Euroleague 2015-2016

Bugün Abdi İpekçi'de olan Olympiakoslular Euroleague'de ilk grup için daha unutulmaz bir akşam yaşayamazdı herhalde. :) Maç sonu Kati Magiko'yu söylemeyip ne yapsın adamlar?
Markoishvili'nin o yapıya dahil olması basketbol sezonuna dair tek üzüntüm.

Paul Davis karşısında kim varsa süpürüyor. Madrid de bitmiş bu arada. Barça real Maccabi bu sene F4 yapamazlar eğer baş altı takımlar biraz zorlarsa

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maccabi yapamaz da Barca Real falan hiç belli olmaz. Daha yolun epey başındayız euroleaguede

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barcelona toparlandı bile, grubunda zirvede şuanda.

Maccabi kan kaybetmeye devam ediyor. Genede 2-3 galibiyetle top16 yaparlar. kendi sahalarında brose ve deplasmandaki sassari - dacka maçlarını kazanmaları büyük sürpriz olmaz.

Real de işler enteresan gerçekten. kalan 4 maçıda kazanmaları olası ama genede Fenerbahçe kendi sahasındaki kızılyıldız ve strasbourg maçlarını kazanırsa 3. bitirecekler grubu.

Mevcut tabloya göre;

A grubunda Fenerbahçe-khimki-real ve strasbourg top 16 yapar. bayernin evindeki 2 maçı khimki ve real ile. deplasmanda strasbourg a yenileceklerini düşünüyorum, zaten 1 galibiyet de fazlası var fransızların.

B grubunda olympiakos-laboral-cedevita-efes. milanonun dışarıda kalması sürpriz olarak değerlendirilebilir.

C grubunda barcelona ve goranın yerleri kesin gibi, kalan takımlardan kuban da büyük ihtimalle 2. yada 3. sıradan top16 ya gider. karşıyakanın 2 deplasman maçı var, zalgiris ve gora, evinde ise pana-kuban, işleri zor.
barca-kuban-pana-zalgiris. yalnız, ponitka nın euroleague defteri kapanmaz

D grubunda işler karışık, malaga, cska ve sassarinin yerleri net. dacka bu akşam kazanırsa onlarda muhtemelen top16 yaparlar.

Barcelona'da pasqual varken .. Real i takımlar çözmüş gibi artık. F4 için 4 biletin sahibi hiç kesin değil. Ben bu sene Khimki den final bekliyorum.

Real in öenmli oyuncuları, llull, rodriguez, fernandez, reyes geçen sene çok yoğun bir tempodan geçtiler ve 4 kupa kazandılar. Kolay değil yeniden motive olmak.

Brose Basket Trinchieri ile bu senenin süprizi olacak gibiler.
Daçka'da form tutmaya bağladılar.
Son 2 deplasman maçında önce Maccabi sonra da Sassari'yo yendiler.
12 kişilik rotasyonlari da belli oldu hemen hemen.

Ender-Wilbekin
Jamont- Reeding
Emir-Marko-Serhat
Harangody-Bjelica
Semih-Slaughter-Furkan

Mehmet Yağmur, Erbil, Samet Geyik, Ersin Dağlı, Metin Turen, Oğuz Savaş gibi isimler de antrenmanla oyuncuları.

Cska neden pota altına takviye yapmıyor ? Mesela Ante Tomic gibi bir isim Cska'da olsa her takımdan üstün olacaklar,kısalar çok iyi,uzunlar orta seviye,DeColo onlara seviye atlattı

Barcelona güvenilecek takım değil,belki final four yaparlar ama güven vermiyorlar

Malaga,Khimki gibi takımların fiyakası top 16'da bozulabilir

Real evet,toparlanacaktır,yani en azından final four'u görebilirler

Olympiakos bence en iyi takımlardan biriydi fakat Young'un sakatlığı çok kötü oldu

Benim final four adaylarım Cska - Olympiakos - Real Madrid - Laboral Kutxa

Final Cska - Laboral

Şampiyon CSKA

Yani sürpriz adayım Laboral

CSKA´nin bu seviyesi F4 icin fazlasiyla yeterli ve Top16´da ayni sekilde devam edeceklerini düsünüyorum. CSKA´yi F4´de kesin görüyorum.
Ayni sey Olympiakos ve Fenerbahce icin gecerli. Bu takimlar "is kazasi" olmazsa, büyük olasilikla F4 oynlarlar.

Barca yazildigi gibi pek güven vermiyor, ama yukari dogru potansiyel var. Yapabilirlermi, emin degilim.
Madrid Zafer sarhosu ve pek istekli gibi degiler. Herkes kendinde oynuyor.
Laboral, Khimki, Bamberg ve Malaga´nin gercek potansiyeli top 16´da belli olacak. Laboral, Malaga ve Bamberg top 16´da tahminimce ezilir.
Bunlardan 1-2´si Playoff görebilir ama büyük olasilikla ic saha avantaji elinde olmaz ve bu yüzden elenir.

F4 icin Barca, Khimi ve Madrid cekismesi olabilir. Bunlarin arasinda Khimki´yi en ihtimalli görüyorum. Yukarda yazdigim üclü (CSKA, Fener, Oly) büyük olasilikla alir bileti

Benim F4 Tahminim CSKA - Oly - Fener - Khimki

Cska neden pota altına takviye yapmıyor ? Mesela Ante Tomic gibi bir isim Cska'da olsa her takımdan üstün olacaklar,kısalar çok iyi,uzunlar orta seviye,DeColo onlara seviye atlattı

Barcelona güvenilecek takım değil,belki final four yaparlar ama güven vermiyorlar

Malaga,Khimki gibi takımların fiyakası top 16'da bozulabilir

Real evet,toparlanacaktır,yani en azından final four'u görebilirler

Olympiakos bence en iyi takımlardan biriydi fakat Young'un sakatlığı çok kötü oldu

Benim final four adaylarım Cska - Olympiakos - Real Madrid - Laboral Kutxa

Final Cska - Laboral

Şampiyon CSKA

Yani sürpriz adayım Laboral

Hickman ın da dönüşüyle fenerbahçe de f4 adayları arasındaki yerini sağlamlaştıracaktır.
Ama uefa nın gelirlere el koyması ne şekilde etkileyecek göreceğiz.

Rice, Shved , Koponen gibi özel Kısalar, Davis gibi çok özel bi uzunları ve müthiş bir takım kimyaları var. Diğer sutor ve 4 numaraları da atlet ve iyi isimlerden oluşuyor

Ne gariptir ki Anadolu Efes'e şans verenimiz yok,hep bir yerleri eksik bırakıyorlar,çok iyi uzunları var ama 2 ve 3 numarada yetersizler ...

Daçka ne saçma takım. Resmen doğru bir 5 bulamamanın, sürekli rotasyon yapmanın kurbanı oluyorlar. Parayla rezil olma konusunda efesin arkasından gelecek gibiler. Hemen hemen her oyuncu benzer özellikte oktay hoca çok kötü kadro kimyası oluşturmuş. Oktay hoca için üzülsem de( bence bizim basketbolumuz için çok önemli katkısı var onu unutmamak lazım) doğuş grubu ve ibo için iyi oluyor diyorum...

Djordjevic'in performansını Avrupa Şampiyonası yarı finalinden beri sorgulanabilir buluyorum. Panathinaikos'un setleri hayli donuk ve bire birlerle olan denge ritm barındırmıyor. NBA'den dönen Avrupalılarla, Diamantidis-Fotsis'e rotasyonun keyif yerine yük yüklemesiyle de açıklayamayız diye düşünüyorum görüntülerini. Olympiakos'u 2 kez yenmiş olmalarına rağmen Final Four'a dönebilmeleri için şaşırtıcı bir değişim şart ve Yunanistan Ligi'nde de Olympiakos'un sezona dair görüntüsünün belirleyici olması muhtemel.

Belgrad'daki Kızılyıldız-Real Madrid maçını şu kanal ve yayın bolluğunda, ortada Real Madrid'in elenme noktasına gelmesi gibi bir sansasyon da varken izleyememiş olmamıza yuh diyorum son raddede.

Belgrad'daki Kızılyıldız-Real Madrid maçını şu kanal ve yayın bolluğunda, ortada Real Madrid'in elenme noktasına gelmesi gibi bir sansasyon da varken izleyememiş olmamıza yuh diyorum son raddede.
Hem Lig TV'nin hem de NTVSPOR'un aynı maçları vermesinin anlaşılır bir tarafı yok gerçekten. 4 Lig Tv kanalı ve NTVSPOR ile birlikte 5 kanal 4 saatte 2 EL maçı yayınladı. Televizyonculuk başarısı.