Detroit Pistons

Varan 1 Curry ile yollar ayrıldı ;)
Varan 2 Ben Gordon ve Charlie Villanueva alındı ;)
Varan 3 Chris Wilcox alındı ;)
(Bunlar malum son 1 ay ki silinen mesajlar)
Veeee Varan 4 Big Ben (Wallace) 34 yaşında da olsa akılcı bir hamle ile minimum kontrat ile yuvaya döndü ...
Bunun yanında salary cap için başta emektar Mcdyess olmaküzere birçok oyuncumuz ile yollarımızı ayırdık.Seneyede bu mali durum paralelinde Rip veya Prince ile bir takas sayesinde Detroit Pistons'a yakışan sağlam bir 5 numara ile Legend come back olacak ...

Pistons_Wallpaper.jpg

Ben Gordon-Rip-Tyshaun Prince-Wilcox-Will Bynum

Pistons yukarıdaki ilk beşle şimdiki ilk beşinden daha kaliteli bir takıma sahip olur sanırım. Tekniğe taktiğe pek takılmayın, tamam deyin işte. :)

Yukarıda ismi geçen oyuncuların yokluğuna rağmen son dört maçı kazanmış olmamız çok önemli bir gelişme, seneye şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olacağız İnşaallah.

T-Mac takımını buldu!

7 kez All-Star seçilen ve iki kez de sayı kralı olan Tracy McGrady, son gelen haberlere göre bir süredir kendisiyle ilgilenen Detroit Pistons ile anlaşmaya vardı. AP'nin haberine göre henüz transfer resmi olarak açıklanmasa da McGrady 'nin 1 yıllık sözleşme imzalayacak ve bunun karşılığında da 1.3 milyon dolar alacak. 2008-2009 sezonu ortasında sağ dizinden ciddi bir sakatlık geçiren ve potalardan uzak kalan McGrady, geçen yıl Houston ve New York Knicks'de toplam 30 maç oynayabildi.

Bu yaz aylarında Chicago Bulls da Tracy McGrady'i istediğini açıklamıştı. Geçen yıl Houston Rockets'dan geldiği New York Knicks'de 24 maç (ort 26 dak) oynayan Tracy McGrady, 9.4 sayı, 3.7 ribaunt, 3.9 asist, % 38.9 şut ortalaması ile bekleneni verememişti.

NBA'de bugüne kadar 814 maça (ort 34 dak) çıkan T-Mac'in kariyer ortalaması ise 21.5 sayı, 6.0 ribaunt, 4.7 asist, 1.3 top çalma.

T-Mac'e Pistons'ta başarılar.Bir T-Mac fan olarak kendisinin yeniden süperstar kalibresinde oynamasını beklemiyorum ancak bize dönem dönem eski performansından kesitler verebilir.Bir de devamlılığını sağlarsa yeniden onu izlemek büyük keyif olur.

Kimse ondan eski performansını sergilemesini beklemiyor ama T-Mac bu belli olmaz.Ben yine de umutluyum ondan.Umarım hem Pistons için hem T-Mac için bir geri dönüş olur bu transfer.

T-Mac 31 yaşına gelmiş,müzmin sakat,muhtemelen büyük depresyon içinde bir oyuncu.O yüzden ondan beklentiler min. olmalı.Beanchten ötesi için düşünülemez.

Sercan Karabıçak' Alıntı:
T-Mac takımını buldu!

7 kez All-Star seçilen ve iki kez de sayı kralı olan Tracy McGrady, son gelen haberlere göre bir süredir kendisiyle ilgilenen Detroit Pistons ile anlaşmaya vardı. AP'nin haberine göre henüz transfer resmi olarak açıklanmasa da McGrady 'nin 1 yıllık sözleşme imzalayacak ve bunun karşılığında da 1.3 milyon dolar alacak. 2008-2009 sezonu ortasında sağ dizinden ciddi bir sakatlık geçiren ve potalardan uzak kalan McGrady, geçen yıl Houston ve New York Knicks'de toplam 30 maç oynayabildi.

Bu yaz aylarında Chicago Bulls da Tracy McGrady'i istediğini açıklamıştı. Geçen yıl Houston Rockets'dan geldiği New York Knicks'de 24 maç (ort 26 dak) oynayan Tracy McGrady, 9.4 sayı, 3.7 ribaunt, 3.9 asist, % 38.9 şut ortalaması ile bekleneni verememişti.

NBA'de bugüne kadar 814 maça (ort 34 dak) çıkan T-Mac'in kariyer ortalaması ise 21.5 sayı, 6.0 ribaunt, 4.7 asist, 1.3 top çalma.

yılda değil ayda bile 1.3 milyon USD den fazlasını kazanacak kapasitede ve kazandı da ama adamın bir kere adı çıkmasın. yarın sırtım ağrıyor diye 3 ay oynamayacağım derse, hiç birimiz şaşıramayacağımız..

LeBron'u saymıyorum zaten.Bana göre Kobe , Wade , T-Mac gibi adamların yetenek bakımından bir gömlek aşağısındadır LeBron.İnanılmaz fiziğiyle iş yapıyor o.T-Mac diğerleriyle kıyaslanır , hatta belki de Kobe'den daha yetenekli bile.Ancak hırs problemi nedeniyle onun kadar üst seviyelere çıkamadı.Yoksa o 33 saniye 13 sayı falan kimsenin harcı değil yani.

İş sadece yetenek olsaydı Ivy ve t-mac'i konuşurduk sadece bana göre. Ama bu oyuncular bi yerde hep eksik kaldılar grek kadro , gerek hırs , gerek şans , gerek sakatlıklar... T-mac inşallah toparlar. Ben onun Orlandodayken topu kendi yarı sahasından alıp faul çizgisinin oralara getirip şutu atıp gitmesini ve yanında git gel yapan 4 adamı özledim :)

@ Eren Akın

Hem fikriz Eren.

@ Deniz Baskın

Kim özlemedi ki kardeşim...

Belki eski formuna dönemeyebilir ama benchten ötesi olmaz gibi önyargıyı alt üst edecektir. Tracy'nin yaşadığı sakatlığı ne kobe yaşadı ne de bir başkası, yaşamasını da istemem şahsen...

Lost bir oyuncu olduğu söyleniyor ama bu onun suçu değil, doğarken lost doğmuş bu adam, anne baba ayrı, sonra yaşadığı sakatlıklar...

20 sayı,5rb,5 ast ortalamalarıyla sezonu kapatır... Detroit ne yapar bilmem ama en ilerisi çeyrek final oynar. T-Mac için Detroit iyi oldu tekrar özgüvenini geri kazanması için önemli bir adım zaten o yüzden Detrot'le anlaştı seneye yeniden 10-12 M $ civarlarında Chicago,Orlando,New York gibi şampiyonluk hedefleyen takımlarla bir anlaşma yapar.

Carmelo için Hamilton ve Prince istenmiş ve Dumars sıcak bakıyormuş teklife. Vay canına Denver Pistons olur bu takas sonucunda. Bu iş Gs telekom birleşmesi gibi olur. Carmelo'yu verirken Ben Wallace'ı da alsınlar iş tamamen nostaljiye dönsün belki gaza gelirler.
Detroit'te de kadro iyi olur aslında bu şekilde
Stuckey - gordon - carmelo - villanueva - monroe
bynum - tracy -daye - wallace - wilcox
maxiell gibi bir oluşum olur. İlk 5 gayet güzel bir 5 ve yedeklerde de al t-mac at istediğin kadar top denebilir. 12. oyuncu ise Jerebko ve malesef 4-6 ay sahalardan uzak kalacak