NCAA

Sezon basladi ve UNC Tar Heels herkesin kesin favorisi durumunda. Tyler Hansborough ve Marcus Ginyard'siz sezona basladilar ama cok iyi gidiyorlar. Gerci yeni uzunlarindan Zeller buyuk ihtimal sezonu kapamis.

Su ana kadar buyuk bir supriz olmadi. En kritik macta Oklohoma Sooners ile gecen senenin suprizi Davidson karsilasti. Muthis mac oldu, Curry 44 sayi atti ama Blake Griffin'in 25 sayi 21 reboundu sayesinde Oklohoma maci kazandi.

Onumuzdeki hafta turnuvalar baslayacak orada daha cok iyi takimlar birbirleriyle oynayacak.

Bu arada biraz keyiflendirelim ortaligi.

http://www.youtube.com/watch?v=xi8OtV_-6ag

UAB - Arizona macinin son dakikasinin videosu bu. Canli izledim ve gulmekten geberdim. "Bir oyuncu bu kadar aptal olamaz" derken, takim arkadasinin "hayir ben daha aptalim" diye isyaninin videosudur.

Goruntu cok net olmadigi icin basini anlatayim. UAB 3 sayi ondeyken Arizona 2 faul kullaniyor. Ilkini atiyorlar, 2.sini kasti olmayan bir sekilde kaciriyorlar ve hucum reboundu sonrasi basket bulup skoru esitliyorlar ve eglence basliyor.

PS: UAB'nin tek faul atmasinin nedeni eskiden bizde de olan 1e1 kurali. O atisi soksa 2.yi atma hakki da elde etceklerdi.

İşin komik yanı, faul yaptığında onla konuşan adam, uyaran herif son faulu kendisi yapıyor. Hep derim zenciler akıl yönünden biraz eksiktir diye. :)

benimde favorim UNC herkes gibi ama geçen seneki Kansas-Memphis gibi bu senede ters köşe olacağız gibi geliyor eğer UNC alamazsa koşu karışır bence,
UNC tek küçük kuponlara ,çizgi ,geniş kuponlara sırasıyla UCONN,Texas,UCLA,Gonzaga ve Duke yazılmasını tavsiye ederim :)
bu arada finaller Michigan daymış o zaman usta jokeyi Tom İzzo ile Michigan State 2000 de Floridaya nasıl çaktıysa gene bi bomba patlatabilir(çok da bomba olmaz)

Eser Atalay' Alıntı:
benimde favorim UNC herkes gibi ama geçen seneki Kansas-Memphis gibi bu senede ters köşe olacağız gibi geliyor eğer UNC alamazsa koşu karışır bence,
UNC tek küçük kuponlara ,çizgi ,geniş kuponlara sırasıyla UCONN,Texas,UCLA,Gonzaga ve Duke yazılmasını tavsiye ederim :)
bu arada finaller Michigan daymış o zaman usta jokeyi Tom İzzo ile Michigan State 2000 de Floridaya nasıl çaktıysa gene bi bomba patlatabilir(çok da bomba olmaz)

eser'in aklı breeders cup da kaldı herhalde.. :)

Gecen haftadan biraz notlar:

UNC Tar Heels onune geleni tokatliyor, Hansborough da Ellington da dondu biraz durdurulamaz havalari var.

Notre Dame Hawaii de 2. oldu. McAlarney final macinda UNC'ye 10 adet 3luk yolladi ki bu adam mesafa tanimiyor, savunulmasi gercekten cok zor. Hangody'de finalde hastaydi ama ilk 2 mac cok etkiliydi. Oguz Savas tipi ve fiziginde ama enteresan bir atletikligi de var.

Texas fena gitmedi ama biraz tek tarafli oynuyorlar, drive etmiyorlar. AJ'e cok fazla yesil isik var bu da sistemi ve dengeleri bozuyor bence.

Oklohoma Sooners'de Blake Griffin insanlik disi oynuyor, belki de NCAA lerin en iyi oyuncusudur suan.

Davidson da su ana kadar 30 civari ortalama yapan Stephen Curry Loyola macinda 32 dakikda 0 sayi uretti!! Bunun nedeni ise Loyola butun mac double team yapmis, Curry de kosede beklemis takimin geri kalani 4e 3 oynamis:)

Derozan iyi degil hatta baya kotu basladi. Hem kendi ortalamalari kotu hem de top 25te olan USC 5 macinda 2 maglubiyet aldi ki bu iki maglubiyet de top 25 te olmayan takimlara karsi. Yani ne kendisi ne de takimi iyi baslamadi sezona.

Göker Abi sana buradan cevap vereyim orası kilitlenmiş... Temiz kalp işi mi bilmiyorum ama gerçekten müthiş oldu... Hem NBA'in yeni yıldızlarını tanımak,hem de benim için asıl önemlisi önümüzdeki yıllarda ligimizde forma giyebilecek oyuncuları seyretmek çok iyi olacak... Ama ne sıklıkla yayın olacağı belli mi acaba?

Miami-Duke maçını seyrettim bugun.
Duke en büyük favoriymiş nasıl favori şaşırdım, herhalde koçlarının vermiş olduğu artı olsa gerek.
Miami'de 33 numaralı eleman süper değil mükemmel ötesi oynadı.
Gözlem altına alınmalıdır.

Tribünler süperdi, ortam harikaydı keşke benzer ortamda bizim maçlarda yapılabilse...

Ncaa taraftarı herşeyin önündedir benim gözümde artık.

33 numara...

Burak Barut' Alıntı:
Miami-Duke maçını seyrettim bugun.
Duke en büyük favoriymiş nasıl favori şaşırdım, herhalde koçlarının vermiş olduğu artı olsa gerek.
Miami'de 33 numaralı eleman süper değil mükemmel ötesi oynadı.
Gözlem altına alınmalıdır.

Tribünler süperdi, ortam harikaydı keşke benzer ortamda bizim maçlarda yapılabilse...

Ncaa taraftarı herşeyin önündedir benim gözümde artık.

33 numara...

mcclinton mu

Ta kendisi :)

Mcclinton 8)

Bu adam Nba'de nasıl görev alamaz anlamıyorum, İhsan Bayülken birşeyler saçmalıyordu da...

Veysel Kaya' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2lgunewn]Ta kendisi :)

Mcclinton 8)

Bu adam Nba'de nasıl görev alamaz anlamıyorum, İhsan Bayülken birşeyler saçmalıyordu da...

nba de oynar mı bilmiyorum ama avrupaya gelse çok iş yapar diyordu da sanırım 32 numaraydı 33 değil :)[/quote:2lgunewn]
Jack McClinton 33 numara
Brian Asbury 32 numara

Artık Nba, Tbl, Tbbl, İspanya Ligi gerçekten benim için hikaye :)

Dün gece saat 6.30'a kadar North Carolina, Duke maçını izledim.
Artık takımım N.C bunu çok rahat söylebilirim :)
Gerçekten komple bir takım, herşeye sahipler ve çok zevkli maçlar oluyor ya.

Lawson 5 :)

Duke'ın guardı 3 numaralı arkadaş çok hırslı ancak ne yazık ki yeteneki aynı düzeyde değil.

Burakcim UNC'ni kotu yendiler bugun. 2 metre boyunda Venezueallai bir oyun kurucu var MAryland'da 35 11 10 yapti, son 10 yilda triple double yaparken en cok sayi atan oyuncu oldu. Takiminin ilk 16 sayisinin hepsini de o atti.

Pazartesi tahminen Pittsburgh yeni 1 numara olacak.

Dogus da bu ara cok efektif oynamaya basladi ve UT'yi tekrar ayaga kaldirdi.