Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Arkadaşlar ligimize bu akşam 22:00'den sonra açık kanaldan şifre paylaşımı ile takım alınmayacaktır.

Sadece kişisel iletişim kanallarını kullanarak şifre talebinde bulunanlara şifre verilecektir.

Lige sokulmak istenen takımın puanı ligimizde ilk 200'e giriyorsa bu takım lige alınmayacaktır.

1000 takım olduk. Eğlencesi dışında bu işi ciddiyetle takip etmeye çalışıyoruz.

IsaacCabrera kullanıcısı 7 takımla lige katıldığı için tüm takımları ligden çıkarılmıştır. Kendisi tekrar 5 takımla lige katılabilir.
lebronejames kullanıcısı 15 takımla lige katıldığı için tüm takımları ligden çıkarılmıştır. Kendisi tekrar 5 takımla lige katılabilir.
AlperC kullanıcısı 15 takımla lige katıldığı için tüm takımları ligden çıkarılmıştır. Kendisi tekrar 5 takımla lige katılabilir.
ulugross1989
kullanıcısı 9 takımla lige katıldığı için tüm takımları ligden çıkarılmıştır. Kendisi tekrar 5 takımla lige katılabilir.

Israrla 5 takım üstü takımla lige katılan arkadaşlara tekrar söylüyorum.

Özel olarak şifre isteyenler hariç bu gece 22:00'den sonra lige takım alınmayacak.

Ve fazla takımla girenlerin tüm takımlarını çıkarıyorum.

ozdenyeniyol kullanıcısı 15 takımla lige katıldığı için tüm takımları ligden çıkarılmıştır. Kendisi tekrar 5 takımla lige katılabilir.

Kesinlikle eğlenceli bir organizasyon. Ancak 5 takım eleştirisini ben de yapacağım. 5 takımla katılmak demek 50 farklı oyuncuyla katılabilme şansını veriyor. Bu kadar oyuncunun bir kaç tanesini

aynı takımda yakalasan en kötü ihtimalle bir tane başarılı takımın olur. Keşke maksimum 2 takımla sınırlandırılsaydı

Şu anda net bir karar yok ama birkaç hafta sonra ligdeki takım sayısında azaltma olacak.

5 takım kurmak çok zor oluyor ayrıca. Danışmanlık yaptığımız arkadaşlar da var üstelik. :)

Herkese merhabalar. Yeni Euroleague Fantasy sezonunda herkese başarılar dilerim. Geçen sene olduğu gibi bu sene de başlığı en başından okuyarak herkesin fikirlerinden de faydalanmaya çalıştım takım kurarken. Çoğu kişi güzel kadrolar/isimler yazmış ancak ceplerindeki sürpriz kurşunları sahneye dökmemiş doğal olarak. Ancak özellikle işin üstadlarından gelecekteki doktorumuz Oğuzhan Bey'i pek göremedim sezon öncesi buralarda. Sanırım bu sene sessiz ve derinden ilerlemeyi planlıyor diyerekten kulaklarını çınlatmış olayım :)

Geçen sene fena başlamamıştım ancak fazla ilgilenemeyince erken bırakmıştım. Bu yıl daha fazla ilgilenmeyi planlıyorum vaktim yettiği müddetçe.. Bu sene yeni format oldukça zorlayıcı olacak ve rekabeti arttıracak gibi görünüyor. İşin üstadları haricinde farklı sürprizler görebiliriz, biraz da şans yanımda olursa o sürprizlerden biri ben olabilirim diyerek iddaamı ortaya koymuş olayım :)

Normalde 2 takım kurma taraftarı biriyim bu oyunda ancak bir tane de kumar seviyesinin yüksek olduğu bir takım kurmak oyunun şanındandır. O yüzden bu sene de 3 takım kurarak lige katılıyorum. Takımlardan en azından birini paylaşmak yazılı olmayan kurallardandır. Riski yüksek olan kadromu paylaşarak tekrardan kabuğuma çekiliyorum. Sezon ilerledikçe bol bol değerlendirme yapar sohbetler ederiz kısmetse. Herkese tekrardan bol şans dilerim.

Shane Larkin - Gal Mekel / Coty Clarke - Emir Preldzic - Darius Miller - Will Clyburn / James Augustine - Austin Daye - Jamel McLean - Adrien Moerman

Herkese merhabalar. Yeni Euroleague Fantasy sezonunda herkese başarılar dilerim. Geçen sene olduğu gibi bu sene de başlığı en başından okuyarak herkesin fikirlerinden de faydalanmaya çalıştım takım kurarken. Çoğu kişi güzel kadrolar/isimler yazmış ancak ceplerindeki sürpriz kurşunları sahneye dökmemiş doğal olarak. Ancak özellikle işin üstadların gelecekteki doktorumuz Oğuzhan Bey'i pek göremedim sezon öncesi buralarda. Sanırım bu sene sessiz ve derinden ilerlemeyi planlıyor diyerekten kulaklarını çınlatmış olayım :)

Geçen sene fena başlamamıştım ancak fazla ilgilenemeyince erken bırakmıştım. Bu yıl daha fazla ilgilenmeyi planlıyorum vaktim yettiği müddetçe.. Bu sene yeni format oldukça zorlayıcı olacak ve rekabeti arttıracak gibi görünüyor. İşin üstadları haricinde farklı sürprizler görebiliriz, biraz da şans yanımda olursa o sürprizlerden biri ben olabilirim diyerek iddaamı ortaya koymuş olayım :)

Normalde 2 takım kurma taraftarı biriyim bu oyunda ancak bir tane de kumar seviyesinin yüksek olduğu bir takım kurmak oyunun şanındandır. O yüzden bu sene de 3 takım kurarak lige katılıyorum. Takımlardan en azından birini paylaşmak yazılı olmayan kurallardandır. Riski yüksek olan kadromu paylaşarak tekrardan kabuğuma çekiliyorum. Sezon ilerledikçe bol bol değerlendirme yapar sohbetler ederiz kısmetse. Herkese tekrardan bol şans dilerim.

Shane Larkin - Gal Mekel / Coty Clarke - Emir Preldzic - Darius Miller - Will Clyburn / James Augustine - Austin Daye - Jamel McLean - Adrien Moerman

Can Bey, ben yeniyim de bir sorum olacaktı..Birden fazla takım kurmak için ayrı hesap mı açmak zorundayız çünkü zaten 500'lük kredi bir takım için gidiyor

Can Bey, ben yeniyim de bir sorum olacaktı..Birden fazla takım kurmak için ayrı hesap mı açmak zorundayız çünkü zaten 500'lük kredi bir takım için gidiyor
Bana sormadınız ama cevaplayayım. Yeni bir hesap açmanıza gerek yok yeni takımlar için. Euroleague tek bir hesapla 15 takıma kadar kurmamıza izin veriyor. Ama bizim forumun ligine en fazla 5 takımla katılabiliyoruz.

Kesinlikle eğlenceli bir organizasyon. Ancak 5 takım eleştirisini ben de yapacağım. 5 takımla katılmak demek 50 farklı oyuncuyla katılabilme şansını veriyor. Bu kadar oyuncunun bir kaç tanesini

aynı takımda yakalasan en kötü ihtimalle bir tane başarılı takımın olur
. Keşke maksimum 2 takımla sınırlandırılsaydı

yok hocam öyle birşey :)

GSBASKET liginde 1127 takım olmuş :eek:o
Senelerdir oynuyoruz, hiç bu kadar katılım olmamıştı. Umarım sezon sonuna kadar kopmalar olmaz da heyecan devam eder.

yok hocam öyle birşey :)

Hocam, 50 tane oyuncudan başarılı olanların bir kaç tanesini aynı takımda tutturamıyorsan diyecek bir şey bulamıyorum :)

Ha diyeceksin ki sen de 50 tane oyuncuyla oyna, sen de başarılı ol. Ancak o zaman da çok tadı olmaz. Mühim olan 10 tane oyuncudan en başarılı kombinasyonu yapabilmek, doğru riskleri alabilmek.

Çok takımla oynadın mı risk faktörü düşüyor

Hocam, 50 tane oyuncudan başarılı olanların bir kaç tanesini aynı takımda tutturamıyorsan diyecek bir şey bulamıyorum :)

Ha diyeceksin ki sen de 50 tane oyuncuyla oyna, sen de başarılı ol. Ancak o zaman da çok tadı olmaz. Mühim olan 10 tane oyuncudan en başarılı kombinasyonu yapabilmek, doğru riskleri alabilmek.

Çok takımla oynadın mı risk faktörü düşüyor

Bence bu oyunu biraz oynayıp deneyim kazanın. 50 oyuncunun başarılı birkaç tanesini aynı takımda tutmak zaten mesele değil ki. Başarılı 8-10 tanesini aynı takımda tutmak için uğraşıyorsunuz.
Yani 50'de 3 oyuncu bulmak değil, 50'de 8-10 tutmak gerek aynı takımda. Onun için hesabınız yanlış. 3 oyuncu bulmak da ne var? Alırsınız de colo'yu, lull'u, udoh'u, langford'u, bourousis'i etti mi size 5.
Ama geriye 5 oyuncu için 100 kredi kalır size.

Onun için biraz deneyim kazanın bence. Başarılı 10 oyuncu bile bulurum ilk hafta size 220 yapacak takım. Ama kredisi 800 falan eder.

Sizin 500 krediniz var. 50'lik 40'lık oyunculardan başarılı 8-10 bulmak zorundasınız.

Oyunu zorlaştıran bu zaten. Geçen sene gslion diye bir hesap vardı bilmem bilir misiniz? 10 ayrı hesap açmış. 15 takımdan 150 takım kurmuş. Ama kendisi ilk 10'a giremedi:)

Bu işler öyle kolay değil Burak Beyciğim yani.