten bitmiş sezonda idare edebiliyor olması güzel ama kesinlikle kalmamalı gelecek yıl.

Son düzenleme:
Bomboş oyun oynuyor. Arroyo'dan sonra kimse kolay kolay kesmiyor tabi oyun kurucu olarak ama cidden bomboş oynuyor. Sinan'ı dinlendirebiliyor olması ve zaten bitmiş sezonda idare edebiliyor olması güzel ama kesinlikle kalmamalı gelecek yıl.

Ataman kalırsa kadronun pek de önemi yok açıkçası. Fitipaldo gider, Sinan guard oynar 40 dk.

Gelecek sezon 5 - 7 milyon butcemiz olacagini dusunecek olursak Bruno'da 300k'ya oynayacaksa 1 sene daha takimda tutup gelisimini gozlemlemek lazim. Franchise Player seviyesine asla cikamaz Euroleague'de ama premium butceleri disarida tutarsak ortalama ve ortalama ustu butcelerde 15 dakikayi rahatlikla kurtaracak seviyeye cikabilir.

Guard, Fitipaldo, Sinan
SG 2/3, Goksenin
SF 3/4, Furkan/Okben
PF, Mahir, Ege
Tyus, Stokes

Bu tarz bi rotasyonda iyi katki verir.

Bruno gibi bir oyun kurucu ile oynayacaksak, yanına mutlaka fizikli bir combo lazım. Sinan & Bruno olunca üst düzey rakiplere karşı zayıf kalıyoruz.

Abi haksızlık yapıyorsun adama.Bu adamın 4 maçta sağladığı faydanın yarısını senin çok beğendiğin dentmon yarı sezon boyunca sağlamadı.

Deon Thompson da sağlamadı ama hepimiz iyi hatırlıyoruz. Adam direkt sezona hocayla problemli başladı abi. Dentmon'dan daha iyilerini yapmasını beklerdim bugün aynı şeyi Dentmon yapsa aldığı ücret farkını görüp daha fazla konuşurdum ama şu 3.çeyreğin gerçekten izanı yok. İşin fiziksel boyutu ayrı konuşulması gereken bir olay savunmada gerçekten kara delik. Ama 3.çeyrekte yaptıklarını cidden unutmayacağım.

Abi haksızlık yapıyorsun adama.Bu adamın 4 maçta sağladığı faydanın yarısını senin çok beğendiğin dentmon yarı sezon boyunca sağlamadı.
Dentmon bugün son 50 saniyede kaldırıp orta sahadan üçlüğü sokardı belkide olsa ? Winner oyuncu idi çünkü. Fitipaldo ise sıfır savunma, hücumda standart seviyede. Netice itibariyle alsan da olur almasan da transferi ...

+ Oyun bilgisi ve şutu mekanizması çok iyi. Topsuz oyunu da iyi oynayabiliyor.

- Fiziğinden dolayı savunma kapasitesi çok sınırlı. Top elindeyken iyi bir baskıda sıkıntı yaşıyor ama topsuz oyunu iyi oynaması, topa yön verecek birisi varsa bu dezavantajını minimuma indirgiyor.

Seneye Eurocup'ta oynayacağımızı ve ücretini göz önünde bulundurunca 7-8. yabancı olarak tutmak mantıklı duruyor.

Fitipaldo aldığı ücrete göre fena katkılar vermedi ama yukarıda denmiş ne kadar ekmek o kadar köfte..Sanırım bu söz Fitipaldo için yazılmış..Bu ücretlerde oyuncu alıyorsan fazla bir şey beklememek lazım..Fiziği yetersiz ve savunması tam bir kara delik..En fazla Eurocup oyuncusu olabilir şu aşamada..

Yukarıda Hakan bey söylemiş "Dentmon+Russ+Fitipaldo+Deon= Toplam harcanan gereksiz paraya herhalde Wanamaker'ı alır keyifle eurolig maçlarımızı izlerdik." diye..Bu söz bizim bu sezonun özeti niteliğinde!! Geniş rotasyon kurulsun dedik evet ama gereksiz oyuncular doldurarak yapılmaz bu iş!! Kafadan 3-4 oyuncu boşa duruyor kadroda yazık..