"Bogdan Tanjevic ve Tercihleri 2009 "

İşte aday kadromuz
2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarını 3-20 Eylül tarihleri arasında yapacak (A) Milli Takımın aday kadrosu bugün açıklandı. Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla açıklanan kadroda şu isimler yer alıyor...

Ersin Görkem (Antalya B.B.
Ersan İlyasova (AXA Barcelona)
Ümit Sonkol (Banvit)
Engin Atsür (Benetton Treviso
Sinan Güler (Beşiktaş Cola Turka
Barış Hersek (Efes Pilsen)
Bora Hun Paçun (Efes Pilsen)
Ender Arslan (Efes Pilsen)
Kerem Gönlüm (Efes Pilsen)
Oğuz Savaş (F.Bahçe Ülker)
Ömer Aşık (F.Bahçe Ülker)
Ömer Onan (F.Bahçe Ülker)
Semih Erden (F.Bahçe Ülker)
Cemal Nalga (G.Saray Cafe Crown)
Cenk Akyol (G.Saray Cafe Crown)
Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic)
Kerem Tunçeri (Real Madrid)
Doğuş Balbay (Teksas)

Mehmet'in sakatlığı varmış,Ermal'ında özel işleri için izin istemiş,Kaya,İbrahim,Sekan gibi oyuncuları ise tercih etmemiş,özellikle ben pota altında büyük sorun yaşıyacağımızı düşünüyorum...Anlaşılan Kerem Tunçeri'de bu sezon gençleşmiş. ;)

cemal nalga milli takıma alınmış.Ben bizim takımdan alınırsa hüseyin veya cüneyt alınır diye düşünüyodum ama hadi hayırlısı.ibrahim kutluay ın milli takıma alınmamasınada sevindim.

Cemal Nalgayı alan zihniyeti kutluyorum.. Semih Erden var, Oğuz Savaş var, Ömer Aşık var , Kerem Gönlüm var ama Cemal Nalga da var.. Bora Hun Paçun da var.. Amacı çözemedim.. Bir sürü gereksiz adam milli takımda yine.. Sinan Güler, Ersin Görkem skor istikrarı olmayan adamlar.. Ersan ve Cenk bazı maçlar var, bazı maçlar sıfırlar.. Hidayetten başka saf skorer yok.. Enderin yanına hiç değilse Kerem in gelmesi iyi..

Ama oyuncular başarı ve liyakata göre değil menajerin federasyonla ilişkisine göre seçildiğinden sonuç normal.. Ha Tanjevic, ha Fatih Terim.. Milli takımlarımızın antrenörleri başarısız...

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
cemal nalga milli takıma alınmış.Ben bizim takımdan alınırsa hüseyin veya cüneyt alınır diye düşünüyodum ama hadi hayırlısı.ibrahim kutluay ın milli takıma alınmamasınada sevindim.

askere gitmemek için yunanistana kaçan adam da artık bi zahmet alınmasın milli takıma.. ama tümer bey alındı.. askere gitmemek için kendini yunanistana zor atan tümer efendi, şimdi orada geziyor.. mehmet topuz, ümit karan v.b isimler de havuz keyfi yapıyorlardır herhalde..

Hüseyin'in alınmamasına şaşırmadım,cüneyt in alınmasını bekliyodum pota altımız çok zayıf ve tecrübesiz ersanı dört numarada düşündüğünü söyled, hiç değilise kaya olabilirdi kadrodan altı kişi kesilcek çoğu belli gibi K.Tunçeri'nin yeniden dönmesine sevindim onun yokluğu bi turnuvaya mal oldu...

Hidayet, Ersan ve Kerem dışında bireysel olarak takımda büyük iş yapacak oyuncu pek göremiyorum. Hücum anlamında. Klasik bir Tanjevic seçimi olmuş. Bizde süre bulamayan Cemal'i kadroya alması ise ayrı bir dava. Yine çok tartışılacak bir Milli Takım. Özellikle hücum anlmında oldukça zorlanacabilecek bir Milli Takım...

hüseyin,kaya ve asım dururken bora hun paçun ve barış hersek gibi tecrübesiz,takımlarında oynamayan oyuncuları almak nasıl bi mantık anlamış değilim. :shock:

Bu kadroyla iç-dış dengesini nasıl kurmayı planlıyor çok merak ediyorum doğrusu...Sırtı dönük oyunu olan bir tane uzun olmaz mı 18 kişilik kadroda...

Tanjevic resmen Turk milletiyle dalgasini gecmis. murat kaya neden yok anlamadim , onun en sevdigi oyuncu tipidir aslinda. bora'nin , cemal'in ne isi var bu takimda ? kaya peker nerde ?

Cenk'in ustune kurcakmis takimi kime yutturuyon sen bu oyunlari , hido'ya ver atarsa yeneriz oyun tarzimiz bu !!!

Kayanın olmaması hariç garip bişey gelmedi bana tanjevic hep kadro seçimlerinde böle gençleri görmek için turnuva öncesi kamplara katıyo sonuçta bn cemal için sevindim gidemicek ama onun için iyi bi kamp olur.Haka n demireli çağırmamış iyi bari:d
Fransa hariç zaten pek adam akıllı bi takımla oynamıcaz ondan iyi kadro bnceee

biz gruptan sıfır çekicez memo kaya ermal mirsad tutku yok semih ömer aşık ümit sonkol ender arslan gibi adamlar var biraz insaf ya ümit sonkolu almışken onur aydın ümit türkoğlu rasim başak adem ören i unutmuş cemal nalga bora paçum ve barış hersek takımlaraında 1 yıl boyuncu toplam 20 dk oynamayan oyuncular bazı maçlarda kadroya giremiyorlar işte tanjeviç gerçeği helal sana maçada ender barış cenk ümit sonkol semih beşiyle başlar rakipler dikkat semih orta mesaafeden affetmez hepsi girer...

Bu tanjevic de basket milli takımının fatih terimi olacak galibaa .. !!!!...

Basketbol tarihindeki en güzel jenerasyonu Tanjevic mahvetti! Kadroda doğru dürüst bir uzun yok. Kayayı mutlaka almalıydı. mehmet sakatmış sözde onu kabul ettik diyelim. Ermali niye almıyorsun da Cemali Bora Hun u dolduruyosun takıma. Bu adamlar kendi takımlarında bile oynamıyorlar.
Bu takım skor bulmakta zorlanır. Ben olsam Sekan erdoğan ı alırdım. kötü bir sezon geçirdi , ama milli takım ayrı bir hava. en azından aday kadroda olmalıydı.
Allahtan bu sene 20 dk flaan alıp parlayan bir genç guard yok. yoksa bu adam yine almazdı Keremi.
Tutkuyu niye almıyor anlamıyorum, enderden daha mı kötü.
of of yaktın bizi Tanjevic.

arkadaşlar afedersiniz ama başımızda böyle bi bunak varsa bu kadro secimleri normaldir . şimdi yine hüso ve cüneyti almadı seneye burda yine 2 si sana bela olacak . tanjevic e şunu söylemek istiyorum ; kendi kendine sinek gibi eziliyorsun ,gözümde fare ölüsünden bi farkın yok , seni fantazilerinle baş başa bırakıyorum BAŞARILAR

Yani ne bekliyordunuz ki, genç oyuncular alınacağı kesindi bunlardan başka iyi genç varsa bilemem. Ersin Görkem'i kuyruk acısı olduğu için almıştır kesin, klasik tanjevix işte saçma sapan işler peşinde. Ufacık çocuk bile Kerem neden oynamıyor diye soruyordu bana geçen sene ebe tanhevix sen kış uykusunda mıydın ?

Tanjeviçtir ne yapsa yeridir deyip geçiyorum.Doğuş,Barış,Ümit,Ersin,Bora ve Cemal zaten elemelerde oynamazlar sanırım , çünkü o kapasitede değiller.

Sercan Özbek' Alıntı:
Tanjeviçtir ne yapsa yeridir deyip geçiyorum.Doğuş,Barış,Ümit,Ersin,Bora ve Cemal zaten elemelerde oynamazlar sanırım , çünkü o kapasitede değiller.
ersin görkem i onlardan ayırsak iyi olur.çünkü ersin görkem çok iyi bi oyuncu.ant.bşb. bu sene ilk senesi olmasına rağmen 6. olduysa bu başarıda en büyük pay ersin görkem in dir.savunma yönü çok iyi bi oyuncu.şutuda var.turnuvanın sürpriz isimlerinden biri olabilir.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
[quote="Sercan Özbek":3hqv8ijf]Tanjeviçtir ne yapsa yeridir deyip geçiyorum.Doğuş,Barış,Ümit,Ersin,Bora ve Cemal zaten elemelerde oynamazlar sanırım , çünkü o kapasitede değiller.
ersin görkem i onlardan ayırsak iyi olur.çünkü ersin görkem müthiş bi oyuncu.ant.bşb. bu sene ilk senesi olmasına 6. olduysa bu başarıda en büyük pay ersin görkem indir.savunma yönü çok iyi bi oyuncu.şutuda var.[/quote:3hqv8ijf]
Ersin Antalya'nın başarısında önemli pay sahibidir fakat en büyük pay onundur demek abartı olur. O takım Marsh-Lucas-Douthit üzerine özellikle de Marsh'a güvenilerek kurulmuş bir takımda. Ersin orada inanılmaz oturan bir takım parçası oldu...