THY Euroleague | 5.Hafta | Galatasaray Liv Hospital: 84 - FC Bayern Munich: 74

Bu maçta taraftara daha çok işi düşüyor; yeri gelecek takım mücadelesiyle taraftarı oyunun içine sokacak, yeri gelecek taraftar takımı toparlayacak..

Takımın neredeyse %50 si olmadan mücadele edecegiz cuma günü . Bu mac bir ölcüde grubun kaderini belirleyecek diye düşünüyorum . Umarim eski oyuncumuz Nihad djedovic bize patlamaz . Orada olacagız.

''iyi günde kötü günde taraftarın seninle'' tezahüratını devamlı söyleriz . Bakalım sözümüzün arkasında mıyız. Kötü günde oyunun parçası olacak , takıma destek verecek gerçek GS taraftarı orada olacaktır.

inşallah yanılırım ama maçtan pek ümidim yok yine de son topa kadar GALATASARAY...

arroyo-ender
göksenin-sinan
cenk-domercant
macvan-erceg
bonsu-furkan

10 oyuncumuzdan 5'i iyi oynarsa kazanırız..
istanbul'dakiler lütfen maça...

Şu kadroya Engin ile Malik'inde girdiğini düşünürsek fena oluşum olmaz.

Bayern kendi liginde son maçında Alba'dan fark yediler. Sanırım onlarda da bir düşüş var. İnşallah alırız bu maçı...

Maçı kazanma ihtimali düşükte olsa, Kaybetsek de fazla bir önemi yok. Siena ve Gora son 2 takım olur. Destek maç boyunca devam etmeli ama beklentileri fazla tutup, olası kötü bir sonuçta yuhalama veya istifa gibi sloganlara dönüşmemeli. Kazansak da top 16 dayız, kaybetsek de. Galip gelsek de fazla abartmaya gerek yok, yenilsek de karalar bağlamamalıyız. Bu takım F4 için kurulmadığını hepimiz biliyoruz.

Maçı kazanma ihtimali düşükte olsa, Kaybetsek de fazla bir önemi yok. Siena ve Gora son 2 takım olur. Destek maç boyunca devam etmeli ama beklentileri fazla tutup, olası kötü bir sonuçta yuhalama veya istifa gibi sloganlara dönüşmemeli. Kazansak da top 16 dayız, kaybetsek de. Galip gelsek de fazla abartmaya gerek yok, yenilsek de karalar bağlamamalıyız. Bu takım F4 için kurulmadığını hepimiz biliyoruz.

Hocam bu maçın ölüm kalım maçı olmadığı telafisi olduğuna katılmakla birlikte şunu hatırlamakta fayda var....Siena geçen senede benzeri bir başlangıç yapıp sonra beş maç üst üste kazanıp turu geçti...Bu maçlar çok önemli değil dersek ve sonra Allah korusun içerideki Gora ya da Siena maçlarından birini kaybedersek çok büyük sıkıntı olur... Çünkü sonra o maçları telafi edebileceğin Munich deplesmanı, Oly ve Malaga maçları kalıyor....
Bu arada grup 4. sü olmak top 16 grupları açısından pek hoş değil...Top 16 grubumuza iki tane 4. gelmesi güzel bir şans yaratabilir gecen sene Efes'in grubundaki Bamberg ve Brose Baskets gibi....

Siena efsanesi artık bitti, geçen sene de ekmeğini yediler ama bu sene toparlanmalı imkansız. Sponsorları olan banka da desteğini çekecek diye dedikodular var. Siena uzun yıllar eğer maddi destek ( Arap, Rus veya Uzak doğulu zengin ) bulamazsa ruhuna Fatiha.

Final maçı olarak sahamızda oynayacağımız Gora maçını görmemiz gerekiyor. Gora takımını gördük,kapasiteleri belli. Aslında Bayern ve Malaga da çok aman aman takımlar değil. Bugün eğer koç ve takım arasında barış sağlanırsa galibiyet alabiliriz.

Bu grup da 1. de olsak 4. de olsak bu kadroyla top 16 da alabileceğimiz galibiyet sayısı 14 maçta en fazla 4 yada 5 olur. Biraz karamsar oldum kusura bakmayın ama zaten F4 için kururmuş bir takım olmadığımız için fazla hayal kırıklığı olmaması lazım. Yani tüm oyuncularımız sağlam olsa da F8 en üst hedefti. Şimdi bana kızan arkadaşlar olabilir ama aşağıda ki kadrolar sizin elinizde olsa bizim takımdan oyuncu transfer eder misiniz ? Ben yedek olarak Jawai ve Carlos dışında kimseyi almazdım. Bazı arkadaşlar Gordon, Erzeg yada x diyebilir ama Hiçbiri aşağıda ki takımlarda ilk 5 oyuncusu olmazdı.

Real, Barca, Cska, Pana, Oly, Macabi, Fb Ü, ? ( Son aday top 16 da kendini gösterir )

Siena efsanesi artık bitti, geçen sene de ekmeğini yediler ama bu sene toparlanmalı imkansız. Sponsorları olan banka da desteğini çekecek diye dedikodular var. Siena uzun yıllar eğer maddi destek ( Arap, Rus veya Uzak doğulu zengin ) bulamazsa ruhuna Fatiha.

Final maçı olarak sahamızda oynayacağımız Gora maçını görmemiz gerekiyor. Gora takımını gördük,kapasiteleri belli. Aslında Bayern ve Malaga da çok aman aman takımlar değil. Bugün eğer koç ve takım arasında barış sağlanırsa galibiyet alabiliriz.

Bu grup da 1. de olsak 4. de olsak bu kadroyla top 16 da alabileceğimiz galibiyet sayısı 14 maçta en fazla 4 yada 5 olur. Biraz karamsar oldum kusura bakmayın ama zaten F4 için kururmuş bir takım olmadığımız için fazla hayal kırıklığı olmaması lazım. Yani tüm oyuncularımız sağlam olsa da F8 en üst hedefti. Şimdi bana kızan arkadaşlar olabilir ama aşağıda ki kadrolar sizin elinizde olsa bizim takımdan oyuncu transfer eder misiniz ? Ben yedek olarak Jawai ve Carlos dışında kimseyi almazdım. Bazı arkadaşlar Gordon, Erzeg yada x diyebilir ama Hiçbiri aşağıda ki takımlarda ilk 5 oyuncusu olmazdı.

Real, Barca, Cska, Pana, Oly, Macabi, Fb Ü, ? ( Son aday top 16 da kendini gösterir )

Verdiğin 7 takımdan 5 i top 16 aynı gruba düşerlerse ne olacak ? :)))

Can Bey Siena bizden kötü toparlanamaz , saydığınız takımlar bizden bir oyuncu almaz ilk beşe gibi peşin kabullenmelere katılmıyorum...Savaşmak çok önemli Eurolegue'de...Yakalanacak momentumla karşına fırsatlar çıkabileceği gibi umulmadık şekilde umulmadık yerde elenebilirsinde....Siena'da Gora'da gelip kötü günümüzde bizden galibiyet alabilecek takımlar...Normal sezonda ilk sıraları garantilemiş takımlar son maçlara çok asılmayadabilir ..Ne olacağı belli olmaz...O yüzden içerideki B.Munich ve Malaga bizim sigorta maçlarımız, kazanmamız olası kazaların önüne geçer....

Cem Bey şimdi ne kadar konuşsak boş, zaman ilerledikçe görürüz. Önemli olan bu maçı var olma maçı gibi görmemiz, yoksa olası bir kötü sonuç da istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Örnek : koç istifası yada bazı oyuncuların kadro dışı kalması ( çok çok zayıf olasılık ) en kötüsü de taraftarın desteğini çekmesi. Olay top 16 ya kalmayı geçti, koça bir seneyi kaybedebiliriz. En kötüsü de Lig de bu olayların bize olumsuzluk olarak geri dönmesi. Seneye euroleage de oynama garantimiz de yok. Bu dakikadan sonra varımız yoğumuz TBL olması gerektiğini düşünüyorum.

Ali Bey olur mu olur. Ama o 7 takımdan 4 ü f4 oynayacak. Var mısın iddaaya :)

Merhaba arkadaşlar, forum yeni katıldım. Öncelikle aranızda olmaktan çok memnunum. Forumu 2-3 yıldır takip ediyordum fakat kısmet bugüneymiş..

Konusu açılmışken söyleyeyim.. Gruptaki sıralamamız önemli. 2. veya 4. bitirmek 3. bitirmekten avantajlı.. 3. bitirdiğimiz durumda (FBUlker-Barca-CSKA üçlüsünden 2 si)-Olympiakos-(Pana-Maccabi 2 lisinden biri) olmak üzere 4 tane kalburüstü takımla aynı grupta yer alacağız(evet FBUlker de bu sene bu grupta maalesef). 3. olmamız durumunda ise (FBUlker-Barca-CSKA üçlüsünden biri)-Real Madrid-(Pana-Maccabi 2 lisinden biri) olmak üzere 3 üst seviye takımla aynı grupta mücadele edeceğiz.

Geçen sene Eurocup'ta ileriki gruplar adına hep yapılması gerekenleri ters yaptığımız için, burada top8 adına uyanık davranmamız önemli. Teknik ekibin de 2. lik hedefinin bu yüzden olduğunu düşünüyorum.

Maçın özeline gelirsek, ben rakibin adının da etkisiyle salonun dolacağını düşünüyorum. Oyuncular da röportajlarında belirtiyorlar, iç sahada özellikle maç kaybetmemek istediklerini. Ben takımın seyircinin de etkisiyle maçı kazanacağını düşünüyorum. Umut ediyorum ki Hairston da kadrodadır.

Verdiğin 7 takımdan 5 i top 16 aynı gruba düşerlerse ne olacak ? :)))

Öncelikle Ülker-Barça-Cska-Real'den 4'ünün aynı gruba düşme ihtimali yok.

Ülker'in düşebileceği en zor grup

Ülker-CSKA-OLY-BAYERN-MACCABİ-PANA(B grubundan kim gelirse gelsin avaraj takımı olur)

Çok değil daha bundan 1 ay önce ne kadar zor gruba düştüklerinden dolayı seviniyorduk,balon sönecek diye espiri de yapıyorduk. Bizim kura içinse şeker gibi,1.lik hayalleri kuruyorduk,evimizde oly'i yener,iş ikili averaja bakar diyorduk,bundan 1 ay önce kendimizin rakibini 2 senenin şampiyonu oly'i görürken şimdi Gora'yı görüyoruz,ne büyük hayal kırıklığı değil mi.Bence tehlike burada başlıyor,biz basketbolu bilmiyoruz,onun için önümüze ne konursa yiyoruz,f4 denildi zannettik ki favorilerdeniz,yabancı forumları açtım,kimse f4 adayı olarak göstermiyor,ülkerden daha iyiyiz diyoruz ama herkes f4 adayı ülker olarak gösterirken bizi gösteren yok,herkes fenerden Bo'yu,Bogdanovic'i,Emir'i,Kleiza'yı,Bjelica'yı,Zoric'i alma hayalleri kurarken bizden kimse istenilmiyor,herkes bizde ergin ataman var onlarda yok derken,kimse ergin atamandan bahsetmiyor,başarı için öncelikle farkındalık şart.Malik Hairston geldi hoş geldi ama ona Bogdanovic yada Rudy Fernandes muamelesi yaparsak baştan kaybederiz.

Bu sene bizim için kayıp bir yıl olacak,yaşanan sakatlıkları bahane etmeyin,tesadüflere inanmam,hele de bu kadarına

Yapılanacak en doğru şey grubu 5. bitirerek Eurocup'a gitmek olur,belki orada bir şampiyonluk kovalayabiliriz ama olur da gruptan 4. bitirirsek Real ile eşleceğiz,adamlar malaga'dan daha +18 takılacak,f8'de hayal,hele euroleague'de devam edersek alınan o ağır yenilgiler lige de yansır ve tbl finalini imkanı yok göremeyiz,Eurocup alınan iyi sonuçlar bizi tbl finaline taşır,seneye de elemelerden tekrar katılabiliriz.

Eyüp Yıldız ‏@eyupyildizz 21 dk
GS-Bayern!
Satılan bilet:4100
Kombine ve davetiye:2700
Kısaca salon doluyor be gülüm :)

Öncelikle Ülker-Barça-Cska-Real'den 4'ünün aynı gruba düşme ihtimali yok.

Ülker'in düşebileceği en zor grup

Ülker-CSKA-OLY-BAYERN-MACCABİ-PANA(B grubundan kim gelirse gelsin avaraj takımı olur)

Çok değil daha bundan 1 ay önce ne kadar zor gruba düştüklerinden dolayı seviniyorduk,balon sönecek diye espiri de yapıyorduk. Bizim kura içinse şeker gibi,1.lik hayalleri kuruyorduk,evimizde oly'i yener,iş ikili averaja bakar diyorduk,bundan 1 ay önce kendimizin rakibini 2 senenin şampiyonu oly'i görürken şimdi Gora'yı görüyoruz,ne büyük hayal kırıklığı değil mi.Bence tehlike burada başlıyor,biz basketbolu bilmiyoruz,onun için önümüze ne konursa yiyoruz,f4 denildi zannettik ki favorilerdeniz,yabancı forumları açtım,kimse f4 adayı olarak göstermiyor,ülkerden daha iyiyiz diyoruz ama herkes f4 adayı ülker olarak gösterirken bizi gösteren yok,herkes fenerden Bo'yu,Bogdanovic'i,Emir'i,Kleiza'yı,Bjelica'yı,Zoric'i alma hayalleri kurarken bizden kimse istenilmiyor,herkes bizde ergin ataman var onlarda yok derken,kimse ergin atamandan bahsetmiyor,başarı için öncelikle farkındalık şart.Malik Hairston geldi hoş geldi ama ona Bogdanovic yada Rudy Fernandes muamelesi yaparsak baştan kaybederiz.

Bu sene bizim için kayıp bir yıl olacak,yaşanan sakatlıkları bahane etmeyin,tesadüflere inanmam,hele de bu kadarına

Yapılanacak en doğru şey grubu 5. bitirerek Eurocup'a gitmek olur,belki orada bir şampiyonluk kovalayabiliriz ama olur da gruptan 4. bitirirsek Real ile eşleceğiz,adamlar malaga'dan daha +18 takılacak,f8'de hayal,hele euroleague'de devam edersek alınan o ağır yenilgiler lige de yansır ve tbl finalini imkanı yok göremeyiz,Eurocup alınan iyi sonuçlar bizi tbl finaline taşır,seneye de elemelerden tekrar katılabiliriz.

Bu nasıl negatif bir yazıdır. Foruma 3. mesajınız da kara bulutları serpiştirmişsiniz bravo. Ben sene başı yapılan yorumlara çok da gaza gelinip yazıldığına inanmıyorum çünkü sene başında çok iyi bir kadromuz vardı ve as kadroyu da bozmadık eğer sakatlıklar üst üste gelmeseydi durum çok ta farklı olabilirdi. Ülkerle aramız da ki en büyük fark ise oturmuş takımımız olmasıydı nitekim ülkere yeni oyuncular ve yeni koç geldi herkesin böyle düşünmesi normaldi . Galatasaray'ın olduğu yerde her zaman hedef üst sıralar dır 2 yenilgi aldık gidişat kötü diye hemen pes edip büyük arenadan ayrılalım demek nasıl bir düşünce. Kendi evimizde ki maçları kazanıp deplasman da ise elimizden geleni yapıp olabildiğince kendimizi yukarıları atmamız gerekir. 2. grup ta ise herşey çok farklı oturacaktır yeni oyuncuların da katkı vermesiyle f8 hayal değil hele ki işin içinde GALATASARAY var ise.

Bogdanovic'i övmüşsün adam bu sene ye kadar ne katkı ver di takımına daha 3-4 maç oynadı diye ne bu poh pohlamalar geçen sene ülker fark lar yerken bogdanovic yokmuy du bırakın bu işi yahu.

Eurocupa sen git biz gelmiyoruz . Daha 5-6 maç oynanmış iken bu sene kayıp olacak demek nasıl bir düşünce tarzın olduğunu gösteriyor.

O takıldığın forumlarda yaz bunları burası gsbasket forumu yanlış gelmişsin ...