Felipe Melo de Carvalho

ben başkanın Melo'dan istediği indirimi anlamıyorum,bu takımın en iyi yerini(Selçuk,Melo) niye bozmaya çalışıyorlar,bu adam juve'de kötü bir sezon geçirmiş ve italyada diego'yla beraber yılın bidonu seçilmişken adama bu paraları vermişsin,adam burda kariyer sezonunu geçirmiş,sen adama diyorsunki ücretinde indirime git niye gitsin?

ben başkanın Melo'dan istediği indirimi anlamıyorum,bu takımın en iyi yerini(Selçuk,Melo) niye bozmaya çalışıyorlar,bu adam juve'de kötü bir sezon geçirmiş ve italyada diego'yla beraber yılın bidonu seçilmişken adama bu paraları vermişsin,adam burda kariyer sezonunu geçirmiş,sen adama diyorsunki ücretinde indirime git niye gitsin?

sadece basketbolda degil futbolda da rahat batıyor da ondan...

Allah seni benim paramı değerlendireceğin bir kurumun başına falan geçirmesinde gerisi önemli değil:)

Yahu geçen yıl adama sadece 1 yıl için düzenini boz, Brazilya'da anlaştığın kulübü salla,hemen gelsin, sene sonuda beğenilmezse hiç masrafsız postalayabileceğimiz bir şekil için normalde vereceğinden daha fazla para verdik. Ve bu süreçte bize takımından kaynaklı maliyeti 1,5 milyon avro idi.

Şimdi ise min. 7 milyon avroluk bir bonservis, min. 3 yıllık kontrat mevcut. e bu adam ağır bir sakatlık geçirdiğinde, iyi oynamadığında, form düşüklüğü geçirdiğinde,takım içinde huzursuzluk çıkardığında yollama şansın, parasını ödememe şansın kalmıyor kulüp olarak. Dolayısı ile geçen yıl ödenen 5 milyon avro düşünülüp indirim isteniyor bunuda Melo'dan önce bu şekilde bu kulübün taraftarı yadırgıyorsa zaten diyecek bir şey yok. Ama eğitim şart.

bu adamım bonservisi zaten belliydi,ne yani o zaman Real Ronaldo'ya seni 90 milyon euro'ya aldık, sanada cüzzi bir rakam verelim desin:)Eğer Melo indirim talebini kabul etmezse ve bizde Melo'yu tutmazsak,o zaman onun yerine alacağımız oyuncuya daha az paramı vereceğiz,adam zaten bize uyum sağlamış ve kaliteli bir oyuncu,Örneğin ben beğenmesemde birara ismi geçen Diarra'yı daha ucuzamı alabiliriz.

Aykut, nacizane tavsiyem ticaretten uzak dur derim :)

1 yıllık kiralıkken tek riskimiz 1,5 milyon avro ve Melo'nun 3.3 milyonluk garanti ücretiydi.

Şimdi ise min.7 milyon avroluk bonservis+ 4 * 3,3 milyon avroluk kontrat bedeli ve Melo'nun transferleri sonrasında gösterdiği form düşüklüğü ihtimalinin riskini alıyoruz.

Burada GS'ın menfaatleri daha büyük bir ipotek altına giriyor ve bu şartlarda kendi açımızdan iyileştirmeler istemek, hatta bunu yapmak bu yönetimin başlıca mesuliyetidir. Orada GS'ın parasını en iyi şekilde kullanmak için duruyorlar ve o pozisyonda Melo'ya bonservis bedeli hariç sadece 1 yıl için 5,5 milyon avro yıllık ödemek üstelik bunu 3-4 yıllık bir kontratla uzun vadeli risk haline getirmek bu iş tanımının dışında kalan bir harekettir.

Robben'de şu anda Melo ile aynı pozisyon oyuncusu olduğunu,karşılaştırmalarda kullanıldığını yeni öğrendi Oğuzhan.

Arkadaşım sen neden herkesin yorumuna "maydanoz" oluyorsun kaba tabirle.Biz bunu yapınca gsbasket yönetimi hemen ya mesajlarımızı siliyor ya da ceza veriyor.Senin bir ayrıcalığın var sanırım bu kadar kuralları çiğneyip de mesajların silinmediğine ve ceza almadığına göre.

Belki bilmiyorsundur hatırlatayım."Herkes başlıkta kendi yorumlarını yazsın lütfen."Bu kadar basit.

Doğan,yönetici arkadaşlar Galatasaray'ın menfaatlerini düşünsünler tamanda,senin anlamak istemediğin Melo'nun yerine alacakları oyuncunun maliyeti dahamı düşük olacak?O kalitedemi olacak?Sende biraz futbolcu gibi düşün sen kariyer sezonunu geçiriyorsun,sana ücretini indir diyorlar sen ne dersin?Eğer yönetim Gs'yın menfaatini düşünüyorsa sezon başında vermeseydi o paraları.Şuan tranferi gündemde olan Hamit(beğenmen) ortada dönen paralar ortada …

Doğan,yönetici arkadaşlar Galatasaray'ın menfaatlerini düşünsünler tamanda,senin anlamak istemediğin Melo'nun yerine alacakları oyuncunun maliyeti dahamı düşük olacak?O kalitedemi olacak?Sende biraz futbolcu gibi düşün sen kariyer sezonunu geçiriyorsun,sana ücretini indir diyorlar sen ne dersin?Eğer yönetim Gs'yın menfaatini düşünüyorsa sezon başında vermeseydi o paraları.Şuan tranferi gündemde olan Hamit(beğenmen) ortada dönen paralar ortada …

Yahu şu anda Melo'ya verilecek para ile biraz iyiside, dengide bulunabilir bu kadar uğraşılmasının sebebi zaten Melo'nun iyi performansı ve ligi,takımı,hocayı tanıyor olması. Ancak alınacak tek oyuncu Melo dahi kalsa yine pazarlık yapılır, yapılmalı. Diyorum ya adamı geleceği hakkında hiç bir plan şansı olmadan 1 yıllığına alırken vereceğin para ile 4 yıllık garanti kontrat verirken alacağı para farklı olacak, eşyanın tabiatı bunu gerektirir zaten.

Basit ticarette dahi bu geçerlidir tek bir ürün alırken ki fiyat ile çok ürün alırken ki fiyat aynı olmaz, kimsede çıkıp ozaman 'tek bir tane alırken o parayı vermeseydin yea' demez.

Melo ile Hamit'in Türkiye piyasası asla bir olamaz zaten. Zira Melo'da bir aksilik olursa onun yerine alternatifi 190 ülkeden aramak şansın var. Ancak mevcut yerli sınırlaması düşünüldüğünde Hamit için bu ihtimal yok. Arada farkı Hamit'in büyük oyunculuğu değil pasaportundaki milliyeti belirliyor.

Ve sonunda kavuştuk oyuncumuza..

Felipe Melo de Carvalho Galatasaray'da

Galatasaray Sportif A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği açıklamada Juventus Football Club S.A. oyuncularından Felipe Melo de Carvalho'nun geçici transferi için anlaşmaya vardığını bildirdi.

Galatasaray Sportif A.Ş.'nin KAP'a gönderdiği açıklama şu şekilde:

Felipe Melo de Carvalho'nun Juventus Football Club S.A.'dan satın alma opsiyonlu olarak geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Oyuncuya 2012-13 sezonu için net 2.900.000 EUR sabit transfer ücreti ve maç başına 25.000 EUR ücret ödenecektir. Juventus Football Club S.A.'ya geçici transfer bedeli olarak 1.750.000 EUR ödenecek olup, Galatasaray'ın 30.4.2013 tarihine kadar bildirilmek kaydıyla 6.500.000 EUR bedelle oyuncuyu satın alma hakkı vardır.

Galatasaray Sportif A.Ş.

Benim bunca süreçten ve kiralık gelişten sonra çıkardığım sıkıntı Melo'da falan değilmiş. Melo öyle ya da böyle indirimini yapmış, ki eğer uzun bir sözleşme olsaydı muhtemelen daha da fazla bir indirim yapmış durumda olurdu. Sorun Juve'nin bonservisi vermesi ile alakalıymış. Ve böylece Melo taraftarı kullanıyor, Melo paragöz lafları da çöpe gitmiş oldu.

melo'cum cidden 3 ay tatilde saglam yatmışsın...

orduspor maçında ceza sahası içindeki müdahalesi de bariz penaltıydı.şampiyonlar liginde o tip pozisyonlara gözü kapalı çalarlar