Eurocup 2009-2010

şampiyon kim olur?

• Galatasaray C.C.

Oy: 0 0.0%
  • Türk Telekom

• Joventut Badalona

• Aris BSA 2003

• Hapoel Jerusalem

• Bizkaia Bilbao

• Power Electra Valencia

• Cez Nymburk

• Brose Baskets

• Crvena Zvezda

• Kullanılan toplam oy
    31
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
baktım ki böyle bir konu yok hemen açtım,ankette sınır olduğu için bazı takımları eledim ..inşallah süpriz olmaz...

tabi gruptan çıkma sınırı olduğu için oyunuzu değiştirme imkanınız var.

Turk Telekom - Spirou Basket maçını telekom 91-67 kazandı..ilk yarı inanılmaz üçlük kullandı telekom..spirou basket inanılmaz zayıflamış görünüyor zaten fazlada yapacak birşeyleri yoktu..

bu hafta murat özyerin takımı haddinden fazla sayı attı..hafta sonu 60-65 i zor geçerler herhalde!

Besiktas ColaTurka - Telekom Bonn açını beşiktaş uzatmada 102-98 kazandı ..tempoları inanılmaz gerçekten..mire chatman çok iyi oynamış gözüküyor ,herhalde bu hafta MVP olur.

BEŞİKTAŞ COLA TURKA (19-20-24-25-25): 102

Muratcan Güler 19 (6 rib, 2 as), Ömer Ünver 7 (1 rib), Haluk Yıldırım 15 (5 rib, 2 as), Lonny Baxter 9 (5 rib), Adem Ören 7 (1 rib), Mire Chatman 35 (2 rib, 8 as), Cevher Özer 9 (13 rib, 2 as), Kerem Özkan 1.

TELEKOM BONN (25-21-24-19-19): 98

Bryce Taylor 28 (4 rib), Chris Ensminger 22 (16 rib, 3 as), J.Strasser 4 (1 rib), Alex King 0, Jared Jordan 15 (2 rib, 4 as), Patrick Flomo 2, Tim Ohlbrecht 10 (8 rib), Ronald Dupree 17 (4 rib, 1 as).

TÜRK TELEKOM (24-24-27-16): 91

Kris Lang 0 (1 as), Serkan Erdoğan 3 (2 as), Lamayne Wilson 25 (2 rib, 2 as), Bekir Yarangüme 24 (6 rib), Tutku Açık 12 (3 rib, 2 as), Hüseyin Beşok 10 (7 rib, 1 as), Andre Owens 7 (2 rib, 3 as), Mutlu Akpınar 2 (1 rib), Soner Şentürk 1 (3 as), Erwin Dudley 2 (1 rib, 3 as), Ümit Sonkol 2 (2 rib), Demond Mallet 3 (3 rib, 1 as).

SPIROU BASKET (6-8-25-18): 67

Dwayne Broyles 19 (4 as), Justin Hamilton 3 (2 as), Nick Jacobsen 11 (1 as), Jonathan Tabu 8 (2 rib), Andre Riddick 4 (4 rib, 1 as), Wes Wilkinson 11 (5 rib), Sacha Massot 2 (3 rib), Jure Lalic 5, Yannick Moray 4.

şöyle bir istatisk yakaladım.....daha doğrusu ayrıntı...

son iki avrupa maçında ;

radoslav kendi sayı rekorunu kırdı.
simas kendi sayı, ribaunt ve asist rekorunu kırdı,ilk defa bir avrupa maçında 40 dk sahada durdu...
mike kendi sayı rekorunu kırdı...
darius kendi sayı ,ribaunt,asist, ve top çalma rekorlarını kırdı .ilk defa bir avrupa maçında 33dk sahada kaldı...

aynı zamanda bu 4 oyuncumuz index rating(rkg) en çok yine bu 2 maçta elde ettiler.gerçekten etkileyici...

bu gün gözüme çarpan oyuncular gary neal,micheal wrıght,chatman,arthur lee,bekir yarangüme ve alba berlinden hasan rızvıc(6 blok) oldu....

Botaş dün takım halinde çok iyi oynayarak Rusya temsilcisi Nadezhda'yı 87-80 yendi.. Dün ki Botaş'ı izlemek büyük keyifti gerçekten.. Burcu, Gülşah ve Didem gibi yerli oyuncular çok önemli katkı yaptı.. Gülşah 14 sayının tamamını ilk yarı kaydetti.. Devre arasında soyunma odasına giderken "Gülşah sana Galatasaray yakışır!" dedim tebessüm etti.. :) Gerçekten çok önemli bir oyuncu Gülşah.. Hem yetenekli hem de mütevazi böyle oyuncular çok az bulunur..

Telekom - Bilbao Basket maçını mutlaka izlemeye çalışacağım.. Trt'de maçlarını beğeniyle takip ettiğim Bilbao bence şampiyonluğun en önemli adaylardan.. Telekom'un şansı yok denecek kadar az.. Bakalım belki de bir sürpriz yapar Murat hoca ve öğrencileri :)

Ankaralı yöneticilerinin ettiği sitem bayağı işe yaramış bu hafta. Salonda muazzam bir seyirci vardı.

Telekom maça ofansif anlamda iyi başlasa da savunmada büyük aksaklıklar yaşadı. Bilbao, maçın ilk periyodunda her hücumu iki kez oynama fırsatı buldu aldığı hücum ribauntları sayesinde. Dengede giden maçta Telekom dış atışlarda başarılı olunca fark açılır gibi oldu ama Bilbao oyunda dengeyi kurdu ve Telekom´un dış atışları girmemeye başlayınca üstünlüğü ele geçirdi.

Bana göre oyunun kırılma anı, Wilson´un kaçırdığı boş turnikeydi. Taraftar desteğiyle baskı kurmaya başlayan Telekom bu hücumdan boş dönüp üçlük yiyince oyun bana göre orada koptu.

2 senedir söylüyorum, K. Lang Telekom´un hedeflerine uygun bir isim değil. Maçta yaptığı kritik hatalar oyunun kaderini etkiledi.

Son sözümü de Murat Özyer´e söyleyim. Maça mükemmel başlayan bir Ümit Sonkol´u daha sonra kenarda unutmak hiç iyi olmadı.

Alex Mumbru,Jerome Moiso pota altısı karşısında inanılmaz ezilmiş Telekom pota altı.Maçda o farkdan gitmiş zaten.

ilk periyot telekom çok güzeldi demekki sonra bozulmuş...murat özyerin yanlış oyuncu seçimi çok etkilemiş takımı..bu arada özyer istifa :) ..bu ankaragücü seyircisine acayip gıcık oluyorum .lang de o kadar boy var ama icraat yok.bence maçı kaybetmelerinin nedeni olarak maça süper başlayan ümit sonkolu oynatmamasıdır.

Eurocup E Grupu'nda yer alan Türk Telekom, Ankara'da konuk ettiği Bizkaia Bilbao'ya 85-70'lik skorla mağlup oldu.

Ülkemizi Eurocup'ta temsil eden Beşiktaş Cola Turka, İspanya'nın güçlü ekiplerinden Joventud'a 86-73 mağlup oldu.

Euro Challenge'daki tek temsilcimiz Banvitspor F Grubu üçüncü maçında grubun dibinde bulunan Belçika'nın Okapi Aalstar takımını deplasmanda 88-78 ile mağlup etmeyi başardı ve ikinci galibiyetini aldı.
(Williams maçta 20 sayı-20 ribaund-3 asist ile oynadı.)

ben lance'a orhun hocanın haksızlık yaptığını düşünüyorum,bir hata yaptığı zaman hemen kenara alıyor ama chuk davis hep oyunda ,ona biraz güvense toz duman eder adam ligi.zaten orta mesafeden sırtı dönük olsa bile kaçırmıyor lance.

her hafta başka bir oyuncu ön plana çıkıyor ilginç bir turnuva gerçekten..

haftanın mvp si gerçekten ilginç biri KUZMINSKAS çocuk 89 doğumlu 20 yaşında..geçen sene siauliai ile takımımız maç yaparken bu oyuncu ile bebe diye dalga geçiyorduk..attığı takımda hani sıradan bir ekip değil aris.geleceğe yatırım yapan bir kulübün mutlaka bu çoçuğu alması gerekir..
arise karşı 21 sayı 7 rib 3 asist 2 top çalma ve 2 block ile oynadı...

teramo yine iyi bir üçlük yüzdesiyle azovmashı yendi keşke yenilseydi bu durum bizi biraz tehlikeye attı.

benetton gary neal önderliğinde kazanıyor.bu adamda ne iniş var ne çıkış her maç 20-25 sayı 5-8 ribaunt ve 5-8 asistle bitiriyor maçı...

Onur Yavuz' Alıntı:
Ankaralı yöneticilerinin ettiği sitem bayağı işe yaramış bu hafta. Salonda muazzam bir seyirci vardı.

Telekom maça ofansif anlamda iyi başlasa da savunmada büyük aksaklıklar yaşadı. Bilbao, maçın ilk periyodunda her hücumu iki kez oynama fırsatı buldu aldığı hücum ribauntları sayesinde. Dengede giden maçta Telekom dış atışlarda başarılı olunca fark açılır gibi oldu ama Bilbao oyunda dengeyi kurdu ve Telekom´un dış atışları girmemeye başlayınca üstünlüğü ele geçirdi.

Bana göre oyunun kırılma anı, Wilson´un kaçırdığı boş turnikeydi. Taraftar desteğiyle baskı kurmaya başlayan Telekom bu hücumdan boş dönüp üçlük yiyince oyun bana göre orada koptu.

2 senedir söylüyorum, K. Lang Telekom´un hedeflerine uygun bir isim değil. Maçta yaptığı kritik hatalar oyunun kaderini etkiledi.

Son sözümü de Murat Özyer´e söyleyim. Maça mükemmel başlayan bir Ümit Sonkol´u daha sonra kenarda unutmak hiç iyi olmadı.

Onur abi, seyirci vardı da hepsi Telekom çalışanları olunca bir anlamı kalmıyor bence. Pota arkasında basketboldan bihaber Ankaragüçlüler, Telekom benchinin arkasındaki blokta takım elbiseli, oraya yoklama tehtidi ile getirilmiş Telekom çalışanları.. Bu şekilde olmasına gerek yok, Ankaragüçlü'leri çeksinler salondan o salon her maç 3/4 dolulukla oynar. 22 yıllık bir Ankara'lı olarak, ben eminim buna. Sırf onlar salonda diye, kapının önünde diye salona gelmeyen basketbola aşık çok kişi tanıyorum ben özellikle bayanlar.

Kapılar açıldığında ilk girenlerden biriydik biz, oldukça erken girdik salona. Koltuklara bırakılan bayraklara, o çalışmalara yakinen şahit olduk yani. Gerek yok bunlara çünkü salona doldurdukları o kişiler bunların ne amaçla yapıldığının farkında değil. Telekom benchinin hemen arkasındaki basın tribünündeydik maliano ile birlikte. Bizle birlikte bir de TRT'nin spikeri vardı sadece. Ankaragüçlü amigolardan biri basın tribünündeki masanın üstüne çıkıp milleti bağırtmaya çalışıyor, bir görevli de napıyorsun sen diyemiyor arkadaşa. Mecburen biz biraz daha uzaklaşmak zorunda kalıyoruz, laptopumuzun üstünde tepinmesin o canlı diye. Sonra bu kişiler 'Büyük Başkan' diye bağırıyor, şeref tribününden de bir el sallanıyor tribünlere.. Olay bu kadar yani, vizyonun tamamı bu 10 saniyelik sekansda gizli..

Neredeyse %100'le şut soktuğu ilk çeyrekten sonra Telekom'un maçı kaybedeceği 15. dakikada belli olmuştu zaten. Skor 53-53 ile beraberliğe geldiğinde Telekom takımının ilk hücumunda Hüseyin Beşok'un el üstünden üçlüğüne bel bağlanıyorsa konuşacak birşey yok zaten. Yazıktır yıllardır akıtılan paralara, başka birşey değil.. Telekom can çekişiyor artık, bir an önce bir karar alıp ya birileri ile birleşmeliler ya da kapıya kilidi çakmalılar. Yok olmaz öyle şey diyorlarsa da o saçma tribün profilinden bir an önce kurtulmalılar..

Malet(?), malet lan, malet olm diye yırtınıyor adamlar tribünden..

Malet pas at lan..

Türk Telekom maça beklenenden daha iyi başladı ve özelliklede ilk yarının sonunda Serkan'ın orta sahadan attığı üçlük ile normalden öte işler yaptılar ama öyle gitmeyeceği belliydi. Zaten Türk Telekom'un sezon başından beri en önemli sorunu ikinci yarıda oyundan düşmeleri oldu, sistemsiz bir takım olmaları ve tamamen bireysel performanslara endeksli olmaları istikrar sorununun en büyük kanıtı. Çağlar'ın da değindiği tribün karmaşasına ise diyecek söz yok, aslında başkentte önemli bir basketbol kültürü olmasına rağmen sırf bu kaosa şahit olmamak için çoğu kişi gitmiyor Türk Telekom maçlarına..

Öte yandan Beşiktaş'ta sezon başından beri guard rotasyonunda sıkıntılar vardı, bu hafta oynanan Joventud Badalona maçında da Muratcan'ın burnu kırıldı ve akşam saatlerinde ameliyata alındı kaptan. Yaklaşık 1 ay süre ile parkelerden uzak kalacak, sıkıntılı günler bitmiyor yani.. İzleyen herkesin hemfikir olduğu (basın mensubu kişilerde dahil) konu ise Clay Tucker'ın kasten dirsek attığı bu pozisyonda üstelik birde Muratcan'a faul çalan hakemlerin maç boyunca da ilginç kararları da es geçilmeyecek bir konu..

Çağlar, Ankaragücü taraftarına da onlara göz yuman Telekom yönetimine de söylenecek söz yok zaten. Maçtan yarım saat önce salona geliyorum gişelerde bilet yok ama ellerinde deste deste davetiye satan basketbol (!) seyircileri var. N´apalım, mecburen davetiye satın alarak girdim salona.

Benim bulunduğum bölümde (şeref tribünü sol çaprazı) genelde gençler vardı, muhtemelen okullarda dağıtılan davetiyelerle gelen kitle. Şu bir gerçek ki zaten Telekom iyiyse taraftar destek verir, Telekom kötüyse taraftar maç izler. Son 5 dk. Telekom hareketlenir gibi olunca taraftarın tepkisini beğendim doğrusu.

Gönül ister ki Telekom, Ankaragücü taraftarından kurtulsun ve basketbolu seven Ankaralıların desteğini alsın ama artık çok zor. İpin ucunu bir kez kaçırmış Telekom yönetimi, Gecekondu pastadan vazgeçmez kolay kolay.

Onur Yavuz' Alıntı:
Çağlar, Ankaragücü taraftarına da onlara göz yuman Telekom yönetimine de söylenecek söz yok zaten. Maçtan yarım saat önce salona geliyorum gişelerde bilet yok ama ellerinde deste deste davetiye satan basketbol (!) seyircileri var. N´apalım, mecburen davetiye satın alarak girdim salona.

Benim bulunduğum bölümde (şeref tribünü sol çaprazı) genelde gençler vardı, muhtemelen okullarda dağıtılan davetiyelerle gelen kitle. Şu bir gerçek ki zaten Telekom iyiyse taraftar destek verir, Telekom kötüyse taraftar maç izler. Son 5 dk. Telekom hareketlenir gibi olunca taraftarın tepkisini beğendim doğrusu.

Gönül ister ki Telekom, Ankaragücü taraftarından kurtulsun ve basketbolu seven Ankaralıların desteğini alsın ama artık çok zor. İpin ucunu bir kez kaçırmış Telekom yönetimi, Gecekondu pastadan vazgeçmez kolay kolay.

Ankarada herhangi bir sporu seven kitle olduğuna inanmıyorum. Futbolda bile bildiğim en kötü seyirci orada. Nasıl bir ruh halidir bu anlamak mümkün değil gerçektende. Çünkü ankara ayrıca, bir öğrenci şehiridir ama oraya gelen öğrenciler bile o ruh haline kavuşuyor..

Ankara'da daha önce hiç bulundunuz mu yoksa televizyondan izlediğiniz ya da duyduklarınıza mı dayanıyor bu çıkarımlar?

Ankara'da Türkiye'nin hemen hemen hiçbiryerinde görülmeyecek kadar önemli bir basketbolsever kitlesi vardır, hem de bilinçli bir topluluktur bu. Siz bu insanları salona çekemiyorsanız, sorun oraya gelmeyen binlerde değil sizdedir..

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Ankara'da daha önce hiç bulundunuz mu yoksa televizyondan izlediğiniz ya da duyduklarınıza mı dayanıyor bu çıkarımlar?

Ankara'da Türkiye'nin hemen hemen hiçbiryerinde görülmeyecek kadar önemli bir basketbolsever kitlesi vardır, hem de bilinçli bir topluluktur bu. Siz bu insanları salona çekemiyorsanız, sorun oraya gelmeyen binlerde değil sizdedir..

Ankara'da bulunmasam tahmini konuşurdum zaten. Şu gerçek Türkiye'de bir çok yer gezdim. Amatör sporlar anlamında, en iyi kültüre ve seyirciye sahip yer, kesinlikle Karadeniz Eğrelisidir. Gerçekten bilinçli ve kalabalık bir kitleler.(inşallah futbol girmez o topraklara) Ankara seyircisi ise genel geçer gaz ile çalışan bir kitle. Öznel değerleri ayrı tutuyorum...

Konuyu amatör sporlara bağlarsak tr nin her yerinde neredeyse, durum öyle oda ayrı..

Ankara'da çok ciddi bir potansiyel var ki zamanında bunun kinetiğini de gördük 90'lı yollarda, okuduğum öğrendiğim kadarıyla 80'lerin sonunda, fakat şimdi aynı insanlar salona gelmekten çekiniyorlar. Çünkü ne olduğu belirsiz tipler salonun önünde, arkasında, tribünün tam göbeğinde karşınıza çıkıyorlar. Telekom'un aynı oyun yapısıyla bir arpa boyu yol gidemeyeceği açık zaten de bari şu taraftarın durumuna bir el atsalar da salon temizlense keşke.

Erdemir TBL'e gireli Karadeniz Ereğlisi de ilginç bir hal aldı bu arada, fabrika işçilerini toplayıp getiriyorlar maçlara. Hatta geçen sezon ligde kalma yolunda Casa Ted deplasmanına getirilen iki otobüs dolusu işçi vardı salonda. Ne izlediklerini bilmeden, izlemek zorunda olan insanlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...