Eurocup Yarı Final 1. maç | Galatasaray OB 89-75 Gran Canaria

Bayern Münih'i 72-59 geçen Galatasaray Odeabank yarı finalde Z. Gora´yı eleyen İspanyol temsilcisi Gran Canaria ile eşleşti.

İlk maç 30 Mart Çarşamba Saat: 20:00´de Abdi İpekçi'de, ikinci maç 6.4.2016 tarihinde deplasmanda oynanacak.
attachment.php
attachment.php

KADROLAR:

attachment.php
attachment.php

Ekli dosyalar

• CB_Gran_Canaria_2014.jpg
    CB_Gran_Canaria_2014.jpg
    13.7 KB · Görüntüleme: 463
  • galatasaray_odeabank.jpg
    galatasaray_odeabank.jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 36
  • 7f9c627f481e41fd87c7106f33ade534.jpg
    7f9c627f481e41fd87c7106f33ade534.jpg
    6.8 KB · Görüntüleme: 458
  • Canaria Kadro.JPG
    Canaria Kadro.JPG
    54.3 KB · Görüntüleme: 468
  • GS Kadro.JPG
    GS Kadro.JPG
    48.7 KB · Görüntüleme: 464
Önce bir Canaria turu kesin olarak atlasa idi :) spor bu çok zor olsa da belli olmaz Kazan da kesin turu geçi derken elenmişti

Bir yandan soğukkanlı oyuncularımız ile aklı başında oynamalı diğer yandan ise ikinci maçı düşünerek sanki ilk maç oynanmış ve +10-15 civarı bir fark ile kaybetmişiz gibi tempoyu gerektiği zaman artırmalıyız. Özetle Münih maçının ilk yarısında oynadığımız oyunu Canaria'ya kabul ettirmeliyiz. Evet kolay olmayacak; ama çokta korkmaya ve büyütmeye gerek yok bu takım olmaz, yapamaz diye diye bugünlere geldi. Olacak Allah'ın izniyle !

Gran Canaria'nın Litvanya'lı kulesi etkili bir uyuncu mu? Pota altında bu boydaki adamı bakalım nasıl savunucaz.Alen Omic'in boyu yukarıda 2.08,Eurocup'ın sitesinde ise 2.18 gözüküyor.Anzejs'nin boyu da yukarıdaki listeye göre resmi sitede 6 cm daha uzun gözüküyor,Canaria'nın rotasyonda sorunlu olan bölgemizdeki oyuncularına odaklandım.Yanlış hatırlamıyorsam bu takım geçen sene Karşıyaka'yı elemişti.Koçları Reneses'te tam bir kurt.Bence bu eşleşmenin galibi kupayı alır.

Burada 10 civarı fark atsak orada turu verir miyiz? Bunu biz başardık ve nasıl başardığımız ortada atmosfer olmasa çok zordu.Dün de demiştim 20 fark atsak adamlar yine maçın içinde olacak diye nitekim 3.periyot geri döndüler.Yani burada işi bitirmeliyiz diye düşünüyorum.Aynı atmosferle 10 civarı bir fark atarsak orada turu almaları çok zor olur.Şu Lasme tek kalmasaydı çok rahat olurdu ama tek sıkıntı orada malesef.Bir de deplasman karnemiz kötü.İlk maç orada ikinci maç burada olsa zaten Münih'e uyguladığımız tarifeyi uygulardık artık ilk maçtan fişi çekmeli

Gran Canaria yı çok tanimadigim için ve deplasmanda çok saçma maclarda oynadığımız için birde burdaki renkdaslarimin yorumlari açıkçası gözümü acayip korkuttu.

Gran Canaria yı çok tanimadigim için ve deplasmanda çok saçma maclarda oynadığımız için birde burdaki renkdaslarimin yorumlari açıkçası gözümü acayip korkuttu.
Benim de aynen öyle.Ancak buradaki renktaşlar Fülker ile rekabet edebilecek kapasitede bir takım olduğumuza da değiniyorlar.Bir yandan lig şampiyonluğuna inanan arkadaşlar var.Bu kapasitedeki bir takım Canaria'dan çekinmemeli diye düşünüyorum.Sonuçta Barca-Real'i geçiyorum Valencia-Laboral seviyesinde bir takım olduklarını ben şahsen düşünmüyorum.Niye bu kadar çekindik pek anlam veremedim

Benim de aynen öyle.Ancak buradaki renktaşlar Fülker ile rekabet edebilecek kapasitede bir takım olduğumuza da değiniyorlar.Bir yandan lig şampiyonluğuna inanan arkadaşlar var.Bu kapasitedeki bir takım Canaria'dan çekinmemeli diye düşünüyorum.Sonuçta Barca-Real'i geçiyorum Valencia-Laboral seviyesinde bir takım olduklarını ben şahsen düşünmüyorum.Niye bu kadar çekindik pek anlam veremedim
Gerçekten güzel aciklamsin ama ben bunun ana sebebinin deplasmanlardaki dengesizligimiz bu açık ve net.

Canaria Münihten iyi takım aynı zamanda onlar gibi çabuk dağılacak bir ekip de değil. Açıkçası benim düşüncem dün Bayern maçında oynadığımız gibi oynarsak stres de olmayacağı için o şutlar da girer 20+ bile olabilir. Tabi özellikle Mccollumun şu garip hücumlarına son vermesi lazım, Sinanın maçta ağırlığını koyması lazım. Dün de daha iyi ortaya çıktı aslında:Jerrels yerine daha sağlıklı ve takımı oynatabilen dengeli bir oyuncu almaya imkanımız elverseydi çok rahat tüm takımları forse ederdik

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ganaria da dengesiz zamanı olabiliyor yani yuzde 50 üzerinde üçlük attığıda olabiliyor tam tersine kısır kaldığı zamanlarda onun içindir ki deplesmanlardaki ayarsızlığımız düşünülürse sosyal mecrada ve gs tv de ilk mac için baya bir reklam yapılmalı zira ben 15 in yetmeyecegini düşünüyorum yüksek yuzdeyle oynarlarsa 8 9 bin seyirciyle 20 25 yapabiliriz bu da yetebilir omic ve salin tehlikeli icerdeki maclarinda el göstermek lazım değişerek ve gerekirse kullanilmayan oyuncularla faul yapılarak hız kesmemiz lazım inaniyorum ki 22 nisanda o kupa kalkacak abdi İpekçide
Ayrıca gora bir süpriz yapabilir kazana yaptığı gibi hic belli olmaz

Gran Canaria Acb'de 5.sırada İç sahada 10 galibiyet 2 mağlubiyetleri var, dış sahada 5 galibiyet 7 mağlubiyetleri var, iç sahada yüksek skorlara ulaşıyorlar, üzerlerinde bulunan Laboral, Barcelona, Real Madrid ve Valencia'ya karşı ligde henüz galibiyetleri yok, deplasman performansları iyi değil, son maçta da Cajasol'a 25 sayı farkla kaybettiler. İspanya Kral kupasında finalde Real Madrid'e 85-81 ile kaybettiler...
Eurocup performansları çok iyi ama, 19 maçta 15 galibiyetleri var, ilk grupta Alba Berlin'e deplasmanda 84-71 kaybettiler, yine deplasmanda Ludwigaburg'a 92-89 kaybettiler... 2. turda ilk 5 maçı kazandılar, bizim gruptan gelen Happen Jerusalem'i tam 47 sayı farkla yendiler 108-61, grubun son maçında sahalarında da Strasbourg'a 85-76 yenilerek 5 Galibiyet 1 mağlubiyetle bir üst tura çıktılar ve Limoges ile eşleştiler, deplasmanda 82-65 kazandılar, kendi sahalarında 78-77 kaybettiler ve çeyrek finalde Zielona Gora'nın rakibi oldular...
Çeyrek finalde ilk maçı deplasmanda 93-82 kazandılar, bugünde kazanıp bizim rakibimiz olurlar...
Bence bu turunda kupanında favorisi biziz, ilk maçtada ikinci maçta baş baş geçebilir maçlar, sakin olmakta yarar var, ilk maçı 10 sayı üstü kazanmak bence yeterli olacaktır...

Iceride +10 ile kazanirsak saha avantajinin bizde olmamasini avantaja cevirebiliriz. Zira takimda deplasmani bosver nasil olsa iceride hallederiz dusuncesi hakim, yani bu icsel birsey, ne kadar maca konsantre olmak isteselerde hep kafalarin bir yerinde var bu dusunce. Simdi ikinci macin orada olmasi hem ilk mac motivasyonunu tavan yaptirir, hemde oraya avantajli gittigimizde finale tek mac kalmasindan ve telafi olmamasindan dolayi isimize yarayabilir.

Bırakalım bugün bu turu rahat geçsinler zaten çoğu maçı rahat geçtiler bu onlarda rehavete neden olacaktır.
Burada kararlı bir oyun sergilersek neye uğradıklarını şaşıracaklar ama iş işten geçmiş olacak orada tur atlamak istiyorsak burada çift haneli farklarda bitirmeliyiz maçı.

OYUNCU İSTATİSTİK
GALATASARAY ODEABANK - GRAN CANARİA

attachment.php
attachment.php

Ekli dosyalar

• C-STATS.JPG
    C-STATS.JPG
    48.3 KB · Görüntüleme: 260
  • GS STATS.JPG
    GS STATS.JPG
    46.1 KB · Görüntüleme: 255
Benim aklıma şu fikir geldi. Malum inşallah önümüzde ikitane sahamızda maç olucak. Bunlardan bir tanesi final. Takımızın kurulduğundanberi basketbolda Avrupa da kupa kaldıramadığımızı düşünürsek bizim için çok amaçok önemli maç. Basket takımımız maddi açıdan seneye bütçesi düşcek diyor büyükbaşkanımız !!!

İki maç için bilet fiyatlarını yüksek tutsak takımızı destekolmak için nasıl olur acaba ? 15-20 liradan değil de tribünleri 100 liradansatsak 1 milyon TL ederki iki maç 2milyon eder. En kötü ihtimal 1,5 mio TL lik gelir elde ederiz. Ama tabii ordabayern maçına gelen herkes gelir mi orası şüpheli ?

Geçen yıl sömestrda ailemin yanına döndüğüm dönemde tesadüfen Eurocup gruplarında Banvit'le kendi evlerinde oynadıkları maçı izlemiştim. Vasatın çok altında oynadıkları ve maç boyu geride götürdükleri maçı son periyotta taraftarlarının çoşkulu ve bilinçli!! desteğiyle 10+ bir farkla (tam hatırlamıyorum) kazanmışlardı. Ve ikili averajı Banvit'ten almışlardı. Bizim maçlar hariç taraftarın maça bu kadar etki ettiği çok fazla maç izlememiştim ve o dönem çok saygı duymuştum.
Kısacası turu geçmek için İpekçi'de 15+ fark şart gibi.