Beko Basketbol Ligi 2009/2010

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oyuncularin akli Galatasaray'dadir o yüzdendir bu sonuc :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Gazanfer yanıldığın bir nokta var ki kapanma dedikodusu bizzat Efes Pilsen tarafından kamuoyuna sürülen birşeydir. Duygusal olarak basketbolseverleri etkilemekten başka birşey değildir aslında. Oyuncular da kulübün bu politikasının bilincindedir herhalde.

Seriye gelirsek Fenerbahça bu tura kadar ortada yoktu ama finalde eze eze şampiyon oldu. Bu da bir gerçek.

Kerem abi fener evet hakkıyla kazandı seriyi ama geçen seneki şartlar olsa böyle olur muydu? Oyuncuların yüzünden düşen bin parça, Kaya bile hırsla filan olmuyor, Mirsad her pozisyonda ne küfürler ediyor yanyana gelince, bunu bizzat gördüm.

Tamam adamlar yeniyor da yok müthiş üçlük atıyorlar, yok şöyleler, yok böyleler.. Bir uzay takımı demediği kalmış arkadaşın. Efes şu seride Efes gibi oynasa seri buraya bile gelmezdi zaten.

Onun dışında da mesajlarının yarısından çoğunu çeşitli sitelerden kopyala yapıştır yapan biri böyle bir yazmış, ben de cevap verme ihtiyacı hissettim.

Son olarak da Efes filan da beni çok igilendirmiyor açıkçası, Galatasaray'ın menfaatine olacaksa kapansın ama sanmıyorum böyle birşeyi.

Gazanfer aynı düşündüğümüz tek nokta Kaya konusu. Geçen sene Kaya ekstra oynadı bu sene oynamadı. O da olmayınca dağıldılar. Fener elbette müthiş değil ama rahat şampiyon oldular. Efes de aklını başına toplamazsa ancak böyle ekstra performanslarla şampiyonluk alabilir yoksa alamaz. Lafa gelince Türk Basketbolu'nun şuyuyuz buyuyuz diyorlar ama 7-8 yabancı transferiyle, zoraki kalmadıkça 3'ten fazla yerli oynamayan rotasyonlarıyla Efes Pilsen nasıl Türk Basketbolu'ndan bahsediyor anlamıyorum. Efes'in son zamanlarda yaptığı duygusal hareketler çok sinirimi bozdu. Eski Efes yok ortada gelmeyecek de böyle yabancı politikaları güttükçe. Fener de böyle yener işte. Diğer taraftan bakarsak Fener'in de seneye yerli rotasyonu iyice zayıflayacak. Şimdi bile 40'lık Damir'in, yine yaşlı Mirsad'ın, Ömer'in eline bakan Fener'in bu rotasyonla 2 sene sonrası pek parlak görünmüyor. Böyle bir takım bile rahat şampiyon oluyor işte. Geçen sene nasıl burada biz Efes'i yere göğe sığdıramadıysak bu sene de yerden yere vuracağız. Bu demek değil ki ama Fener müthiş ama Fener tam anlamıyla bir koçu olmadan hem erkeklerde hem kadınlarda rahat şampiyon oluyor. Niye övmeyelim o zaman Gazanfer? Demek ki yanlış yolda değiller.

Fenerbahçe Ülker'i tebrik ediyorum,Efes Pilsen'ide tebrik ediyorum,İnşallah önümüzdeki sezon bu yarışta bizde oluruz.

*Maç sonunda şampiyonluk kutlamaları sırasında herkes seviniyor kameralar nedim karakaş'ı gösteriyor gözleri yaşlı,sonra birden Fenerbahçeli taraftarlar Ergin Ataman doping yapsana tezahuratına başlıyor,birden sinirleniyor Nedim Karakaş ve taraftarı susturuyor,Nedim Karakaş'ıda ayrıca tebrik ediyorum,insanlar doğru insan olsun takımların önemi yok.

Kaya Peker kariyeri boyunca önemli anlarda önemli düşüşler yaşayan, oyuna küsen, mızmız bir oyuncu olmuştur. En azından benim kafamdaki Kaya Peker profili budur. Beşiktaş Cola Turka'da da yapmadı mı, bu final serisinde yaptığını? Yaptı, hafızası iyi olanlar hatırlayacaktır. Resmen küsmüştü saha içinde ve belki de olası bir şampiyonluğa neden olmuştu bu. Akatlar'a her gidişinde küfür yemesi de bu yüzdendir. Ha tabii ki aradaki bol sıfırlı kontratlar da var. Ama kariyerisin sonunda daha büyük harflerle anılma şansı varken bunu kendi yok etmiştir diye düşünüyorum, bu açgözlü tavırlarıyla.

Bu durumu iyi bilen Efes Pilsen de F.Bahçe Ülker'den Kaya'ya teklif geldiğini düşünerek Kaya'ya sormuş neler oluyor diye. Ayrıca sakatlığı da olduğunu söyleniyor, net bilmiyorum bunu, onun da etkisi olabilir bu performansda.

F.Bahçe Ülker, son virajdaki atağıyla dibine kadar hakederek bir kupa kazandı. Lig başlarken belli olan bir finalde daha. Kerem ve Thornton sakatlıkları ile rüzgar zaten dönmüştü terse, çok iyi kullandılar bunu.

Tek birşey diyeceğim evet Kaya Peker sakat olabilir bu saha içindeki performansını etkilemiş olabilir,bunu anlayışla karşılıyorum AMA Kaya Peker bugün 8'de 1 serbest atış isabeti ile oynadı,bunun sakatlıkla pek alakası olmadığını düşünüyorum,sonuçta yıllardır üst düzey basketbol oynayan bir oyuncu her ne kadar sakat olursa olsun bu kadar kötü serbest atış performansı gösteremez,hele hele bu kadar önemli bir final serisinde,ayrıca Kaya'nın sakatlığı bacağında deniliyor öyleyse serbest atışlar durağan bir şekilde ve elle atıldığına göre Kaya Peker'in bu serbest atışlardaki başarısızlığının sebebi sakatlık değildir.Diyebiliriz ki kaya peker normal'dede pek iyi serbest atış atamaz kabul ederim fakat 8'de 1 çok feci bir rakam,böylesine önemli bir seride 8'de 1 atmak rezilliktir,yani o 8 atışı kaçırmak için atsaydı kaya peker yanlışlıka 2 tanesini atardı.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Tek birşey diyeceğim evet Kaya Peker sakat olabilir bu saha içindeki performansını etkilemiş olabilir,bunu anlayışla karşılıyorum AMA Kaya Peker bugün 8'de 1 serbest atış isabeti ile oynadı,bunun sakatlıkla pek alakası olmadığını düşünüyorum,sonuçta yıllardır üst düzey basketbol oynayan bir oyuncu her ne kadar sakat olursa olsun bu kadar kötü serbest atış performansı gösteremez,hele hele bu kadar önemli bir final serisinde,ayrıca Kaya'nın sakatlığı bacağında deniliyor öyleyse serbest atışlar durağan bir şekilde ve elle atıldığına göre Kaya Peker'in bu serbest atışlardaki başarısızlığının sebebi sakatlık değildir.Diyebiliriz ki kaya peker normal'dede pek iyi serbest atış atamaz kabul ederim fakat 8'de 1 çok feci bir rakam,böylesine önemli bir seride 8'de 1 atmak rezilliktir,yani o 8 atışı kaçırmak için atsaydı kaya peker yanlışlıka 2 tanesini atardı.

6 maç sonunda faullerde 11/32 32de11 attı rezillik budur yazıklar olsun kaya

Tamam Kaya kaçırmış olabilir de yazıklar olsun demek de ne oluyor şuan kendi formamızı bile giymeyen bir oyuncuya?

Şimdi yazıklar olsun dediğiniz adam geçen seneki şampiyonluğun mimarı olduğunda helal olsun dediniz mi?

Birşey değil bu adamın ne kadar iyi bir Galatasaraylı olduğunu ve takımımıza katılabilecek bir oyuncu olduğunu bilmiyormusunuz da burada hakaret ediyorsunuz?

Herşeyi geçtim Efesli misiniz Galatasaraylı mı anti-Fenerli mi?

Buna karar verin önce..

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Tamam Kaya kaçırmış olabilir de yazıklar olsun demek de ne oluyor şuan kendi formamızı bile giymeyen bir oyuncuya?

Şimdi yazıklar olsun dediğiniz adam geçen seneki şampiyonluğun mimarı olduğunda helal olsun dediniz mi?

Birşey değil bu adamın ne kadar iyi bir Galatasaraylı olduğunu ve takımımıza katılabilecek bir oyuncu olduğunu bilmiyormusunuz da burada hakaret ediyorsunuz?

Herşeyi geçtim Efesli misiniz Galatasaraylı mı anti-Fenerli mi?

Buna karar verin önce..

Bu forumdaki insanların %75i anti-fenerlidir Gazanfer ! Yeni mi anlıyorsun bunu ? :)

salsabasket'e göre Vladimir Golubovic Banvit'te. Bence Banvit nefret etsem de bu transferle daha da sağlam oldu.

Kerem SEÇER' Alıntı:
salsabasket'e göre Vladimir Golubovic Banvit'te. Bence Banvit nefret etsem de bu transferle daha da sağlam oldu.
Golubovic oldukça sağlam bir transfer..Tam bir pivot..post up oyunu oldukça iyidir..Benim sevdiğim tarzda bir oyuncu 213 boyunda sanırım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...