Oğuz Savaş'lı, Emir Preldzic'li Milli Takım?

arkadaşlar herkesin rakibi kızdırmaya hakkı var bizde yaparız onlarda ama işin içinde milli takım varsa herkese sabip çıkmalıyız ve böyle gereksiz başlıklarda açmayalım...

Verdiğiniz örneklerin bugünkü olay ile alakası yok, rakibi kızdırmak filan ayrı bir şey rakibe saygısızlık yapmak ayrı bir şey. Basketbolda bir takım savunmayı bırakıyorsa maçın skoru da belliyse rakip takım topu 24 saniyenin sonuna kadar tutar son saniyede şut sallar ya da rakibe verir topu, oysa burada utanmadan smaca gidiyorlar gereği de yokken. Ortalık sakinken, taraftarlar takımı alkışlarken bu olay yapılırsa karşılığında da yenilginin de verdiği etkiyle böyle tepki geleceği kesindir ama bunu anlayacak beyin yok Oğuz'da. Tamamen taraftarına şirin görünmek için yaptığı bir hareketti. Bu tarz saygısız adamları ne milli takımda ne de kendi takımımda görmek isterim.

Mehmet Bey,

Sahada gergin bir ortam olsa bir nebze dediklerinize katılacağım ama saha içinde bu kadar dostluk varken bitmiş maçta o hareketi yapmasıyla değerini yitirdi insanların gözünde. Diğer verdiğiniz örnekler alakasız, ayrıca Milli Takım'ın Oğuz haricinde çok iyi uzunları da var.

elbette renktaş daha iyiler var bakalım artık orhun ene kimleri seçecek bizden çok oyuncu alsa bari

Verdiğiniz örneklerin bugünkü olay ile alakası yok, rakibi kızdırmak filan ayrı bir şey rakibe saygısızlık yapmak ayrı bir şey. Basketbolda bir takım savunmayı bırakıyorsa maçın skoru da belliyse rakip takım topu 24 saniyenin sonuna kadar tutar son saniyede şut sallar ya da rakibe verir topu, oysa burada utanmadan smaca gidiyorlar gereği de yokken. Ortalık sakinken, taraftarlar takımı alkışlarken bu olay yapılırsa karşılığında da yenilginin de verdiği etkiyle böyle tepki geleceği kesindir ama bunu anlayacak beyin yok Oğuz'da. Tamamen taraftarına şirin görünmek için yaptığı bir hareketti. Bu tarz saygısız adamları ne milli takımda ne de kendi takımımda görmek isterim.

haklısın gerçekten... bu oğuzun centilmenliği öğrenemediğinin açık göstergesi yazık valla

elbette renktaş daha iyiler var bakalım artık orhun ene kimleri seçecek bizden çok oyuncu alsa bari

Bizden milli takım için kesinlikle Tutku belki eğer NBA'dekiler gelmezse Caner, birde hazırlamak maksadıyla İlkan seçilirse olur...
Evren bu formuyla milli formayı haketmiyor...
Ermal ve Haluk da yaş haddinde, gerek yok...
Ama ben Orhunun Tanjevicin çizgisinde yürüyeceğine eminim. Bizden hiçbir oyuncu (belki İlkan) gidemez milli takıma...

Oğuzdan daha iyi bir sürü uzun var zaten.Mehmet Okur,Ömer Aşık,Semih Erden,Furkan Aldemir,Kerem gönlüm,Enes Kanter,Ersan İlyasova... Nedim Yücele kadar yolu var

oğuz kesinlikle çok iyi bir oyuncu hem pota altında çok iyi hem yüksek posttan şut sokuyo
ama karakter olarak diyosan kesinlikle daha iyi milyonlarcası var
ben mesela oguzun hiç faul yaptığını görmedim bi insan her faul düdüğüne mi itiraz eder ya

valla o adi formayı giyen hiç bir oyuncu benim gözümde karakterli iyi oyuncusu yok miilli takım oyucusu falan diye öenmli degil benim için...NEFRET EDİYORUM KARDEŞİM TARAFTARINDAN YÖNETİMİNDEN OYUNCUSUNDAN TEKNİK EKİBİNDEN HERŞEYİNDEN...

Arkadaşlar, bahsi geçen isimler Fenerbahçe sporcusu. Hiç FB'lilerden erdemli eylem beklenir mi? En iyi karakterlisi Ömer Onan, varın teferruatı siz düşünün artık.. Saygılarımla.

Allah aşkına Oğuz ve diğeri milli takımda oynasa benim için yararı ne oynamasa zararı ne..yapmayın allah aşkına İki smaçı bile ana avrat küfür algılamayamı başladık..Burdaki arkadaşlar hiç mi basketbol kulüplerinde oynamadı..Bizde lise maçlarında birbirimize girdiğimiz adamlarla kulup takımlarında bölge şampiyonası için ter akıttık..

Boş Boş şeyler..Şaziye takımda olmasın.Oğuz milli takıma alınmasın..Ali gece uyumasın veli koşmasın...herşey sizin etrafınızda dönmez..Rakip oyuncu aman ne yapayımda ev sahibi taraftarı kızdırmim demez..

Bu bakış açısıyla Volkan afaroz etmemiz lazım..

Bu tür başlıklar sonradan aleyhimize geri dönüyor. Gazanfer senin bu konularda nasıl düşündüğünü biliyorum, ben de aynı düşünüyorum ama olay senle kalmıyor malesef. Burada sövüp sayıp yarın bir gün Oğuz veya Preldzic veya Ömer Onan bize geldiğinde eminim %90 olarak taraftar sevinecek. Bu tür tablolar hoşuma gitmiyor açıkçası. En iyisi kendi içimizde yaşamak bazı şeyleri.

Gazanfer ile genelde fikirilerimiz uyusuyor. Bu konuda da ayni dusunuyorum.

Kerem valla bir gun gelirlerse sevinen sevinsin. Ne mide varmis deriz.

Bi kaç şeyde ben söyleyeyim..

-Öncelikle başlık gereksiz diyen bir arkadaşımız olmuş,tam tersi başlık çok yerinde..

-Gazanfer Ömer Onan ile ilgili bir şeyler söylemiş,ben de katılıyorum..Ömer Onan oyun anlamında Gs'de kesinlikle görmek isteyeceğim biridir..Maç içinde çok konuşur,gereksiz ortamı geren hareketlerde de bulunur,hatta argo tabir ile ''çirkeftir''..Ancak Ömer karşısındaki insanlara saygılıdır..O tamamen maç içindeki atmosferden etkilenip yapar bunları..Milli takımdan arkadaşı var bir sürü,bunun bilincinde ve ona göre davranır rakiplerine..Gsli bile olsa..

-Oğuz ile ilgili çok üzülüyorum..Bu adamı alalım Gsliymiş,Gsli olmasa da alalım diye buralarda kaç kişi yazdı..Ayıptır yaptığı,hem de çok büyük ayıp..Zaten öndesiniz,zaten favorisiniz,daha bu tür çirkinliklere ne gerek var..
Üstelik bu taraftar seni severken..Kendi taraftarının gözüne girmek için yaptıklarına değecek mi? Veya ne için değer ki bunları yapman?

-Emir ile ilgili yaşananları ben net bilmiyorum..Yabancı oyuncu alınmasın muhabbetlerini veya dediğiniz gibi onun da böyle davranışları var muhabbetinden bağımsız olarak şöyle söyleyeyim,oyuncu özellikleri olarak milli takım için çok iyi olur..Ama dediğim gibi yabancı oyuncu veya davranışları konusu ayrı tartışılır,saf oyuncu olarak değerlendirdim..

-Bi de Kaya'ya gelince..Kimse merak etmesin..Kaya'da öyle bir gevşeklik,öyle bir karaktersizlik var ki,Fener şampiyon olsa;Abdi İpekçi'de sahadan silinmemiş gibi,Caner'in hareketiyle resmen alay konusu olmamış gibi,çıkar nası yendik ama gibi ilkokul çağındaki ezik çocuklar gibi konuşur yine..

Ömer Onan, benim Galatasaray'da görmeyi en fazla istediğim bir iki yerli oyuncudan biri. Bizim takımımızda olsaydı burada ona tapıyor olurduk, eminim.

fb taraftarı x ismi istemez,bjk taraftarı y ismi istemez o zaman milli takıma alınacak oyuncu bulamayız.Geçen sene nefret ettiğimiz semih sırbistan maçında son saniyede blok yapınca hangimiz sevinmedik?Milli takımda sarı kırmızı,sarı lacivert,syah beyaz renkleri bir kenara bırakıp kırmızı beyaz renklere bürünmemiz lazım.Kim katkı sağlayacaksa oynasın milli takımda benim için sorun değil o forma altındayken çirkefliğini falan umursamam.

Yani bizim taraftarın anlamadığı bu Oğuzun da çok umrundaydı Galatasaray yada Galatasaray taraftarı..Maç içindeki reaksiyonlardır bunlar..Emir Türkiyeye gelmeden önce hiç duymuş mu acaba Feneri Galatasarayı

Ha anlarım bir tuncay Şanlı gibi çıkar bir baba hindi mindi yok bize binmiş felan nesede neymiş adam smaç vurmuş neymiş ağız dalaşına girmiş..Abdi ipekçinin girişine yazı yazılsın rakip oyuncunun yapmasının yasak olduğu şeyler diye uymayan cezalandırılsın Milli takıma da alınmasın..

görüşlerimiz uymasada Rahmetli erbakanın bir sözü vardır..Fasa fiso..

Olay smac degil. Mac bitti diye bizim oyuncularimiz birakmisti o yuzden rahat gecti. Herkes oyunu birakmisken sen gidip saygisizca smac vurursan terbiyesizsindir. NBA de bunu yapsa cok net soyluyorum dayak yerdi.