Juan Pablo Pino

Ben futbolcuğulu hakkında konuşmak istemiyorum geçen sezon ki takımda kim olsa bişeye benzemezdi ha yine kumaşı belli olmaz mı olur ama bana göre yorum yapmak için yeterli değildir. Değinmek istediğim konu oyuncunun taraftara hoş gözükme çabası neden kötü bir davranışmış gibi yadırganıyor anlamıyorum adam o veya bu sebepten destek gösteriyor herkes de biliyor ki sırf bunu retweetledi diye takımda kalacak değil gitmesi gerekiyorsa yönetim karar verdiyse gider ama yaptığı davranışı eleştirmek enteresan yani...

Asıl enteresan olan Pino gibi bir oyuncunun koskoca GS de yabancı kontenjanını işgal etmesi bence.Hele Keita dan sonra Pino müthiş! gerçekten.

Bu suç Pino'nun mu yani? Pino para verip gelmedi bu klübe kimseyede durup dururken gelin beni alın demedi. Biraz seçerek konuşsak herkes adına daha iyi olacak sanırım Keita'dan yeteneksiz olup ondan sonra bu klübe transfer edilmesi Pino'nun suçu değil ve ondan yeteneksiz olmasıda...

Alison,suç Pino nun değil tabiki onu transfer edenlerde suç.Ama Pino nun suçu yok diye takımda kalması mı gerekir.Bence GS nin oyuncusu değil ve gitmesi gerekir.Benim fikrim bu.

Bu şekilde ifade edersen ne ala. Ama "yabancı kontenjanını işgal etmek" ve oyuncunun hangi güdüyü düşünerek yaptığını bilmediğimiz bir haraketini "takımda kalma çabası" olarak görüp damgalamak hoş değildi açıkcası Galatasaray'ın sözleşmeli futbolcusu hala gider kalır mühim değil, hayırlısı olsun...

Ben pinonun takımda kalmasını istiyorum.En azından tribünde oturcak isim olsun ki olmazda oyuna sonradan girebilr ve etkili olabilir.aldğı ücrette çok az diğer oyunculara göre,açıkcası Terim'inde göndereceğini düşünmüyorum

9. yabancı olarak ya da yedek kulübesinde dursun.Sonuçta hüumun her yerinde oynayabiliyor . Alternatif olur. He Galatasaray'ın topçusu mudur diye sorarsanız hayır derim ama bu seneki kaotik futbol mutlaka onu da etkilemiştir. Saraçoğlu'ndaki efektf futbolu onun nasıl kullanılması gerektiğine bi örnek olabilir. Pino tam bir ''ne yaptığı belirsiz ama birşeyler yapan oyuncu tipi'' . Arif gibi 4-4-2'nin sağında kullansak olur aslında benziyor Arif'e demin dediğim yönden. Ahım şahım adam geçemez , ayağı yamuk , kafayı kaldırmaz ama yararlı gibi :) Bence yarım dönem daha şans verilsin. Hem ucuz sanırım maliyeti de bildiğim kadarıyla.

Yani insan analizidir bu Pino'nun yaranma hareketleri yaptigi. Zira takimi sahiplenme sahada baslar Pino'da bunu gormedik koca sene. Aklini sahaya veremiyor cogu zaman cok savruk işi oldukca zor gercekten yetenegi var ancak kullanamadiktan sonra neye yarar. Yoksa olay sirti donuk topu kontrol edip kaleyi gordunmu vurmak olmamali zira onu bu fizik gucumle, amator kulup tecrubemle bende yapabilirim. İbrahim Akinda yapar, Necati alasini yapar.

Pino'yu ilk geldiginde hazirlik maclarinda oynadigi oyun sebebi ile seviyordum. Savunma arkasina cok guzel toplar atiyordu bunu yapmaya devam edebilecek olsaydi bu sezon cok daha fazla katki verir bu senede kalmayi garantilerdi. Bu yani ile Keita'ya kiyasla fark yarattigi bir alan vardi ama sonrasinda bu olayi bitti arkadasin siradanlasti heleki son maclarda hali oldukca acinasiydi bence ki normal sartlarda tribunun tepkisini cok fazla cekerdi takimin icinde bulundugu duruma dua etsin.

Yani insan analizidir bu Pino'nun yaranma hareketleri yaptigi. Zira takimi sahiplenme sahada baslar Pino'da bunu gormedik koca sene. Aklini sahaya veremiyor cogu zaman cok savruk işi oldukca zor gercekten yetenegi var ancak kullanamadiktan sonra neye yarar. Yoksa olay sirti donuk topu kontrol edip kaleyi gordunmu vurmak olmamali zira onu bu fizik gucumle, amator kulup tecrubemle bende yapabilirim. İbrahim Akinda yapar, Necati alasini yapar.

Pino'yu ilk geldiginde hazirlik maclarinda oynadigi oyun sebebi ile seviyordum. Savunma arkasina cok guzel toplar atiyordu bunu yapmaya devam edebilecek olsaydi bu sezon cok daha fazla katki verir bu senede kalmayi garantilerdi. Bu yani ile Keita'ya kiyasla fark yarattigi bir alan vardi ama sonrasinda bu olayi bitti arkadasin siradanlasti heleki son maclarda hali oldukca acinasiydi bence ki normal sartlarda tribunun tepkisini cok fazla cekerdi takimin icinde bulundugu duruma dua etsin.

Kadir ÇETİNÇALI/İSTANBUL, (DHA)

Galatasaray'ın Avusturya kampında açığa çıkan ilk yabancısı Pino oldu. Teknik direktör Fatih Terim, beklediği kaliteyi görmediği oyuncu ile devam etmeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine Sarı-kırmızılı yöneticiler Pino'nun menajerini görüşmek için çağırdı.
Bir yıl önce Adnan Sezgin'in keşfi olarak Sarı-kırmızılı kulübe kazandırılan, ancak beklenen katkıyı bir türlü sağlayamayan Pino'nun gönderilmesi kesinlik kazandı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Avusturya kampında da dikkatle gözlemlediği Pino'nun gelecek sezon için Sarı-kırmızılı takımın kadrosunda yer olmadığına kanaat getirdi. Terim ve yardımcılarının beklentisini karşılayamayan Pino'nun menajeri Luis Felipe Poso ile görüşülmeye başlandı ve Poso'ya, Pino'ya kulüp bulması için direktif verildiği öğrenildi.

Aydın sanki ilk 18' girecek ?

Bütün sezon A2'de takılır..

Pino'ya gelirsek, çok fazla birşey yapmamıştı demek ki bu yaz da bir hareket gösteremedi. Onun en büyük dezavantajı Keita'nın gidişi üzerine gelmesiydi. Çok zordu işi, başaramadı da..

Pino çok üst düzey bir futbolcu değildi ama her iki kanat için ve forvet için iyi bir alternatifti bence.Takımda Pino'dan önce o kadar çok gitmesi gereken var ki. :(