DK 2010 | Ermenistan 0-2 TÜRKİYE

Şu eşleşmeye illet olduğumu en baştan belirtmek isterim.Tribündergi'yi okumak istedim,3 sayfa dayanabildim.Malesef kafatasçı insan her ülkede aynı,din,dil,ırk farketmiyor.Hayır onlara laf anlatmaya çalışan insanlara üzüldüm.
Maç çok zor geçer kanısındayım.Bu tür maçları hiçbir zaman rahat kazanamadık.
Orada Ermeniler pislik yapar,burada bizimkiler gaza gelip 2 katını yapar gibime geliyor.
Umarım ekşisözlük hesabı,bu konuda yazdıklarımın hepsi yalandır diyebilirim...

Re: Ermenistan-Türkiye

Yetkililer her fırsatta spor ile siyasetin birbirinden ayrı tutulması gerektiğini dile getiriyor. Ancak son yıllarda aynı grupta yer aldığımız takımlara bakınca pek de kura şansı gibi gelmiyor bazı şeyler bana. Önce Yunanistan, sonra Ermenistan, bir sonraki aşama da muhtemelen Kıbrıs Rum Kesimi.

Dikkatli olması gereken kişi ne yazık ki ne Terim ne de milli futbolcular, gözler Cumhurbaşkanı Gül´ün üstünde olacak.

Umarım korktuğum başıma gelmez, spor siyasete alet edilmez ve her yönüyle temiz bir karşılaşma olur. Temiz bir karşılaşma olursa, rakip evinde iyi maçlar çıkarıyor olsa da kazanırız.

Bende kolay olmayacağı kanısındayım. Herkes bu maçın futbol tarafı dışında herşeyi konuşuyor. Ermeniler her türlü şeyi yapabilir. Doğrudur. Ama bizim sadece futbola odaklanmamız gerek. Ayrıca Cumhurbaşkanı Gül de maç için Erivan'a gidecek. Dediğim gibi maçın futbol tarafı dışında herşey konuşuluyor. Umarım kazasız belasız atlatırız şu maçı...

Burak Barut' Alıntı:
Sonuç umrumda değil Cumhurbaşkanı o maça GİTMEMELİ !
Kaçırır mı o sonuçta gitcek bir ülke görecek adam zaten Cumhurbaşkanı olduğundan beri sürekli geziyor.

maç hangi gün bu arada

Bencede Cumhurbaşkanı oraya gitmemeli.Adamlar ülkelerine soykırım hakkında heykeller dikiyorlar bizimki o ülkeye gidiyor.Zaten Avrupa'nın ABD'nin gönlünü almak için herşeyi yapar.Artık daha bir şey söylemiyeceğim,yoksa siyaset konuşmaktan ceza alacağım.

suratımızdaki balgamı şööyle bir silip "Amin" çekeriz rahat olsun herkes...
ne bekliyordunuz ki...

Ne kadar doğru bilmem ama Abdullah Gül , 8 türk ün katili olan birinin yanında oturcakmıs . İnşallah tüm Türkler sapa sağlam dönerler . Bu arada Ermenilerin gecmiste Türkleri bıcakla doğradıkları sahneler hala gözümün önünden gitmiyor . Kadın , erkek , yaslı , bebek , cocuk kim varsa hepsini bıcakla doğradılar etraf kan gölüydü :(

Mac icin düşüncem zayıf bir takımla oynuyoruz ve kesin kazanacağız . Hatta büyük bir aksilik olmassa kendimizi 2010 Afrika'da görüyorum . :)

Atacağımız her gol,orhan pambik'e ..... !!!

anadolu'da yaşanan karşılıklı boğazlaşmaları senelerdir, her platform'da soykırım olarak öne süren, bize iftira eden ermenilere umarım futbol soykırımı yaparız da, soykırım nasıl oluyormuş görürler.

Kinle ve geçmişi düşünerek bir yere varılamaz. Ermeniler ve Türkler yüzyıllarca aynı toparklarda kardeşçe yaşadılar birileri o çomağı sokmuş olabilir ama karşılıklı kini bırakıp artık bir şekilde ileriye bakmak gerekiyor.

Maç içinse zor olacağı kanaatindeyim futbolcuların bu olan biten saçma sapan olaylardan sonra konsantrasyon sorunu yaşayabileceğini düşünüyorum bir diğer anlatış şekliyle herşey Fatih Terime bağlı olacak

Maçı sonucu her ne olura olsun umarım iki ülke ilişkileri için dostça, iyi bir başlangıç olur.

Alen Hekimbas' Alıntı:
Kinle ve geçmişi düşünerek bir yere varılamaz. Ermeniler ve Türkler yüzyıllarca aynı toparklarda kardeşçe yaşadılar birileri o çomağı sokmuş olabilir ama karşılıklı kini bırakıp artık bir şekilde ileriye bakmak gerekiyor.

Maç içinse zor olacağı kanaatindeyim futbolcuların bu olan biten saçma sapan olaylardan sonra konsantrasyon sorunu yaşayabileceğini düşünüyorum bir diğer anlatış şekliyle herşey Fatih Terime bağlı olacak

Maçı sonucu her ne olura olsun umarım iki ülke ilişkileri için dostça, iyi bir başlangıç olur.
Alen kardeşim, dediklerinde haklısın. özel hayatım da olsun, üniversite de olsun bir çok Ermeni dostum oldu.. hepsi aklı başında, ülkesini seven çocuklardı. onlar gibi ve böyle olan nice Ermeni dostumuzu muaf tutuyorum bu yazdığım mesajdan. yazdığım mesaj hainlik yapanlara..

Arkadaşlar yarınki maçta her iki taraf için de tarihle beslenen duygular sportif başarının önüne geçecek ama kurunun yanında yaşı da yakmaya çalışmayalım.

Lütfen ırkçı söylemlerden kaçının.

Her türlü fark olur. Ben Orhan Pamuga acıyorum üzülücek zavallı.

Maçtan sonra imparator takımın soyunma odasına girmesine izin vermez bütün stada alkışlattırır takımı :)

Mustafa Yanar' Alıntı:
Gruptan sadece 1 takımmı çıkacak?
1 takım direk çıkıyor. Sonra en iyi 2. ler olayı var mı bilmiyorum ama play-off sistemi de var. 2. olursak play-off oynarız. Ama umarım hiç oralara girmeden direk gideriz.
Bu arada maça Mevlüt-Semih forvet ikilisi ile başlayacakmışız. Kalede de Volkan oynayacak. Geriye 8 isim kaldı. Servet ağır bir grip geçirmiş. Aurelio hiçbir idmana katılmamış. Malum şahsın bir sıkıntısı yokmuş(Ona son dakikada birşey olmazsa benim için büyük süpriz olur). Arda da yoğun tempo yüzünden adelesinde bir problem varmış. Onu da idmana çıkarmamışlar.