Oktay Mahmuti

Re: Yeni Antrenörümüz Oktay Mahmuti

Can Akan' Alıntı:
[quote="Mustafa Yanar":g8ctrum0]Oktay Hoca Ntvspor'da 14/16 programına çıkacakmış.
Açtım ama şu anda o yok biraz önce ihsan bayülken vardı şimdi de futbol konuşuyorlar.[/quote:g8ctrum0]

Sürekli değişiyor program :) Bende bekliyorum,bakalım gelecek mi ?

rado ve canerin kalması ile ilgili benim bir bilgim olmadı dedi.

geçen sezondaki yerli ve abancılarla devam ediceğiz gibi bir durum yok dedi(önemli olan piyasa şartları diye belirtti)

bütçe aynıymış

willcard başvurusu yapılmış

Bütçe aynı derken bir önceki sezonla mı aynı yoksa bu sezon için yönetimin önceden öngördüğü rakam da değişiklik yok anlamında mı ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
Bütçe aynı derken bir önceki sezonla mı aynı yoksa bu sezon için yönetimin önceden öngördüğü rakam da değişiklik yok anlamında mı ?

valla koç un dediğinden anlamak zor kaçamak mı desem politik mi desem cevaplar veriyor..

Bu medya'ya ne demeli? Daha dogrusu sporx.com sitesine? Oktay Mahmuti gibi Türk basketbolunun en önemli 2-3 antrenöründen birini takimin basina getiriyoruz haber 1-2 saat sonra sayfanin en asagilarina kaydiriliyor. Fener bayan voleybolcu aliyor hem daha uzun mansetlerde duruyor hem de daha genis haberler paylasiyorlar. Biz Sylvia Fowles ve Augustus'u aldigimizda onlar da Taurasi'yi almislardi bizim smacör Fowles'ten görüntü paylasmadilar ama Taurasi'nin 3lüklerini ve diger görüntülerini paylastilar artik bu kadar da tarafli yayin yapmasinlar sinir olmaya basladim.

Yapılan röportajdan aldığım mesajlar; yabancı oyuncular büyük ihtimal değişecek, öncelik yerli oyuncularda ki kadro yok şuan da zaten , bütçe neredeyse aynı değişen zihniyet olacak, mücadele eden, her topa atlayan bir oyun sistemi olacak.

Zaten geçen senede farksız değildi.Oyuncularımız her topa atlıyorlardı.Sağolsunlar bizi o olaydan sonra bir kaç kez hariç üzmemişlerdi.

Oktay Hoca ile daha disiplinli bir takım göreceğiz. Seri bugün biterse ( ki bitmesin) hafta içerisinde acaba açıklamalar olur mu?

Geçen yıl ile bütçemiz aynı olacak demedi,benim anladığım bu yıl için bütçe olarak ne belirlenmiş ise odur dedi,ben geldim diye ekstra bir artış olmayacak dedi.Dediklerini şöyle özetleyeyim;
Öyle uçuk bir bütçemiz yok,normal bir bütçemiz var,buda her yıl düzenli şekilde artacak.Zaten önemli olan bütçenin büyüklüğü değil planlar ve programlardır,geçen yılki oyuncular konusunda birşey söyleyemem onlar hizmetlerini yapmışlardır,kimin kalıp kalmayacağını biraz piyasa şartları gösterecek,hedefimiz herşeyden önce bir tarzı bir anlayışı olan kulüp haline gelmek.Şimdilik bunlar aklıma geldi.

Birde Türkiye'de şu anda sistemi olan tek kulüp Efes'tir dedi. :)

efesten adam alacağımız ne malum belki bize vermezler sözleşmeleri sanırım hepsinin devam ediyor düşük bütçeyle zor .

Galatasaray?dan Doğru Adım

Öncelikle, ezeli rakip Fenerbahçe Ülker, harıl harıl yeni coach ararken, Oktay Mahmuti?ye imza attırmak gerçekten büyük başarı. Yiğit Şardan?la Hakan Üstünberk?i kutlamak gerek?

Gerçekten, önemli bir adım?
Gelelim Oktay Mahmuti?nin Galatasaray?da yapacaklarına?

Eğer işine karışılmazsa ? ki o sözü de güvenceyi de almış - tanıdığım Oktay hoca, Sarı-Kırmızılı ekip için biçilmiş kaftandır?

Hedef adamıdır Oktay Mahmuti?

Türk, Avrupa ve dünya basketolunun yakından izleyen bir profesyoneldir?

Duruşu olan, forma krizine, kavgaya, dövüşe, ağır abilere pabuç bırakacak biri değildir?

İşine karışamazsınız, şunu oynat, bunu oynat diyemezsiniz?

Bildiğini, daha doğrusu doğru bildiğini okur?

Normali de budur!

Duruş dedim ya?

Bir izlenimimi aksettireyim.

Galiba Atina deplasmanıydı. Efes Pilsen?le, Olympiacos?u 100 küsüre 50?lik bir skorla adeta Pire?den denize dökmüştü. Ancak, ne bir sevinç, ne bir coşku. Başı önünde geldiği basın toplantısında, İngilizce ?Kazanmak, farklı kazanmak keyifli, ancak rakip takımın koçu ve oyuncularını düşündüğümde bu maç bir an önce bitsin dedim?? ifadesini kullandı?

Sonra o maçın rövanşında, rakip takımın koçu gelip, önünü ilikleyerek Mahmuti?yi selamlamıştı?

Ne garitpir Türk medyasınca atlanan bu ayrıntı, komşu basını tarafından göklere çıkarılmıştı?

Şimdi Oktay Mahmuti Galatasaray?da ne yapacak?

Öncelikle tüm Avrupa?nın yakından tandığı bir isim olduğu için Sarı-Kırmızılı ekip, parasıyla rezil olmayacak, bütçesi doğrultusunda 3 tane çok kaliteli oyuncu transfer edecek..

Eh, kendini göstermek isteyen, özellikle ?1 ve 2 numara? özelliğine sahip Türk gençleri de Oktay hoca ile aşama yaparım beklentisi ile Sarı-Kırmızılılar?ın yolunu tutacak..

Çünkü, kaliteli yerli, Avrupalı veya Afro-Amerikalı oyuncuların transferinde para kadar, takımın başındaki isim de rol oynar.

Bu açıdan da çok önemli bir adımdır Oktay Mahmuti.

Gelelim, Oktay hocanın oynatacağı basketbola.

Öncelikle Galatasaray?ın ?demir leblebi? gibi bir takım olacağına adım gibi eminim. Hele, Balkanlar?dan kafasına göre iyi bir oyun kurucu getirirse, oturtacağı savunma anlayışı ile en güçlü rakibini 60?larda tutar Oktay hoca.

Eh, eli biraz düzgün iki şutör ve ribauntçuyu da monte ederse takıma, Galatasaray kapalı gişe oynar bu sene?

Şimdi Oktay hoca ve iyi bir iki transferle her maç 5 bin kişinin çılgınca desteklediği Galatasaray?ı kafanızda bir canlandırın?

Öncelikle eski Galatasaray antrenörlerine saygısızlık etmek istemem ama Oktay Mahmuti, rahmetli Aydan Siyavuş?tan bu yana Sarı-Kırmızılılar?ın başına konan en büyük talih kuşudur?

ARİF KIZILYALIN

Güzel bir yazı olmuş inş herşey düşündüğümüz gibi olur

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Şimdi Oktay hoca ve iyi bir iki transferle her maç 5 bin kişinin çılgınca desteklediği Galatasaray?ı kafanızda bir canlandırın?

Gerçekten şampiyonluktan daha çok bu heyecanlandırıyor beni ! Umarım bu sene her maç takımın yanında olduğunu hissetirecek taraftarımız.

Arif Kızılyalın hoş bir anekdotla tatlı bir yazı yazmış ama keşke Cem Akdağ hakkınd a da iki kelam etseymiş..

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Duruşu olan, forma krizine, kavgaya, dövüşe, ağır abilere pabuç bırakacak biri değildir?

Yazının kalan kısımlarından bağımsız, şu cümle dikkatimi çekti.
Pabuç bırakmaz belki ama umarım pabuçunu tasını tarağını alıp gitmez bu ocaktan. Umarım.

Tekrar merhabalar bu arada.

Merhabalar Hasan. Uzun süredir yoktun galiba.

O cümle gerçekten çok önemli aslında. Malum bizim kulüpte sportif başarının yanında başka birçok parametre göreve gelecek insanların belirlenmesinde rol oynuyor. Bu yılki Yıldızoğlu ve Mahmuti transferleri o döngünün en azından basketbol şubesi için kırılması açısından önemli. (Cem Hoca'ya yapılanı ayrı tutuyorum, o konuda hemen hemen hepimiz hemfikiriz galiba) Bu coachların işine ne kadar karışılacağı, kendilerine ne kadar stabil bir ortam bırakılacağı önemli bir test olacak. Hep yazıyorum, 2007-2008 sezonunda satılan kombinelerle, biraz daha düzgün bir yapılanmayla iyi bir başlangıç yapmış; ama devamını getirememiştik. Bakalım, bu yıl yeni bir başlangıç daha ve neler olacak?

Temelde 5 ay 5 günlük bir ayrılığın hazırlıkları, heyecanı derken yaklaşık 8-9 aydır uğramıyordum buralara.

Hemen her telefonda bilgi almaya çalıştım şube hakkında. Ama her seferinde hiç keyfinin olmadığı söylendi zaten. Ama tabi, gitmeden, görmeden, hissetmeden olmadığım dönem hakkında bir yorum yapamıyorum. Ama bir İpekçi sendromu yaşayacağımız kesindi zaten.

İşinin karışılmayacağı, bütçenin miktarına verilen güvenceden çok, bir istikrar sözünü alabilseydi Mahmuti, çok şeye bedeldir. Bir Rancik dipnotu var ki 14 senelik, ben bile arada 2 sene oynayan olmuştur diye hatırlıyordum.

Tekrar umarım ki, bu camia Mahmuti'ye gereken sabrı gösterir ve sürekli arkasında durur. Bu şube'nin yeni bir Siyavuş'u olmayı bırakın, bu şubenin Baba Gündüz'ü olacaktır. Buna hem vizyonu, hem kalitesi hem de geçmişi yeter eminim ki. Diploma eksiğini de biz taraftarlar tamamlarız artık. =)

Ntvspor daki röportajı izlemeyen izlesin.

Geleceğe yatırım yapacağız.
Ben geldim diye bütçe yükselmedi.
Beni bütçe değil planlar ikna etti.
Bu işin kolay olmadığını söyledi.

gibi güzel sözler söyledi.

Çok önemli bir koçu takımımızın başına getirdik. Şüphesiz alabileceğimiz en iyi isimler arasındaydı. Mahmuti'ye hakettiği değeri verip, gereken sabrı gösterirsek kendisi kültürü ve sistemi olan bir ekip yaratacaktır.

Umarım uzun yıllar bizimle birlikte olur, hayırlı olsun.