Rakeem Christmas

Geçen ay bir analizde erken faul problemi yazılıydı eksilerinde. Erken tanışmış olduk sanırım [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yine bir maçla adam gömme şenlikleri başlamış. Sezonun ilk hazırlık maçı, izlenmemiş bir maç ama ülke olarak tezcanlıyız herhalde. Gelsin denen oyuncu da Semih Erden. Semih içeride top aldığında dışarı bakmayı unutup kara delik haline geldiği için oldu olacak onun yanına da Prkacin i alalım.

Yine bir maçla adam gömme şenlikleri başlamış. Sezonun ilk hazırlık maçı, izlenmemiş bir maç ama ülke olarak tezcanlıyız herhalde. Gelsin denen oyuncu da Semih Erden. Semih içeride top aldığında dışarı bakmayı unutup kara delik haline geldiği için oldu olacak onun yanına da Prkacin i alalım.

Adam gömdüğüm filan yok hocam. İstediğim yorumu yaparım. Maçı izlemedim evet ama çok 8 dakikada 5 faul yapması da normal değil belirtmeyelim mİ? Göreceğiz daha sonraki performansını ben eleştirmedim ki? Sadece çok faul yapabilen bir uzun olduğu belirttildi daha önce dikkatli olmak lazım. Ne öyle yok Prkacin bilmem kim? Biraz sakin olalım.

Adam gömdüğüm filan yok hocam. İstediğim yorumu yaparım. Maçı izlemedim evet ama çok 8 dakikada 5 faul yapması da normal değil belirtmeyelim mİ? Göreceğiz daha sonraki performansını ben eleştirmedim ki? Sadece çok faul yapabilen bir uzun olduğu belirttildi daha önce dikkatli olmak lazım. Ne öyle yok Prkacin bilmem kim? Biraz sakin olalım.

Hazırlık maçında çabuk faul alınca yerine oyuncu alınması "farz" oluyor da gömme nasıl olmuyor? Yerine de Galatasaray'ın FBÜlker e karşı maça çıkmayışını "utanç" olarak değerlendiren, 15 Kasım 2009 tarihinde taraftarımızı tokatlayan, Rasim Başak ile birlikte tribüne küfredip salonun boşaltılmasına sebep olacak olaylar zincirini başlatan adam. Aktif basketbolcular arasında mikroplukta tek muadili Kaya Peker dir, TOFAŞ maçlarında kanser olmama sebep olan Ivanov-Peker ikilisinin biraz daha uzun olanı. Ergin Hoca olsa sakatlıktan döndüğü için alırız derdim ama şu durumda Fatih Solak a kalsak yine uzak dursun. Yıllar önce üç maçta Rochestie gitsin, ikili oyun oynayamıyor yorumu gerçekmiş diyenler vardı, adam EL oynadı ve Parakhouski yi parlattı. Tek değişen artık taraftarın hazırlık maçından etiketi yapıştırması olmuş.

Kesiciler genelde faul problemi yaşar zaten, bunda şaşılacak bir durum yok. Maçın yediğimiz basketlerden oluşan kolajına baktığımızda da hep backdoor offense üzerinden sayı yediğimiz görülüyor. Yapmamız gereken setleri çalışıp savunmayı oturtmak olduğu için çok açık vermemiz normal. Açık demek kesici oyuncuların faul yapması demek. Neyse işte herkesin kendince fikri var işte, hazırlık maçına bu kadar şey yazdığıma ben de inanamıyorum.

Son düzenleme:
Hazırlık maçında çabuk faul alınca yerine oyuncu alınması "farz" oluyor da gömme nasıl olmuyor? Yerine de Galatasaray'ın FBÜlker e karşı maça çıkmayışını "utanç" olarak değerlendiren, 15 Kasım 2009 tarihinde taraftarımızı tokatlayan, Rasim Başak ile birlikte tribüne küfredip salonun boşaltılmasına sebep olacak olaylar zincirini başlatan adam. Aktif basketbolcular arasında mikroplukta tek muadili Kaya Peker dir, TOFAŞ maçlarında kanser olmama sebep olan Ivanov-Peker ikilisinin biraz daha uzun olanı. Ergin Hoca olsa sakatlıktan döndüğü için alırız derdim ama şu durumda Fatih Solak a kalsak yine uzak dursun. Yıllar önce üç maçta Rochestie gitsin, ikili oyun oynayamıyor yorumu gerçekmiş diyenler vardı, adam EL oynadı ve Parakhouski yi parlattı. Tek değişen artık taraftarın hazırlık maçından etiketi yapıştırması olmuş.

Kesiciler genelde faul problemi yaşar zaten, bunda şaşılacak bir durum yok. Maçın yediğimiz basketlerden oluşan kolajına baktığımızda da hep backdoor offense üzerinden sayı yediğimiz görülüyor. Yapmamız gereken setleri çalışıp savunmayı oturtmak olduğu için çok açık vermemiz normal. Açık demek kesici oyuncuların faul yapması demek. Neyse işte herkesin kendince fikri var işte, hazırlık maçına bu kadar şey yazdığıma ben de inanamıyorum.

Ben Rakeem Christmas'ın yanına Semih'in alınmasını bize fayda sağlayacağı için söylüyorum. Yoksa olaya Fener-Galatasaray olarak bakmıyorum. Ona bakarsan Emir Preldzic'i de Fenerden istemiyorduk, bizim hakkımızda neler söylemişti ama bize geldi.Tamam sevmedik, hala sevmiyoruz belki ama bu sene hazırlık maçlarına formda başladı. Belki de yıldızımız olacak. Neden çünkü yetenekli yerli bulamıyoruz. Semih'i de o yüzden söyledim. Yoksa ben de hayran değilim Semih'e . Yeteneklerinin de sınırlı olduğunu düşünüyorum ama bize Christmas'ın faul aldığı dönemlerde yardımcı olabilir. Zaten konuşuluyormuş onunla ilgilendiğimiz ben söylemiyorum, iddialar var. Boş yere mi söyledim sanıyorsun. Sen sadece gelmiş "farz oldu" lafına takılıyorsun. Ben sadece takımın daha iyi olmasını istiyorum senin gibi. Benim düşümceme saygı duyarsın, ya da duymazsın. Ama bir düşünce sadece abartacak bir durum yok.

Ayrıca ben Rakeem Christmas'ın da çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ama sadece kesici diye faul problemine girmesi açıklanabilir birşey değil. Adam zaten faul problemine girmesiyle meşhur. Bu da eksi yönü. Bunu sadece belirtiyorum. Bize zararı olur demiyorum. Gömme yok yani. Nitekim Cantu maçında 8 dakikada 5 faul, Ulm maçında 17 dakikada 4 faul yapmış. Gelişme var. Gelişecek te ama hala bence çok fazla. Onu da mı belirtmeyeyim. Umarım düzelir.

Son düzenleme:
Ben de olaya FB ile rekabet üzerinden bakmıyorum dikkat ederseniz, hatta bu yüzden oyuncuları direk yazdım: Rasim-Kaya-Semih.

Oğuz iş yapacaksa gelsin isterdim, yapmaz orası ayrı. Emir için de negatif bir yorumda bulunmamıştım, sadece gereksiz transfer, o geldiğine göre şimdi Schilb gereksiz oldu demiştim. Emir formda başladı diyerek benim takıldığım noktayı tekrarlamışsınız zaten. İlk hazırlık maçı, takım tam değil, koç yeni, takım yeni, maçı izleme olanağı yok. Bu faul probleminden sonra x farz oldu ifadesinden ben onu anlıyorum. Ben o görüşte değilim, arkasında Hendrix ve o pozisyonda süre alabilecek Ege varken-Cline de kolejde beş oynamış sanırım- bu iğrenç karaktere gerek olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki Erman Kunter de kalan bütçeyle duruma göre eksiklere bakarak sezon içinde nokta atışı yapabileceklerini belirtti.

Takıldığım nokta sadece farz oldu kısmı değil, ifadenin tamamıydı. "Bu faul probleminden sonra" kısmı mesela! İzlenmemiş bir maç-daha ilk hazırlık maçı- ve okunan yorumlar böyle bir değerlendirme için yeterli mi? Oyuncu kolejde 33-34 dakika ortalamayla oynamış son sezonunda. Sadece kesici diye faul problemine girer demedim zaten. Savunmada aksayan takımlarda faul problemine o takımın kesicileri girer dedim. Hele ki ilk hazırlık maçı olduğu düşünüldüğünde gayet normal. Kusura bakmayın ama bunlar kötü niyetli ifadeler. Adam x dakika oynamış, rebound bile çekmemiş sadece faul yapmış sanki!

Daha önceden oyuncuyu tanıyorsanız veya duyumlarınıza çok güveniyor, Hendix ve Ege nin-ve Cline nin- uzun rotasyonu için yetersiz olacağını düşünüyorsanız; yani hazırlık maçı üzerine değil genel konuşuyorsanız kendi fikrinizdir, saygı duyarım elbette. Benim midem Semih i kaldırmıyor işte, yapacak birşey yok.

Saygılar.

Ben de olaya FB ile rekabet üzerinden bakmıyorum dikkat ederseniz, hatta bu yüzden oyuncuları direk yazdım: Rasim-Kaya-Semih.

Oğuz iş yapacaksa gelsin isterdim, yapmaz orası ayrı. Emir için de negatif bir yorumda bulunmamıştım, sadece gereksiz transfer, o geldiğine göre şimdi Schilb gereksiz oldu demiştim. Emir formda başladı diyerek benim takıldığım noktayı tekrarlamışsınız zaten. İlk hazırlık maçı, takım tam değil, koç yeni, takım yeni, maçı izleme olanağı yok. Bu faul probleminden sonra x farz oldu ifadesinden ben onu anlıyorum. Ben o görüşte değilim, arkasında Hendrix ve o pozisyonda süre alabilecek Ege varken-Cline de kolejde beş oynamış sanırım- bu iğrenç karaktere gerek olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki Erman Kunter de kalan bütçeyle duruma göre eksiklere bakarak sezon içinde nokta atışı yapabileceklerini belirtti.

Takıldığım nokta sadece farz oldu kısmı değil, ifadenin tamamıydı. "Bu faul probleminden sonra" kısmı mesela! İzlenmemiş bir maç-daha ilk hazırlık maçı- ve okunan yorumlar böyle bir değerlendirme için yeterli mi? Oyuncu kolejde 33-34 dakika ortalamayla oynamış son sezonunda. Sadece kesici diye faul problemine girer demedim zaten. Savunmada aksayan takımlarda faul problemine o takımın kesicileri girer dedim. Hele ki ilk hazırlık maçı olduğu düşünüldüğünde gayet normal. Kusura bakmayın ama bunlar kötü niyetli ifadeler. Adam x dakika oynamış, rebound bile çekmemiş sadece faul yapmış sanki!

Daha önceden oyuncuyu tanıyorsanız veya duyumlarınıza çok güveniyor, Hendix ve Ege nin-ve Cline nin- uzun rotasyonu için yetersiz olacağını düşünüyorsanız; yani hazırlık maçı üzerine değil genel konuşuyorsanız kendi fikrinizdir, saygı duyarım elbette. Benim midem Semih i kaldırmıyor işte, yapacak birşey yok.

Saygılar.

Belki yanlış anlaşılmış olabilirim Christmas konusunda. Ona tabi ki güveniyorum. Sadece faul problemine erken girmesi beni düşündürdü. Onu da benim durumuma mazur görün. Umarım daha da iyi olur ve kendisini geliştirir.

Cline çaylak bir oyuncu, Hendrix'e de pek güvenmesem de önyargılı olmak istemiyorum. Sadece onun yerine de olsaydı bir Türk uzun alınabileceğini düşünüyorum. O da maalesef Semih geliyor aklıma başka bir uzun gelmiyor. Boşta olan oydu çünkü. Sizin hassasiyetinizi de anlıyorum. Türk uzun olabilseydi eğer belki bir yabancı pg ya da sg alınabilirdi bence. Ama bu sadece benim görüşüm. Tabi ki beni bağlar. Ege'nin ribauntlarda etkili olduğunu görmek beni çok sevindiriyor. Biraz da keşke sırtı dönük oyununu geliştirebilse. Hopson ve Hardy'den de ümitliyim. Renfroe'ya karşı da önyargılarım var ama hazırlık maçları bunları yalanlar gibi.

Çok erken yorum yaptığımın farkındayım. O yüzden beni mazur görün sadece değerlendirmede bulunmak istemiştim. Benim sezon öncesi öngörülerim. Ama genelde geçtiğimiz sezondan çok daha dengeli bir kadroyu çok ucuza kurduğumuzu düşünüyorum.

Umarım Erman hocayla beraber başarılı oluruz. Özellikle Eurocupta. Fdoğuşu da en azından sahamızdaki bütün maçlarda yenebiliriz.

Bu sene pes etmeyen,ısıran, atletik ve transition offensi iyi oynayan bir takım izlemek hayalim. Aynı futbol takımının olduğu gibi.

Saygılar.

Hala uyum yakalayamamasında Erman Kunter'in payı olduğunu düşünüyorum. İlk defa Avrupa'ya gelen çocuğa sorumluluk verip sonra da beklentileri karşılayamadı muamelesi doğru mu? Rakeem yetenekli ve daha iyisini yapacak kalitede. Hem mental hem oyun olarak bize katkı verebilir. (Tabi iyi bir koç gelirse)

Ayrılması doğru karar olmuş ne yazık ki beklentinin çok uzağındaydı. Ve bunun formsuzluk ya da Erman Kunter'e takımın oturmamasına bağlamıyorum. İzlediğim maçlarda oyun bilgisi oldukça zayıf geldi ham bir oyuncu görüntüsü çizdi. Referansları geçmişi iyi olabilir ama ben parkede basketbolu bilen bir uzun seyretmedim.

8 yabancı tutmanın mantığı olmadığı için Tj Cline'la yollar ayrılacaktır. Rakeem ve Tj Cline gider sadece 1 uzun gelir gibi duruyor.

Galatasaray'ın Eurocup'ta 5'te 1 yapmasının, ligde ezildiği maçların sorumlusu Rakeem oldu demek ki :) Niye getirdin niye gönderdin... Her açıdan koç hatası. Bu çocuğu göndermek sorunlara çözüm olacaksa amenna fakat sanmıyorum.

Geldiğinde çok sevindik ama çok da üzüldük böyle olmasına. Young gibi başladı ama Young gibi devam edemedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son zamanlarda Russ Smith'den sonra değerlendiremeyip gönderdiğimiz ve üzüldüğüm başka bir oyuncu oldu kendisi. Doğru hocanın eline düşmedi ne yazık ki.

Geldiğinde hep klasik atlet savunmacı uzun diye tanıtıldı ama benim gördüğüm savunmada nerede duracağı konusunda tereddütler yaşayan ama ilginçtir ki hücumda beklenenin üzerinde işler yapan bir oyuncuydu. Bazı arkadaşlar hücumu ikili oyunlardan ibaretti yazmış ama ben parmak ucu hassasiyetini de gayet iyi bulmuştum. Muhtemelen Hendrix in hücum gücü düşünülerek işin savunma kısmını yeterince yerine getiremediği için gönderildi.

Ne kadar aldığını bilmiyorum ama bence Hendrix in ismine mağlup oldu. Yolu açık olsun. Sürekli oyuncu getirip gönderen, oyuncuları kazanamayan koçlar biraz da dönüp kendine bakmalı. Mücadele etmeyen, maç seçen, bütün sezon transfer yapan takımlardan şikayetçiydik ve yine aynı yere doğru gidiyoruz sanki.

Ben de gitmesine uzuldum. Biraz sabretmeliydik. 1 ay oldu lig baslayali. Asil gitmesi gereken hala takimin basinda. Suclu bu cocuk oldu yazik.