NBA AllStar 2009

Maçı izleyemeyeceğim.Artık sabah kalkınca internetten indiririm.Gerçi bu yıl şu ana kadar yapılan bütün etkinlikler vasat geçti , umarım All-Star maçında durumu kurtarır Amerikalılar.. :)

Kobe & Shaq el ele
Geleneksel NBA All-Star etkinlikleri, Pazar gecesi oynanan ve konferansların en iyilerini karşı karşıya getiren Doğu Karması - Batı Karması maçıyla sona erdi. Önceki yıllarda olduğu gibi bol skorlu geçen maçı Batı Karması 146-119 kazandı.
14 sezon arka arkaya All-Star seçildikten geçtiğimiz sene sakatlığı nedeniyle bu unvanını 15 yıla çıkartamayan Shaquille O'Neal, 2004 NBA Finalleri'nin ardından yeniden aynı takımda buluştuğu Kobe Bryant ile birlikte maça damgalarını vuran ikili oldular.

Maçı 27 sayı, 4 ribaunt, 4 asist, 4 top çalma ile kapatan Kobe ve 10:55 dakikaya 17 sayı, 5 ribaunt, 3 asist sığdıran Shaquille O'Neal, LeBron James ve arkadaşlarını ezerken Batı'nın bu muhteşem ikilisi maç sonu MVP ödülünü paylaştı.
Batı'da ayrıca Amar'e Stoudemire 19 sayı, 6 ribaunt, Chris Paul 14 sayı, 7 ribaunt, 14 asist, 3 top çalma, Pau Gasol 14 sayı, 8 ribaunt, Brandon Roy 14 sayı, 5 ribaunt, 5 asist ve Tony Parker 14 sayı, 4 ribaunt, 4 asist ile yıldızlaşan diğer isimler oldular.

Doğu'da ise LeBron James 20 sayı, 5 ribaunt, Dwyane Wade 18 sayı, 5 asist, Paul Pierce 18 sayı, 4 ribaunt, Dwight Howard 13 sayı, 9 ribaunt, 3 blok ve Kevin Garnett 12 sayı, 4 ribaunt ile oynadı.

------------------------------------------------------------------

Daha fazla söze gerek yok. Batı dedik, Kobe dedik..
Gerçek MVP'ler layık oldukları yerdeler...

il2zebo7uvvr3ssshv7j.jpg

cpf7oe6pn7e3wspxtnl.jpg

i1djsjfv6m0vclup8ljr.jpg

toysto1vizm7ep5ncu.jpg

nkvtssngyom4n5kksimp.jpg

ilk beşler oyansaydı tüm maç boyunca doğu yenerdi ama mecburen herkesi oynatmak zorunda kaldılar doğu takımının howard ve garnett harici en uzun ismi rashard lewi oda bir çok dakika 5 numara oynadı doğunun yenilmesi çok normal

dip not:5 6 tane all star izledim aralarında en sıkıcı olanı buydu bir ara yatacaktım nerdeyse neyse ki shaq bir şeyler yaptıda uyandım

Batı özellikle pota altı avantajının verdiği rahatlıkla maçı farklı kazandı. Sadece Howard ve KG'ye kalan uzun rotasyonun çoğu zaman Shaq veya bir başka uzunun arkasında Lewis, Granger tarzı adamlar kaldı. Güzel bir maç oldu. Bana göre maçın en göze çarpan ismi Paul idi. Paul özellikle driveları, crossoverları ve yaptığı aley-oop ile beni heyecanlandırdı. Tabi bunun yanında Shaq, Kobe ve Roy'un performansları da iyiydi.
Doğu'da ise Pierce'ın ilk yarıdaki çabaları iyiydi. Ayrıca LeBron'un daha önce T-mac ve Carter'ın yaptığı hareketi yapmaya çalışması da güzeldi...
Sonuç olarak 2000'li yılların genelinde olduğu gibi Doğu-Batı çekişmesi sürüyor.
2000'li yıllarda 6 kez Batı, 4 kez Doğu kazanmış oldu.
Bu arada Shaq'ı yeniden burada, bu şovun içinde görmek güzel...

Yahu bari şu konuda LeBron-Kobe muhabbeti olmasın .. Kobe bu maçta doğu kadrosunda LeBron ile aynı takımda yer alsaydı doğu yine kaybederdi bu maçı..Batının potaaltının maşallahı vardı..Hele maç içinde Lewis'in payına Shaq'ın düşmesi ayrı komediydi..Herşeye rağmen kutlarız Batı ekibini..

All-Star'a genel olarak bakarsak bu yılki organizasyon son yılların en berbat All-Star haftasıydı..

Tugay Aktepe' Alıntı:
Uğurcum Kobe ve Shaq ikilisini kutlamayı unutmuşsun. :p
Maç performanslarını söylemişim ama kutlama yapmamışım. Nonu da yaparız. Nihayetinde tebrik etmek gerekir. Shaq&Kobe ikilisine tebrikler. Ama dediğim gibi Batı'nın bu maçı almasıdaki en büyük etken pota altıydı. Sonuçta Batı uzunları çoğu zaman arkalarında Granger, Lewis vs. gibi adamları gördüler. Bu arada All-Star'ın en etkileyici hareketi bana göre Shaq'ın Howard'a bacak arası ve sonrası yaptığı smaç, Paul'ün maç içindeki hareketleri ve Parker'ın pasında yaptığı aley-oop'tu.
Başka zaman Kobe-LeBron muhabbeti yaparız ancak şu eğlence maçında bu karşılaştırmayı yapmak mantıklı değil bana göre.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":1yt1osxl]Uğurcum Kobe ve Shaq ikilisini kutlamayı unutmuşsun. :p
Maç performanslarını söylemişim ama kutlama yapmamışım. Nonu da yaparız. Nihayetinde tebrik etmek gerekir. Shaq&Kobe ikilisine tebrikler. Ama dediğim gibi Batı'nın bu maçı almasıdaki en büyük etken pota altıydı. Sonuçta Batı uzunları çoğu zaman arkalarında Granger, Lewis vs. gibi adamları gördüler. Bu arada All-Star'ın en etkileyici hareketi bana göre Shaq'ın Howard'a bacak arası ve sonrası yaptığı smaç, Paul'ün maç içindeki hareketleri ve Parker'ın pasında yaptığı aley-oop'tu.
Başka zaman Kobe-LeBron muhabbeti yaparız ancak şu eğlence maçında bu karşılaştırmayı yapmak mantıklı değil bana göre.[/quote:1yt1osxl]

Haklısın, LeBron'ın da senin gibi düşündüğünü şu fotoğraftan anlayabiliyoruz. :p

nkvtssngyom4n5kksimp.jpg