BCL Round of 16 | Galatasaray Ekmas 93-96 JDA Dijon Basket

Onurcum, sonunda olacak şeyi ben sana söyleyeyim. Koç da dahil olmak üzere tüm takım bir gün bir maç sonunda salondan ıslıklarla ve yuhalanarak ayrılacak. Çünkü en başta şube yöneticileri olmak üzere tüm takım tam anlamıyla bir çöplüğe dönüştü ve bu çöplük artık kolay kolay temizlenmeyecek durumda. Aslında şube yöneticilerine çok da fazla kızmamak lazım, ellerine verilen 3 kuruşla takım kurmaya çalışıyorlar. Futbol dışındaki tüm şubeler her zaman üvey evlat muamelesi görüyor. GS artık tam bir futbol kulübü oldu. Sadece sahaya çıkmış olmak için çıkan, kesinlikle şampiyonluk mücadelesi yapamayan son derece sıradan kadrolardan oluşan gariban takımlar durumuna geldik. Türk sporundaki en büyük rakibin olan diğer kulüp her branşta kafaya oynayan ve en kötü ihtimalle şampiyonluğa oynayacak kadroları kurarak tribüne taraftar çekebiliyor. Geçen gün ne dedi yalı çocuğu “biz spor kulübüyüz, rakiplerimiz ise futbol kulübü..”. Ne kadar doğru bir tespit, değil mi?
Cevabı yeni gördüm Ali Abim... Ali Koç´un söylemini daha önce duymamıştım, demek işime gelmediği için.

Erden Timur basketbola önem verdi bir süre, yönetime girene kadar. Futbola çok güzel sponsorluklar da kazandırdı ama basketbol takımı ona da kambur olarak görünmeye başladı demek ki, ligde ve Avrupa´da ağırlığımızı hissettirecek bütçe verecek bize yakışacak sponsor bulamadık.

Camiada heyecan yaratacak, spor kulübü olduğumuzu hatırlatacak yeni Oktay Mahmuti´sini, Ekrem Memnun´unu arıyor şube. Kolay mı, bana göre asla değil..

Açıkçası Ömer Yalçınkaya geldiğinden beridir ne doğru düzgün maç izledim ne de erkek takımını çok fazla takip ediyorum. Bazı arkadaşlar toplu halde maçları protesto etseydik yönetim de bunu bahane eder şubeyi kapatır ya da iyice unuturdu diye düşünüyor olabilir ama unutmayın ki yerinde ve zamanında tepki vermezseniz alışkanlık olur.

Ben Ömer Yalçınkaya'yı sindiremedim. Rahmetli Mithat Bey de Murat Özyer'i sindiremezdi ancak Ömer Yalçınkaya olayı onun çok çok üzerinde bir durum. Bu yüzden de üçüncü çeyreğin başında ne oldu sonunda ne buldu hiç ilgilenesim yok. Bu takımı Koray Mincinözlü yönetirken ya sabır çektik, Rashid Sultan Atkins'e acaba dedik, kümede kalmaya çalışırken Boddicker'in sayılarına da en az Mahmuti veya Ataman dönemlerinde yarı final veya filan oynarken yaşadığım heyecanı yaşadık ancak son yıllarda BJK'nin bile altında kalmak ve işsiz liselilere istihdam adı altında oyun oynatmak ağır geliyor. Zamanında İstanbul Erkek Lisesi'nde okuyan kız kardeşimi ziyaret edeceğim günleri maç günlerine denk getirir onunla okulundan izin alarak İstanbul'da maça giderdim, şu an takım Bursa'ya gelse gitmeyecek bir ruh halindeyim.

Açıkçası Ömer Yalçınkaya geldiğinden beridir ne doğru düzgün maç izledim ne de erkek takımını çok fazla takip ediyorum. Bazı arkadaşlar toplu halde maçları protesto etseydik yönetim de bunu bahane eder şubeyi kapatır ya da iyice unuturdu diye düşünüyor olabilir ama unutmayın ki yerinde ve zamanında tepki vermezseniz alışkanlık olur.

Ben Ömer Yalçınkaya'yı sindiremedim. Rahmetli Mithat Bey de Murat Özyer'i sindiremezdi ancak Ömer Yalçınkaya olayı onun çok çok üzerinde bir durum. Bu yüzden de üçüncü çeyreğin başında ne oldu sonunda ne buldu hiç ilgilenesim yok. Bu takımı Koray Mincinözlü yönetirken ya sabır çektik, Rashid Sultan Atkins'e acaba dedik, kümede kalmaya çalışırken Boddicker'in sayılarına da en az Mahmuti veya Ataman dönemlerinde yarı final veya filan oynarken yaşadığım heyecanı yaşadık ancak son yıllarda BJK'nin bile altında kalmak ve işsiz liselilere istihdam adı altında oyun oynatmak ağır geliyor. Zamanında İstanbul Erkek Lisesi'nde okuyan kız kardeşimi ziyaret edeceğim günleri maç günlerine denk getirir onunla okulundan izin alarak İstanbul'da maça giderdim, şu an takım Bursa'ya gelse gitmeyecek bir ruh halindeyim.

Boddicker 👌 Muazzam detay.Gs Basketbol ozelinde unutulmamasi gereken karakterlerden.