Euroleague 2016/2017 Sezonu

Ben resmi yazışmalara bakarım Ayhan Bey.Kapalı kapılar ardında ne konuşuldu, hukuki anlamda gerçersiz hangi anlaşmalara imza atıldı onu bilemem ve spekülasyon yapamam.Resmi anlamda da bu yıl açıklanan konu bir takıma wild verilecek olması ve bunun dün itibariyle Doğuş'a verilmiş olması.Yoksa, Doğuş para vermeseydi bu sene wild card olacak mı , olmayacak mı bu konuya ilişkin resmi bir kaynak yok.Bildiğimiz şey bu yıl bir wild card olacağı önümüzdeki seneden itibaren wild card olmayıp, İspanya'dan bir takıma daha Euroleague'de yer verileceği.Zaten mesele oda değil. Bizim demek istediğimiz Kutay Bey'in ifadesindeki gibi, bütçe ve organizasyon kriterlerine göre seçmek başka bir şey bir takımı sponsorluk kisvesi altında bizzat organizasyona verdiği para için organizasyona dahil etmek başka bir şey.Konunun ne Daçka düşmanlığı ile ne de öfkesi ile ilgisi var. Fenerbahçe'nin A lisansı olmasa ve bu akşam yenilse ve önümüzdeki sene Euroleague'e katılamayacak olsa, ve resmi anlamda wild card olan şu ayrıcalık Doğuş'a verilse o zaman büyük ihtimalle sizde farklı değerlendirme yapmayacaktınız.
Cem abi selam,

Bu sabah Jordi Bertomeu gazetecilerle bir araya gelmiş. Açıkçası ben de bilmiyordum ya da henüz resmi bir kaynaktan okumamıştım ama sabahki toplantıda Daçka ile 2 senelik katılım anlaşması yapıldığından bahsetmiş.

İlaveten yukardaki konudan bağımsız; Haziran sonuna kadar da önümüzdeki sezonun, belki de 2 sezonun F4 ev sahipliğini açıklayacaklarmış. Türkiye de aday ülkeler arasında. Ben seneye Ülker Sports Arena'da yapılacağını düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam Sırbistan da 2018-2019 sezonuna Kombank Arena ile aday. O sezonu da onlara verirler, 2017-2018'e Yunanistan-Litvanya-Rusya üçlüsünden biri sıkışabilir.

Bir de yine açıklamalardan anladığım, bence önümüzdeki sezon tekrardan Euroleague'in formatı değişecek :D

Cem abi selam,

Bu sabah Jordi Bertomeu gazetecilerle bir araya gelmiş. Açıkçası ben de bilmiyordum ya da henüz resmi bir kaynaktan okumamıştım ama sabahki toplantıda Daçka ile 2 senelik katılım anlaşması yapıldığından bahsetmiş.

İlaveten yukardaki konudan bağımsız; Haziran sonuna kadar da önümüzdeki sezonun, belki de 2 sezonun F4 ev sahipliğini açıklayacaklarmış. Türkiye de aday ülkeler arasında. Ben seneye Ülker Sports Arena'da yapılacağını düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam Sırbistan da 2018-2019 sezonuna Kombank Arena ile aday. O sezonu da onlara verirler, 2017-2018'e Yunanistan-Litvanya-Rusya üçlüsünden biri sıkışabilir.

Bir de yine açıklamalardan anladığım, bence önümüzdeki sezon tekrardan Euroleague'in formatı değişecek :D

Bilgi için teşekkürler kardeşim.Baktım bende şimdi sen söyleyince sportando'da gördüm.Madem bağlayıcı bir sözleşmeye imza attılar; wild card diye açıklamayıp, daha önce Armani Milano'ya yaptıkları gibi 2 senelik geçici A lisansı verselermiş o zaman.Önümüzdeki sene, wild card'ın kime gideceğini dün açıklıyorlar.Bu sabah, başkanları, 2 senelik anlaşmamız vardı diyor.Çok garipler gerçekten.

Umarım değişir.Takım sayısının artması şart.

Ben resmi yazışmalara bakarım Ayhan Bey.Kapalı kapılar ardında ne konuşuldu, hukuki anlamda gerçersiz hangi anlaşmalara imza atıldı onu bilemem ve spekülasyon yapamam.Resmi anlamda da bu yıl açıklanan konu bir takıma wild verilecek olması ve bunun dün itibariyle Doğuş'a verilmiş olması.Yoksa, Doğuş para vermeseydi bu sene wild card olacak mı , olmayacak mı bu konuya ilişkin resmi bir kaynak yok.Bildiğimiz şey bu yıl bir wild card olacağı önümüzdeki seneden itibaren wild card olmayıp, İspanya'dan bir takıma daha Euroleague'de yer verileceği.Zaten mesele oda değil. Bizim demek istediğimiz Kutay Bey'in ifadesindeki gibi, bütçe ve organizasyon kriterlerine göre seçmek başka bir şey bir takımı sponsorluk kisvesi altında bizzat organizasyona verdiği para için organizasyona dahil etmek başka bir şey.Konunun ne Daçka düşmanlığı ile ne de öfkesi ile ilgisi var. Fenerbahçe'nin A lisansı olmasa ve bu akşam yenilse ve önümüzdeki sene Euroleague'e katılamayacak olsa, ve resmi anlamda wild card olan şu ayrıcalık Doğuş'a verilse o zaman büyük ihtimalle sizde farklı değerlendirme yapmayacaktınız.

Aslında konu çok yanlış yerlere gitti. Ben geçen sene için bile Galatasaray olsa daha güzel olurdu Daçka yerine ama kabul edilebilir sebeplerden dolayı olmadı demiştim. Şimdi de aynı şekilde düşünüyorum. Sadece kuban özeline indirilmesine yazdım yazılarımı. Kapalı kapılar ardında yapılanlara birşey diyemem tabi.

Aslında konu çok yanlış yerlere gitti. Ben geçen sene için bile Galatasaray olsa daha güzel olurdu Daçka yerine ama kabul edilebilir sebeplerden dolayı olmadı demiştim. Şimdi de aynı şekilde düşünüyorum. Sadece kuban özeline indirilmesine yazdım yazılarımı. Kapalı kapılar ardında yapılanlara birşey diyemem tabi.

Neyse hocam Euroleague finali başlıyor.Başarılar.Sizleyim bu akşam.

Grup maçlarından F4 e kadar yazılı ve görsel basın o kadar çok şişirdiki bu takımı anlayamadım. Kadrosunda Nba' den gelip orada neredeyse ilk 5 oynayan 4 oyuncu ve Nba' e büyük ihtimalle gidecek 2 oyuncu olan bir kadronun F4 oynaması hatta finale yürümesi bana göre çok normaldi. Ve yine bu sene Euroleague'deki en iyi kadroya sahiptiler. Dün hakemin itip kakmasıyla toplama takım Laborali zar zor yenince iyice havaya girdiler ama CSK'yı kolay lokma görüp kupa bizim garanti diye havaya girmelerini de anlamadım. Teknik ekibinden taraftarına herkes kupa bizim diye şartlamışlar kendilerini. İkinci yarı çok zor, bir mucize lazım fb için. Olur mu ? Bu kadroyla olabilir ama karşılarındaki de Csk be kardeşim.

Cska oyundan düştü eğer Teodasic yada herhangi biri şapkadan tavşan çıkarmavsa Fener buradan bırakmaz. Ribaundlar ve anlamsız fauller bitirdi Cska'yı.

De Colo'nun kıpırdanması ve Fb losserlığı kupayı Cska'ya getirdi. Son pozisyonda çizgi ihlali gibi bir olay vardı ama çok ortada pozisyondu parmak uclarına bastığı için banaçizgiye basmadı gibi geldi.. Bu arada Dixon çok büyük oynadı son bölümde kendisine yazık oldu.

Keşke dün Laboral maçından sonrada hakemler bugün iyi değildi diyebilselerdi. Laboral'den finali alıp verdiler, bugünde hakemlerin saçma sapan faulleriyle maça tutundular, neyin bıdırdaması bu anlamadım.

İlahi adalet diye bişey varsa böyle anlarda tecelli ediyor. Neyse Fenere helal olsun büyük oynadılar kaybetsem de böyle kaybetmek isterdim.

Evet abi.Maalesef bizim sezon ortasında yaşadığımız oyucu kayıplarından sonra, Euroleague bir takım önlemler aldı.Bunlardan biride,Adem Bey'in söylediği gibi 4m euroluk minimum bütçe. Bunun duyurusunu şu şekilde yaptılar.

Financial Fair Play coming to Turkish Airlines Euroleague next season - Latest - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Teknik detaylarla ilgilenenler açısından, bundan sonraki aşamada yine yönergelerini şu şekilde güncellediler :

http://www.euroleague.net/rs/6dobfc...688d29aaa2/527/filename/2015-16-el-bylaws.pdf 31.sayfa ve devam eden kısımda beklenen ekonomik kriterler ve bu bağlamda istenilen dökümanlar detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Yine, bunların yanında hakeden takımlara bir ön kayıt durumu başlattılar (kesin kayıdın yapılan görüşmeler sonrası yapılacağını açıkladılar) ve katılım öncesi bilgi isteme ve bilgilendirme toplantıları yaptılar.Galatasaray , Doğuş ve Karşıyaka bu sunumu yapmıştı.Karşıyaka bunu çok büyük bir ekiple ciddi bir şekilde yapmıştı :

Euroleague Sunumu Gerçekleştirildi | KSK HABERKSK HABER

Yine, yönergeye bu kriterlere uymayanların disiplin kuruluna sevk edilmesi konusunda yönergeye yeni maddeler eklendi.

Özetle, bizden, bu sene ön kayıt sonrası, bu konuda bir toplantı talep hakları var.Ama, sorun olacak bir durum olmayacaktır.Ama sezon içinde benzer sıkıntılar yaşanırsa, bu sefer çok ciddi cezalar
verebilecek, hukuki alt yapıyı oluşturdular.
Çok teşekkür ederim. Aslında bence bu bizim takımın lehine bir husus.

Türkiye'de faulle haksız şampiyon olurken üç maymunu oynayanlar şimdi hiç ağlamasın. Oohh içimin yağları eridi. Tebrikler Cska'ya. De Colo çok büyük oyuncu.

Iste bu...Tebrikler Cska..Tebrikler Andrey Vatunin baskan ve diger Teodosic...Cska baskaninin en sevdigi klup olan Galatasaray'imiz ile sorunu yok, bir gun konusmamizda su febe sampiyon olmasin diye kendisi ile ayak ustu konusmustum. Galatasaray olamiyorsak Cska olsun sampiyon.

Nando De Colo diyoruz...Krasniyy-Siniyyy samiy silniy..Cska moscow tebrikler bir fanatik Galatasaray'li olarak.

Hadi azize bassana hakem odasini simdi..Basmayan kekeme olsun...

Bu kupayi Turkiye'ye Ergin hocamiz getirecek.Inanalim guvenelim.