Luksa Andric

Re: Luksa Andric Galatasaray'da

Yeni transferimizi Hırvatistan milli takımından izleyebilecekmiyiz?

Galatasaray Cafe Crown?un coachu Oktay Mahmuti, Cibona Zagreb?ten transfer edilen Luksa Andric hakkında görüş belirtirken yeni bir pivot daha düşünmediğini söyledi. Telefonla ulaştığımız Mahmuti, Andric?in mobil bir oyuncu olduğunu ifade ederek, ?Diğer aldığımız yabancılar gibi genç olmasını istedik yeni transferimizin. Geleceği düşünerek hamleler yapıyoruz. Onda bu ışığı gördük ve anlaşma imzaladık. Umarım kendisi de mücadelesini gösterir ve bizi yanıltmaz. Mobil bir oyuncu Andric, onu hem 4 hem de 5?te kullanabiliriz. Euroleague?de önemli süreler aldı. Yurtdışındaki ilk yılı olacak ama adaptasyon sürecini çabuk atlatırsa faydalı olur. Uzun rotasyonuna şuan bir oyuncu daha almayı düşünmüyorum. Haluk ve Caner?i 4 pozisyonunada zaman zaman kullanabilirim? dedi.

Basketdergisi

Galatasaray Cafe Crown, Cibona Zagreb?in başarılı ismi Luksa Andric?le 2 yıllık sözleşme imzaladı. Oktay Mahmuti ile güçlü bir kadro oluşturmak isteyen Sarı ? Kırmızılılar, 4 ve 5 oynayabilecek bir oyuncu için bir süredir arayışlarını sürdürüyordu. Galatasaray Cafe Crown, geçen sezon Cibona Zagreb?te oynayan Hırvat isim, Euroleague?de 9.4 sayı ve 4.5 ribaunt istatistikleriyle mücadele etmişti.

LUKSA ANDRIC KİMDİR?

29 Ocak 1985 günü Hırvatistan?da dünyaya gelen Luksa Andric, basketbol kariyerine ülkesi takımlarından Dubrovnik?te başladı. 2001-02 sezonunda Dubrovnik ile profesyonel olan genç oyuncu, kısa süre içerisinde seviye atlayarak Hırvatistan?ın en önemli basketbol kulübü Cibona Zagreb?e transfer oldu. Andric, kariyerinin yeni aşamasında ilk olarak Cibona Zagreb U-18 Takımı?nda forma giydi. Takip eden iki sezon için ise KK Dubrava Zagreb takımında kiralık olarak mücadele etti.

Hırvat oyuncu, 2005-06 sezonundan bu yana A Takım bünyesinde bulunduğu Cibona Zagreb ile kariyerinin en başarılı yıllarını geçirdi. Hırvatistan Ligi?nde dört defa (2005-06, 2006-07, 2008-09, 2009-10) şampiyonluk yaşayan Andric, son beş sezondur Euroleague seviyesinde forma giyiyor. Uzun boyu ve pota altındaki etkinliğiyle dikkatleri üzerine çeken Andric, 2009-10 Euroleague sezonunda maç başına 9,4 sayı ve 4,5 ribaund ortalamalarıyla oynadı. 2009 senesinde İtalya?da düzenlenen ve final maçında Yunanistan?ı 72-60 mağlup eden Hırvatistan?ın şampiyonluğa ulaştığı Akdeniz Oyunları?nda forma giyen genç pivot, Euroleague kariyerindeki en skorer maçını ise 24 Ekim 2007 günü Efes Pilsen?e karşı (19 sayı) çıkardı.

Basketdergisi

Cibona maçlarını izleyipte, 'Bu adamda iyi basketçiymiş' demeyen yoktur sanırım. Birçok başarılı maçını izledim bu sene ve ondan önceki sene. Çok doğru isim gerçekten.

Biraz önce video'sunu seyrettim.Ayakları çok hızlı,çok mücadeleci. topu kazanabilmek için oradan oraya atlayan savaşçı bir oyuncu.Şutu var.sırtı dönük oynuyabilen ve iyi savunma yapan bir oyuncu..

Hayırlı olsun..

Takımın başına Oktay Mahmuti'yi geçiren Galatasaray CafeCrown, Cibona Zagreb'de oynayan Luksa Andric'i kadrosuna kattı. Andric Galatasaray'la 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı. 1985 doğumlu olan ve kariyerine Dubrovnik'de başlayan Andric sonrasında Cibona Zagreb'e transfer oldu. Cibona ile 2005-2006, 2006-2007, 2008-2009 ve 2009-2010 sezonlarında Hırvatistan kigi şampiyonluğu yaşayan 29 Ocak 1985 doğumlu ve 2.08 boyundaki power forvet/pivot, 5 yıldır Cibona kadrosundaydı. Andric'in Hırvat ekibiyle 2010-2011 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Luksa Andric, Cibona formasıla geçen yıl ligde 19 maçta (ort 20.3 dak), 10.2 sayı, 6.4 ribaunt, 1.2 asist, % 53.3 iki sayı, % 42.9 üç sayı, % 69.8 serbest atış, Adriyatik Ligde 28 maçta (ort 20.1 dak), 9.1 sayı, 4.9 ribaunt, 0.5 asist, % 62.6 iki sayı, % 39.4 üç sayı, % 58.3 serbest atış, Euroleague'de ise 16 maçta (ort22.8 dak), 9.4 sayı, 4.5 ribaunt, 1.5 top çalma, % 60.8 iki sayı, % 23.1 üç sayı, % 64.9 serbest atış ortalama ile oynamıştı.

Transfer yapmışız daha yeni gördüm.Valla yorumlara bakılırsa iyi bir oyuncu almışız,ayrıca Hırvatları severim,yaşıda genç,faydalı olacaktır mutlaka Galatasaray'a hayırlı olsun.

Geçen sezon Cibona ile oynadığımız maçta bize karşı oynamış ve 17 sayı 6 ribaunt istatistikleri yapmış.

Hayırlı olsun.Gerek yaşı,gerek özellikleri,gerek pozisyonu itibariyle tam aradığımız bir oyuncu gibi gözüküyor.

M.Furkan Şenbabaoğlu' Alıntı:
Euroleague istatistiklerine bir bakayım dedim,bu sene sayı atamadığı tek maç F.Ülker maçı,ilginç bir şekilde.
Cibona nın Fbulker i yendigi macta cok iyi oynamıstı bu oyuncu.Ama İstanbuldakı macı hatırlamıyorum sayı atmamıs olabilir.

M.Furkan Şenbabaoğlu' Alıntı:
Euroleague istatistiklerine bir bakayım dedim,bu sene sayı atamadığı tek maç F.Ülker maçı,ilginç bir şekilde.
Evet doğru ama 2. F.Ülker maçı da 16 sayıyla geçen sene Euroleaguede en yüksek sayıya ulaştığı maç ;)

Soner Aydın' Alıntı:
[quote="M.Furkan Şenbabaoğlu":r87fqcn6]Euroleague istatistiklerine bir bakayım dedim,bu sene sayı atamadığı tek maç F.Ülker maçı,ilginç bir şekilde.
Evet doğru ama 2. F.Ülker maçı da 16 sayıyla geçen sene Euroleaguede en yüksek sayıya ulaştığı maç ;)[/quote:r87fqcn6]
İnsallah bu sene o rekorunu gelistirir fenere karsı.Oguz ,Kaya,Vidmar gibi oyunculara karsı ciddi cabukluk avantajı olucak.16 sayı attıgı macta Oguz ve Semih cok yavas kalmıstı karsısında hatırladıgım kadarıyla.

Mis gibi değişim kokusu alıyorum şubede.Kafa yapısının değişmesi ve Mahmudi etkisi olsa gerek..Çok iyi hamleler devam ediyor..Umutlanmak için sebep çok!

Soner Aydın' Alıntı:
[quote="M.Furkan Şenbabaoğlu":1j3kzvls]Euroleague istatistiklerine bir bakayım dedim,bu sene sayı atamadığı tek maç F.Ülker maçı,ilginç bir şekilde.
Evet doğru ama 2. F.Ülker maçı da 16 sayıyla geçen sene Euroleaguede en yüksek sayıya ulaştığı maç ;)[/quote:1j3kzvls]

El'de ki en yüksek sayıyı da Efes'e atmış.