Tema Değişikligi

En kısa zamanda umarım eski temamıza kavuşuruz.Abicim valla siteye girince hani yazasım gelmiyor gözlerimi çok ağrıtıyor gerçekten laf olsun diye demiyorum! Beyaz tema da yazılar daha rahat okunuluyor ve daha hoş.Neyse çok laf tüketmeye gerek yok! Herşeyin hayırlısı diyelim...

Ne geçti elinize Bayan Takımı bölümünü bir alta taşıyarak, gerekçesi nedir, bu konuda kaç üyenin görüşü alınmıştır?Birşeyleri değiştirmek için bir üyenin isteği yeterlimidir?Zaten heryerde en önde erkek branşlarını gelmiyormu, bir forumda bayan takım başlığının önde olmasına nedir bu tahammülsüzlük?Merak içindeyim.Ve de gerekçesi ne olursa olsun bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmek isterim.

Nuriye NUR' Alıntı:
Ne geçti elinize Bayan Takımı bölümünü bir alta taşıyarak, gerekçesi nedir, bu konuda kaç üyenin görüşü alınmıştır?Birşeyleri değiştirmek için bir üyenin isteği yeterlimidir?Zaten heryerde en önde erkek branşlarını gelmiyormu, bir forumda bayan takım başlığının önde olmasına nedir bu tahammülsüzlük?Merak içindeyim.Ve de gerekçesi ne olursa olsun bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmek isterim.

Nuriye Hanım bu konuda istek yapan ilk ve tek kişi olarak size yanıt vereyim.
Birincisi bilmem siz ne kadar süredir takip ediyorsunuz ama benim 1,5 yılı üyelik,1 senesi de misafir kullanıcı olarak olmak üzere toplamda 2,5 senedir takip ettiğim forumda Erkek Takımı daima konu başlığında en üst bölümdeydi.
Bu sene Bayan Takımı'mızın hem Avrupa hem de ligde gösterdiği üstün başarı nedeniyle Bayan Takımı Bölümü en üst bölüme alınmıştı.
Benim isteğim Erkek-Bayan ayrımcılığına dayanmadan sadece forumda gözlemlediğim kadarı ile üyelerin ve yöneticilerin daha fazla girdiği bölümün en üste yani klasik yerine dönmesi amaçlıydı.
Ayrıca forumda Bayan Takımı en üste alınırken kaç kişinin görüşü alınmıştı?
Daha doğrusu alınması mı gerekiyordu?
Tahammülsüzlükle de pek bir alakası yok bu durumun.
Forumdaki abilerimin,kardeşlerimin bildiğim kadarı ile tek amacı var o da Galatasaray.Erkek Takımı,Bayan Takımı,Tekerlekli Sandalye Takımı en üstte veya en altta olmuş bunu kimse sorun yapmaz.
Ama siz neden bu kadar sorun yaptınız anlamış değilim.

Sorun çıkarmak için neden arıyorsunuz. Arkadaşlar bu site bu konular yüzünden kapatıldı , Lütfen artık sorun çıkmasın. Sizlerden rica ediyorum.

Evet ben sorun yaptım, ve ben bu durumda sana göre Tugay kardeşim iyi bir Galatasaraylı değilim öylemi.Şunu bilmeni isterimki benimde tek bir amacım ve tek bir tutkum var oda Galatasaray. Ben bu konularda biraz hassasım ve duygusal bir tepki vermiş olabilirim.Erkek egemen toplumda, her alanda geri plana itilmiş bayan takımlarıyla daha çok ilgilenilmesini isterim. Polemik peşinde değilim.Foruma girdiğimde bu durumu yani yerlerin değiştiğini görünce hoşuma gitmedi ve bu durumun nedeninin ne olduğunu merak ettim.Ve de yöneticilerin cevaplaması için yazdım bu sitem dolu yazıyı.Benim senin görüşlerine saygım var sen böyle görmek isteyebilirsin forumu, çünkü dediğinin gibi sen üye olduğununda erkek takımı bölümü üstteydi ve öyle alışmıştın.Bende eski haliyle görmek istiyorum çünkü ben üye olduğumda bayan takımı bölümü üstteydi ve bende öyle alışmıştım.Birde eğer başarıya göre yerleri değiştireceksek, erkek takımının 3.sırada olması gerekirdi.Şu halde sezon bitmiş haldeyken hangi başarıyı elde etti acaba erkek takımı yoksa bizmi kaçırdık.Ha unutmuşum pardon yönetim olarak Murat Hoca'yla dalga geçme başarısını gösterdiler.Madem başarıya göre hep böyle yer değiştirmeler yaşanacak, o zaman bu yıl en başarılı olan Tekerlekli basketbol takımının başlığını koyalım en başa.Artı neden forum değişikliklerinde oylama yapılmasınki, herşey için oylama yapılmıyormu zaten.Herkesin görüşü alınarak daha demokratik bir ortam yaratılması hoş olmazmı?Böyle yapılması forum üyelerininin görüşlerine değer verildiğini gösterir.Böylelikle forum üyelerinin siteye olan güvenleri ve bağlılıkları dahada artmış olur.Böyle olması durumunda yöneticilerin sadece ceza vermediğini(kurallara uymayanlara tabiki ceza verilecektir), kendi görüş ve önerilerininde yöneticiler gözünde çok değerli olduğunu görmelerini sağlayacaktır.

Kalitesizlik??? Forumun daha iyi daha demokratik olması için yazılan yazıların kaliteyi düşüreceğini sanmıyorum.Aksine arttırır.Artı burada karşılıklı olarak kaliteyi düşürecek argo kelime veya küfür yok.Yapmayın lütfen ben bu cümleyi haketmiyorum.

Bayan Takımının başlığı bana göre Erkek Takımının başlığından yukarda olmalı.Bunu bende sorun ediyorum.
Ayrıca bireylerin fikirleri söylemeside hiçbir şekilde kaliteyi düşürmez.
Not:Demokratik ortamlarda.

Cevdet bey sitenin kalitesi her geçen gün düşseydi hitleri sürekil artmazdı. ayfanın en altındaki istatistik bölümüne bir göz atın isterseniz.

Nuriye hanım bayan takımına jest olsun diye lig bitiminde bayan bölümünü yukarı taşımıştık fakat forumun normal sıralaması budur. Atılan mesajlara bakarsanız hangi bölümlerin daha çok ilgi çektiğini görebilirsiniz.

Bence ilgi önemli değildir burada olan.Tekerlekli Takıma ilgi hiç yok demek onların alt sırada olacağı demek anlamına mı geliyor.Evet eğer burası demokratik bir site olsaydı Tekerlekli Takımımız en üstte olurdu.Evet hitler önemlidir fakat Yiğidin Hakkını Yiğide vermek lazım.Sitede hakettikleri değeri vermediğimizi düşünüyorum.

Sözlerle kalite yükseltilmez. biri çıkıyor niye bayan takımı üstte değil diyor , diğeri çıkıyor ona anlamsız cevaplar veriyor. Kalite dediğiniz buysa haklısınız , gerçekten süper. Çocuk gibi kavga ediyorsunuz ve bunun sonunda gerekçe olarak demokrasi deniyor , bu sözler bana hiç yabancı gelmiyor.

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Nuriye hanım bayan takımına jest olsun diye lig bitiminde bayan bölümünü yukarı taşımıştık fakat forumun normal sıralaması budur. Atılan mesajlara bakarsanız hangi bölümlerin daha çok ilgi çektiğini görebilirsiniz.

Önder Abi, benimde anlatmak istediğim buydu zaten.
Forumun normal sıralaması buydu.
Bence Nuriye Hanım dolaylı yoldan kadın-erkek eşitsizliğinden bahsetmeye çalışmış.Ancak bunu söyleyecek son yerlerden birisi bizim forumumuz..

Neden Bayanlar altta erkekler üstte diye bir tartışma çıktıki şimdi :? Erkekler daha çok rağbet gördüğü için ve sitenin asıl sıralaması öyle olduğu için bayanlar altta.Ama başarıya göre bakıcak olursak Tekerleki basketbolun en üstte olması lazım elbette.Ama böyle birşey tartışmak saçma.Şu an erkek basketbol takımımızda yapılan hataları konuşacağımıza bayanlar niye altta tartışması yapıyoruz.Yazık ....

Konuyu saptırmak amaçlı yeni tema ile ilgili birşey söyleyeyim. Bu tema ile tasarruf yapmış oluyoruz arkadaşlar bilmiyorum kaç saat takılıyorsunuz buraya ama. Kapalı tema, beyaz temaya göre daha az güç sarfedip da ha az elektrik yapar ve sizde tasarruf yapmış oluyorsunuz. Hele ki bu zamanda elektrikleri özellikle tasarruflu kullanmanızı öneriyorum bir çevreci olrak.
Heh! güzel bağladım :)

Serdar Aslan' Alıntı:
Konuyu saptırmak amaçlı yeni tema ile ilgili birşey söyleyeyim. Bu tema ile tasarruf yapmış oluyoruz arkadaşlar bilmiyorum kaç saat takılıyorsunuz buraya ama. Kapalı tema, beyaz temaya göre daha az güç sarfedip da ha az elektrik yapar ve sizde tasarruf yapmış oluyorsunuz. Hele ki bu zamanda elektrikleri özellikle tasarruflu kullanmanızı öneriyorum bir çevreci olrak.
Heh! güzel bağladım :)
Cem Yılmaz kokusu alıyorum :)

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Cevdet bey sitenin kalitesi her geçen gün düşseydi hitleri sürekil artmazdı. ayfanın en altındaki istatistik bölümüne bir göz atın isterseniz.

Benim sorularıma tam karşılık gelmesede konunun muhattabı Önder Bey kısa ve öz bir açıklamada bulunmuş.Teşekkür ediyorum kendisine.Ben dayatmayla illa bayan başlığı yukarı çekilmelidir demiyorum.Sadece ve sadece bu konudaki rahatsızlığımı dile getirdim.Bu konularda hassas olduğumu belirttim.Yönetici tarafından verilen bu cevap karşısındada forum kurallarına olan saygım dolayısıyla bu konu hakkında ısrarcı olmayacağim.Rahatsız olduğum bir konuyu forumda ifade etme özgürlüğüne sahip olduğumu düşünüyorum.Saygı çerçevesinde yazılar yazan insanları kalitesiz yazı yazmakla ve forumun kalitesini düşürmekle itham etmek hiçte adil değil.Denilen gibi bir kalite düşürme olayının olmadığınıda herkes görüyor kanımca.Forumda herkes, bütün karşıt fikirler saygı çerçevesinde görüşlerini ifade edebilmeli, rahatsız olduğu konuları yazabilmelidir.Forum ortamında insanların bir konu hakkında fikirlerini belirtmesi ve buna karşılık farklı görüşteki insanların başka bir görüş ortaya atmaları normaldir.Eğer böyle yapılmazsa zaten orası forum olmaz, başka birşey olur.Ama yinede bu tür değişikliklerde daha önceki yazımdada sunduğum nedenlerden dolayı forum üyelerininde görüşlerinin alınması taraftarı olduğumu belirtmek isterim.

Nuriye NUR' Alıntı:
[quote="Önder Çiçekoğlu":2m8kudns]Cevdet bey sitenin kalitesi her geçen gün düşseydi hitleri sürekil artmazdı. ayfanın en altındaki istatistik bölümüne bir göz atın isterseniz.

Benim sorularıma tam karşılık gelmesede konunun muhattabı Önder Bey kısa ve öz bir açıklamada bulunmuş.Teşekkür ediyorum kendisine.Ben dayatmayla illa bayan başlığı yukarı çekilmelidir demiyorum.Sadece ve sadece bu konudaki rahatsızlığımı dile getirdim.Bu konularda hassas olduğumu belirttim.Yönetici tarafından verilen bu cevap karşısındada forum kurallarına olan saygım dolayısıyla bu konu hakkında ısrarcı olmayacağim.Rahatsız olduğum bir konuyu forumda ifade etme özgürlüğüne sahip olduğumu düşünüyorum.Saygı çerçevesinde yazılar yazan insanları kalitesiz yazı yazmakla ve forumun kalitesini düşürmekle itham etmek hiçte adil değil.Denilen gibi bir kalite düşürme olayının olmadığınıda herkes görüyor kanımca.Forumda herkes, bütün karşıt fikirler saygı çerçevesinde görüşlerini ifade edebilmeli, rahatsız olduğu konuları yazabilmelidir.Forum ortamında insanların bir konu hakkında fikirlerini belirtmesi ve buna karşılık farklı görüşteki insanların başka bir görüş ortaya atmaları normaldir.Eğer böyle yapılmazsa zaten orası forum olmaz, başka birşey olur.Ama yinede bu tür değişikliklerde daha önceki yazımdada sunduğum nedenlerden dolayı forum üyelerininde görüşlerinin alınması taraftarı olduğumu belirtmek isterim.[/quote:2m8kudns]
Nuriye hanım düşüncelerinizi sadece bu şekilde yazsaydınız sorun kalmayacaktı. Erkek ve bayan olayına girmek yazdıklarınızın önüne geçmişti. Şimdiki yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Empati böyle başlamalı ,diğer yazdığınız gibi değil.

Lütfen rica ediyorum şu temayla kim ilgileniyorsa değiştirsin kurtulalım şu temadan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!