NBA 2008-2009 Sezonu

Heat 2. Uzatmada Wade İle Güldü

Miami Heat evinde konuk ettiği Chicago Bulls?u ikinci uzatma sonunda Dwyane Wade?in son saniyede bulduğu basket ile 130-127 mağlup etti.

Tam 257 sayının atıldığı mücadelede ikinci uzatmanın son saniyesinde attığı basket ile takımını galibiyete taşıyan Dwyane Wade 48 sayı- 6 ribaund- 12 asist- 4 top çalma ve 3 blokluk performans sergiledi.

Bu sezonki 34.galibiyetini elde eden Miami Heat?de çaylak oyuncu Michael Beasley 18 sayı- 7 ribaund, Mario Chalmers 17 sayı- 3 ribaund- 5 asist- 4 top çalma, Jamario Moon 13 sayı- 4 ribaund, Jermaine O?Neal 11 sayı- 4 ribaund, Udonis Haslem ise 10 sayı- 8 ribaund ile maçı tamamladı.

Chicago Bulls (29-35) cephesinde 11?de 8 üç sayı isabeti ile oynayan Ben Gordon?un 43 sayılık performansı yeterli olmazken, John Salmons 29 sayı- 8 ribaund, Derrick Rose 23 sayı- 9 ribaund- 3 asist, double double yapan Joakim Noah ise 11 sayı- 15 ribaund ile oynadı.

http://www.nba.com/video/games/heat/200 ... recap.nba/

Basketbolseverler.

D Wade sen insan degilsin.. Mvp ?

Bu arada Rudy Fernandez'in hayatı kaydı ...

Ariza insanı Rudy turnikeye giderken ilk önce kafasına vurdu daha sonra da kolundan tutup yere indirdi.Rudy'yi 10 dakika falan yerden kaldırmadılar.Nefes almakta çok zorlanıyordu.Daha sonra bir boyunluk taktılar ve çok dikkatli bir şekilde sedyeye koyup çıkarttılar salondan.Hali harap Rudy'nin . Çok kötü bir sakatlığı olabilir çünkü boşluğunun üstüne feci düştü.

Not=Ariza oyundan atıldı.

Doğu Konferası'nda Miami Heat takımında forma giyen yıldız forvet Dwyane Wade, geçen haftayı 35.8 sayı, 11.3 asist ve 3.2 top çalmayla tamamladı. Bu sezon daha önce 2 defa daha bu ödüle layık görülen Wade, geçen hafta oynadığı maçlarda 56.7 saha içi şut yüzdesi yakaladı.

Batı Konferansı ekiplerinden Utah Jazz'da oynayan Deron Williams ise geçen haftayı 25.3 sayı ve 11.3 asist ortalamalarıyla tamamladı ve konferansında haftanın oyuncusu oldu.

Recep Sarımeşe' Alıntı:
Bu arada Rudy Fernandez'in hayatı kaydı ...

Ariza insanı Rudy turnikeye giderken ilk önce kafasına vurdu daha sonra da kolundan tutup yere indirdi.Rudy'yi 10 dakika falan yerden kaldırmadılar.Nefes almakta çok zorlanıyordu.Daha sonra bir boyunluk taktılar ve çok dikkatli bir şekilde sedyeye koyup çıkarttılar salondan.Hali harap Rudy'nin . Çok kötü bir sakatlığı olabilir çünkü boşluğunun üstüne feci düştü.

yaa bence arizanın o kadar suçu yok blok amacı ile gelmiş kafasına çarpmış ama tutup kolundan yere indirme falan yok yani bence yok ama rudy feci düşmüş

Veysel Kaya' Alıntı:
[quote="Recep Sarımeşe":akwu3dih]Bu arada Rudy Fernandez'in hayatı kaydı ...

yaa bence arizanın o kadar suçu yok blok amacı ile gelmiş kafasına çarpmış ama tutup kolundan yere indirme falan yok yani bence yok ama rudy feci düşmüş[/quote:akwu3dih]

Pozisyonu bir daha izlemelisin bence.Hadi diyelim o yaptığı şey bloktu ancak daha sonra koluna vurup indirdi.Zaten koluna vurmasaydı rudy öyle düşmezdi.

Rudy'yi günahım kadar sevmem ama Ariza'nın blok amacıyla geldiğini düşünmüyorum.28 sayıyla geridesin , çeyreğin bitimine 2 saniye kala adam smaca gidiyor bu smaçla maçı bitirecek sen arkadan geleceksin ve amacın sadece blok yapmak...Yeşilcam filmlerinde olur bu

Lakers oyuncuları bu tür sert faulleri hep yapıyor da neyse maçın skorunun verdiği duruma bağlayalım..Rudy için üzüldüm ama.Umarım durumu iyidir..

Beter ol Arıza
Beter ol Lakers

Tuna kardeşimin son iletisine imzamı atıyorum .

Kobe , Gasol , Vujacic , Farmar , Ariza kısacası Lakers beni NBA'den soğutuyor .

Tekrar

Beter ol Lakers

11 Mart Sonuçları ;

Utah @ Indiana 112 - 100

New York @ Milwaukee 120 - 112

Charlotte @ San Antonio 86 - 100

Dallas @ Phoenix 122 - 117

Oklahoma @ Sacramento 99 - 98

Cleveland @ Clippers 87 - 83

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Valla o pozisyon bana da çok masumane gelmedi. Rudy'nin umarım ciddi bir durumu yoktur.
Lakers galiba şimdi de Houston deplasmanına gidecek.

bence de orada gereğinden sert bir faul var.. yani samaca giden adamı durdurmaktan fazlası var.. bizde sportmenlik dışı denilen faul işte, bana göre.. ama ariza'nın özellikle adamı sakatlamaya gittiğini sanmıyorum..rudy çok hızlı geldiği için dengesini tamamen kaybetmiş faulden sonra..

Lakers a Portland da birşeyler oluyor şehrin suyundanmıdır,havasındanmıdır her sene orda bir olay bir gariplik oluyor tokatlanıp dönüyorlar
Trevor Ariza kötü niyetli bir oyuncu değildir saçma bir maç oynuyordu,Rudy nin feci bir smaca gideceğini düşündü ve bir şekilde bloklayayım dedi ayarı kaçırdı,o kadar olur böyle şeyler biz daha neler gördük smaca giden adamın altına yatıp düşerkende çekilen adamlar gördük:)

zeev.. zeev.. zeev.. haziran'da sinemalarda..

:D Abi Gaziyi alırsanız benide podyuma çıkarırsınız dimi kenarda şöyle resime çıkayım yeter :=)

altına yatmak mı.. ben hiç görmedim öyle bir şey..
bence portland'da, gazların dağılımı farklı. azot % 78 , oksijen % 21 % 1 diğer gazlar. bu normali.. ama portlandda başka türlü dağılım var, bilmediğimiz gazlar var.. oradaki havayı teneffüs eden çıldırıyor.. en büyük muhallebi çocuğu orada delikanlı kesiliyor.. bonzi wells lige ilk geldiğinde her maça annesiyle falan geliyordu..annesine sırtına havlu koyuyordu molalarda.. en son, gördüğümde köprü altında uyuşturucu satıyordu.. zaten eski blazersda çok şükür hapishane görmemiş adam yoktu.. hepsi sağolsunlar ayrı psikopatlardı.. şimdiki takım sütten çıkmış ak kaşıktır.. hepsi temiz aile çocukları..

bu arada nba e ilgi duymamı sağlayan charles barkley de yanlış hatırlamıyorsam bir trafik cezası nedeniyle şu anda hapiste.. koca poposuyla tellerin içinde gezerken fotoğrafını gördüm bir yerde.. philadelphia gazeteleri bas bas bağırıyor şehrimizin gördüğün en büyük basketbolculardan biri hapiste diye.. bize ne.. gideli olmuş 15-20 sene..

12 Mart Sonuçları ;

Utah @ Atlanta 93 - 100

Chicago @ Orlando 79 - 107

Toronto @ Philadelphia 106 - 115

New Orleans @ Washington 109 - 98

New York @ Detroit 116 - 111 UZT

Boston @ Miami 99 - 107

Memphis @ Minnesota 79 - 104

Lakers @ Houston 102 - 96

Oklahoma @ Denver 99 - 112

Dallas @ Portland 93 - 89

New Jersey @ Golden State 112 - 116

Lakers @ San Antonio 102 - 95 :ehue

bazı arkadaşların batı şampiyonluğu hayalleri vardı galiba..

itinayla terbiye edilir şampiyonluk adayları.. :ehue