Gökhan Zan

700 bin euro.. Klube mail attım bende bütün sezon evimde maç izliyorum.Bana niye yok? 700.000-600.000 bile değil her maça Balkes'ten geliyorum.Gidiş geliş otobüs paramı+kombine paramı versinler o da yeter bana. Servet-G.Zan-Ujfalusi Gerçekten önümüzdeki sezonda kabus olabilir.Ki Fatih hocanın Sabri'yi sağ açıkta değerlendirmesi de muhtemel. Ujfalusi-Servet-Zan-H.Balta defans 4 lüsü ileriye Drogba gelmedikçe önümüzdeki sezonu çöpe atmak demek.
Pardon hocam defansın rezaletine ben de katılıyorum da son cümleyi anlayamadım açıkcası... Drogba gelince defansa ne gibi bir artısı olacak yoksa şöyle mi düşünüyorsunuz Drogba atacak bunlar yiyecek artık hangisi kazanırsa ? :)

Gökhan Zan'ın kesinlikle gitmesini istiyordum ancak özellikle Ersan Gülüm de elden kaçınca alternatif kalmadı da pek yani. O yüzden kalması gayet normal. Umarım geçmiş sezonların aksine katkı verir adam akıllı..

Doğum günüymüş sanırım, soyunma odasında pasta kesiyorlardı. Heralde sünnet yıl dönümü değildir. :D

Doğum günün kutlu olsun be Gökhan, ekürin gibi takımda görmek istemesem de ondan farklı olarak seviyorum seni..

Gökhan Zan oynamasın da orda kim oynarsa oynasın.
Ben gerçekten bu adama tahammül edemiyorum..
Nereye gitse o takımı mahvediyor.
Beşiktaş o varken hep başarısız oldu.
O geldiğinden beri Galatasaray'ın da hali ortada.
Bu yıl bile daha 2 maçta 3 gol yedik.
Yani belki batıl inanç olacak ama, ben Gökhan Zan bu takım oynadığı sürece Galatasaray'ın şampiyon olamayacağını düşünüyorum.

Gökhan Zan oynamasın da orda kim oynarsa oynasın.
Ben gerçekten bu adama tahammül edemiyorum..
Nereye gitse o takımı mahvediyor.
Beşiktaş o varken hep başarısız oldu.
O geldiğinden beri Galatasaray'ın da hali ortada.
Bu yıl bile daha 2 maçta 3 gol yedik.
Yani belki batıl inanç olacak ama, ben Gökhan Zan bu takım oynadığı sürece Galatasaray'ın şampiyon olamayacağını düşünüyorum.
Beşiktaş şampiyon olduğunda Gökhan kaptandı.

Evet 2009 da Beşiktaş'taydı O benim aklımdan çıkmış.

Ama baktım şimdi.Beşiktaş'ta 6 yılda 1 şampiyonluk.
O yılda Galatasaray devrede yoktu şampiyonluk yarışında.
Bana Gökhan Zan denildiğinde aklıma hiç futbolcu gelmiyor nedense.
Zaten o Beşiktaş'ta oynarken de sürekli sakattı.
Kesinlikle futbola yeteneği yok.
Servet onun yanında çok çok daha iyi bir oyuncu.
Dün yine onun hatası yüzünden puan kaybedecektik, belki de yenilebilirdik.
İlla hata yapıyor, Mustafa Sarp'la beraber onu da göndermeleri lazımdı.
Ama ne de olsa milli oyuncu (!)

O pas hatasını yapmasına acayip üzüldüm,Gökhan-Ujfa ikilisinin Servet-Ujfa ikilisinden çok daha iyi olacağına inanıyorum ama bu hatanın da etkisiyle Servet iyileştiği anda yedek kulübesine doğru yol alır.

Ben de Gökhan'ı Servet'e bin defa tercih ederim. Servet'in bu savunmada Gökhan'ın yerine oynaması için ne gibi bir özelliği var anlamıyorum. İkisi de kötü olarak nitelendirilebilir kabulümdür fakat Gökhan'ın ayağı çok daha düzgün ve pas atarken bilinçli atıyor..

Ben Servet'i savunuyorum diye de anlaşılmasın.
İkisi de kötü..
Bana göre Gökhan daha kötüdür, sana göre Servet ama ikisi de kötü işte.
Biz nasıl 2 maçta 3 gol yeriz?
Üstelik rakip top oynamıyor ama ilk akınları gol oluyor.
Biri bana bunu anlatabilir mi?
Bizim artık dandik hataya sabrımız var mı?

Yalnız katılmadığım bir nokta var Gökhan tam olarak kötü değil vasat belki biraz altında bir oyuncu.
Servet ise vasatın üstü avrupa standartlarında dahi iyi denilebilecek bir oyuncudur. Bu oyunculara iyi yada kötü derken biz neyi hesaba katıyoruz acaba özellikle Servet öznelinde geçerli bu sorum.

Karakter mi? İnsanlık mı? Takıma olan duyarlılığı mı? Ben bu iki isimden de beklemiyorum bunları artık o pembe gözlükleri çıkardım ben. 27-28'inden sonra bu formayı giymiş öncesinde bir çok geçmişi olan bir oyuncudan bunları beklemiyorum, sizde beklemeyin.

Bunların haricinde olaya dönersen Servet iyi bir defans oyuncusu ve yerli olduğu için seçeneğin olmayan bir oyuncu. O halde onun yanına alacağın sınırsız sayıda seçeneğin olan yabancıya karar veririken Servet'in zayıf olduğu alanları düşüneceksin. Bunu yapmıyorsakta Servet'e boşu boşuna küfrederiz hani tamam hak ediyor edelim rahatlıyalım ama bu kadar yani boşu boşuna olur bütün tepkiler zira adam bu, malzeme belli, yapabildikleri belli, değişmez olduğu belli, yanında iyi bir partneri varken yaptıkları belli biz buna göre hareket etmiyorsak adama 'AMA' diyecek hakkı veriyorsak ozamanda susup desteklemek gerekli diye düşünüyorum şahsen.

Yazdıklarımın hepsi malesef Hakan Balta içinde geçerli tek bir kişi için değil.

Katılmıyorum yani bütün oyunculara pozitif baktığıma katılmıyorum. Ne Gökhan'a ne Balta'ya yada kötü oynadıkları şu dönemde çok çok sevdiğim Kazım'ada Baros'ada pozitif bakmıyorum.

Ancak Servet'in iyi bir defans oyuncusu olduğunu düşünüyorum inatla.Onun partnerini doğru seçmek lazım çünkü iyi bir defans olarak onu görmem her şeyi yapabilen bir defans oyuncusu olduğu anlamına gelmiyor.

Balta'yada olumlu değilim. Öncelikle bir beg için oldukça yavaş ve hücum yönünün kısır olduğunu düşünüyorum ama dönüp yerli oyuncu pazarına bakıncada ondan daha iyi 1 isim belki sayılır oda tartışma yaratır yani herkesin mutabık olduğu bir sol beg söylenemez. O yüzden önündeki adamı en uygun şekilde seçip yerine daha iyisi alınana kadar destek olunması taraftarıyım. Çünkü öyle yada böyle biz bu adamlara en erken Ocak'a kadar muhtacız.

Barosun kotu olduguna katilmiyorum Barostan Drogba rolu istenirse tabiki basarisiz olur.Baros ileride cogalan ve bol gol pozisyonuna giren takim santraforudur.Herkesinde belirttigi gibi 4-4-2 santraforu.Defansimizda Servet ve Gokhan Zan cok kotu.Hakan Balta vasat.Bu yuzden stoperde Ceyhun,Semih ve Hakan Balta alternatiflerinide gozden gecirmeliyiz.Caglarinda cok kotu olmasi stoperde Hakan Balta ihtimalini azaltiyor.Ebouyenin yerini oynatmadan sagbeke oturtmaliyiz.Orta saha ve ileride fazla problemimiz olmaz sadece formsuz donemleri olabilir oyuncularin.Defans sorunu birincil olmali.Kolay gol yememeli bu takim.

ayağı düzgün falan diye servete tercih edelim dedik hep de adamda kafa yok, futbol bilgisi yok.. valla gün geçtikçe nefret ediyorum adamdan.. salakça bir hareketiyle topu/adamı kaçırışıyla kalecimiz atılıyor, eskişehir maçında da bir sürü hata yaptı gene, adamını kaçırdı falan.. tahammül sınırlarını zorluyor.. terim semih kayayı neden düşünmezki acaba ya da en kötü ihtimal ceyhunu..

Fatih terim Gökhan zana bayıla dursun ben genç yaşta bu adam yüzünden kalp krizi geçirmekten korkuyorum..top ayağına her geldiğinde bir adam bas bas bağırırmı ben şimdi hata yapıcam diye..Rakip forvet basmıyor bile gökhan zana nede olsa bana pas atar diye..

Barosun kotu olduguna katilmiyorum Barostan Drogba rolu istenirse tabiki basarisiz olur.Baros ileride cogalan ve bol gol pozisyonuna giren takim santraforudur.Herkesinde belirttigi gibi 4-4-2 santraforu.Defansimizda Servet ve Gokhan Zan cok kotu.Hakan Balta vasat.Bu yuzden stoperde Ceyhun,Semih ve Hakan Balta alternatiflerinide gozden gecirmeliyiz.Caglarinda cok kotu olmasi stoperde Hakan Balta ihtimalini azaltiyor.Ebouyenin yerini oynatmadan sagbeke oturtmaliyiz.Orta saha ve ileride fazla problemimiz olmaz sadece formsuz donemleri olabilir oyuncularin.Defans sorunu birincil olmali.Kolay gol yememeli bu takim.

Arkadaşlar rakamlara çok takıksınız. Önemli olan 4-4-2, 4-2-3-1 filan değil. Önemli olan ilerde çoğalabilmek. Biz ilerde çoğalamıyoruz. Unutmayın Baros gol kralı olduğunda tek santrafor oynuyordu ama arkasında Kewell, Lincoln, Arda gibi yaratıcı oyuncularla oynuyordu...