Avustralya Açık 2010

Avustralya Açık'ı Kim Kazanır?

• Federer

Oy: 0 0.0%
  • Del Potro

• Diğer

• S.Williams

• E.Dementieva

• M.Sharapova

• A.İvanoviç

• K.Clijters

• Kullanılan toplam oy
    21
maçı izlemeden ahkam kesmek doğru değil ama djokovic'in tsonga'ya elenmesi tabii ki kötü.. tsonga iyi ve güçlü bir rakip ama federer-nadal'ın olmadığı yerde hep favori görülen ve yaşça küçük olduğu için geleceğin 1 numarası gözüyle bakılan djokovic'in buralarda pes etmemesi, en kötü federer ile yarı final oynaması lazım diye düşünüyorum. bu benim fikrim.. federer bir şekilde tsongâ'yı da aşacaktır..

marin cilic için de tenisi bile otoriteler, yazarlar geleceği çok parlak diyorlar.. 1988 doğumlu.. Daha yolun çok başında.. Ama Roddick'i 5 sette , yıpratıcı bir maç sonucu geçti..Murray, Nadal gibi bir rakibi 2,5 sette, hiç zorlanmadan atlayabildi..Murray'nin hem tecrübesi, hem fizik-mental gücü ile set verse bile maçı vermeyeceğini düşünüyorum.. Federer-Murray finali olur artık herhalde..

bayanlarda ise williams yarı finalinin önüne taş koyan çinli Na Li oldu.. Uzun zamandır WTA nın bir parçası ama herhalde ilk kez bu kadar gündemde.. Art arda çok önemli isimleri yendi ve Serena'nın karşısına dikildi.. Serena bana göre bir bayan tenisçi olmadığı için kas gücüyle bu maçı alır diye düşünüyorum..

amerika açık 2009 da clijsters'in müthiş dönüşünü izlemiştik.. bir sonraki grand slam'de de henin bunu gerçekleştirmeye koşuyor.. yarı finale büyük engelleri aşarak geldi ve şimdi nispeten kolay bir rakibi var.. dementieva'yı 2. turda elemişsen, yarı finalde Jie Zheng kolay görünüyor.. Hedefe bu kadar yaklaşmış ve kilitlenmiş Juju'nun ne yapıp edip kupayı kaldıracağını sanıyorum.. Serena dominant bir oyuncu ama Henin, WTA nın en komple ismi..

Emre abicim Allah'ın izniyle sen bile durduramayacaksın Federer'i.. :)
Birde size ne kadar inandırıcı gelir bilmem de çok üzüldüm Nadal'ın eleniş şekline.. Keşke sakatlanarak değilde 5 set oynayarak elenseydi..

uyandığımda serena-na li maçından görüntüler vardı eurosportta..

eski sevgililerimden amanda coetzer konuktu.. maçtan dem vuruyordu..
güne sayesinde güzel başladım..

http://www.larmo.de/images/acfan_3_13.jpg

kendisi şöyle bişeydi.. tenisi bize bu arkadaşlar sevdirdi.
ama iyi tenisçiydi.. öyle güzelim, seksiyim deyip işi boşlamamıştır..
grand slam finalleri var.. 9 turnuva kazandığını söyledi..
bir ara 3 numaraya yükselmiş..

neyse serena iki tie-break ile na li 'yi de atlamış..
sonra juju'nun maçı başladı. 2 oyun izledim , evden çıkmak zorunda kaldım.
işe geldiğimde maç bitmişti.. herşey dahil 51 dk sürmüş..
6-1 / 6-0...

bir williams'ın finalde olmasından daha kötü ne olabilir ?
iki williams'ın finalde olması..

peki bir williams'ın finali ne zaman izlenir ?
karşısında ona gücü yetebilecek bir rakibi varsa..

serena-justin henin finalini merakla bekliyoruz..

Henin,rakibini 6-1 ve 6-0 la korttan resmen silmiş,bir yarı final mücedelesi için kötü bir skor.Şimdi güzel bir final bizi bekliyor,kupanın Henin'in ellerinin üzerinde yükselmesini görmek isterim.

Devam eden Murray-Cilic maçında ise ilk seti 6-3 ile Cilic kazanmış.Yanlış hatırlamıyorsam son Amerika Açık'ta Murray'ı eleyen isim Cilic'ti.
Çekişmeli bir maç olacaktır.

Li-Na'ya yazık oldu gerçekten. 2 seti de tai-break ile verdi.. serena nedense saygı ve sevgi kzanamadı tenis dünyasında. bende o olmasında kim olursa olsun modundayım. Gene de şampiyon o olacaktır...

Emre Yuksel' Alıntı:
uyandığımda serena-na li maçından görüntüler vardı eurosportta..

eski sevgililerimden amanda coetzer konuktu.. maçtan dem vuruyordu..
güne sayesinde güzel başladım..
amanda yi bende begenirdim ama biraz kisaydi zaten bı turnuva kazandiginida gormedim benim asil favorim "natalie tauzait" ti ben gozumu onla actim suzanne lenglen le oynadigini falan sanardim 20 yasinda 35 gosterirdi zaman gorecelidir kabul ama, sanirim bir asir tenis oynadi veya ben oole algiladim zaten "sandrine testud" la birlikte 10 senede bardotun denevue un belleklerdekı fransiz kadini imajini mahvetmislerdi pierce biraz düzeltmeye calissada mauresmo fransadan kadin cikmaz dedirtti gene :)
emre gecmisi acma kederlendirme beni :)

tauziat, testud , mauresmo akımını şimdi marion bartoli devam ettiriyor.. fransızlar aynı tas aynı hamam..

mary pierce'dan hep nefret ettim..
her fırsatta makyajına bakan, lensiyle oynayan, saçını düzelten tenisçinin nesini seveyim.. her aklına geldiğinde ağlaması da cabası.. sinir oluyordum ona.
fransız kadının imajı tenisçilere mi kalmış eser efendi sophie marceau varken..

eser , snein için jana novotna'yı çok sever diyorlar sağda solda.. ben bilmem..

bu arada murray, cilic'i yenip finale uzandı..
pazar sabahı uyandığımda karşımda federer-murray maçı olacak.. ne şans..
bari bir tanesi desteklediğim biri olaydı.. nötr bir maç benim için..

benim bildigim marceu belcikali ama onuda francophone sayabiliriz
fransiz kadini guzeldir kesinlikle haklisim mauresmo uzerinden fransiz kadinini yargilamak elton john uzerinden ingiliz erkekligini hakkinda fikir belirtmeye girer ingiliz deyince hala buyuk portallarda dahi murray icin english yazıyorlar hadi british tamam da ingiliz ne ayak anlamadim adam iskoc bayragını donuna koydu sapkasina koydu illa iskoc oldugunu belkli etmek icin william wallace gibi yuzunumu boyamali anlamadim ben ne kadar ingilizsem murray da o kadar ingilizdir bak ben diyorum emre seni örnek göstermiyorum cunku sende bi damat ferit lik var biliyorum:=)

ne alakası var ya.. yanlış mı biliyormuşum diye internette dolaştırıyorsun beni.. nerden çıktı şimdi belçika falan. her yerde fransız ve fransa doğumlu yazıyor.. olayları çarpıtmayalım..

o britanyalılık gururu hala devam ediyor.. onlar hala kendilerini üzerinde güneş batmayan imparatorluk sanıyor ama yalan oldu hepsi.. mesela şu anda snooker'da welsh open oynanıyor.. gelmiş geçmiş en büyük oyunculardan birisi, stephen hendry iskoçluğunu belli etmek için gömlek manşetlerine iskoç bayrağı diktirmiş.. iskoçlarda o hep var doğal olarak.. irlandalılarda nasıl bilmiyorum ama mesela galler, ingiltere'nin bir şehri gibi.. neyse bu konu uzarsa braveheart'a kadar gideriz biz.. hiç girmeyelim. bir de "tristan ve isolde" diye bir film vardı..eser, sen bilirisin bunu.. neyse..

bunların avustralya açık ile ne alakası var, onu da hiç anlayamadım. andy murray'yi ben hiç sevemedim ama antipatim de yok.. başarılar diliyoruz sadece.. federer iyi hoş da sıktı artık ya.. adamın bir falsosu yok, kötülüğü yok , kızkardeşim olsa verelim eniştem olsun ama o kadar.. bende duyarsızlaşma yapıyor.. adamın en büyük vukuatı hakeme " challange I said " demek.. Böyle deyince hakeme sert çıktı oluyor işte.. İyi aile çocuğu.. Roddick "challange I said" dese gülüp geçerler.. Onun en yumuşak cümlesi bu.. Federer bu yüzden beni biraz soğuttu.. Mecbur bayan tenisine itiyor bizi.. Büyük dominasyon var.. Adam ATP yi resmen gasp etti..

Emre Yuksel' Alıntı:
bunların avustralya açık ile ne alakası var, onu da hiç anlayamadım. andy murray'yi ben hiç sevemedim ama antipatim de yok.. başarılar diliyoruz sadece.. federer iyi hoş da sıktı artık ya.. adamın bir falsosu yok, kötülüğü yok , kızkardeşim olsa verelim eniştem olsun ama o kadar.. bende duyarsızlaşma yapıyor.. adamın en büyük vukuatı hakeme " challange I said " demek.. Böyle deyince hakeme sert çıktı oluyor işte.. İyi aile çocuğu.. Roddick "challange I said" dese gülüp geçerler.. Onun en yumuşak cümlesi bu.. Federer bu yüzden beni biraz soğuttu.. Mecbur bayan tenisine itiyor bizi.. Büyük dominasyon var.. Adam ATP yi resmen gasp etti..

Öyle deme Emre abi Federer'e ya,yazık adam işini yapıyor,oraya buraya sataşıp,laf söyleyip,ikide bir aldığı sayıdan sonra çığırsa daha mı iyi?Adam yetenekli,napsın,Atp'ye zevk gelsin diye önüne gelene yenilsin mi? :)

Biz Federer'i bu yüzden seviyoruz,siz bu yüzden sevmiyorsunuz,ilginç valla:)

yok emelcim,
ben federer'i suçlamıyorum tabii bunun için..sevmiyor da değilim..
adamı yaradılışı, doğası , fıtratı bu..
sadece ben sıkıldım... heyecan yok..
bir grand slam başlarken herkes biliyorki federer yarı finalde önce durmaz..
bundan sıkıldım.. kaç senedir aynı..
federer laf etmedik yani, savunmaya geçmene gerek yok : )

Yok abi,herkes sever sevmez ben karışmam,işim şaka zaten birde adımız Federerci olarak çıktı ya,o yüzden bunun hakkını vermek için olur olmaza laf yetiştiriyorum işte. :)

Geçen boris becker ile röportaj vardı (NTV spor da olabilir) Nadal için hısr mücadele azim diye tanımlayabileceğini söyledi. Federer için se tenis tam olarak nasıl oynanır federer demek gibi bir şey dedi:)

Federeri seviyorum çünkü tamamı ile duyguları ile oynuyor. Erkek tenisine romantizm getirdi. şiddet yok kızma yok. bayan tenisinden daha yumuşak oynuyor gibi gözüküyor hatta bazen. Hele US Open gibi sert zeminlerde, maçları pingpong oynar gibi hızlı oynaması da mest ediyor beni. Gençken İvan lendl hastasıydım. Onun o raketi ile yalnızlığını psikolojisinin içselliğini seyrederdim onun gibi hareketler yapardım tenis oynarken. Şimdi ise Şarapova'yı Vozniacki'yi Azarenka'yı koy, hiç bakmıyorum bile sadece federer yetiyor bana...

avustralya açıkta ise finalde Murray ile eşleşecek. hatırladığım kadar ile,aralarında yaptıkları maçlar ele alındığında, Murray, Nadal'la birlikte, Federer'in üstünlük sağlayamadığı 2 tenisçiden biri..

federer, tsonga'yı kenter geçmiş..
6-2/ 6-3 / 6-2 , 1,5 saatte bitirmiş işi..
böylece

c.tesi 10.30 (tsi) serena w - j.henin
pazar 10.30 (tsi) r.federer - a.muuray

finalleri ile turnuva kapanacak...

Emre Yuksel' Alıntı:
federer, tsonga'yı kenter geçmiş..
6-2/ 6-3 / 6-2 , 1,5 saatte bitirmiş işi..
böylece

c.tesi 10.30 (tsi) serena w - j.henin
pazar 10.30 (tsi) r.federer - a.muuray

finalleri ile turnuva kapanacak...

Tsonga çabuk demorolize oldu,havluyu 2.setin ortalarında attı zaten.Turnuvanın en zevksiz maçıydı herhalde..Sadece 11 basit hata yaptı Federer..Çift hata yapmadan tamamladı maçı.

Umarım finalde 5 setlik bir maç olur.