Şampiyonlar Ligi 2010-2011

1

İnter
Barcelona
Manchester United
Chelsea
Arsenal
FC Bayern
Milan
Lyon

2

W.Bremen
Real Madrid
Roma
Shakhtar
Benfica
Valencia
Marsilya
Panathinaikos

3

Tottenham
Rangers
Ajax
Schalke
Basel
Braga
FC Kopenhag
Spartak Moskova

4

Hapoel Tel-Aviv
Twente
Rubin
Auxerre
Cluj
Partizan
Zilina
Bursaspor

Bunlar Real Madrid'in 2. torbada oldugunu bildikleri halde mi eslesmek istiyorlardi :)

Son maçtaki olaylardan sonra Bursalımısınız hala?

Dileğim çok istedikleri Real Madrid gelsin, 1.torbadan da Chelsea gelsin averaj manyağı olsunlar, isterim.

3'ten de Schalke filan gelirse tadından yenmez herhalde, Ajax'a da razıyım.

Bursalı ile ne alakası var Gazanfer. Bursa'yı da FB yerine koyarsak işimiz var. Geçen sene de Bursaspor aleyhine durmadan yazılıyordu bu sitede, hatta FB'nin şampiyonluğunu isteyenler bile vardı. Açıkçası hiç hoşuma gitmiyor bu tür yazılar. Hem belki ben Bursa'yı seviyorum ya da Bursalıyım. Herkes aynı düşünmek zorunda mı? Bursaspor imkanları dahilinde süper bir iş başardı ve Avrupa'da da başarsın isterim. Sonuna kadar da destekleyeceğim. Aynı şekilde Trabzonspor'u da. Hatta yeri gelirse Beşiktaş'ı bile desteklerim ama abartmadan. Bu takımların hiçbiri bir Fener değil ki Fener'i destekleyenler bile var.

Takımlarımın birbirleriyle eşleşmeyeceği bir kura olsun.

Arsenal, Roma, Valencia açısından şanslı eşleşmelerle geçen bir yıl olsun...

Bi Volkan Sen yüzünden Bursa'ya düsman olacagima, Ertugrul Saglam gibi adam gibi bir adam icin Bursa'li olurum. Fener disinda da her takimi desteklerim Avrupa'da.

Bursa iyidir beyler, Ertuğrul Sağlam başlı başına desteklemek için bir nedendir zaten.

İnşallah gruptan çıkarlar ama ben Avrupa Ligi'ne gideceklerini düşünüyorum.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Son maçtaki olaylardan sonra Bursalımısınız hala?

Dileğim çok istedikleri Real Madrid gelsin, 1.torbadan da Chelsea gelsin averaj manyağı olsunlar, isterim.

3'ten de Schalke filan gelirse tadından yenmez herhalde, Ajax'a da razıyım.

Son maçta Bursa'ya düşman olmamız için ne oldu ki? Volkan Şen'in biraz kaprisli hareketleri o kadar.Ne gol attıklarında çirkefce sevindiler,ne de maç içinde bi taşkınlık çıkardılar.

Bursa'nın ilk Avrupa deneyimine gelince;

Umarım Avrupa Ligi'ne gidebilecekleri bir kura çekerler.Şamp.Ligi'nde 3. olup aşağı düşerlerse ve 1-2 tur ilerlerler ise çok iyi olur.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bursalı ile ne alakası var Gazanfer. Bursa'yı da FB yerine koyarsak işimiz var. Geçen sene de Bursaspor aleyhine durmadan yazılıyordu bu sitede, hatta FB'nin şampiyonluğunu isteyenler bile vardı. Açıkçası hiç hoşuma gitmiyor bu tür yazılar. Hem belki ben Bursa'yı seviyorum ya da Bursalıyım. Herkes aynı düşünmek zorunda mı? Bursaspor imkanları dahilinde süper bir iş başardı ve Avrupa'da da başarsın isterim. Sonuna kadar da destekleyeceğim. Aynı şekilde Trabzonspor'u da. Hatta yeri gelirse Beşiktaş'ı bile desteklerim ama abartmadan. Bu takımların hiçbiri bir Fener değil ki Fener'i destekleyenler bile var.

Abi Bursalılık konusuna gelinirse en Bursalı benimdir sanırım :) Kimlikte yazıyor ötesi yok :)

Bursaspor'u eskiden de sevmezdim, şimdi de sevmiyorum. Ama en azından geçen maçtan sonra diğer Galatasaraylıların da sevmeyeceğini düşünmüştüm.

Sebep sadece Volkan Şen ya da başka birşey değil. Taraftarlarının genel tutumu, 1 sene şampiyon olarak kendilerini birşey sanmaları vs.

Kaldı ki geçen sene Samiyen'deki maçta ufak bir kovalamaca da yaşanmıştı Bursalılarla, yani genel olarak Galatasaraylıların sevmemesi gerekiyor diye düşünüyorum bu takımı, iyi anlaşamayız biz.

İstanbul takımlarını Bizans olarak gören taraftarların takımından ne beklenir zaten?

Avrupa da bu sene tek desteklediğim takım Trabzonspor, Galatasaray'dan sonra tabiki. Onları da çok sevdiğim söylenemez ama hakettiler bence artık bir başarıyı.

Salih Coskun' Alıntı:
Bi Volkan Sen yüzünden Bursa'ya düsman olacagima, Ertugrul Saglam gibi adam gibi bir adam icin Bursa'li olurum. Fener disinda da her takimi desteklerim Avrupa'da.

Ertuğrul Sağlam adam gibi adamı neye dayanarak söylüyorsunuz? Aykut Kocaman, Bernd Schuster,Şenol Güneş, Abdullah Avcı, Yılmaz Vural vs. vs adam değil mi? Komik olmuş... Bursalıların hocalarına yaptığı bir benzetme sadece. Alex'e de Kralex diyorlar, onun için Feneri de tutalım hadi, o da çok efendi adam gibi adam :)

Bir de Ali Sami Yen'e küfreden taraftarların takımını da destekliyormuşsunuz,o da sorun değil, devam edin...

Gazanfer şöyle açıklayayım sana;

Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarları arasında düşmanlık derecesine gelen rekabet ne zaman başladı? Bence hep vardı ama düşmanlık durumuna medyanın ve Aziz Yıldırım'ın iticiliğinin etkisiyle geldi. Önceden sadece maça gelen taraftarlar arasında ciddi sürtüşmeler olurdu ama bugün Anadolu'da dahi kavgalar çıkabiliyor. Bu bağlamda bakarsak bir takımdan nefret etmek için hem yönetim hem medya hem de taraftar olarak gerginliklerin yaşanması lazım ki bugün Bursaspor yönetiminin bizi tahrik edecek birşey yapacaklarını sanmıyorum, aynı şekilde Trabzon'un da. Ha o seviyeye gelirsek zaten desteklerim ben de seni ;)

Kerem Abi anladım demek istediklerini ama ben tribünde i... Bursa g... Ankara diye bağırıp o takımı desteklemem burda 2 gün sonra.

Eminim Eskişehir Avrupa'da mücadele etse onları da destekleyecek arkadaşlar ama orada Galatasaraylıya yapılan müdahelenin haddi hesabı yok. Tabi bunu tribün olaylarını yakından takip etmeyen arkadaşların bilmesine olanak yok ama yine de biraz bilinçli olalım. 3 gün sonra herkes Tribün Dergi'ye baksın bir zahmet maçtan sonra, neler yaşanmış görün. Geçen sene yaşanan olayları senin benden iyi bildiğini düşünüyorum Kerem Abi.

Bu konularda genel tutumum budur, dileğim ve isteğim bazı arkadaşların bu konularda biraz bilgi sahibi olup yazmaları.

Kısaca sıralayayım. Bursa-Eskişehir-Ankaragücü-Göztepe-Karşıyaka Galatasaray tribünlerinin ve taraftarlarının iyi anlaşamadığı takımlardır. Buralara Galatasaray formasıyla gidin bakalım bir maç günü, sağ çıkabiliyor musunuz?

Ben Türkiye sınırları dışında Fenerbahçe hariç bütün Türk takımları desteklerim, başarılı olsunlar isterim.(tabi bizi geçmemek şartıyla :) )Bursa konusuna gelecek olursak, ben kendimi bildim bileli Bursaspor taraftarı ateşlidir, İstanbul'a kafa tutar.Onun için bende pek sevmezdim ama işin içinde Ertuğrul Sağlam var.Efendi duruşuyla her zaman sevmişimdir kendisini.Onun için Şampiyonlar Ligi'nde Bursaspor taraftarıyım.Ayrıca kendini birşey sanmaklada haklılar.Yaptıkları kolay bir iş değil.

Bursa'nın haricinde Trabzonspor'un sıkı bir takipçisiyim.Eskiden beri sempatim vardır Trabzon'a.Hele ki, başlarında Şenol Güneş gibi büyük hayranlık ve saygı duyduğum bir teknik direktör olunca bu sempatim kat kat artıyor.İnşallah yarın Liverpool'u eleriz.

Bursa ve Trabzon sadece hocalarının bile hatrına tutulacak takımlardır Avrupa'da.

Karizması yok denilen Şenol Güneş bizi Dünya 3.'sü yaparken, artist Fatih Terim'in egoları yüzünden bizi 2 Dünya Kupası turnuvasından ettiğini söylemeden geçemeyeceğim.

bende fenerbahçe hariç,avrupa'da tüm takımları desteklerim..
bursa real madrid'i istiyordu ama vazgeçmişlerdir herhalde..
olası bir real madrid çıkması durumunda 3 puan'dan fazlasını toplayamazlar :)