DK 2010 | TÜRKİYE 1-1 Belçika

Re: Türkiye-Belçika(Futbol)

Ben milli takıma gönülden destek veremiyorum maalesef.Emre Paragözoğlu'nun kaptanlığını yaptığı bir takıma nasıl gönülden destek vereyim ki ?

Fatih Terim !

Açıkla artık Emre'nin manevi oğlun olduğunu. Yeter! Yeter! Yeter!
Bu adam neden sürekli ilk 11'de başlıyor maça ? Ne özelliği var bu adamın ?
Başka oyuncu olsa son taktik idmanlara katılmadı diye oynatmasın sevgili hoca.
Ancak konu Emre olunca akan sular duruyor.
Bıktım senin egolarını tatmin etmeden.Mevlüt adında ne idüğü belirsiz bir adamı getirmişsin.Forvet adam bırak gol atmayı,pozisyona girmeyi yürüyemiyor bile !

Basketbolda Tanjevic, futbolda Fatih Terim..

Milli duygularım can çekişerek maç izliyorum adeta.Baskete sevinemeyen,gole zıplayamayan Türk oğlu Türküz artık sayenizde !!!

Evren YILMAZ' Alıntı:
semih,mevlüt,halil gibi vasat forvetlerin oynadığı bir takımda fatih tekke ve Ümit Karan nasıl oynamaz anlayamıyorum.

Fatih Terim için söylenecek tek şey var __Çekirge bu kez sıçrayamadı.

Haftalardır formsuz ve gol atamayan Ümit'i açıkçası bende kadroya almazdım.Eskisi gibi oynamadığını izlediğimiz maçlarda görüyoruz Ümit'in.Sonuçta burası milli takım ve iyi olan değil formda olan formayı alır.Bu hipotezin aksi olarak Emre gibi oyuncular vardı sahada ancak yanlıştan yolar çıkarak bunun doğru olduğu söylenemez.Tekke'ye gelince zaten takımında bile doğru düzgün oynayamıyor, oynasa bile belli bir performansın üstüne çıkamıyor.Bir Semih top tutma, top dağıtma gibi konularda çok daha üstündür Tekke'den.Semih zaten vasat bir adam değil ya neyse.

Mevlüt ise takımında çok formda.Yanılmıyorsam sezonun ilk iki maçında da gol attı ama nedense aşısı bir türlü milli takıma tutmuyor.Tugay'ın yaptığı kadarda aşağılanacak bir oyuncu değil Mevlüt.Gidip sağ çizgide oynatın Eto'o yu dediklerinizi yapabiliyormu.Yada Mevlüt'ün stil olarak daha çok benzediği Henry'i.

Sorumlu bana göre Fatih Terim'dir.En azından onun bu takıma yan top savunmasını öğreteceğini ümit ediyordum ama o da boşa çıktı.

Mustafa kardeşim peki Ermenistan maçında Mevlüt nerede oynadı ?

Eline geçen fırsatları harcarken ona biraz da olsa hak verebildin mi ?

Euro 2008 kadrosundaydı bu adam ama tek olumlu iş yapmadı oynayabildiği maçlarda.

Şimdi bakıyoruz eleme maçlarına.Oynadığı 2 maçta ne kazandırdı ?

Sonuç olarak bize ne getirdi bu oyuncu.Beni Sochaux takımında attığı gol ilgilendirmiyor!

Evet Ermenistan maçında kötüydü Mevlüt.Tamda yerinde oynadı hatta tamda kendisinin sevidiği türden araya toplarla çaprazdan şutlar çekti ancak girmedi.Ümit'i tek vuruşunun iyi olması ancak her tek vuruşunun gol olmaması gibi.

EURO 2008'de de sağ çizgiye hapsetti Mevlüt'ü Fatih hoca.Orda oynadığı maçlar kesinlikle referans değildir.Bir şansızlık olduğunu düşünüyorum Mevlüt'ün üzerinde.Aynen Forlan'ın çok iyi bir oyuncu olmasına karşın Manu'da bilmem kaç maç gol atamaması ama Villareal'de harikalar yaratması gibi.

Tugay oyuncuları seçmek için illaki oynadığı takımdaki maçlarına bakacaksın.Takımında çok iyi işler yapan oyuncuyu milli takıma almazsan haksızlık yapmış olursun.Aldıktan sonra birşey yapamadıysa o zaman suçu kendinde aramassın.Yani seni Sochaux'daki golleri ilgilendirmiyor olabilir ama bildiğin gibi bu işler böyle.Kaşına gözüne bakıp alamassın milli takıma, attığı gollere, yaptığı icraatlara bakacaksın.

Mustafa Marangoz' Alıntı:
[quote="Evren YILMAZ":25lvax9d]semih,mevlüt,halil gibi vasat forvetlerin oynadığı bir takımda fatih tekke ve Ümit Karan nasıl oynamaz anlayamıyorum.

Fatih Terim için söylenecek tek şey var __Çekirge bu kez sıçrayamadı.

Haftalardır formsuz ve gol atamayan Ümit'i açıkçası bende kadroya almazdım.Eskisi gibi oynamadığını izlediğimiz maçlarda görüyoruz Ümit'in.Sonuçta burası milli takım ve iyi olan değil formda olan formayı alır.Bu hipotezin aksi olarak Emre gibi oyuncular vardı sahada ancak yanlıştan yolar çıkarak bunun doğru olduğu söylenemez.Tekke'ye gelince zaten takımında bile doğru düzgün oynayamıyor, oynasa bile belli bir performansın üstüne çıkamıyor.Bir Semih top tutma, top dağıtma gibi konularda çok daha üstündür Tekke'den.Semih zaten vasat bir adam değil ya neyse.

Mevlüt ise takımında çok formda.Yanılmıyorsam sezonun ilk iki maçında da gol attı ama nedense aşısı bir türlü milli takıma tutmuyor.Tugay'ın yaptığı kadarda aşağılanacak bir oyuncu değil Mevlüt.Gidip sağ çizgide oynatın Eto'o yu dediklerinizi yapabiliyormu.Yada Mevlüt'ün stil olarak daha çok benzediği Henry'i.

Sorumlu bana göre Fatih Terim'dir.En azından onun bu takıma yan top savunmasını öğreteceğini ümit ediyordum ama o da boşa çıktı.[/quote:25lvax9d]

Ümit en formda oldugu zamanlarda da çağrılmadı.Hatta Çeklerle hazırlık maçında son 2 dakika kala oyuna girdi 2 gol attı ertesi maça gene çağrılmadı.Yani konu formsuzluk ya da sakatlık degil konu farklı şeyler yapmaya çalışmak.

Mevlüt,Kazım gibi vasat adamlardan yıldız yaratmaya çalışmak.
Fener medyasına şirin gözükmek için 8 senedir 8 maç oynamamıs emre den lider oyuncu yaratmaya çalışmak.
Ümit Karan,Yıldıray,Fatih Tekke,Mehmet Topuz gibi üst düzey oyuncuları yıllardır yok saymak vs vs

Ama gercek şu ki 2 yıldır iyi oynadıgımız tek maç Almanya maçı.Onun dısında tüm maçlarda kötü oynuyoruz.Sıçraya sıçrayada ancak bu kadar oluyor...

Peki Mustafa Emre Belözoğlu ne yaptı da kadroya girdi ? Üstelik ilk 11'de..

Ya da Beşiktaş'ta kadroya giremeyen Gökhan Zan ne arıyor defansta ? İbrahim Toraman Beşiktaş'ta ilk 11'de oynuyor..

Şimdi sonuç olarak birşeyler çıkartabiliriz..

Demek ki her milli takıma seçilen oyuncunun takımındaki maçlarınaa bakılır ama Fatih Terim'in hocası olduğu milli takımda bu aynen uygulanmaz.Doğru mudur ?

Dipnot:Evren Yılmaz harika yazmışsın..Örneklerin mükemmel.

İlk mesajımda zaten formda olanın formayı giymesi gerektiğini ve bunun aksininde Emre olduğunu söylemiştim.O damat kontejyanından oynuyor.

Evren Yılmaz'ın ikinci mesajındaki Tekke kısmı dışındaki her yazdığını bende katılıyorum.Aksini de iddia etmedim.Sadece Mevlüt ne idüğü belirsiz bir oyuncu olmadığını ve Ümit'in şuan milli takımı hakedecek bir performans göstermediğini söylemeye çalıştım.

Elin oğlu Mevlüt'ü Hamit'i Halil'i Yıldıray'ı Gökdeniz'i oynatıyor da biz neden oynatamıyoruz anlamıyorum. :roll:

Kerem SEÇER' Alıntı:
Elin oğlu Mevlüt'ü Hamit'i Halil'i Yıldıray'ı Gökdeniz'i oynatıyor da biz neden oynatamıyoruz anlamıyorum. :roll:

Başımızda takıntılı bir adam var abi farkındaysan..

Gökhan Zan,
Emre Belözoğlu,
Colin Kazım.

Bunların hangisi formda da milli takımda ilk 11 oynuyor.

Kimisi kendi takımında yedek bekliyor sürekli (G.Zan),kimisi de sakatlıklarla boğuşuyor.(E.B.) Ha Kazım'ı da unutmayalım.Walkman ile ısınan,formasını yere sıpıtarak hocasına posta koyan bir adam bu.

Ama İmparatore ne diyorsa o !

Selçuk Yula denen futbol fakiri adama nasıl yorumculuk yaptırılır? Penaltıyı kendi yaptırdığı gibi 4. oyuncu değişikliğini de ısrarla istedi ! Bütün takımın sağ kanata geçmesini istedi üstelki sol kanattan hiç orta gelmiyor demesine rağmen. Sağolsun kötü giden maçta bayağı bir güldürdü şaklaban.

Bilet fiyatları fazla ama siz orların 110 ve 55 ytl olduğuna bakmayın.Yüzde 60ı sponsorlara gidiyor o pahalı yerlerin para verip alan insan çok az..

Ecevit mavi gömleğini koysa kazanacağı muhalefet yıllarında Ege 'nin bir köyünde, konuşma esnasında kürsüden tiz sesi ile seslenir :

- Düzen değişecek!

Ön sıralardan başında şapkasını indiren yaşlı amca cevap verir :

- Düzen memnun da, düzülen ne zaman değişecek ?

. .

Milli Takımlar Teknik Direktörü Sn. Fatih Terim 'in kendi futbol görüşüne ihanet ettiği bir düzende ayakları birbirine dolanmış, anlamlandıramadığımız panik halinde sağa - sola koşuşan üzerine Kırmızı - Beyaz formalar giymiş adam 'cıklar gördük dün Saracoğlu 'nda..

Rakip defansın kuleleri arasına göz göre göre kısacık Semih 'i hava topuyla buluşturmakta ısrar eden ( Hakan Şükür futbolu bıraktı arkadaşım, uyuma.. ) , alan katedince ve içeri deplase olunca daha etkili olacağını unutan, üç topu üst - üste oynamayı beceremeyen, kanatlardan oyunu kurmak yerine Arda 'nın sırtına olanca ağırlığı bindirilmiş, sorumluluk ve risk almaktan kaçınan beceriksizlik dizini..

Siyasi konulara meze edilmiş deplasman galibiyetinin ardından uykusundan uyanması gereken ay - yıldız 'lılar Terim 'in bu düzeninde futbol oynamaya devam eder ve Sn. Terim formayı hak edenlere vermemekte ısrar ederse korkarım ki dünyalar ekabiri kibrine kurban gidip yaşlı amcanın söylediği pozisyona düşecez ülke sporseverleri olarak..

Son bir dipnot : Maçın hemen başında Belçika kalecisinin gözüne tutulan ve maç boyunca her duran topta tekrar eden " göze lazer tutma harekatı " nın müsebbiplerine en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimi fışkırtıyorum !

Yazıklar olsun be kardeşim, bu kadar küçülmemeli insan..

Kerem

Kerem Porazan' Alıntı:
Son bir dipnot : Maçın hemen başında Belçika kalecisinin gözüne tutulan ve maç boyunca her duran topta tekrar eden göze lazer tutma harekatı 'nın müsebbiplerine en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimi fışkırtıyorum !

Yazıklar olsun be kardeşim, bu kadar küçülmemeli insan..

Kerem
-Maç nerede?
-Kadiköy Sükrü Saraçoğlu stadyumunda.
-O stad kimin?
-Fenerbahçe Sk'nin.
-Bu pisliği daha önce hangi stadda yapılmıştı?
-Şükrü Saraçoğlu.

EE şaşırmadık.

Not: Galiba bizim stadda da yapıldı ama sadece Fenerahçenin güzide kalecisi için. Ee hakedene...

Bu Milli TAKIM bunu klup takımlarına indirgemeniz hiç hoş değil.Yok Colin Kazım alınmasın bilmem kim alınmasın Şükrü SARAÇOĞLU'nda oynanmasın vs...

Ben Milli Takım konuşmak istiyorum, yapılan hataları konuşmak istiyorum oyuncu seçimlerine bakmak istiyorum ama üstündeki formaya göre değil oynadığı oyuna göre...

Ali Sami Yen'de ki Bosna maçına gidenler var mıydı ? Anonscunun Türkiye Gol Gol diye bağırdığını hatırlayan var mıdır?

Fener Stadına giden hiç Galatasaraylı yok mu, ya da Ali Sami Yen'e gelen hiç Fenerli yok mu ? Bırakın bu Komplo Teorilerini .

Kerem Abinin dediği gibi insanlar bu kadar küçülmemeli.Kalecinin gözüne lazeri tutanlar Fenerli olup olmaması umrumda değil dünkü maçta TÜRKİYE ve Türk Milli Takımı taraftarları bunu yaptı ve çok ayıp etti yakışmıyor.

Burak maçtan sonra yazılanların içinden bunu mu çıkarabildin sadece ?

Tamam konuş kardeşim..

Fatih Terim'i konuş, manevi oğlu olan Emre'yi konuş.
Ya da Beşiktaş'ta 18 kişilik kadroya zor giren Gökhan Zan'ı konuş.
Konuşmak için konu çok.Gökdeniz Karadeniz neden kadrodan çıkartıldı.
Yoksa biriyle mi kavga etti ? Aaaa yoksa Emre Paragözoğlu mu ? Yok yok Emre Terimoğlu olmasın o.

Ayıp ediyorsun Burak.

Burada biz kimseyi formasına göre konuşmuyoruz.Ona göre konuşsaydık Euro 2008 başarısını paylaşmazdık.Ayrıca lazer tutan arkadaşların Fenerbahçe haricinde bir taraftar olduğunu düşünebiliyor musun ? a düşünüyorsan ben tek kelime dahi etmem.

Dipnot:Her yenildiği ve puan kaybettiği maçtan sonra kime b.k atacağını şaşıran Fatih Terim önce kendi yanlışlarını düzeltsin.Dün akşam da kavga etmeye yer arıyordu.Unuttular sanırım İsviçre maçını ve aldığımız cezaları..O zaman da başrolde kendisi ve manevi oğlu Emre vardı.İspanya ve en önemlisi Ermenistan maçlarını seyircisiz oynamak istiyordu sanırım...

Sanırım Fatih Terim ile Osman Tanburacı arasında geçen telefon görüşmesini duymuşsunuzdur... duymayan varsa http://www.sporx.com a girip baksın...
Eğer federasyonda biraz şeref varsa sırf bu olay üzerine bu adam takımdan gider...

Eren Aydın' Alıntı:
Sanırım Fatih Terim ile Osman Tanburacı arasında geçen telefon görüşmesini duymuşsunuzdur... duymayan varsa http://www.sporx.com a girip baksın...
Eğer federasyonda biraz şeref varsa sırf bu olay üzerine bu adam takımdan gider...

Eren abi bu adam diye bahsettin insan özmü öz galatasaraylı olan galatasaray tarihine uefa kupasını getiren 4 yıl üst üste şampiyon yapan s.lizbon-cska uefa kupası finalini yorumlarken işte bizim kupa orada diyen takıma sahip çıkan milli takımı avrupa üçüncüsü yapan ve milli takım başında en çok sahaya çıkan ve maç kazandıran ayrıca diğer başarılara imza atan FATİH TERİM...Haksızdır küfür edebilir ama kim etmiyor başbakana cumhurbaşkanına küfür edenler varken avrupa 3.sü olduktan sonra hala eleştirilen bir insanın patlaması son derece doğaldır.

İhsan Öz' Alıntı:
Eren abi bu adam diye bahsettin insan özmü öz galatasaraylı olan galatasaray tarihine uefa kupasını getiren 4 yıl üst üste şampiyon yapan s.lizbon-cska uefa kupası finalini yorumlarken işte bizim kupa orada diyen takıma sahip çıkan milli takımı avrupa üçüncüsü yapan ve milli takım başında en çok sahaya çıkan ve maç kazandıran ayrıca diğer başarılara imza atan FATİH TERİM...Haksızdır küfür edebilir ama kim etmiyor başbakana cumhurbaşkanına küfür edenler varken avrupa 3.sü olduktan sonra hala eleştirilen bir insanın patlaması son derece doğaldır.

Yapma allahaşkına, Fatih Terim bizlere en büyük başarılarımızı getirmiş olabilir ama bu adamı putlaştırmayın, eleştirmeye eleştirmeye, göz yuma yuma adam daha fazla tiyatro oynamaya başladı, kibirinden biz çekiyoruz. Unutma ki herkes eleştirilebilir.

Maça gelirsek, rezaletti. Saha kenarında olan olaylar daha rezaletti. Olabilir adamlar kadrosuna göre futbol oynuyor, pozitif futbolmuş, kime ne? Belçika teknik direktörünün sahaya top atması her ne kadar terbiyesizce olsa da Fatih Terim de şov yaparken sınırları aşıyor. Her maç televizyonlara oynuyor Fatih Hoca.

Ben sıkıldım artık milli takımdan. Bu takımın güzel ve doğru oynadığı iki maç hatırlıyorum. Biri Çek maçının son 30 dakikası, diğeri de Almanya maçı, onun dışında ne kadar geriye giderseniz gidin kayda değer bir futbol yok ortada. Sadece kaos, nefret, motivasyon, polemik vs vs...

Biz iyi oynamadık. Ama rakibimiz de pozisyon falan bulmadı. Maçın hakkı beraberlikti. Maçta gözüme çarpan tek oyuncu vardı. Arda Turan... Her olumlu işimizde Arda'nın bir payı vardı. Rakibi zorlayan tek etmendi. Elinden geleni yaptı ama yanındakiler onu sadece izledi...
Kadro konusuna gelirsek... Gökhan Zan ve Emre konusunda haklısınız. İkisinin de bu takımda işleri yok. (Malum şahıs senlerden beri futbol oynamadığı için). Fakat Fatih Tekke ve Ümit Karan isimleri de şuan için doğru değil. Fatih Zenit'te forma falan giymiyor. 1 seneden beri yedek kulübesinde. Ümit Karan sakatlıktan çıktı ve şuan hazır değil.(Daha önceki senelerde hazır olmasına rağmen alınmamıştı. O ayrı bir dava) Mevlüt ve Semih bu takımı taşıyabilecek forvetlerdir. Ne Semih ne de Mevlüt vasat değiller. Semih ''golcü'' doğmuş bir isim. Gol atmayı biliyor. Ve de yetenekli bir adam. Mevlüt ise Fransa'da geçen sene ve bu sene başında iyi işler yapan gelecek vaat eden bir isim. Sadece şu ana kadar Milli Takım'da kendini gösteremedi. Umarım ilerleyen maçlarda gerçek Mevlüt'ü görürüz. Nihat ve Hamit gibi iki önemli oyuncumuz yok. Ama onların boşluğunu doldurabilecek oyuncularımız var. Stoper konusunda ise Fatih Hoca artık Gökhan ısrarından vazgeçmeli. Çünkü bu adamla olmaz...
Maç içinde kenarda olan olaylar ise rakibin oyunu çirkinleştirmesi değil sadece. Belçika antrenörünün tavrı ve sözleridir. Fatih Hoca durup dururken o kadar sinirlenmedi.
Türkiye'de bu Milli Takım'ı taşıyabilecek tek hoca vardır. O da FATİH TERİM'DİR...