Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu

Evet Bilgin Gökberk'in 1,5 sene önce yazdığı gibi önce Fatih Terim gidecek sonra Ünal Aysal gidecek çünkü BizansGS düğmeye bastı.

Aynen dediği gibi dış düşmanlar yetmezmiş gibi sözde GS'li geçinenlerin başını çektiği BizansGS istediğine ulaştı.

Bu ülkede artık spor diye bir şey kalmadı. Keşke büyümeseydim de bu çirkinlikleri görmeseydim.

Çocukken ne başkanın ismini bilirdik ne divan kurulu ne liseli hiçbirşeyin farkında olmadan GS severdik.

Büyüdük ve Kirlendik. Oynanan oyunları görmemek için artık kör olmak gerekiyor.

Son 2 senedir planlı şekilde kulübümüze saldırılar yapılıyor. Bunun başını tabi ki MEDYA çekiyor. Bunu görmek için çok araştırmaya gerek yok dün ki program bile basının kulübümüze nasıl saldırdığının kanıtıdır.

Başka hiçbir kulüp başkanına soramayacağı soruları sordular , çanak tuttular, sinsi sinsi güldüler. Bide bu eski oyuncularımız bize düşman olması var. Küçük Hakan'ın (Mide Bulandırır) sorduğu soruların başkalar tarafından dikte edildiği aşikar. Sabri için sorduğu , Fatih Hoca için sorduğu sorular bunlara örnek.

Bide mesaj yoluyla kendi başkanı karşısında el pençe duran şaklaban soru gönderiyor sunucuda bilerek isim vererek belki bir şey çıkar umuduyla başkana soruyu yöneltiyor.

Dün bir kez daha Ünal Başkan ile gurur duydum sorulara verdiği cevaplar ve duruşuyla.

Ünal Başkanın hataları olmuştur elbette ancak GS başkanlığına yakışan biriydi. Onun vizyonunu çok ararız gibi geliyor bana.

Bundan sonra Futboldan pek ümidim kalmadı. Sene sonu Melo gider, Sino gider, Muslera gider. Sabri , Engin takıma geri döner. Basketbolda bu günleri çok ararız artık. Diğer amatör branşlarda akşam sıralanan kupalar zaten önemsiz şeyler olmasa da olur.

Her kim kendi çıkarları için GS düşmanlığı yaparak önüne kesmeye çalışıyorsa Allah'ın dan bulsun.

Evet hataları oldu mu oldu. Basketbol şubesine sahip çıktı mı çıkmadı ama onun basketbol şubesine yaptığı yatırımı da hiçbir başkan yapmadı bundan sonrası da yapar mı şüpheli . Bence başkanlık süresi başarılarla geçti ve zor bir ihtimal de olsa inşallah yanında doğru isimlerle birlikte göreve devam eder aksi taktirde kesinlikle çok arayacağız Ünal Aysal'ı

Ahmet Bey kulübün borç alacak farkı bahsedilen tutar kadar değil borç şuanda 329milyon $ civarında . ki 3. köprü olduğunda Riva arazisini satsan sadece oradan 400 milyon $ bekleniyor .

Hayri Kozak adlı papyonlu çıkyor tvlere "bence şike yok" diyor. Varsa da bize ne diyor. Yahu sen gidip farklı bir ligde oynamıyorsun ki ? Bunlar nasıl mevki makam sahibi oluyor belli oluyor.

Adnan Polat'a bir mali genel kurulda fenerin branşlarını örnek gösterdiler o da oradaki gibi şubelere sahip çıkan oldu da ben mi elini tuttum dedi. Susup kaldı beyzadeler. Üye yapısı değişmediği sürece bu rezalet devam edecek.
Bülent Tulun gibiler transferlerde akçeli işlere girecek başkanı tehdit eden mektuplar yazacak.

Beklenen son... Aysal'ın gidişini ne taraftar, ne medya, ne de kongre hazırladı. Aysal kendi ipini çekti. İşler yolunda giderken, şahsi hırslarına kapılıp seçime giden; önce yönetim kurulunu, sonra hocayı değiştiren Aysal'ın kendisidir. O dönem herkes, bu yolun sonunun böyle olacağını söyledi; ancak Aysal dinlemedi. Üstelik tüm yapılan hatalara rağmen, ben dahil, taraftarın büyük bölümü Aysal'ı destekledi. Şu ortamda bile kimse gitmesini istemiyor. Buna rağmen Aysal görevi bırakıyor.

Yolu açık olsun. İlk iki sene bize yaşattıkları için sonsuz teşekkürler. Ancak son bir senesi için aynı şeyleri söyleyemem. Umarım yeni gelecek yönetim Aysal'ın hatalarını yapmaz.

Beklenen son... Aysal'ın gidişini ne taraftar, ne medya, ne de kongre hazırladı. Aysal kendi ipini çekti. İşler yolunda giderken, şahsi hırslarına kapılıp seçime giden; önce yönetim kurulunu, sonra hocayı değiştiren Aysal'ın kendisidir. O dönem herkes, bu yolun sonunun böyle olacağını söyledi; ancak Aysal dinlemedi. Üstelik tüm yapılan hatalara rağmen, ben dahil, taraftarın büyük bölümü Aysal'ı destekledi. Şu ortamda bile kimse gitmesini istemiyor. Buna rağmen Aysal görevi bırakıyor.

Yolu açık olsun. İlk iki sene bize yaşattıkları için sonsuz teşekkürler. Ancak son bir senesi için aynı şeyleri söyleyemem. Umarım yeni gelecek yönetim Aysal'ın hatalarını yapmaz.

Aynı düşüncelere sahibiz.
Sizden farklı düşünmüyorum.
Gelecek yönetim umarım güçlü olur.
Adnan Öztürk veyahut Haluk Ulusoy'dan birisi aday olur umarım.
Gelecek Başkan'ın işi çok zor evet.
Ama bu zorluğu atlatırsa efsane olacak bence
Umarim Futbol'dan anlayan,Basketbol başta olmak üzere amatör branşlara önem veren bir başkan ve yönetim kurulumuz olur.

Galatasaray'da olağanüstü kongre öncesi seçim kulisleri yoğunluk kazanırken Ünal Aysal yönetiminden kongre kararı öncesinde istifasını veren Sedat Doğan, hakkında çıkan kongre haberlerine tepki gösterdi.
Başkan adaylığını açıklayan Alp Yalman'ın ekibinde olduğu iddia edilen Sedat Doğan, "Ben, Galatasaray'da en yakın olduğum kişi olan Ünal Aysal'ın ekibinden ayrıldım ve şu anda hiçbir ekiple seçimle ilgili bir temasım olmadı. Alp Yalman Başkanımızı son derece sevip, saymama karşın kendisiyle seçime yönelik en ufak bir görüşmemiz olmadı. Ayrıca ben Galatasaray'ın artık orta nesil ve genç kuşak karışımı olan daha enerjik bir grup tarafından yöneltilmesinden yanayım" ifadelerini kullandı.

Sedat Doğan'ın son cümlesini katılıyorum.
Bence de orta nesil ve genç kuşak karışımı enerjik bir yönetim gerekiyor Kulübümüze.
Bu yüzden Adnan Öztürk ve Haluk Ulusoy'dan birisi başkan olmalı bence.
Şu anda aklıma başka isim de gelmedi. Mehmet Helvacı falan bu kulübü kaldıramaz.

Adnan Öztürk başkan falan olmaz zaten istemiyor. Tek istediği her hangi bir yönetime girmek. Hani mittal sponsor olacaktı.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Faruk Süren ile Ali Dürüst, Fatih Altaylı ve Abdürrahim Albayrak ile birlikte bugün öğle yemeği yiyerek Galatasaray'ın içinde bulunduğu olağanüstü seçim ortamını konuşmuşlardı. Bu gelişmenin ardından Faruk Süren ile Ali Dürüst daha sonra Ünal Aysal'ı adaylığa ikna etmek üzere Akmerkez'deki ofise geldi. Ancak Ünal Aysal, ikiliye olumsuz yanıt verdi.

KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA

Aysal devam etsin, yönetime Süren, Albayrak, Dürüst gibi adamları alsın ve Murat Özyer'i basketbol şubesinden uzaklaştırsın.

Aysal kararından dönmez aday olmazsa destekliyeceği aday Haluk Ulusoy olacak gibi zaten Aysal devam derse ki zor Ulusoy federasyon başkanı olacaktır.

Haluk Ulusoy başkan olsun . Yönetimde Ali Dürüst , Abdurrahim Albayrak, Haldun Üstünel, Hakan Üstünberk gibi isimler alınmalı . Basketbolun başına Hakan Bey geçmeli hala bayan basketbol maçında FB deplasmanına tek başına gitmesi gözümün önünden gitmiyor iyi işler yapmıştı . Ali Dürüst medyayı idare eder konuşmalarıyla, Abdurrahim Albayrak futbolcularla iyi şekilde ilgileniyor ve transferde de ser verip sır vermeyen Haldun Üstünel lazım .

Haluk Ulusoy başkan olsun . Yönetimde Ali Dürüst , Abdurrahim Albayrak, Haldun Üstünel, Hakan Üstünberk gibi isimler alınmalı . Basketbolun başına Hakan Bey geçmeli hala bayan basketbol maçında FB deplasmanına tek başına gitmesi gözümün önünden gitmiyor iyi işler yapmıştı . Ali Dürüst medyayı idare eder konuşmalarıyla, Abdurrahim Albayrak futbolcularla iyi şekilde ilgileniyor ve transferde de ser verip sır vermeyen Haldun Üstünel lazım .

Eğer yönetim o kişilerden oluşacaksa Başkan Ünal Aysal da olabilir.

Ünal Aysal'ın güçlü bir yönetim kurma şansı iyice azalmıştı zaten. Çalışma tarzı yöneticilik için ismi geçenlerle uyuşmuyor.

Galatasaray'da başkan adayı çıkartmak için Faruk Süren ve Ali Dürüst'ün etrafında toplanan gazeteci Fatih Altaylı, başkan Ünal Aysal için çok sert ifadeler kullandı.

Başkan adayı Alp Yalman'a büyük bir çağrıda bulunan Aysal, "Galatasaray için sağlıklı bir yönetim kurulu oluşturamaması halinde Alp Yalman, Sevgili Alp Abim, bu işten çekilmelidir. Ünal Aysal’ı ayıbıyla baş başa bırakmak için" ifadelerini kullandı.

İŞTE ALTAYLI'NIN YAZISI:

Ünal Aysal, Galatasaray’ı getirdiği uçurumun kenarından yavaş yavaş uzaklaştıracak projeye “Evet” demedi. İçinde eski Başkan Süren ve Dürüst’ün de yer alacağı bir yönetimle Galatasaray’ı sezon sonunda sağlıklı bir seçim ortamına götürecek yönetim kuruluna başkanlık önerisine “Hayır” dedi.

Oysa 9 ay sürecek bu yönetimle hem takımlar sezon başında bir kaos ortamına düşmemiş, hem de “sorumlu” başkan adayları hazırlanmak için zaman bulmuş olacaklardı. Aysal buna imkân tanımadı. Ama zaten Aysal iyi niyetli olsa “istifa” ederek 1 ay içinde zaruri bir seçimin düğmesine basmaz ve “Şu tarihte seçime gideceğim, arzu edenler hazırlık yapsınlar” diyerek “adam gibi” davranırdı. Yapmadı. Şu anda tek aday Alp Yalman ve o da “sağlıklı bir yönetim kurulu” oluşturmakta zorlanıyor. Eğer iyi bir yönetim oluşturamazsa, hem kendisini, hem de Galatasaray’ı zor günler bekliyor demektir.

Ve Alp Yalman, Galatasaray’daki parlak ve pırıl pırıl geçmişini bir anda çöpe atabilir. Galatasaray için sağlıklı bir yönetim kurulu oluşturamaması halinde Alp Yalman, Sevgili Alp Abim, bu işten çekilmelidir. Ünal Aysal’ı ayıbıyla baş başa bırakmak için!"

Ünal Aysal seçimde Cemal Özgörkey'i destekleyeceğini açıkladı.

Cemal Bey,genç karizmatik ve başarılı bir sanayicidir. Genç olması bir avantaj olabilir yaşlı Alp Yalman'a karşı. Ama bakalım yönetim kurulunu kimlerden oluşturacak. Mühim olan mesele asıl burası.