Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu

Burak ELMAS isimli yönetici, en büyük transfer için Terim diyor ancak anlamadıkları ve takip etmedikleri apaçık bir gerçek var ki: En büyük transfer Mahmudi'dir çünkü ligden düşme pozisyonuna ve zihinsel iflasın göbeğinde olan takımı 3 maçta süratle toparladı, basketbol taraftarına umut verdi ve takımda kazanabilme güdüsünü ihya etti!

Peki Terim öncesi Galatasaray hangi pozisyondaydı, 2. ve liderle de sanırım aynı puan farkı vardı...

Şu basketbol takımına ve ekibine ne zaman hangi yönetici sahip çıkacak; futboldan başka profesyonel olan bir de basketbol kültürü var hem de daha sadık ve gerçek spor taraftarıyla...

Buna katılmıyorum. Birçok taraftar için futbol basketboldan daha önemlidir buna ben dahil. Kimse basketbol başarılarıyla övünmez veya şampiyon olunca alay etmek için "baskette ne koyduk size" demez. Benim için bu senenin tüm spor branşları arasında en önemli transferi hatta Türkiye genelinin en önemli transferi. Gelişi, gidişi, yaptığı her hareketi olay olan, milyonlarca taraftarın sevdiği, taptığı bir hocayı 4 sene sonra 4. defa getirdik. Ve şu an ligde 3/3 yaparak devam ediyoruz. Zaten taraftarlar bu kadar kenetlenmişse bu Fatih Terim'in getirilmesi sayesindedir. Tudor devam etseydi böyle bir sinerji olmayacaktı ve muhtemelen geçen hafta Kayseri deplasmanında kaybederek lige çoktan havluyu atmıştık. Bu sene şampiyon olmak demek yaklaşık en az 200-250 milyon TL demek. O yüzden futbolda lig şampiyonluğu mu baskette Avrupa şampiyonluğu mu deseler ben ilk seçenektekini tercih ederim.

Buna katılmıyorum. Birçok taraftar için futbol basketboldan daha önemlidir buna ben dahil. Kimse basketbol başarılarıyla övünmez veya şampiyon olunca alay etmek için "baskette ne koyduk size" demez. Benim için bu senenin tüm spor branşları arasında en önemli transferi hatta Türkiye genelinin en önemli transferi. Gelişi, gidişi, yaptığı her hareketi olay olan, milyonlarca taraftarın sevdiği, taptığı bir hocayı 4 sene sonra 4. defa getirdik. Ve şu an ligde 3/3 yaparak devam ediyoruz. Zaten taraftarlar bu kadar kenetlenmişse bu Fatih Terim'in getirilmesi sayesindedir. Tudor devam etseydi böyle bir sinerji olmayacaktı ve muhtemelen geçen hafta Kayseri deplasmanında kaybederek lige çoktan havluyu atmıştık. Bu sene şampiyon olmak demek yaklaşık en az 200-250 milyon TL demek. O yüzden futbolda lig şampiyonluğu mu baskette Avrupa şampiyonluğu mu deseler ben ilk seçenektekini tercih ederim.

Benim için basketbol, futbolun önünde olmasına rağmen söylediklerine aynen katılıyorum.

Galatasaray'ın Terim gelmeden önce puanı liderle aynı olabilir ama 10 puan farktan bu hallere düşmüştü takım. Gs basketbol takımı nasıl gelene geçene yeniliyorsa futbol takımı da yavaş yavaş o kafaya girmişti ve çıkacak gibi de değildi. İş oyuncuları işin içine sokmaksa çöp gibi gözüken yedek kulübesinden en yüksek verimi almaya başladı Fatih hoca.
Ha benim gözümde basketbol daha kıymetli futboldan. Oktay hocam da çok iyi toparladı çok kısa zamanda. Umarım her iki branşımız da hak ettiği yerlere gelirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yolsuzluğu görmezden gelmekte bir büyük hatadır ve hatta suç ortağı eder sizi de. Dursun Özbek yönetiminin yaptığı tüm işlemler araştırılmalı ve ne yapılması gerekiyorsa derhal yapılmalıdır.
Yellow Friday diyerek taraftarın cebindeki üç beş kuruşu almaya çalışmadan önce şu kamuoyunu bir bilgilendirmek gerekmiyor mu?
Not: Bir gazeteci çıkıp 5 milyon euro'luk yolsuzluk haberi yapıyor, yöneticilerden bir ses yok. Neyi bekliyorsunuz?

Bu Başkan da fos çıktı. Başkana göre "N'diaye'nin bizdeki sözleşmesinde bir sorun yokmuş." Böyle bir sözleşme bu zamana kadar hangi transferde olmuş sayın Başkan? Kimseye beş kuruş verme ne hikmetse, N'diaye'nin gelecek yıllara sair üç adet 750.000 Euro'sunu peşin öde. Kimse haketmediği bir ücreti bu şekilde alamaz.
Kimseyi korumayın. Yoksa acınacak duruma düşeriz. Yazık...

Sizce sorun olmayabilir, burada çok ciddi soruşturulması gereken bir konu var. Biz yapmayalım da SPK veya devlet mi yapsın?
spk 'da bir şey yapamaz. şimdi bu sözleşmede 3 taraf var futbolcu-a klubü - b klubü.
futbolcu a klubünün lisanlı oyuncusu. b kulübüne satarken diyor ki şu kadar ve şu kadar da bonus olsun ardından da futbolcuya gidiyor diyor ki sen de yeni kulübünden alacağın maaşın bir kısmını bize öde. futbolcu zaten 5 kazanırken 20 kazandığı için dünden razı ve kabul ediyor.
ha eğer n'diayenin maaşı şişirildiyse ve uefa'yı kandırmak için bonservisin belirli bir kısmı bu şekilde aktarıldıysa o zaman araştırılmaya değer.

Mahmut Recevik GSTV'de konuk olduğu programda büyük sponsorluklar bulacaklarını söylemişti. Mustafa Cengiz de TRT Spor'da katıldığı programda Fenerbahçe'nin ismini vererek, onlarınki gibi bir sponsorluğu sağlayacağız demiş. Umuyorum bu iddialı söylemlerin altını doldururlar. Umuyorum işin sonu, Dursun Özbek'in "Tarihin en büyük sponsorluğunu yapacağız" söylemi gibi yalan olmaz.

[video=youtube;YvYE4g3P_FI]https://www.youtube.com/watch?v=YvYE4g3P_FI[/video]

GS basketbolda dibe vurmuş zaten. Sene yönetim 6-7 milton euro bütçeyle, iyi bir takım kursa, ödemeleri düzenli yapsa, takım ligde ve Eurocupta iyi gitse, herkes bu yönetimi başarılı sayacaktı zaten. Şimdi yönetim bu açıklamalrla beklentiyi yükseltiyor. Büyük bir riske giriyor.

İnşallah ne yaptıklarının farkındadırlar.

Bu yönetimi seçim öncesi çok destekledim,basketbolla ilgili verilen sözler tutulmazsa istifa etmeleri için daima eleştiririm.Benim gözüm basketbol şubesinin üzerinde,şubeye yine acı çektiren olursa muhalefet olurum.Şimdilik destekçiyim,daha yeniler,umarım başarılı olurlar.

Kulübü hortumlamışlar resmen rezalet. Gerçi herkes biliyordu yapılanları ama 3 maymunu oynadı GS'liler. Yumurta dayanınca anca sesleri çıktı. Yeni başkanın açıklamaları eski yönetimin rezaletlerinin sadece bir kısmı. Ne yazık ki halimiz içler acısı.

Şu adamın fikrini mikrini almayın artık, dursunun ne işi var hala kameralar önünde mikrofonda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mustafa Başkan güzel konuşuyor ama ne icraat yapmış ben anlayamadım. Kendinin yaptığını sandığı Yellow Friday, loca satışı gibi işleri, taraftar zaten Fatih hoca ve takım için yapıyor. Tek iyi yanı, bir icraatı olmadığından zarar etmememiz.
Okan Böke'de kadın basketbol takımını şampiyon olunca istanbul'da karşılayacakmış. Bize takımın yanında olacak yönetici lazım, havaalanında değil.

Yüksek müsadeniz ile bir sual sormak isterim.

Ocak'ta gelen yönetimin Nisan ayına kadar neler yapmasını bekliyordunuz, yani gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Tabiki Ali Bey, Şahsen bir yönetimi degerlendirirken "Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz" prensibini uyguluyorum. Fatih Terim büyük bir dalgakırandır GS için. Ne insanlar kendini adam sandı onun gölgesinde. Şu anki yöneticilerde o gruptan maalesef. Bir Fikret Orman'a bakıyorum bir A.Yıldırım'a adamlar canla başla kaynak yaratıyorlar. Adam gidiyor düşmanıyla sponsorluk anlaşması yapıyor daha ne olsun. Bizimkileri dinledim bugün aklımda kalanlar şunlar maalesef " ben power point bilmem, 1 gün çalıştım bu sunum için, ibrahim bey beni eleştirecek". Büyük GS'nin değilde sanki kanarya sevenler derneğinin genel kurulunu icra ediyorlar.

Son düzenleme:
Bize gerekli başkan profili bence şudur.
1. Faruk Süren gibi vizyoner,
2. Ünal Aysal gibi enternasyonel,
3. Adnan Polat gibi fedakar,
4. Ali Uras gibi devrimci,
5. Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak gibi hesapsız kitapsız kulübü seven,
6. Metin Oktay gibi karakterli.
Var mı böyle biri diyorsanız eğer, benim başkanım Fatih Terim'dir. Konumu ne olursa olsun bu kulübün başkanı da sahibi de odur. Bu yönetim onun muhasebe işlerini yapar ancak. Saygılarımla.

Türkiye'nin en büyük spor kulübünün futbol şubesinin ilk transferi Muğdat, basketbol şubesininki Erolcan Çinko. Vizyoner yönetim kurulumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Durmak yok arkadaslar, şimdiki hedefiniz futbolda Sabri, basketbolda Oğuz Savaş. Sonra kimse tutamaz bizi.

İçimden bir ses ileride Yusuf Günay'ın ismi başkanlık için gündeme getirilir diyor,Dursun Özbek'in başkan olmadan önceki durumunu görüyorum kendisinde,bu benim öngörüm,başkan olur mu ? Umarım olmaz ama adı geçer bence,Mustafa Cengiz istifa ederse veya olağanüstü kongre kararı alınırsa bence Yusuf beyin ismi ön planda olacak

Kaan Kural: GS yönetiminin Oktay Mahmuti ile ayrılış şekli son derece ayıp... Mali bakımdan zor durumda oldukları için hedef şaşırtmaya çalışıyorlar. Ama bu, kulüp nezaketinden uzaklaşmayı gerektirmez. Oktay Mahmuti'ye bir teşekkür edilmeliydi. Mahmuti sezon ortasında gelmese, o takımın düşme ihtimali çok yüksekti.

https://youtu.be/YCCDK78GybU?t=9m57s