DK 2010 | TÜRKİYE 1-1 Belçika

Kendi başarısızlıklarını,kendilerinden aşağıda gördükleri başkalarının başarısı ile kıyaslayanlar maalesef ilerisini göremez ve yücelemezler...

Eğer ki ben bu gelişmeleri Galatasaray Gündem konusuna da yazdım çok çirkin olaylar, Fatih TERiM bizim içimizden çıkan birisi ama bunu yapmasını kesinlikle tasvip etmiyorum, hangi asırda yaşıyoruz bu ne biçim bir anlayıştır heleki Milli Takım hocası bunu yapıyorsa vay halimize...

Maçta da çok önemli bir kayıp yaşadık, umarız bize pahalıya mâl olmaz. İspanya ile bu futbol ile çok zor kaldıki basın yine birşeyler öğrenmiş, takım içi huzur yok...

Eren Aydın' Alıntı:
Sanırım Fatih Terim ile Osman Tanburacı arasında geçen telefon görüşmesini duymuşsunuzdur... duymayan varsa http://www.sporx.com a girip baksın...
Eğer federasyonda biraz şeref varsa sırf bu olay üzerine bu adam takımdan gider...

Çok ağır bir yorum bu.fenerli medyanın gazına gelipde Fatih Terim i bir kalemde silmek pekde dogru gelmiyor bana.
Dün bende çok eleştirdim hatta 2 senedir iyi bir maçımız bile yok dedim ama bugün fenerli medyada Terim'i linç kampanyası başlayınca ''içgüdüsel''olarak savunmaya geçme ihtiyacı hissediyorum.

Tanburacı kendisine edilen küfürden bile reyting çıkarmak için başkalarına telefonunu dinletmiştir.Bu da en az küfür eden kadar yanlış bir davranıstır.

Fatih Terim i bir çok konuda sevmem.Ama böyle bir kalemde silinecek biri değildir.Şu an onu yerden yere vurup kellesini isteyen fenerli medyanın başkanı 3 ay önce Terim in kapısını çalıp yıllık 4 milyon euro ile 4 senelik anlaşma önermiş Terim ise teşekkürler ama ben Galatasaraylıyım diyerek bunu reddetmiştir.

Şimdi sürekli hatalar yapsa bile böyle iyi bir Galatasaraylıyı zor bir anında alaşağı etmek isteyen fener medyasına karşı çıkmak gerekir diye düşünüyorum.

Hakan Durusel' Alıntı:
[quote="İhsan Öz":t1ge8n0u]Eren abi bu adam diye bahsettin insan özmü öz galatasaraylı olan galatasaray tarihine uefa kupasını getiren 4 yıl üst üste şampiyon yapan s.lizbon-cska uefa kupası finalini yorumlarken işte bizim kupa orada diyen takıma sahip çıkan milli takımı avrupa üçüncüsü yapan ve milli takım başında en çok sahaya çıkan ve maç kazandıran ayrıca diğer başarılara imza atan FATİH TERİM...Haksızdır küfür edebilir ama kim etmiyor başbakana cumhurbaşkanına küfür edenler varken avrupa 3.sü olduktan sonra hala eleştirilen bir insanın patlaması son derece doğaldır.

Yapma allahaşkına, Fatih Terim bizlere en büyük başarılarımızı getirmiş olabilir ama bu adamı putlaştırmayın, eleştirmeye eleştirmeye, göz yuma yuma adam daha fazla tiyatro oynamaya başladı, kibirinden biz çekiyoruz. Unutma ki herkes eleştirilebilir.

Maça gelirsek, rezaletti. Saha kenarında olan olaylar daha rezaletti. Olabilir adamlar kadrosuna göre futbol oynuyor, pozitif futbolmuş, kime ne? Belçika teknik direktörünün sahaya top atması her ne kadar terbiyesizce olsa da Fatih Terim de şov yaparken sınırları aşıyor. Her maç televizyonlara oynuyor Fatih Hoca.

Ben sıkıldım artık milli takımdan. Bu takımın güzel ve doğru oynadığı iki maç hatırlıyorum. Biri Çek maçının son 30 dakikası, diğeri de Almanya maçı, onun dışında ne kadar geriye giderseniz gidin kayda değer bir futbol yok ortada. Sadece kaos, nefret, motivasyon, polemik vs vs...[/quote:t1ge8n0u]

eleştirilebilir ama hemen yollanmakta ağır bir ceza olur

Ya ben Fatih Terim'in bize kazandırdığı başarılara birşey demedim dememde...
Ama Fatih Terim eski halinden çok uzak 2000den sonra megoloman olup çıktı ben yaparım ben ederim ders veririm tarzında.Şimdi bu adam başarı yaşattı diye sus pus oturacakmıyız??Ettiği küfürleri bize , bana ,sana etse kim eyvallah der kimin aklına kazandırdığı başarılar gelir?OSman Tanburacı ne yapmış ona? Ona küfür edince eleştirlermi azaldı belçika maçı mı unutuldu?Elma ile armutu karıştırmayın 2000 yıllardan çok farklı 'bu adam'.Belçika koçundan nefret ediyorum ama söylediği bir laf var.Bu Fatih Terim bu ülkede herşeyden üstün.Tam olarak katılmasam da bu noktaya geliyor artık.O zaman Allah bizi 2010 da dünya şampiyonu yapmasından korusun.O zaman her eve telefon açıp küfreder bakın biz şampiyon olduk diye.Bizde ;bize başarı kazandırdı hakkı vardı deriz...

Ayrıca bende öz be öz GALATASARAY'lı hissediyorum kendimi ve öyleyim.Küfretme hakkım var mı??Ayrıca olayın fener medyası ayağı filan kalmadı bariz hakaret var zaten olay büyük medya daha ne kadar büyütebilir...

Evren Abi hukukta olaya tanıklar esastır ve her telefon kaydı delil sayılmaz.O yüzden telefonu hoparlöre alıp herkese dinletmesi çok akıllıca bir davranıştır.Gündem yaratma telaşı değil.Eğer yarın bigün bizede böyle birşey olursa aynısını yapmakta fayda var.
Sucu işleyen kardeşimiz bile olsa suç yinede suçtur.Bu işin GS'lisi fblisi olmaz.Eğer bu adam gerçekten GS'li ise böyle bir şey yapmaz.Yoksa ben Galatasaray terbiyesini yanlış mı biliyorum?
Fatih Hoca Murat Özyer ile görüşsün biraz...

Eren abi küfür konusunda haksızdır ama fatiih terim'in galatasaraylı olduğu için,milliyetçi vatanını seven insan olduğu için,işini düzgün yaptığı için,adam gibi adam olduğu için bu medya bu ülke istemiyor...

İhsan Öz' Alıntı:
Eren abi küfür konusunda haksızdır ama fatiih terim'in galatasaraylı olduğu için,milliyetçi vatanını seven insan olduğu için,işini düzgün yaptığı için,adam gibi adam olduğu için bu medya bu ülke istemiyor...
Eğer dediğin özelliklerden birine sahip bir adamsa ki eskiden öyleydi son yaptığı olay hiç yaşanmazdı eğer çok haksız eleştiri olduğunu düşünüyorsa ceketini alıp giderdi.Ne haliniz varsa görün derdi...
Kimse mühürlemedi onu oraya.Türk Milli takımının itibarı Fatih Terim'in üstündedir.Bu olayı yapan Türk Milli Takımları Teknik Direktörü'dür.Sıradan bir adam değil.Ayrıca ben bu olaydan şöyle bir tahmin de yürütüyorum Allah bilir daha öncede böyle şeyler yapmıştır başka yazarlara ama sadece bu gündeme gelmiştir.
Son olaydan sonra gözümde ne Galatasaraylılığı kalmıştır ne milliyetçiliği...

İhsan Öz' Alıntı:

Fatih Terim'in yaptıkları milliyetçilik, vatanını sevmek veya Galatasaraylılık değil. Yapmaya çalışıyorsa da yanlış yapıyor. "Medya düşmandır" "komploları" sıktı artık. Medya işin ucunda "rating" i görünce işi büyütüyor, üstüne üstüne gidiyor o kadar. Herşeyin özünde, tüm suçlamalar doğrudur bence.

İnanın Fatih Terim giderdi. Ama gitmemesinin bir sebebi varsa Rahmetli Hasan Doğan'a verdiği sözlerdir. Fatih Terim'in yanlışları vardır. Ama bu kadar büyük bir isim ve markanın böyle eleştirilmesi, takımının yaptıklarının ilahi güç olarak görülmesi, her fırsatta üzerine yüklenilmesi... Kusura bakmayın ama o da insan... Bu küfür etmesini gerektirmez. Ancak onların da insan olduğunu hatırlayalım. Fatih Terim bu ülke futbolunun yetiştirdiği en önemli ve ''Dünya Çapında'' antrenörüdür... Küfür olayı hiç hoş olmasa da en ufak olayları büyütüp, hemen yollamak olmaz...

İhsan Öz' Alıntı:

Yemişim öyle milliyetçiliği ben.Adam gibi adam öyle mi ?Bırakın bu işleri ya bu adamın eksileri artılarını geçeli çok oldu.

Frank de boer: ''Yarım sezonluk bir dönemde aynı kıyafetle diğer antrenmana çıktığını görmedim. Her seferinde başka kıyafet giyerdi. Bu gerçekten inanılmazdı. Tam anlamıyla gerçek bir megalomandı.''

Fatih Terimin ne kadar sonradan görme ve megaloman olduğunu sadece biz değil Avrupalılarda biliyor. !

İhsan Öz' Alıntı:

Fatih Terim milliyetçi değil,faşisttir.Bu ikisi arasında çok fark vardır.Neyse geçelim bu konuyu.
Ama eğitimli biri olmadıgı için egoları çok şişkindir.

Mesela Lucescu ya Terime imparator deniliyordu size de böyle dense hoşlanırmısınız diye soruldugunda ''Hayır ben imparator degil sadece işimi iyi yapan bir işçiyim''demiştir.
İşte bunlar hep belli bir kültür ve kendine güvenin ifadesidir.

Terim bu gibi konularda banada hep itici gelmiştir ama dediğim gibi fenerli medya kellesini istediği için bir Galatasaraylı olarak bu olayda içgüdülerime hakim olamıyorum ve savunmaya gecme ihtiyacı hissediyorum.
Benim çok haksız gibi görünsede bu konuda Terimi savunmamın sebebi budur.

Osman tamburacı çokmu düzgün?sporxte yazılılarına bakarsanız 10 yazının 9unda argo kullanır küfür kullanır...Fatih terime yapılanlar size yapılsa siz daha önceden bu patlamayı yapmazmıydınız?

1.)Ailesinin namusuna şerefine laf atıldı (kızının emre belözoğlu ile çıktığı için oynattığını söylediler)
2.)Aldığı para her zaman olay oldu laf oldu yaptığı hayır işlerini şov diye gösterdiler
3.)Milli takımı avrupa 3.sü yaptıktan sonra hala eleştirdiler ve gitmesi istendi
4.)Fatih terimi milli takımın başına isteyenler 2.ayından kellesini istemeye başladılar...
Ve bunun yanında bir çok şeyler...

Evren YILMAZ' Alıntı:
[quote="İhsan Öz":19pprsx7]Eren abi küfür konusunda haksızdır ama fatiih terim'in galatasaraylı olduğu için,milliyetçi vatanını seven insan olduğu için,işini düzgün yaptığı için,adam gibi adam olduğu için bu medya bu ülke istemiyor...

Fatih Terim milliyetçi değil,faşisttir.Bu ikisi arasında çok fark vardır.Neyse geçelim bu konuyu.
Ama eğitimli biri olmadıgı için egoları çok şişkindir.

Mesela Lucescu ya Terime imparator deniliyordu size de böyle dense hoşlanırmısınız diye soruldugunda ''Hayır ben imparator degil sadece işimi iyi yapan bir işçiyim''demiştir.
İşte bunlar hep belli bir kültür ve kendine güvenin ifadesidir.

Terim bu gibi konularda banada hep itici gelmiştir ama dediğim gibi fenerli medya kellesini istediği için bir Galatasaraylı olarak bu olayda içgüdülerime hakim olamıyorum ve savunmaya gecme ihtiyacı hissediyorum.
Benim çok haksız gibi görünsede bu konuda Terimi savunmamın sebebi budur.[/quote:19pprsx7]
milliyetçilik ne zamandan beri faşistlik?

İhsan Öz' Alıntı:
Osman tamburacı çokmu düzgün?sporxte yazılılarına bakarsanız 10 yazının 9unda argo kullanır küfür kullanır...Fatih terime yapılanlar size yapılsa siz daha önceden bu patlamayı yapmazmıydınız?

1.)Ailesinin namusuna şerefine laf atıldı (kızının emre belözoğlu ile çıktığı için oynattığını söylediler)
2.)Aldığı para her zaman olay oldu laf oldu yaptığı hayır işlerini şov diye gösterdiler
3.)Milli takımı avrupa 3.sü yaptıktan sonra hala eleştirdiler ve gitmesi istendi
4.)Fatih terimi milli takımın başına isteyenler 2.ayından kellesini istemeye başladılar...
Ve bunun yanında bir çok şeyler...
Öncelikle Osman Tanburacının her yazısını okurum küfür kullanmaz kullandığı argolarıda sokaktaki kadından da duyarsın.Ayrıca ailesine çamuru Tanburacı atmadı gidip atana patlasın...
Aldığı her zaman olay olmadı sadece milli takımda aldığı para olay oldu.Olay olmasının sebebide kendisinin aldığı 120bin ytl aylık ücretin yanı sıra çevresindeki çalışanlara devletin verdiği ücretlerdir.Mesela sekreteri aylık 30bin ytl alıyordu en son 'devletten'.Kim bilir diğer kademediler ne kadar alıyordur.
Son olarak Fatih Terime yapılan eleştirilerin daha büyüğü Şenol Güneş'e yapıldı ama böyle bir laf demedi kimseye.efendi gibi bıraktı gitti.Eğer Fatih Terim katlanamıyosa laflara kapı açık.Dersiniz ki Hasan Doğan'a sözü var.Doğruur ama Hasan Doğan'ın kemikleri şuan sızlıyordur eminim...
Fatih Terimin savulunacak zerre kadar davranışı kalmamıştır.Bundan sonra savunanda da at gözlüğü takmıştır olaylara geniş açıdan bakalım o sadece Fatih Terim değil Milli Takımlar Teknik Direktörü...

Ayrıca Fatih Terim gibi milyon dolarlarım olsun bunlar bana da yapılsın.Hiç düşünmem bırakır giderim kimseye küfretmeden...

milliyetçilik ne zamandan beri faşistlik?

evet bende bu sorunun cevabını bekliyorum şu haliyle fatih terimden bir gram hazetmeyen biri olarak adamı pat diye faşist yapmakta neyin nesi ?

İhsan Öz' Alıntı:
bi küfür olayıyla koskoca fatih terimi yollamak infaz etmek doğru değildir

sadece bir küfür değil şu an herkes Fatih terimden nefret ediyor. Galatasaraylısıda Fenerliside Beşiktaşlısıda. Hayatımda gördüğüm en megaloman ünlüdür.