Euroleague 2016/2017 Sezonu

3 yılda 100 milyon euro yakın para 2 final four 1 mc clabbe'in foul'le çaldığı şampiyonluk 1'de boğdanoviç'in stepsi ile gelen kupa. Hocamızın ve takımımız kıymetini bilelim arkadaşlar. Bu arada maccabi maçında lamonica'nın bize yaptıklarına gülenlere bu final maçındaki hakemlerde kapak olsun.

Gram üzülmedim.

Şampiyon olduğumuzda tebrik eden tek bir fb li yönetici yoktu yöneticiyi geçtim taraftarda yoktu.
Her yerde çirkefliğini gösteren bir takımı desteklemek zaten saçma geliyor bana.

Sene başından beri yazdım. Tarihin en kötü ve oyuncu kalitesi bakımından vasat olan Euroleague'i idi...
FB bir daha bu kadar kötü bir Euroleague zor bulur. Şampiyon olan takımın pivotu yoktu en basitinden. Bobby Dixon gibi sıradan bir oyun kurucu (kötü demiyorum, yanlış anlaşılmasın) MVP olacaktı....
Ancak yukarıda yazdıklarım FB'nin başarısına gölge düşürmez, tarih asla ikincileri yazmaz bu yüzden unutulup gidecek ancak Türk basketbol tarihinin en büyük başarısıdır.
Bence bu sene bu kötü Euroleague'de kupayı almaları lazımdı. Ama Obra'nın Vesely ısrarı geri dönüşün geç kalmasına neden oldu. Şans her iki takımında farklı yerlerde yanındaydı aslında, gitti, geldi, gitti...
Hakeme gelince, bence çok fazla hakemlik bir şey yoktu.

Size katılmakla beraber bence seneye nba de kadroda oyuncu sayılarının artması, çin liginin iyice popülaritesinin artması ve oyunculara çift kontrat yapma şansı sunarak daha fazla para kazandırması, avrupada ki oyuncu kalitesini daha fazla düşürecek. Tabi bu noktada her takımın doğru yapılanma ile şansı olucak. Bu sene zaten fener özelinden değil; kuban, laboral ve brose üzerinden bakmak gerek olaya. Bu takımlardan ikisi görece olarak düşük bütçe ile final four oynadı bir diğeri ise 5 milyon euro bütçe ile nerdeyse ölüm grubunda final 8 yapıyordu.

Seneye doğru bir yapılanma ve bütçe ile çok emteresan bir sezon olabilir. Eğer hocanın istediği 9 milyon usd civarı oyuncu bütçesi verilirse seneye herşey mümkün.

Sene başından beri yazdım. Tarihin en kötü ve oyuncu kalitesi bakımından vasat olan Euroleague'i idi...
FB bir daha bu kadar kötü bir Euroleague zor bulur. Şampiyon olan takımın pivotu yoktu en basitinden. Bobby Dixon gibi sıradan bir oyun kurucu (kötü demiyorum, yanlış anlaşılmasın) MVP olacaktı....
Ancak yukarıda yazdıklarım FB'nin başarısına gölge düşürmez, tarih asla ikincileri yazmaz bu yüzden unutulup gidecek ancak Türk basketbol tarihinin en büyük başarısıdır.
Bence bu sene bu kötü Euroleague'de kupayı almaları lazımdı. Ama Obra'nın Vesely ısrarı geri dönüşün geç kalmasına neden oldu. Şans her iki takımında farklı yerlerde yanındaydı aslında, gitti, geldi, gitti...
Hakeme gelince, bence çok fazla hakemlik bir şey yoktu.

Türk basketbol tarihinin en büyük başarısı milli takımın dünya ikinciliğidir. Türk oyuncu olmadan kazanılmış ikincilik çok büyük bir başarı sayılmaz Türkiye için.

Türk basketbol tarihinin en büyük başarısı milli takımın dünya ikinciliğidir. Türk oyuncu olmadan kazanılmış ikincilik çok büyük bir başarı sayılmaz Türkiye için.

Doğru söylüyorsunuz, eksik ve hatalı yazmışım. Onu erkeklerde kulüp bazında yazmak istedim. Açıkçası dünkü malubiyetlerine de zerre kadar üzülmedim...

Seneye Kuban ın katılmaması büyük ayıptır basketbolu kalkinacak kulüplerinde önünü kesiyorlar hala bitik zalgris oynuyor tamam ekoller eyvallah da sistemin degismesi lazım .Daçkanın seneye euroligde olup olmaması çok çirkin bir durum üstüne birde bartzokas daçkaya gelecek emek çalmayı farklı bir boyuta taşıdılar .

Çok merak ettim, başarılı bir hocayı transfer ederek emek çalmayı nasıl bir boyuta taşımış oluyorlar ?

Seneye Kuban ın katılmaması büyük ayıptır basketbolu kalkinacak kulüplerinde önünü kesiyorlar hala bitik zalgris oynuyor tamam ekoller eyvallah da sistemin degismesi lazım .Daçkanın seneye euroligde olup olmaması çok çirkin bir durum üstüne birde bartzokas daçkaya gelecek emek çalmayı farklı bir boyuta taşıdılar .
Hocam koçu almalarının nesi yanlış ya :)? Daçka nefretimiz mantığımızın önüne geçmesin

Şiddetle katıldığım bir yorum. Özellikle Zalgris konusunda. Euroleague i geçtim kendi liglerindeki vasat takımlara bile 3 pası üst üste yapamayan bir takım görünümünde şu an. Seneye en az 4-5 kalburüstü transfer yapmazlarsa averaj takımı olacaklar yine. Daçka'da parayı bastırıp emek hırsızlığı yapıyor bana göre.

Zalgiris'in hakkını yemeyelim. Adamlar oyuncu yetiştiriyor. İyi basketbol oynuyor. İzleyene keyif veriyor. :)

Zalgiris'in oyunu Saras ile birlikte daha üst seviyeye çıktı bence. Jankunas, Ulanovas, Hanlan iyilerdi. Lekavicius ve Ulanovas bir kaç yıla Avrupa'da ses getirir izlenimi verdi ki bence Ulanovas bir kaç maçta yıldızlaştı. Real deplasmanındaki seviyelerine biz bu sene hiç bir deplasmanda çıkamadık mesela. En azından isim, gelenek ve temsil ettikleri ülkenin basketboldaki yeri itibariyle EL'de olmayı hak ediyorlar. Saras ile oyun olarak da daha iyi yerlere gelecekler. Şu halimizle onlara bariz bir üstünlüğümüz yok. Kaunas'tan galibiyetle dönmek o kadar kolay değil.

Basketbol kültürleri çok üst seviyede bir kulüp ama başarıya endeksli olması daha önemli birsey bence real deplesmani ekstra bir durumdu realin kötülüğünden kaynaklı onun dışındaki deplesmanlarda sahadan silindiler onlardan çok daha fazla rekabet katabilcek takım mevcut avrupada.

Fenerbahçe'nin Türk basketboluna ne faydası var? Tek bir Türk bile oynamadı doğru düzgün, ki oynasa bile bir ülkenin reklamını ancak milli takımla yaparsın kulüp takımıyla değil, Melih 2-3 dakika oynadı evet ama onuda Obra'nın göstermelik oynattığını düşünüyorum, çünkü bir gün önce yabancı bir gazeteci hiç türkiye doğumlu bir oyuncunun oynamadığını sordu Obra'ya ve aldığı cevap "Bobby Dixon'da bir Türk ve Türk milli takıminda oynuyor" soruyla cevabın zıtlığı malumunuz soruyu soranda bir yabancı bu arada evet avrupada türk takımları şahlandı ama tek bir Türk yok...Obra'nın Türk basketboluna faydası yok ki, zorundada değil gerçi ama alttan alttan Sırp milli takımına oyuncu yetiştiriyor, resmen seneye Türkten çok Sırp olursa şaşırmam.
Bu arada seneye Final four İstanbulda olacak, bir şekilde kendimizi Final foura atarsak taraftarla şampiyon olabiliriz, zor ama imkansız değil, kıyın işte paraya cimrilik yapmayın.

Forum daki çoğu insan gibi fb nin kaybetmesine hiç üzülmedim. Bu hakem hatalarından yakınan Murathanoğlu FB GS maçını anlatırken markoshviliye yapılan faule ilişkin hiç yorum bile yapmamıştı. Ama kimse unutmasın ki Türkiye ye bir Avrupa kupası gelecekse onu da Galatasaray getirir. Başka Takım değil. :) . Ayrıca bazı arkadaşların yazdığı gibi belki de tarihinin en kötü Eurolig sezonuydu. Düşünsenize her sene F4 ün gediklisi takımlar Barcelona ve Real gruptan son anda zorla çıkabildiler. Olympiacos gruptan dahi çıkamadı. Maccabi kendi liginde bile rezalet durumda. Şikeciler bu sene finallerin kaybeden takımı CSKA dan bile kupayı alamadılarsa bundan sonra çok zor işleri.

Fenerbahçe'nin Türk basketboluna ne faydası var? Tek bir Türk bile oynamadı doğru düzgün, ki oynasa bile bir ülkenin reklamını ancak milli takımla yaparsın kulüp takımıyla değil, Melih 2-3 dakika oynadı evet ama onuda Obra'nın göstermelik oynattığını düşünüyorum, çünkü bir gün önce yabancı bir gazeteci hiç türkiye doğumlu bir oyuncunun oynamadığını sordu Obra'ya ve aldığı cevap "Bobby Dixon'da bir Türk ve Türk milli takıminda oynuyor" soruyla cevabın zıtlığı malumunuz soruyu soranda bir yabancı bu arada evet avrupada türk takımları şahlandı ama tek bir Türk yok...Obra'nın Türk basketboluna faydası yok ki, zorundada değil gerçi ama alttan alttan Sırp milli takımına oyuncu yetiştiriyor, resmen seneye Türkten çok Sırp olursa şaşırmam.
Bu arada seneye Final four İstanbulda olacak, bir şekilde kendimizi Final foura atarsak taraftarla şampiyon olabiliriz, zor ama imkansız değil, kıyın işte paraya cimrilik yapmayın.

Ben anlamadım açıkçası bu mesajı. Bazı toplara girmeyeyim diyorum ama..
NBA, belkide en çok Fenerbahçenin canını yakmıştır. Ömer, Semih, Enes, Ömer Faruk, hatta Doğuş da bu listeye eklenebilir nba e gitmesede ncaa lerde oynadığı için. dolayısıyla altyapı olarak çokda kötü değil, hatta Fenerbahçe geleneğine göre oldukça başarılı da sayılır. Bunların dışında burada bazı arkadaşların kadrolarına yazdığı Can Maxim, Berkay gibi ligin vasat-vasat üstü yerlileri de bu altyapıdan çıktı.

Takımda da sadece 1 sırp var :)

Diğer takımlardan haberler:

- CSKA De Colo'ya yıllık 3 milyon euro teklif etmeyi planlıyor.

- Delaney NBA'e gitmek istiyor. Olmazsa ikinci seçenek Çin...

- Barça koçluk görevi için David Blatt ile ilgileniyor.

- Itoudis CSKA ile 2+1 yıllık sözleşme yenilemeye yakın.

- Daçka Bartzokas'ı göreve getirmek istiyor.