Beko Basketbol Ligi 2010/2011

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
80-83 2.28

Sinan topu çaldı ama Cenk 3lüğü yollayamadı.Girse maç dönmüştü.

82 85 Sinan gene topu çaldı Roberts 3lüğü yollayamadı bu sefer. Son 1 dakika

Elbette saha avantajı bize geçeceği için efesin çıkmasını istemiştim ancak 2-0 dan bu serinin dönmeyeceğini düşündüğüm için bugün fenerin alması hoşuma gitti.Sebeplerini şöyle açıklayayım.
Nba'de de birçok defa olduğu gibi süpürerek geçen takımlar ,maçlara daha çok dinleniyorlar ama 3-4 günü geçince bu dinlenme hem maç ritmini kaybetmeni hem de sertliğini kaybemeni sağlıyor. Yorgunluk derseniz bence ne fener ne de biz bu yorgunluğu çok hissetmeyiz.Çünkü iki takımda 10 kişilik bir rotasyon kullanıyor.Bir kaza olmazda 3-1 ile seriyi geçer ve finale çıkarsak ,fenere ilk maçta bir süpriz yapabiliceğimizi düşünüyorum ki,bu galibiyet bize şampiyonluk için yeter.

Elbette saha avantajı bize geçeceği için efesin çıkmasını istemiştim ancak 2-0 dan bu serinin dönmeyeceğini düşündüğüm için bugün fenerin alması hoşuma gitti.Sebeplerini şöyle açıklayayım.
Nba'de de birçok defa olduğu gibi süpürerek geçen takımlar ,maçlara daha çok dinleniyorlar ama 3-4 günü geçince bu dinlenme hem maç ritmini kaybetmeni hem de sertliğini kaybemeni sağlıyor. Yorgunluk derseniz bence ne fener ne de biz bu yorgunluğu çok hissetmeyiz.Çünkü iki takımda 10 kişilik bir rotasyon kullanıyor.Bir kaza olmazda 3-1 ile seriyi geçer ve finale çıkarsak ,fenere ilk maçta bir süpriz yapabiliceğimizi düşünüyorum ki,bu galibiyet bize şampiyonluk için yeter.

O bir galibiyet bize asla yetmez.Adamlar o kadar eksik olmasına rağmen herkesten maksimumu alıyorlar.Seride içerde dışarda farketmez en fazla 1-2 maç bu standartın altına düşerler.Onları o an yakalasak bile bizim ne yapacağımız önemli eğer o gün 1.Banvit maçı gibi oynarsak kazanma şansımız olur.Şut sokamıyoruz şut.Jerry-Evren Mustafa Sarp-Hakan Baltaya bağladılar.Herhangi bir yararları olmadığı gibi tamamiyle zararlar.Herkesten maksimumu alırsak şansımız olur.Ki o şansı kullansak bile bir yerde saha dışı etkenler kendini gösterecektir.

Şuradaki bazı yorumları okumak komik oluyor gerçekten.

Eleştirdiğiniz adam yazın çok ağır bir Dünya Basketbol Şampiyonası'nı inanılmaz oynamış, Türkiye'yi finale taşımış, bu sene boyunca Efes'i ligde ve Euroleague'de taşımış bir adam. Şöyle diyeyim, Kerem Tunçeri olmasa Efes yarı finali göremezdi.

Bir de Kerem Tunçeri Galatasaray'a gelince istemem diyecekler çıkacak, ondan korkmaya başladım :)

Efes Pilsen çok gerilemeye başladı ne zaman anlayacaklar bakalım gerçek taraftarları olmadıkça bir yere gelemeyeceklerini. Kendi görüşüm Efes artık şampiyonluk yüzü göremez

Evren ve Jerry'nin isimlerinin o cibiliyetsizlerle yan yana anılması ağır hakaret.Ben komik bulmadım.Karakter başka şey performans başka şey.
Efes'in ana sorunu yıllardan beri yönetim.2008-2009'da doğru yapılanmayla şampiyon olduktan sonra Rakocevic'i alarak bugünlere zemin hazırladılar.Sağolsunlar iyi baltaladılar bizi süpürülerek.

Efes sevdiğim bir kulüp iken artık antipati duymaya başladığım bir kulüp oldu,büyük imkanları var ama bunu kullanamıyorlar,bize sponsor olmayacaklarsa bari Beşiktaş'a sponsor olsunlar hem Türk basketboluna katkı olur hem yarış basketbolda 3 büyükler arasında geçer,sonuç olarak 3 büyüklerin rekabet halinde olduğu her branş ilgi çeker.

Efes bir ekoldü ama o ekol bitti artık.Eskiden efes'te az ama öz yabancılar olurdu,takıma direk katkı veren yabancılar olurdu ve yerlilerin takıma katkıları büyüktü,artık efes 6-7 yabancıyı bir araya toplamış ve herşeyi 2 kerem'in üzerine yıkan bir kulüp olmuş.

Bu gidilen yol Efes'i hiçbiryere götürmez.Herşey parayla olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...