Detroit Pistons

Dün gece oynanan Knicks @ Pistons maçının özetini izleyince çok sinirlendim !
Ya Detroit oyna , oyna ama bu kadar da hakaret hele de New York gibi bir takıma yapılır mı ?
Bir ara Knicks baktı ki hücumda üst üste 3 topu potaya gönderemedi , o zaman Madison Square Garden'ın parkelerini cilalama işine koyuldular , ayıp Detroit hem de çok ayıp bu yaptığın !!! Anlayana tabi ...

***Ben LeBron hakkında bir şey demeyeceğim seveni çok. Yalnız maçın hakemlerinin maç içersinde Wally'e olmayan faulü çalmaları ve onun bedavadan çizgiye gitmesi ilk çeyrekte, Kwame'nin basket attığı pozisyonunda yediği darbe ama basket-faul kararı çıkmaması bu ve bunun gibi ince detayları yazarım da neyse. Takım kötü olduğundan bir şey demiyorum. Hakem hatalarını yazarız çıkıp şimdi ''James var ezer geçer..'' falan yazılır boşuna gerilmeye gerek yok. Ama bir Boston maçının hakemlerine bakıyorum, bir şu Dallas maçının hakemlerine birde bizim maçtaki maşalara insan ''Neden'' diyor. O maçların hakemleri play-off da olduklarını idrak edebilmişler bunlar insana gerçekten 'Neden' dediriyor.

Bu arada çok gerildim dün çok kötü oynadık diyebilirim. Yani çok az iyi oynadık. Sertleştirmek istediğimizde savunmayı tamam potayı karartıyoruz da bunu niye tüm maç istemiyorlar hayret yahu. :?

Detroit Pistons'ın asi çocuğu Rasheed Wallace, Cleveland Cavaliers serisi öncesi açıklamalarda bulunurken, Cavaliers'a gönderme yaptı ve rakipleri için ''Goliath'' benzetmesi yaptı.

Rasheed Wallace kendileri için iyi bir meydan okuma serisi olacağını söylerken ;

''Bizim için iyi bir meydan okuma olacak. Onların gerçekten iyi bir derecesi var, iç saha dereceleri iyi, onlar şuan kendilerini iyi hissediyor bizde bunu biliyoruz. Bu nedenlerden dolayı ben bu serinin David'in, Goliath'a karşı olan savaşı gibi olacağını düşünüyorum.'' dedi.

*Hz. Davut (David) ve Filistin'den meşhur zalim hükümdar Golyat'ın karşılaşmasına işaret eder bu örnek. Golyat oldukça güçlü olmasına rağmen Hz.Davut'a yenilmiştir. bu olay, aralarında güç olarak büyük orantısızlık bulunan tarafların karşı karşıya gelmeleri durumuna sürekli örnek olmuştur. "çok güçlü"nün, güçsüz tarafla yüzleştiği durumlarda eğer güçsüz taraf galip gelirse Hz. Davut ile Golyat'ın bu efsanevi karşılaşması örnek verilir bolca.

http://www.nbaturka.net/index.php/haber ... vs-goliath

Bu adamı bundan dolayı seviyorum işte,aslanım benim;koçum benim.
Ayrıca kendisi Pistons'daki tek dindaşım olur,bilmeyenler vardır muhtemelen.

Detroit Pistons'ın eski oyuncusu Ben Wallace, dün gece oynanan Cavaliers maçı sonrası yaptığı açıklamda ''Bizim zamanımızdaki takım ve bu takım çok farklı.'' dedi.

Ben Wallace, Michigan basınına verdiği özel demeçte ;

''Kesinlikle çok farklı bir takım. Ben şuan içerde ne olduğunu bilemiyorum ama bizim zamanımızda biz The Palace'da bir maça çıkarken her zaman gurur duyardık ve bizim oynama tutkumuz vardı. Biz farklı bir takımdık ve şuanki takım farklı bir takım.'' dedi.

http://www.nbaturka.net/index.php/nba/7 ... ulu-ckardk

Valla bu seride Cleveland zaten favori idi çok şaşılacak bir durum yok ancak benim şaşırdığım farklı bir nokta var ki...

bir takım gelecek Detroit'e saygı duymayacak alaycı ve aşağılayan tavır içerisinde bulunacak ve Detroit o takıma karşı hiç mücadele etmeyip direnmeyecek ve havlu atacak...

böyle bir tabloyu görebileceğim hiç aklıma gelmezdi...

bir Sixerslı olarak asi duruşlu isyankar takımları her zaman sevmişimdir Detroit'in bu hali beni üzüyor açıkcası...

olur böyle şeyler Alperen fazla takılmamak lazım...

ama Detroit'den o patlamayı son maçtada olsa görmek istiyorum kendi adıma...

Sezonun başında sürpriz Iverson-Billups takasıyla salary capinde büyük bir boşluk yaratan Pistons'ta amaç, bu off-season'da kadroya yıldız oyuncu katmak. Genel menajer Joe Dumars'ın oynadığı kumarın bu ikinci kısmı için organizasyonda beklenen vakit geldi.

Off-season'a girilirken Pistons'ın adının anıldığı oyuncular arasında Mehmet ve Hidayet de bulunmakta.

Bu yaz Detroit'in radarında olan oyuncuların listesi şöyle;

1-Mehmet Okur (Jazz)
2-David Lee (Knicks)
3-Paul Millsap (Jazz)
4-Ron Artest (Rockets)
5-Hidayet Türkoğlu (Magic)
6-Jamal Crawford (Warriors)
7-Charlie Villanueva (Bucks)
8-Ben Gordon (Bulls)
9-Carlos Boozer (Jazz)

http://www.nbaturka.net/nba-haber/pisto ... cular.html

Alperen Kaplan' Alıntı:
Sezonun başında sürpriz Iverson-Billups takasıyla salary capinde büyük bir boşluk yaratan Pistons'ta amaç, bu off-season'da kadroya yıldız oyuncu katmak. Genel menajer Joe Dumars'ın oynadığı kumarın bu ikinci kısmı için organizasyonda beklenen vakit geldi.

Off-season'a girilirken Pistons'ın adının anıldığı oyuncular arasında Mehmet ve Hidayet de bulunmakta.

Bu yaz Detroit'in radarında olan oyuncuların listesi şöyle;

1-Mehmet Okur (Jazz)
2-David Lee (Knicks)
3-Paul Millsap (Jazz)
4-Ron Artest (Rockets)
5-Hidayet Türkoğlu (Magic)
6-Jamal Crawford (Warriors)
7-Charlie Villanueva (Bucks)
8-Ben Gordon (Bulls)
9-Carlos Boozer (Jazz)

http://www.nbaturka.net/nba-haber/pisto ... cular.html

Bu haberi yazan nbaturka.net sitesinde ki şahsiyete , The Palace'dan 22.076 kişiden selam gönderiyorum !
Detroit ve Ron Artest herhalde bu transferi NBA 2009 oyununda yapmış , sonrada siteye copy-paste yapmış aklınca vah vah ...

Valla Doğan'ım Hidayet için birşey diyemem , ama Mehmet'i kadro yüzünden gönderen Dumars'a özel selamlarını iletirim ;)

bg_detroit_dpa_300.jpg